... všetko o BMW ...

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
darklord
Autor témy
Príspevky: 1249
Registrovaný: 15.12.2011
Auto: stara haraburda
Kraj: Bratislavský

Kusnuta brzda

Pondelok, 22. Februára 2016, 11:31

Nejak sa mi v poslednej dobe zdalo ze auto prestava ist, viac zere atd. Parkrat som mal aj pozodrenie na brzdy, zdalo sa mi ze prave predne koleso je teplejsie ako lave, ale moc vyznamu som tomu nedaval kedze potom auto slo zase uplne normalne. Avsak v sobotu sa to asi hryzlo definitivne, ledva sa dalo ist na plny plyn 130 po dialnici, spotreba ako BVP. Po prichode domov prave predne koleso horuce ze sa nedala udrzat ruka. A tak hadam ze diagnoza je jasna - zaseknuty brzdic. Moze to byt aj niecim inym ako mechanickou zavadou na brzdici? Predpokladam nejaku koroziu (platnicky nedavno menene, piestik sa hybal v pohode) na vodiacich capoch, alebo styk platnicka - drziak (to som nemal cim namazat pri vymene). Alebo sa zamerat niekde inde? Napr zavada ABS? Zapchata brzdova hadica?

Problem je, ze odkedy som sa prestahoval z Brna do BA, nemam este vobec prestahovanu dielnu, a tym padom ani ziadne naradie, ked nepcitam hever a kluc z povinnej vybavy a malu golu. Inak teda je to E34 s V8 brzdami.
"Řídit diesel je něco jako bejt teplej, v dnešní době nic neobvyklého, ale pořád špatně."
 
Užívateľov profilový obrázok
Arnold
Príspevky: 2086
Registrovaný: 13.1.2011
Auto: E36 E87
Kraj: Košický
Bydlisko: MI/PO

Re: Kusnuta brzda

Pondelok, 22. Februára 2016, 17:59

Ja by som povedal, že sa kusol piestik v strmeni poprípade vzpriečili platničky. ABS popr. upchávanie hadičiek nieje veľmi časté. Každopádne to je len také strieľanie do vzduchu dokiaľ to nerozoberieš.
 
Užívateľov profilový obrázok
Furby
Príspevky: 207
Registrovaný: 1.3.2009
Auto: E60 530d & K50
Kraj: Banskobystrický

Re: Kusnuta brzda

Pondelok, 22. Februára 2016, 23:06

to poznám, zaseknutý piestik v strmeni - rozober strmeň a skús ho vyčistiť a rozhýbať - ale to je iba dočasné. najlepšie kúpiť opravnú sadu tesnení
E60 530d
Obrázok
 
goody
Príspevky: 28
Registrovaný: 16.3.2013
Kraj: Banskobystrický

Re: Kusnuta brzda

Pondelok, 29. Februára 2016, 11:49

skusil si to uz vycistit?
 
bachros
Príspevky: 26
Registrovaný: 26.11.2014
Kraj: Banskobystrický

Re: Kusnuta brzda

Pondelok, 29. Februára 2016, 13:30

vycistenie by malo pomoct
 
Užívateľov profilový obrázok
sklenus
Príspevky: 423
Registrovaný: 2.3.2010
Auto: e34 524tdA
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Kusnuta brzda

Pondelok, 29. Februára 2016, 14:01

mal som podobné problémy na striedačku s brzdami, jemne nedosadla prachovka do drážky a už to bolo, vody tam načiapalo dostatočne aby sa tam vytvorila vrstvička hrdze a zaseklo to piestik, ideál je vybrať piestik, prečisiť a znovu zložiť, ja som si ho teda len vyšlapal poriadne von, prečistil zatlačil späť, natlačil vazelínu pod prachovku preskúšal a odteraz behajú krásne
oo=[ ][ ]=oo
 
Užívateľov profilový obrázok
darklord
Autor témy
Príspevky: 1249
Registrovaný: 15.12.2011
Auto: stara haraburda
Kraj: Bratislavský

Re: Kusnuta brzda

Štvrtok, 3. Marca 2016, 19:12

Ono sa lahko hovori, ale nakoniec som sa do toho pustil dneska na parkovisku pred panelakom v miernom dazdi. Piest z neznameho dovodu hrdzavy (pritom prachovka bola OK, a pri vymene platniciek minuly rok som daval mazivo na brzdy). Dal som novy vcetne prachovky, tesnenia a vazeliny, tak snad to uz bude v poriadku. A az budem mat od buduceho tyzdna garaz, tak pre istotu asi vymenim aj 3 zostavajuce. Teraz este bude otazka ci to prezil kotuc, uvidim zajtra cestou do Ziliny.
"Řídit diesel je něco jako bejt teplej, v dnešní době nic neobvyklého, ale pořád špatně."
 
goso
Príspevky: 89
Registrovaný: 19.11.2014
Kraj: Košický

Re: Kusnuta brzda

Štvrtok, 10. Marca 2016, 12:02

tiez si si nevedel lepsie pocasie vybrat? :)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných