... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

bmwtt.sk
 
igi_218
Autor témy
Príspevky: 44
Registrovaný: 11.10.2014
Auto: e46
Kraj: Košický

chyba 171 pruefung kraftstoffversorgungssystem

Piatok, 6. Februára 2015, 16:54

Ahojte
Motor :1.8i 87kW m43
Na palubaku kontrolka chuba motora
Pripojil som inpu ukazala chybu

171 prufung krafstoffversorgungassystem

Zmazal som po cca 40km opat to iste

Auto krasny chod ziadna strata vykonu spotreba normal vsetko good bez problemov.

Googlil som nasiel som problem rieseny na nemexkych a anglickych forach ale nejak sa v tom stracam...

Viete poradit co s tym stretli ste sa s tym niekto?
prijladam aj foto diagnostiky

Dakujem
Prílohy
20150204_170955.jpg
 
Atavan
Príspevky: 154
Registrovaný: 23.6.2013
Auto: e46 320d
Kraj: Žilinský

Re: chyba 171 pruefung kraftstoffversorgungssystem

Piatok, 6. Februára 2015, 17:51

pozeral si hodnoty vahy vzduchu?

presiel som zahranicne fora a najcastejsie to bola vaha vzduchu, pak lambdy alebo zla kvalita paliva...
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12262
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: chyba 171 pruefung kraftstoffversorgungssystem

Sobota, 7. Februára 2015, 01:24

Tato chyba sa tyka zmesi,v dise ukaze presnejsiu chybu ale zda sa mi ze to je chudobna zmes....uz si to nepametam.....ale videl som to na vela M43
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
Lolozv
Príspevky: 65
Registrovaný: 1.10.2015
Auto: BMW E46 316i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen

Re: chyba 171 pruefung kraftstoffversorgungssystem

Štvrtok, 7. Januára 2016, 19:21

Cauko, podarilo sa ti prísť na to čo spôsobuje rozsvietenie kontrolky ?
 
igi_218
Autor témy
Príspevky: 44
Registrovaný: 11.10.2014
Auto: e46
Kraj: Košický

Re: chyba 171 pruefung kraftstoffversorgungssystem

Štvrtok, 7. Januára 2016, 19:24

Lolozv napísal:
Cauko, podarilo sa ti prísť na to čo spôsobuje rozsvietenie kontrolky ?


Ahoj ano vyriesene vymenil som vahu vzduchu resp. Kupil novu a secko tip top :)
 
Užívateľov profilový obrázok
Lolozv
Príspevky: 65
Registrovaný: 1.10.2015
Auto: BMW E46 316i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen

Re: chyba 171 pruefung kraftstoffversorgungssystem

Štvrtok, 7. Januára 2016, 22:41

Dakujem, v podstate mam podobny problem, len mne sa ta blba kontrolka rozsvieti pri zohriatom motore ked stojim na volnobehu a aj to nie vzdy. Posledne bol 1000km klud, no dnes sa rozsvietila znovu. Vahu vzduchu mam menenu za Bosch, vyzera ze je v poriadku, lebo po jej odpojeni auto riadne zblbne. Ja mam podozrenie na palivo, asi je to auto rozmaznane :D

BTW: vahu akej znacky si kupil ?
 
igi_218
Autor témy
Príspevky: 44
Registrovaný: 11.10.2014
Auto: e46
Kraj: Košický

Re: chyba 171 pruefung kraftstoffversorgungssystem

Štvrtok, 7. Januára 2016, 22:48

Lolozv napísal:
Dakujem, v podstate mam podobny problem, len mne sa ta blba kontrolka rozsvieti pri zohriatom motore ked stojim na volnobehu a aj to nie vzdy. Posledne bol 1000km klud, no dnes sa rozsvietila znovu. Vahu vzduchu mam menenu za Bosch, vyzera ze je v poriadku, lebo po jej odpojeni auto riadne zblbne. Ja mam podozrenie na palivo, asi je to auto rozmaznane :D

BTW: vahu akej znacky si kupil ?

Nooo mne to tiez vacsinou na neutrale spravilo ked bol zohriaty motor ale par krat aj pod zatazou....ja mam vahu magneti mareli a spokojnost...odvtedy ale klidek....ked som ale namontoval lpg do auta opat sa ukazovala ko trolka chyby motora ale monter od lpg to vyladil v mape a bolo setko ok(normalna vec po montazi syatem trebalo doladit po odjazdeni par km)ale naozaj secko ok....len vredy ked ja aom mal problem s vahou tak mi to jeden sracko cez diagnoariku pozrel lepaiu a konkretne urcil pricinu......ono este ma napada ci nemozu te to efekt robit aj lamdy ?
 
Užívateľov profilový obrázok
Lolozv
Príspevky: 65
Registrovaný: 1.10.2015
Auto: BMW E46 316i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen

Re: chyba 171 pruefung kraftstoffversorgungssystem

Piatok, 8. Januára 2016, 09:42

Zvlastne, udajne to mozu robit aj lambdy, len si neviem vysvetlit preco ked normalne jazdim je 1000km klud a potom sa kontrolka rozsvieti napriklad pri parkovani, alebo stati v kolone. Nechapem
Mam inpu, a podla nej lambdy kmitaju dobre, aj vaha vzduchu dava dobre hodnoty. Auto bolo u dvoch chlapov co by sa tomu mali rozumiet no nedokazali presne urcit pricinu. Asi to bude fakt tym palivom, lebo ked natankujem na Shellke tak je klud, ale minule som zobral na Slovnafte a kontrolka sa rozsvietila.
 
igi_218
Autor témy
Príspevky: 44
Registrovaný: 11.10.2014
Auto: e46
Kraj: Košický

Re: chyba 171 pruefung kraftstoffversorgungssystem

Piatok, 8. Januára 2016, 09:58

Lolozv napísal:
Zvlastne, udajne to mozu robit aj lambdy, len si neviem vysvetlit preco ked normalne jazdim je 1000km klud a potom sa kontrolka rozsvieti napriklad pri parkovani, alebo stati v kolone. Nechapem
Mam inpu, a podla nej lambdy kmitaju dobre, aj vaha vzduchu dava dobre hodnoty. Auto bolo u dvoch chlapov co by sa tomu mali rozumiet no nedokazali presne urcit pricinu. Asi to bude fakt tym palivom, lebo ked natankujem na Shellke tak je klud, ale minule som zobral na Slovnafte a kontrolka sa rozsvietila.


Noo najcaatejsie aj mne pri tych cinoatiach ako kolona alebo parkovanie ukazalo konyrolku avsak mne yo spravilo cca do 50km ale viacmenej ked auto bolo v klude alebo minimalnej namahe...avsak ono to je vraj tak ze zmes aj ochladzuje a to znamena ked atojis tak auto sa hreje tiez a prave tam sa ma menit zmes co vlastne moze ovplyvnovat aj vaha kedze reguluje vzduch a akonahle tam vznikne problem zblbnu lamdy a uz to hodi chybu motora....inpu mam aj ja ale sracko mi to urcil inou diag mal asi 3 softy a tam mu potom pekne ukazalo vahu ...bolo tam aj nieco s lamdou ale to mohla robit vaha ...pp vymene vahy to uz bolo ok...ja nesom profik snazim sa ti to ru nehak laicky vysvetlit ako to bolo povedane mne mozno som to tu nedal tak presne ...ak mas novu vahu skua dalej patrat popripade akus a niekym na parkoviaku zamenit vahu moze byt aj nova vadna....
 
Užívateľov profilový obrázok
Lolozv
Príspevky: 65
Registrovaný: 1.10.2015
Auto: BMW E46 316i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen

Re: chyba 171 pruefung kraftstoffversorgungssystem

Piatok, 8. Januára 2016, 12:58

Jasne, moze byt vadna aj vaha, nakolko som ju ja nemenil, len viem ze v aute nieje original ale je tam Bosch a podla zovnajsku nevyzera staro. Tazko povedat, ako myslel som si ze mi v tych servisoch kde bolo auto povedia viac. Menit zbytocne vahu sa mi nechce a rovnako sa mi nechce davat dalsie peniaze za "profi" diagnostiku ked mi v podstate povedia len tolko co si aj z INPY vycitam sam. Ak by to vedel niekto vyriesit, nenam problem zaplatit.

Kazdopadne ti dakujem za rady
 
Acky123
Príspevky: 29
Registrovaný: 20.5.2015
Auto: BMW E91 320d
Kraj: Žilinský

Re: chyba 171 pruefung kraftstoffversorgungssystem

Sobota, 12. Marca 2016, 14:36

chalani mne tú chybu píše spolu s Lambdou .. 141 a 171.. otacky mi skaču na volnobehu tak ze niekedy ma málo od toho aby zdochlo.. a tak isto sa mi par krat stalo, ze po vyradení rychlosti do Neutrálu mi to takmer zdochlo alebo niekedy aj zdochlo.. tiež je pravda, že záleží od paliva ktoré natankujem.. ked natankujem na OMV tak to klesá enormne... lambdy su nové (mesiac majú) koľkokrát aj ked zošliapnem podlahu (plynna podlahu) tak citit akoby auto ochablo.. :D neviem to vysvetlit.. na pol plynu tahá ovela viac ako na plnom.. akoby nebol dostatok paliva v obehu.. tento týžden ma čaká kontrola tlaku paliva a ak bude vsetko ok bude to váhou? M43 87kw e46 (papá mi olej)
 
Užívateľov profilový obrázok
Lolozv
Príspevky: 65
Registrovaný: 1.10.2015
Auto: BMW E46 316i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen

Re: chyba 171 pruefung kraftstoffversorgungssystem

Sobota, 12. Marca 2016, 17:25

Ak ti žere olej tak si skontroluj ventil odvetrania klukovej skrine a hadicu idúcu z víka ventilov do tohto filtra. Ak si to nemenil tak by som to na tvojom mieste urobil pretože to môže spôsobovať kolísanie otáčok a vyššiu spotrebu oleja.

Čo sa týka tých chybových hlášok tak je to na 99% váha vzduchu. Mal som presne tento istý problém. Vždy sa objavila jedna z týchto hlášok. Po výmene váhy je to v poriadku.
 
Acky123
Príspevky: 29
Registrovaný: 20.5.2015
Auto: BMW E91 320d
Kraj: Žilinský

Re: chyba 171 pruefung kraftstoffversorgungssystem

Nedeľa, 13. Marca 2016, 15:24

mne sa olej dostáva do spaľovania... a nevidno nič, zeby bolo niekde potečené alebo kvapky.. ale pozriem sa nato, dá sa nejak vyskúšať váha, či je to ňou? :-k
 
Užívateľov profilový obrázok
Lolozv
Príspevky: 65
Registrovaný: 1.10.2015
Auto: BMW E46 316i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen

Re: chyba 171 pruefung kraftstoffversorgungssystem

Pondelok, 14. Marca 2016, 20:15

Váhu môžeš skúsiť odpojiť, ak uvidíš rozdiel tak vieš že je to ona. V mojom prípade auto trhalo pri rozbehu no výkon sa mi zdal normálny, po odpojení váhy sa motor začal dusiť takže som si stále myslel že váha je v poriadku, no až po jej vymenení sa vyriešil problém s kontrolkou a trhaním pri rozbehu.
 
Acky123
Príspevky: 29
Registrovaný: 20.5.2015
Auto: BMW E91 320d
Kraj: Žilinský

Re: chyba 171 pruefung kraftstoffversorgungssystem

Sobota, 7. Mája 2016, 15:06

odpojil som váhu a ziadna zmena nenastala

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných