... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
FAN-Tomash
Autor témy
Príspevky: 15
Registrovaný: 27.4.2015
Auto: BMW 320d xDrive
Kraj: Žilinský

e90 r.v. 2011 angel eyes

Pondelok, 2. Mája 2016, 19:56

Zdravím Vás, chcem si zmeniť farbu angel eyes zo žltej na čisto bielu, len nikde nejak nemôžem nájsť riešenie. Vie niekto poradiť?
 
Užívateľov profilový obrázok
Michaell_1
Príspevky: 162
Registrovaný: 6.4.2009
Auto: e90 1.8D LCI
Kraj: Žilinský

Re: e90 r.v. 2011 angel eyes

Pondelok, 2. Mája 2016, 20:08

Servus najlepsia moznost je asi toto: https://autotechnik.sk/diely/8001/angel ... 8836&t=370 tiez nad touto zmenou dlhsie rozmyslam ale najskor by som to chcel vidiet nazivo...
ex passat b5 1.9tdi
ex e39 2.8i 141KW
ex e36.1.8i 83KW
 
FAN-Tomash
Autor témy
Príspevky: 15
Registrovaný: 27.4.2015
Auto: BMW 320d xDrive
Kraj: Žilinský

Re: e90 r.v. 2011 angel eyes

Pondelok, 2. Mája 2016, 20:37

Práve tieto niesú na moje auto,mám bi-xenónove po-faceliftové svetlá a tam je jasne napísané na aký typ svetiel to je..
 
Užívateľov profilový obrázok
matus699
Príspevky: 409
Registrovaný: 5.7.2014
Auto: e46 e87 e90 f31
Kraj: Trnavský

Re: e90 r.v. 2011 angel eyes

Utorok, 3. Mája 2016, 04:53

https://autotechnik.sk/diely/204608/led ... 8836&t=370

pripadne napis martinovi ci uz tu na fore martin46 alebo cez stranku autotechnik urcite ti on poradi a bude vediet co a ako.. na stranke nema vsetko...
 
Užívateľov profilový obrázok
kompre
Príspevky: 899
Registrovaný: 29.10.2012
Auto: ex E90 325i
Kraj: Žilinský

Re: e90 r.v. 2011 angel eyes

Utorok, 3. Mája 2016, 08:16

tieto som osadzoval pred tyzdnom :) https://autotechnik.sk/diely/204608/led ... 8836&t=370 kupoval som od Martina, tiez mam LCI bixenon.

Mierne mi zavadzal umely kolik vo svetle kvoli rozsirenemu chladicu na konci LEDky, ale nakoniec som to osadil. Daj si dole aj kryty H3ojek prisvetlovacich ziaroviek zhora. Nech vidis ako ti tam ziarovka pasne. Ziarovka sa osadzuje zozadu, tam staci rukou odkrutit kryt. Treba si spravit miesto. U mna na 325i som musel dat dole box so vzduchovym filtrom (odsrobovat, odpojit vahu vzduchu, odtiahnut od sania). Na spolujazdcovej strane som mal miesta dost. Necakaj svietivost, aku maju novsie F modely s inym typom nasvecovania. Ale podla mna je to na denne svietenie v pohode. (za slnka vonkajsie kruzky skoro nevidno, ale vnutorne svietia fajn). Predtym som tam mal pol roka klasicke H8 ziarovky ale biele, len hadzali jemny odtien do zelene, svietili obdobne, mozno trosicku viac na vonkajsich kruzkoch este to musim posledovat, kedze som to nevidel vo vsetkych svetelnych podmienkach.
 
Užívateľov profilový obrázok
AntiBiotik
Príspevky: 85
Registrovaný: 28.5.2007
Auto: E91 320d
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Presov

Re: e90 r.v. 2011 angel eyes

Utorok, 3. Mája 2016, 13:56

Kompre:
Mozes nam tu pridat nejake fotky za slnka/vecer?
Maju tie LITECv3 LEDky aj ventilator na zadnej strane?
Dakujem pekne,
BMW E91 320d 130@160kW/425Nm, Retrofits: FLA, Heated seats front | "OEM like" heated seats rear | TV | AV in | Raspberry-pi | Combox + USB | Snap-in | BMW apps (6FL,6NF,6NR) | Front PDC | Rear/Top view camera | Custom HiFi with DSP | High cluster white LED | Custom ambilight...
 
Užívateľov profilový obrázok
kompre
Príspevky: 899
Registrovaný: 29.10.2012
Auto: ex E90 325i
Kraj: Žilinský

Re: e90 r.v. 2011 angel eyes

Utorok, 3. Mája 2016, 17:11

nie nemaju ventilator, neviem ako by sa tam zmestili tie varianty s ventilatorom, to by bol des tam napratat, plus ten sulec/odpor kvoli tomu aby nevyhadzovalo chybu. takto je to ltt kedze tych poslednuch 5 rebier je vacsich a na e90ke tam trosku vadi umely kolik ktory som spominal. Tie liteci vypadaju presne tak, ako je na obrazku co ma martin na eshope na tom linku vyssie.

nemam spravene dobre foto, svetelny zdroj sa foti na chuja a este mobilom. staci zmenit uhol pohladu a vidno aj vonkajsie kruzky ked sa pozera priamo na svetlomet kolmo. pridam jednu so zamracenou oblohou fotene rano. skusim daco pofotit ale slnko bude mozno az v piatok :D.
 
Užívateľov profilový obrázok
kompre
Príspevky: 899
Registrovaný: 29.10.2012
Auto: ex E90 325i
Kraj: Žilinský

Re: e90 r.v. 2011 angel eyes

Streda, 4. Mája 2016, 07:16

Takto nejak dnes rano pri zamracenej oblohe, musim pozriet osadenie, kedze sa mi zda ze vodicova strana svieti malinko menej, (foto viac klame, az taky rozdiel tam nie je). Ako vravim tazko sa toto foti a z kazdeho uhla to vypada na foto inak. ako pise crumar ziadna LED H8micka nie je dobra pri LCI kvoli konstrukcii svetlovodu a nasvietenia, ale je to jedina cesta mat biele oci :). Takze musi stacit. V piatok ak bude cas sa na to vrhnem a potom to odfotim aj za slnka ak bude svina svietit.

Ja som dal ako prisvetlovacie ziarovky do zakrut H3ojky Mtec Super White a do hmloviek som dal H8micky tiez Mtec Super White, takze najzltsia je momentalne asi original OSRAM vybojka :D
Prílohy
IMG_20160504_072839.jpg
 
Užívateľov profilový obrázok
AntiBiotik
Príspevky: 85
Registrovaný: 28.5.2007
Auto: E91 320d
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Presov

Re: e90 r.v. 2011 angel eyes

Streda, 4. Mája 2016, 11:52

Dik za fotku, fakt to je zvlastne ze jedna strana je silnejsia a druha slabsia, ale to, ako hovoris, moze skreslovat aj fotka.
Viem ze auto reguluje jas AE pomocov PWM, teoreticky by sa dal nastavit vyssi jas kodovanim.
BMW E91 320d 130@160kW/425Nm, Retrofits: FLA, Heated seats front | "OEM like" heated seats rear | TV | AV in | Raspberry-pi | Combox + USB | Snap-in | BMW apps (6FL,6NF,6NR) | Front PDC | Rear/Top view camera | Custom HiFi with DSP | High cluster white LED | Custom ambilight...
 
Užívateľov profilový obrázok
crumar
Príspevky: 1184
Registrovaný: 28.7.2007
Auto: 528i
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin

Re: e90 r.v. 2011 angel eyes

Streda, 4. Mája 2016, 12:22

To veru nie ;)

AntiBiotik napísal:
Viem ze auto reguluje jas AE pomocov PWM, teoreticky by sa dal nastavit vyssi jas kodovanim.
 
Užívateľov profilový obrázok
AntiBiotik
Príspevky: 85
Registrovaný: 28.5.2007
Auto: E91 320d
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Presov

Re: e90 r.v. 2011 angel eyes

Streda, 4. Mája 2016, 13:10

crumar napísal:
To veru nie ;)



Ake merania a testy si spravil aby si dosiel k tomuto zaveru? 8) ja zas hovorim ze ano - da sa to.
Ak aj prepnes svetla z parkovaciek na stretavacky pri vypnutom zapalovani, uvidis ako sa ti zmeni jas AE. taktiez sa meni pri beznej jazde, ked sa zapnu stretavacky. To plati pre bezne H8 ziarovky.

Moze nastat problem s regulaciov jasu LED, v pripade ak LEDka ma svoj spinany zdroj a tym padom ignoruje PWM na vstupe, co sa ale prejavuje na niektorych LEDkach nahodnym poblikavanim.

Ja som to sice este neskusal ale v FRM2 module je mozne nakodovat tieto parametre:
PWM_SL_V
- PWM napatie pre AE v auto mode
PWM_SL_V_BEI_AKTIVEN_AL
- PWM napatie pre AE ak su zapnute stretavacky
PWM_SL_V_BEI_AKTIVEN_FL
- PWM napatie pre AE ak su zapnute dialkove

Hodnota je zapisana v hexa kde su byty pred a za desatinov ciarkov prehodene
napr:
kod pre 12,2 V.
C = hex((4095 * 12.2) / 18)
C = hex(2775)
C = AD7
C = D7,0A


Ak si najdem, cez vikend to vyskusam.
BMW E91 320d 130@160kW/425Nm, Retrofits: FLA, Heated seats front | "OEM like" heated seats rear | TV | AV in | Raspberry-pi | Combox + USB | Snap-in | BMW apps (6FL,6NF,6NR) | Front PDC | Rear/Top view camera | Custom HiFi with DSP | High cluster white LED | Custom ambilight...
 
Užívateľov profilový obrázok
crumar
Príspevky: 1184
Registrovaný: 28.7.2007
Auto: 528i
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin

Re: e90 r.v. 2011 angel eyes

Streda, 4. Mája 2016, 15:05

Merania a testy som spravil take, o ktorych sa Ti ani nesniva ale to je nepodstatne. ;)

Kodovat si to mozes kolko len chces a vysledok bude stale rovnaky. Tieto diodky a vsetky ostatne maju predsa konstatne nastaveny vystupny prud (v tomto pripade cca 1,3A) v ich zdrojoch, tak na co chces nastavovat vyssiu hodnotu PWM, ked to bude svietit stale rovnako? Aby si sa dostal do obrazu, LED diody sa reguluju prudovo a nie napatovo, pretoze rozdiel 0.5-1V ma vplyv na to, ci sa chladic bude hriat na 70ºC alebo 120ºC a dioda zhori. Zvysenim PWM hodnoty dosiahnes zvysenie jasu len s halogenovou ziarovkou. Okem toho tym zvysis samozrejme aj teplotu.

AntiBiotik napísal:

Ake merania a testy si spravil aby si dosiel k tomuto zaveru? 8) ja zas hovorim ze ano - da sa to.
Ak aj prepnes svetla z parkovaciek na stretavacky pri vypnutom zapalovani, uvidis ako sa ti zmeni jas AE. taktiez sa meni pri beznej jazde, ked sa zapnu stretavacky. To plati pre bezne H8 ziarovky.

Moze nastat problem s regulaciov jasu LED, v pripade ak LEDka ma svoj spinany zdroj a tym padom ignoruje PWM na vstupe, co sa ale prejavuje na niektorych LEDkach nahodnym poblikavanim.

Ja som to sice este neskusal ale v FRM2 module je mozne nakodovat tieto parametre:
PWM_SL_V
- PWM napatie pre AE v auto mode
PWM_SL_V_BEI_AKTIVEN_AL
- PWM napatie pre AE ak su zapnute stretavacky
PWM_SL_V_BEI_AKTIVEN_FL
- PWM napatie pre AE ak su zapnute dialkove

Hodnota je zapisana v hexa kde su byty pred a za desatinov ciarkov prehodene
napr:
kod pre 12,2 V.
C = hex((4095 * 12.2) / 18)
C = hex(2775)
C = AD7
C = D7,0A


Ak si najdem, cez vikend to vyskusam.
 
PetoK
Príspevky: 9693
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: e90 r.v. 2011 angel eyes

Streda, 4. Mája 2016, 15:12

Presne tak ako pise Michal... :thumbup:
 
Užívateľov profilový obrázok
AntiBiotik
Príspevky: 85
Registrovaný: 28.5.2007
Auto: E91 320d
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Presov

Re: e90 r.v. 2011 angel eyes

Streda, 4. Mája 2016, 15:21

crumar napísal:
Merania a testy som spravil take, o ktorych sa Ti ani nesniva ale to je nepodstatne. ;)
Kodovat si to mozes kolko len chces a vysledok bude stale rovnaky. Tieto diodky a vsetky ostatne maju predsa konstatne nastaveny vystupny prud (v tomto pripade cca 1,3A) v ich zdrojoch, tak na co chces nastavovat vyssiu hodnotu PWM, ked to bude svietit stale rovnako? Aby si sa dostal do obrazu, LED diody sa reguluju prudovo a nie napatovo, pretoze rozdiel 0.5-1V ma vplyv na to, ci sa chladic bude hriat na 70ºC alebo 120ºC a dioda zhori. Zvysenim PWM hodnoty dosiahnes zvysenie jasu len s halogenovou ziarovkou. Okem toho tym zvysis samozrejme aj teplotu.


OK, takto si mohol reagovat prvykrat, pretoze si najpr povedal jednoznacne "neda sa" co nieje upne pravda v pripade kodovania, ina vec je uz samotna LED. ale v podstate hovorime o tom istom :)
TO ako funguju LED diody mi nemusis vysvetlovat, sam som uz nejake svetelne zdroje s CREE led a CPU chladicom vyrabal :) a keby si cital s porozumenim, vsimol by si si ze som pisal ze niektore LEDky z PWM nevyregulujes ak tam impulzny zdroj alebo teda prudovy regulator. Tiez nieje uplne pravda ze mozes regulovat len halogenku. Ak by si mal LED ziarovku s 5X do serie zapojenym chipom napr XML2 bez predradnika tak ich mozes kludne dat priamo na 15V a s PWMkom regulovat, ale to asi vies.

Takze mier, nehadajme sa a hladajme riesenie:)
BMW E91 320d 130@160kW/425Nm, Retrofits: FLA, Heated seats front | "OEM like" heated seats rear | TV | AV in | Raspberry-pi | Combox + USB | Snap-in | BMW apps (6FL,6NF,6NR) | Front PDC | Rear/Top view camera | Custom HiFi with DSP | High cluster white LED | Custom ambilight...
 
PetoK
Príspevky: 9693
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: e90 r.v. 2011 angel eyes

Streda, 4. Mája 2016, 15:30

To je pekne, ale jas uz ziadnym kodovanim nezvysis.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných