... všetko o BMW ...

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
darklord
Autor témy
Príspevky: 1249
Registrovaný: 15.12.2011
Auto: stara haraburda
Kraj: Bratislavský

Prasknuta miska pruziny

Pondelok, 18. Apríla 2016, 14:23

Vcera sa mi pri prejazde jednej polnacky stala taka neprijemnost, rana od zadu, a zrazu piskot od cerpadla. Uz dlhsiu dobu som pozoroval skripanie pri prepruzeni, ale mal som za to ze len praskla pruzina, avsak to asi bol zaciatok konca tlmica. A tak sa poytkam s otazkou:
je na zadnych tlmicoch mozne vymenit len samotnu spodnu misku (kamos co ma M5 mi tvrdi ze to minimalne na M5 tlmicoch mozne je, ale ani podla katalogu ani podla fotiek mi to tak nepripada) alebo je nutne menit cely tlmic? Za dalsie by ma zaujimalo, ci niekto nema vedomost o nejakych autodieloch kde by ich vedeli zohnat co najlacnejsie (co som nasiel tak zacinaju ceny na 300E za kus, a jeden predsa menit nebudem). A pripadna vymena ma nejake technicke zaludnosti? Napriklad ci sa nivo nejak specialne odvzdusnuje (kedze do tlmica ide len jedna trubka). Tlmice bez niva nie su moznost, tak to ani nespominajte, dakujem.

PS: aspon ze sa na tom dalo dojst aspon domov, tlmic sa dvihol co zvladol a auto sa nesuchalo po zemi :)
"Řídit diesel je něco jako bejt teplej, v dnešní době nic neobvyklého, ale pořád špatně."
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Prasknuta miska pruziny

Pondelok, 18. Apríla 2016, 17:43

neviem ako je to pri tlmicoch s nivo, ci nemaju hrubsi obal ale ak su rovnake ako klasika tak teoreticky hej
napr. na zltych bilsteinoch som videl tie misky odnimatelne:
Obrázok

popr. sa opytaj tam kde tie nivo tlmice repasuju, malo by to stat len zlomok ceny novych a pritom ti tam navarili nove misky
tusim clen mishroom chcel dat / alebo dal EDC tlmice na repas tak by ti s tym mohol poradit
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
darklord
Autor témy
Príspevky: 1249
Registrovaný: 15.12.2011
Auto: stara haraburda
Kraj: Bratislavský

Re: Prasknuta miska pruziny

Sobota, 23. Apríla 2016, 10:17

Zial, prave som dosiel z garaze. Misky nie su vymenitelne kedze su natvrdo navarene na tlmici. Tym padom musim niekde zohnat ine tlmice a prehodit. To by ma zaujimalo aky je u niva postup, nemozem to nikde dohladat a predpokladam ze ich bude treba nejako odvzdusnit...
"Řídit diesel je něco jako bejt teplej, v dnešní době nic neobvyklého, ale pořád špatně."
 
Užívateľov profilový obrázok
darklord
Autor témy
Príspevky: 1249
Registrovaný: 15.12.2011
Auto: stara haraburda
Kraj: Bratislavský

Re: Prasknuta miska pruziny

Pondelok, 9. Mája 2016, 12:03

Ako moc sa lisia tlmice medzi E34 touring a E32 long? Objavili sa na nemeckom ebay takmer nove, akurat su z 740iL
"Řídit diesel je něco jako bejt teplej, v dnešní době nic neobvyklého, ale pořád špatně."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných