... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

bmwtt.sk
 
PatresKE
Autor témy
Príspevky: 45
Registrovaný: 30.4.2013
Auto: BMW 320i
Kraj: Košický

[E39 528i] Moje druhé BMW

Piatok, 22. Apríla 2016, 13:03

Nazdar,

po rokoch som sa opäť vrátil k "vašej" značke :) po E46(možno niektorí ešte pamätáte, bol som tu pod nickom "Patqooo") som si ako ďalšie auto, viacmenej pre radosť a nie daily car kúpil E39.

Podmienkou pre mňa bol benzínový motor, v automate a keď nie originál, tak aspoň dorababý M-Packet.

Po kratkom hľadaní som našiel vyhovujúce auto, ktoré sice malo čo sa exteriéru týka kopec chýb(hrdzky,zlý lak, preliačiny ...) ale motoricky je na tom super, prevodovka radí krásne, interiér v dobrom stave :)

Ako vždy a všetky moje autá, tak aj toto prejde, vlastne už prešlo obmenou.

Čo sa servisu týka, okamžite nový olej, sviečky, filtre, komplet brzdy, výmena podvozkových dielov, keďže bývaly majiteľ nejako zanedbal hlavne zadnú nápravu, auto strašne plávalo na ceste, odskakoval zadol, tak sa vymenili všetky potrebné komponenty a už je to ok. Sem tam ma prekvapia vzadu obuté 265 ako s ochotou kopirujú koľaje, ale na to si musím opäť zvyknúť :)

Auto dostalo štelovák, momentálne je max na zemi, zadná náprava sa nastavila max do A čo nás pustilo, aby som v prípade potreby vedel dozadu naložiť ženu a kočík bez toho, aby to šúchalo ?

Rozmýšľal som čo s lakom a karosériou samotnou, no po dosť vysokých investíciach do auta hneď na začiatku som nemal chuť dávať rádovo stovky eur za nový lak, a tak som ho dal strieknuť do dipu. Predtým samozrejme odstránenie všetkých "chrobačných"miest na karosérii.

Prikladám fotky auta, ako vyzerá teraz, ešte chýbajú podložky vpredu :)
Prílohy
image.jpeg
image.jpg
image.jpg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
Subaru Impreza WRX STi
Kia Sportage
Toyota Auris HSD
VW Golf MK4 1.9TDI 135kw
Ford Mondeo ST220 Combi


EX:
Toyota Auris 1,6 Valvematic
Bmw E46 320i
Renault Megane Coupé
 
Užívateľov profilový obrázok
Tony
Príspevky: 311
Registrovaný: 23.11.2009
Kraj: Košický

Re: [E39 528i] Moje druhé BMW

Sobota, 23. Apríla 2016, 10:23

Vitaj naspäť. Auto veľmi pekné ako vždy :thumbup:
 
PatresKE
Autor témy
Príspevky: 45
Registrovaný: 30.4.2013
Auto: BMW 320i
Kraj: Košický

Re: [E39 528i] Moje druhé BMW

Sobota, 23. Apríla 2016, 14:36

Ďakujem pekne, snažím sa, aby každé moje auto bolo čímsi výnimočné a iné od ostatných ?

Pridávam ešte foto ako vyzeralo keď som ho kúpil :)
Prílohy
image.jpeg
Subaru Impreza WRX STi
Kia Sportage
Toyota Auris HSD
VW Golf MK4 1.9TDI 135kw
Ford Mondeo ST220 Combi


EX:
Toyota Auris 1,6 Valvematic
Bmw E46 320i
Renault Megane Coupé
 
Napster050
Príspevky: 1710
Registrovaný: 30.7.2014
Auto: E39, E92, 1000MB
Kraj: Žilinský

Re: [E39 528i] Moje druhé BMW

Sobota, 23. Apríla 2016, 23:33

ja viem že každý máme nejaký vkus, ale podľa mňa vyzeralo 100x lepšie ked si ho kúpil... strašný tuzing toto s tou farbou, "carbon" dekorom a značkou za sklom... Keby to urobil niekto mojemu autu, asi by som plakal a udieral si hlavu do steny komu som to predal.
 
PatresKE
Autor témy
Príspevky: 45
Registrovaný: 30.4.2013
Auto: BMW 320i
Kraj: Košický

Re: [E39 528i] Moje druhé BMW

Nedeľa, 24. Apríla 2016, 02:41

Napster050 napísal:
ja viem že každý máme nejaký vkus, ale podľa mňa vyzeralo 100x lepšie ked si ho kúpil... strašný tuzing toto s tou farbou, "carbon" dekorom a značkou za sklom... Keby to urobil niekto mojemu autu, asi by som plakal a udieral si hlavu do steny komu som to predal.



Tak poprvé- karbon dekor tam už bol od bývalého majiteľa, pod tým je drevo a to sa ani mne nepáči, radšej už ten karbón. A po druhé, auto som ešte neprihlásil na seba, značky sú ešte od bývalého majiteľa a pred striekaním išli dole, ja ich budem lepiť tak načo ich dávať na auto na pár dni? 100x lepšie keď som ho kúpil? Si ho nevidel, tak ako toto môžeš podľa jednej fotky tvrdiť? Keď na asi 10 miestach bola hrdza, nebola časť karosérie kde by nebol škrabanec, a naviac auto bolo tak nekvalitne nastriekané predchádzajúcim majiteľom, že keď som bol na wapke, tak zišla z blatníka farba až na základ. Auto potrebovalo striekanie ... A po prvotnej investícii takmer 1000eur som nemal chuť dávať ďalších 1500 eur za lakovačku, tak som volil 500eur za dip.

Ešte nejaké múdre kecy ohľadom stavu auta a ako by si si ako bývaly majiteľ,ktorý do auta moc peňazí nedával buchal hlavu do steny? Auto bolo z bezpečnostného hľadiska na zabitie, gumy takmer na kostru, vybité nápravy tak, že auto plávalo a odskakovalo na ceste atď atď.


Btw: farba je taká aká sa mne páčila a akú som si vybral ;) tuzing je obľúbené slovíčko tuto na klube už roky, no asi som tuzer ak chcem mať auto, ktoré sa odlišuje od ostatných, ale potom je túzer aj Fuxxo s jeho bývalou E46(ale to si nemôžeš pamätať, ešte si na klube krátko ?)
Subaru Impreza WRX STi
Kia Sportage
Toyota Auris HSD
VW Golf MK4 1.9TDI 135kw
Ford Mondeo ST220 Combi


EX:
Toyota Auris 1,6 Valvematic
Bmw E46 320i
Renault Megane Coupé
 
PatresKE
Autor témy
Príspevky: 45
Registrovaný: 30.4.2013
Auto: BMW 320i
Kraj: Košický

Re: [E39 528i] Moje druhé BMW

Streda, 4. Mája 2016, 17:31

Dnes dostalo auto darček v podobe lip podnarazníku ?
Prílohy
image.jpeg
Subaru Impreza WRX STi
Kia Sportage
Toyota Auris HSD
VW Golf MK4 1.9TDI 135kw
Ford Mondeo ST220 Combi


EX:
Toyota Auris 1,6 Valvematic
Bmw E46 320i
Renault Megane Coupé

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 40 neregistrovaných