... všetko o BMW ...

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: 2.5 tds e34 automat neradí, nereaguje

Utorok, 2. Februára 2016, 10:37

pegass325 napísal:
Mal som e39 TDS v automate a ten automat (aj keď to bol ZF) ma v podvedomí stále strašil. Navyše som nemohol plne využiť potenciál toho motora

Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
Užívateľov profilový obrázok
pegass325
Príspevky: 624
Registrovaný: 24.12.2008
Auto: E34 525TDs
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: 2.5 tds e34 automat neradí, nereaguje

Utorok, 2. Februára 2016, 11:22

no čo sa smeješ :D . Na to že to bol kombík TDs a v automate som dal 3. miesto v slalome na Nive.
BMW E34 525TDs '92, 1,5BAR+CHIP (STN Customs)
BMW E30 316i + LPG, '90
ex BMW E39 525tdsAT, '98

------------------------------------
Obrázok
 
525tds r.v.95
Autor témy
Príspevky: 37
Registrovaný: 7.2.2012
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: považská bystrica

Re: 2.5 tds e34 automat neradí, nereaguje

Utorok, 2. Februára 2016, 14:48

vyskúšal som všetky stupne a nič ani náznak a núdzovy režim tak to už vobec nie , aj som baterku odpojil ani tak nepomohlo a na repas to na to radšej ani myslieť nejdem to by som dve 34ky kupil za to a inak si bácham hlavu o stenu som nedávno zaváhal nad jednou 34 na diely teraz by sa mi hodila, ešte spravim jeden pokus a keď to nevyjde tak sa vrhnem na ten manual aj keď mi to nebude pochuti,celé 4 dni som sa vozil v kľude a jedno ráno pridem z nočnej a takto ma prekvapilo.
Dám vedieť ako dopadne posledný pokus
 
Užívateľov profilový obrázok
4dams
Príspevky: 813
Registrovaný: 21.10.2009
Auto: e34 TDS/A & e34 538i
Kraj: Zahraničie

Re: 2.5 tds e34 automat neradí, nereaguje

Utorok, 2. Februára 2016, 16:10

Ono za tie roky všetky tie automaty sú už chytené a je jedno či má 40 000 km alebo 400 000 km a ako sa s tým jazdilo, napr. v Schaltgerät jsú o krúžky, ktoré za tie roky netesnia - stvrdli, popraskali.... to má za následok, že občas jej trvá zaradiť, prípadne otáčky vyletia a až potom zaradí, a po výmene oleja sa to môže-nemúsí zhoršiť.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: 2.5 tds e34 automat neradí, nereaguje

Streda, 3. Februára 2016, 11:34

4dams napísal:
Ono za tie roky všetky tie automaty sú už chytené


J tie od BMW pravdepodobne. :lol:

Inak si tiez nemyslim ze by nejakym sposobom maril "potencial" toho motora, ked sa zamkne menic tak to ide priamo na kolesa.. No a k tomu druhemu automatu, zrejme si kupil rovnaky kusok. To rozober a oprav sam, kupovat tie demontaze zo znicenych aut ktore boli suce tak na diely-aj ked neviem ake, je vyhadzovanie penazi.
 
525tds r.v.95
Autor témy
Príspevky: 37
Registrovaný: 7.2.2012
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: považská bystrica

Re: 2.5 tds e34 automat neradí, nereaguje

Sobota, 27. Februára 2016, 20:20

Nazdár , tak po dlhej dobe sa zase ozývam a dávam info o stave toho mojho približovadla :D prvú prevodovku som rozobral , mal som všetky tie lamelove segmenty rozobrate, mali hrubku 1.5 mm akurat jeden segment lamiel mal 2 mm,ako som to postupne rozoberal tak som opticky nič nevidel poškodené ani že by bolo niečo odlomené akurát dnes keď som to premiestňoval tak som našiel také drobné omrvinky z kovu ale z čoho to može byť nemám potuchy,ešte som neškúšal elektrické ventilky a čo som v ETK videl tak sú tam tlakové spínače oleja alebo ako to mám nazvať ,tak ma hneď napadlo že može byť tou príčinou všetkeho keď mi ani jeden stupeň nereagoval, zohnal som dve prevodovky jednu dobrú a druhú zlú ,keď som dobrú nahodil tak tá radí o dosť lepšie lenže zase mám ďalši problem keď mu stupím z miesta tak je lenivý čo predtým nebolo inak menič som nechal ten istý ,rýchlosti nešmýkaju radí to dobre aj som skušal v kopci zastaviť že či sa udrží tak sa udržal ,tej zlej prevodovke neviem zatial čo je ale nejde potočiť hriadeľou ,dúfam že mi auto vydrži do pondelka čo prejde STK nie ako minule 4 dni vydržalo :D
 
Užívateľov profilový obrázok
pegass325
Príspevky: 624
Registrovaný: 24.12.2008
Auto: E34 525TDs
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: 2.5 tds e34 automat neradí, nereaguje

Nedeľa, 28. Februára 2016, 08:46

Pekne si sa do toho pustil. Tie elektromagnetické ventilky slúžia (ak sa nemýlim) na preraďoavanie stupňov. Otvárajú tým rôzne kanáliky pre olej a vlastne tlakom aleja je to celé ovládané.
Obrázok

Daj si do google "5hp18 valve body" a nájdeš aj nejaký DIY videá.
Našiel som na disku pdf s podrobným výpisom všetkých dielov, ak by ti to k niečomu pomohlo:
ZF 5HP18.pdf
(858.63 KiB) 102 stiahnutí



Inak STK s automatom bola moja nočná mora. Obával som sa ako to dopadne, ak to bude nejaký "múdry" technik točiť naprázdno, kedže ten automat má povolený len určitý počet sekund vytáčania na voľnobeh.
BMW E34 525TDs '92, 1,5BAR+CHIP (STN Customs)
BMW E30 316i + LPG, '90
ex BMW E39 525tdsAT, '98

------------------------------------
Obrázok
 
525tds r.v.95
Autor témy
Príspevky: 37
Registrovaný: 7.2.2012
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: považská bystrica

Re: 2.5 tds e34 automat neradí, nereaguje

Pondelok, 29. Februára 2016, 16:00

no takže dnešný deň bol pre mňa katastrofou, už žiadný automat z nepojazdného auta nechcem vidieť ani keď bude boh na bohovi,zas naradostený jako malý chalan že všetko bude ok a dnes to bolo hrozné ešte že to vydržalo na STK ,prakovací kolík odtrhnutý alebo zodratý lebo pri parkingu čosi udržalo ale keď som ho na mieste rozhupal tak sa neudržal preskakoval ,prevodovka v núdzaku no čo si možem ešte len priať prišiel som domov a ako otváram bránu auto sa rozbehlo a povalilo susedovy plot našťastie starý drevenný ,no nič to už len poskladať z tých 4 prevodoviek čo mám doma jednu súcu a ak nie bude tam manúal !!! a díki Pegass pozriem to :) ja som si už tiež čosi posťahoval tak sa budem trápiť
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: 2.5 tds e34 automat neradí, nereaguje

Nedeľa, 6. Marca 2016, 09:45

Strana 24 a 29 je to co ta zaujima. 24 mas tu cast hydrauliky zodpovedajucu za radenie a vsetko, TC lockup atd. Ale neviem ci tomu moc pomozes, nevidel som opravne sady na tuto prevodovku. Druhe je drziak selenoidov, tieto mozes jednoducho premerat, su to len elektromagnety.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných