... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

mmracing.sk
 
faceman
Autor témy
Príspevky: 1146
Registrovaný: 31.7.2009
Auto: BMW E92 330d
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Prešov

Problem s Vanosom motor M54 B30 vyriešene

Streda, 21. Októbra 2015, 18:36

Zdravim mam problem s vanosom a to taky že v kuse mi vypisuje chybu ERROR Nr: 10424 28B8 Auslaus-Nockenwelle Bank1:mechanisch vymenil som snimač vyfukovej vačky za novy nepomohlo, vymenil som aj selenoid ventil vanosu tiež žiadna zmena stale po zmazani vyskakuje ta chyba otačky motora kolišu za tepla, neni to citiť na chode motora ale ručička otačkomera beha hore dole milimeter, Vanos nevydava žiadne zvuky moto ma pekny zvuk akurat počuť chrapčať vyfuk kvôli vybratym katom, ale k veci chcem sa opytať či mi nevie niekto poradiť kde môže byť chyba diagnostiku vanosu nespravy hodnoty s inpi dava vid foto budem povdačný za každu radu chystam sa s kamaratom nanovo nastaviť vanos lebo mam podozrenie že tam už niekto do toho šprtal a poskladal to asi zle auto ma 274 000 km nabehane
Prílohy
image.jpeg
Naposledy upravil/-a faceman v Piatok, 22. Januára 2016, 08:19, upravené celkom 5 krát.
Aktual
BMW E92 330d
BMW R1200GS Adventure
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6565
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Problem s škrtiacou klapkou po vymaze adaptačných hodnôt

Streda, 21. Októbra 2015, 21:15

aky je to motor? to je s valvetronikom?
 
faceman
Autor témy
Príspevky: 1146
Registrovaný: 31.7.2009
Auto: BMW E92 330d
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Prešov

Re: Problem s škrtiacou klapkou po vymaze adaptačných hodnôt

Štvrtok, 22. Októbra 2015, 09:57

sorry zabudol som napisať M54 B30 stara r.v 2004
Aktual
BMW E92 330d
BMW R1200GS Adventure
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11356
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Problem s škrtiacou klapkou po vymaze adaptačných hodnôt

Štvrtok, 22. Októbra 2015, 11:02

mam obavy ze na toto bude inpa kratka, bude chciet DIS
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
faceman
Autor témy
Príspevky: 1146
Registrovaný: 31.7.2009
Auto: BMW E92 330d
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Prešov

Re: Problem s škrtiacou klapkou po vymaze adaptačných hodnôt

Štvrtok, 22. Októbra 2015, 19:06

pravda jaro aj bola kamarat to dal doporiatku s jeho bosch diagnostikou ,už do adaptačnych hodnôt nesiahnem s inpou :oops:
Aktual
BMW E92 330d
BMW R1200GS Adventure
 
faceman
Autor témy
Príspevky: 1146
Registrovaný: 31.7.2009
Auto: BMW E92 330d
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Prešov

Re: Problem s Vanosom motor M54 B30

Štvrtok, 14. Januára 2016, 10:13

:arrow:
Aktual
BMW E92 330d
BMW R1200GS Adventure
 
acid
Príspevky: 199
Registrovaný: 26.2.2012
Auto: E60 530i 2004 MT
Kraj: Bratislavský

Re: Problem s Vanosom motor M54 B30

Štvrtok, 14. Januára 2016, 17:40

Ahoj, tato tema ma zaujala. Mam rovnaky motor a vsimol som si rovnaky problem s tym kolisanim otacok. Ako pises, vobec to necitim na chode auta, ale rucicka otackomera kolise aj pri aktivovanom tempomate a konstantnej rychlosti.
Pocitovo uz dlhsiu dobu riesim nizsi vykon motora. Ale na merani vykonu som nebol.

Vies detailnejsie napisat, kde bol problem a ako ste ho odstranili?
 
faceman
Autor témy
Príspevky: 1146
Registrovaný: 31.7.2009
Auto: BMW E92 330d
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Prešov

Re: Problem s Vanosom motor M54 B30

Piatok, 15. Januára 2016, 09:24

Problem stale pretrvava ešte som sa nedopracoval s kamaratom k nastaveniu vanosu lebo je chory tak čakam zanim lebo on ma aj pripravky nato
Aktual
BMW E92 330d
BMW R1200GS Adventure
 
faceman
Autor témy
Príspevky: 1146
Registrovaný: 31.7.2009
Auto: BMW E92 330d
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Prešov

Re: Problem s Vanosom motor M54 B30 update

Piatok, 22. Januára 2016, 08:05

Takže pani :D auto je už spravene teda konkretne vanos , včera sme to s kamaratom spravili , vanos bol upne zle poskladany dokonca aj ozubenia sa museli posuvať a štelovať podla pripravkov, teraz ide motor super tak ako ma predtym išiel ako zdochnuty dvojliter :roll: , dalšie prekvapenie však bolo, že taktiež som riešil, že mi mizla voda , myslel som že to tieklo od termostatu zle tesnenie, potom som zistil že tečie od spoja ako sa hlava šrbuje od blok presne nad vodnou pumpou,mal som podozrenie, že bud bola odtrhnuta šruba na hlave M6 alebo tam nebola a mal som pravdu inbecil čo to skladal tam nedal posledne dve skrutky M6 ](*,) takže sme ich kupili našrubovali a všetko už ide ako ma ešte čakam za ladenymi zvodmi a bude to už komplet,velka vdaka patri šikovnemu kamaratovy ktory je tiež členom klubu ,že sa toho ujal a dalšiemu kamaratovy a členovy čo prepožičal pripravky :thumbup: , ešte jedna vec ludia davajte si pozor komu davate servisovať auto je veľa garaž majstrov a odbornikov na teplu vodu , niektory su blby jak kravske vemeno druhy zase aj dačo vedia ale nemaju šajn o baworakoch , v dnešnej dobe je fakt problem najsť mechanikov čo vedia robiť BMW kedže tam treba pri roboťe použiť aj rozum [-o< , Ešte nejaka maličkosť na pobavenie na koniec :D bol som koncom minuleho roka v BMW u nas v Prešove chcel som objednať nejake diely a chcel som vypis servisnej historie kedže auto bolo kupovane ako nove v byvalom Tempuse v Košiciach typek mi vytlačil čo som chcel a povedal, že je nutne spraviť jeden servisny ukon pytal som sa , že aky , povedal vymena plusoveho kablu , že to je v ramci zvolavacej akcie povedal som , že dobre objednal ma prišiel som o tyžden nechal auto prišiel o hodinu , ked som sadol do auta a naštartoval hned som vedel, že dačo neni dobre pesnička hrala ta ista ako ked som im tam auto nechal si myslim neodpajali bateriu hmm BOZP nula bodov , nechcelo sa mi davať dole kryt nad baterkou v kufri pred BMW že si to pozriem zajtra , išiel som do školy zaparkoval otvoril kufor že si vyberiem tašku pozeram všetko v kufri tak jak bolo nepohnute ešte aj handra bola tak poskladana ako som ju tam mal aj veci na pravej strane ako je sieťka už som vedel že hovno spravili , potom neskôr som dal dole kryt a som sa smial nič nespravene baterka zaprašena komplet ani nato nešahli ale človek musi vidieť aj pozitiva povysavali mi pod nohami šofera a vytrepali koberec takže tak :mrgreen: , dakto by to ani neodkritoval napriklad nejaky doktor alebo Manažer alebo žena čo chapem niekto sa na aute len vozi ked sa pokazi da do servisu každy ma ine zaujmy a priority , tym chcem len povedať že ani v Autorizovanom servise človek už nema nikde istotu. Na zaver prikladam par foto z opravy
Prílohy
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
Aktual
BMW E92 330d
BMW R1200GS Adventure
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6565
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Problem s Vanosom motor M54 B30 vyriešene

Utorok, 26. Januára 2016, 00:43

Ta zvolavacka na E60 sa nemenil plusovy kabel baterie, len prechodka pod tapacirom kufru kde tento kabel prechadza cez otvor v kasni. Robilo sa to pretoze stara prechodka asi nebola najlepsie vyvinuta a E60ky dost casto kvoli tomu svojvolne lahli popolom :-"
Ci ju vymenili zistis aj podla farby, nova je od starej farebne rozlisena, ale na farbu sa ma nepytaj... ALe isto niekto na fore bude vediet....
 
starML
Príspevky: 772
Registrovaný: 26.7.2007
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Mariánské Lázně, dříve Liptov

Re: Problem s Vanosom motor M54 B30 vyriešene

Utorok, 26. Januára 2016, 01:48

Ta svolávačka byla na 5er e60 a 6er e63, bylo to na průchodku (+) kabelu a byla v podstatě špatná (možná jen špatně namontovaná) ta původně černá krytka. A pokud byl v zavazadlovém prostoru nějaký náklad, mohlo zatížením dojít ke kontaktu silového (+) s kostrou vozidla. Ty krytky byly původně černé. Potom se rychle vyrobily náhradní a ty byly bílé - bez barviva. Jaké se dávají teď nevím, také mne tato tématická návštěva u BMW čeká. Co se stane, když to začne hořet před obchoďákem ALDI najdete na těchto 14 fotkách http://www.motor-talk.de/bilder/e60-520 ... 09130.html . Moje, zatím neohořelá, krytka je v příloze.
Prílohy
Battery_Kappe_20150906_162125.jpg
Battery_Kappe_20150906_162125.jpg (78.08 KiB) 1753 zobrazení
Audi A3 30 gtron automat CNG
Octavia 1,5 TSI automat CNG Ex
Octavia 1,4 TSI manual CNG Ex
E60 530iA Ex
E39 530dA Ex
 
faceman
Autor témy
Príspevky: 1146
Registrovaný: 31.7.2009
Auto: BMW E92 330d
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Prešov

Re: Problem s Vanosom motor M54 B30 vyriešene

Utorok, 26. Januára 2016, 22:05

Dakujem za info :thumbup: to som nevedel nejako som to detailne neskumal povedal chalpik že sa meni plusovy kabel, respektive krytka tak som myslel že to je ten na baterii priamo
Aktual
BMW E92 330d
BMW R1200GS Adventure

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných