... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

mmracing.sk
 
PrevlecenejVlk
Príspevky: 163
Registrovaný: 5.12.2015
Auto: BMW 530d GT F07
Kraj: Zahraničie

Re: nepravidelný chod motora na volnobeh N57D

Nedeľa, 24. Januára 2016, 20:22

bruno75 napísal:
Vlku, ked sme uz pri tom kodovani, je pravda, ze digi-budiky (digital instrument cluster) vylucuje, aby sa do HUD dali naprogramovat smerovky? Vsetko ostatne, co si popisal v HUD uz mam, len tie smerovky nie, ale samozrejme budem aj bez nich... :mrgreen: Len tak pre zaujimavost a zo zvedavosti sa pytam...

A este, ci a co je mozne doprogramovat do tych digi budikov? Niekde na youtube som videl, ze na rychlomere mal zobrazenu digitalne rychlost aj v comfort rezime (u ma sa zobrazuje len v Sport rezime) a ze medzi budikmi sa zobrazovali sipky navigacie... kedze mam HUD, ani jedno z tohoto nepotrebujem a nechcem, ale ak by sa tam dalo zobrazit aj nieco ine... :-" ten plac medzi otackomerom a rychlomerom mi pripada az hriesne nevyuzity... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Duvod proc nekdy ty sipky blinkru do HUDu nejdou nevim. U mne ani po nakodovani se neukazujou a nejsem jediny. Ale fakt jsme s tim nijak vyrazne nelaboroval, protože tohle byla jedina věc po ktery jsem netouzil. Stejne tak mi nejdou nakodovat cornering fog lights ani aktivovat ptakovinka, ze při zarazeni zpátečky se rozsvitej i kliky :D
Ted jsem si vzpomnel na další věc co mi pije krev, mozna jsme tu nekde o ni uz mluvili, to ze si multimedia, konkretne hudebni kolekce z disku, nepamatuje zaskrtnutí RANDOM :D grrrrr
Do budiku jde pridat polozka do toho přepínacího menu, ze to ukazuje i digitalne rychlost, ale když mas HUD, tak je to trosku zbytecnost, ale mam to tam. Navigaci mi to mezi budikama ukazuje jen když mam vyplej HUD, jak zapnu HUD, ukazuje se to jen v HUDu. Mozna to jde překódovat, neresil jsem, protože stejne jako digi rychlost je to s HUDem zbytecny.
No ještě jdou i takovy ty jakoze sportovni budiky s vykonem a kroutakem třeba, ale to nejde s moji jednotkou, takze to nevim uplne z hlavy a uz si nepamatuju co je potřeba mit aby to slo. Mely by jit i nejaky ty startup animace HUD a iDrive zmenit, ale taky ptakovina.... Z uzitecnejch věci snad jen video in motion aby ti sel obraz TV a DVD vepředu i za jizdy a u novějších jednotek se da povoit kodeky a filmy z USB, coz bohužel u mne taky nejde, protože navzdory vcelku naslaply vybave nemam Combox, ten se zacal davat asi az o mesic dva později, a zatím jsem nenasel nikho kdo by mi to retrofitnul za prijatelny prachy a tak nejak bez toho umim zit...
No a pak samozrejme ruzny kejkle se svetlama, to budu asi si muset osvěžit brzo, protože si chci vymenit ty uzasny zluty zarovky v mlhovkách za ledkovy bily :D a to se pak taky musí nakodovat.
Ještě jsem si zkracoval delku pipani pasu, zkracoval jsem si i dobu po jaky se zaklopej zrcátka při dotyku kliky nebo stisknuti ovladace, otvirani kufru tlacikem na sloupku u nohou ridice....
Jako kodovani je fakt nekonecne dlouhy téma :D
 
ygy
Príspevky: 18
Registrovaný: 2.1.2016
Auto: F07
Kraj: Žilinský

Re: nepravidelný chod motora na volnobeh N57D

Nedeľa, 24. Januára 2016, 22:33

takáto kódovačka čo tu popisuješ (hlave to video in motion ) koľko cca stojí ? :)
 
PrevlecenejVlk
Príspevky: 163
Registrovaný: 5.12.2015
Auto: BMW 530d GT F07
Kraj: Zahraničie

Re: nepravidelný chod motora na volnobeh N57D

Nedeľa, 24. Januára 2016, 23:28

ygy napísal:
takáto kódovačka čo tu popisuješ (hlave to video in motion ) koľko cca stojí ? :)

To ja nevim co kdo za to chce tam u vas, ja si to delam sam (jako to kodovani ;) :D ) . A ke mne to mas tak trochu moc daleko :D . Ale není to zadna raketova veda, jen odvaha, nejaky znalosti, kabel, software....
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: nepravidelný chod motora na volnobeh N57D

Pondelok, 25. Januára 2016, 09:11

ygy napísal:
takáto kódovačka čo tu popisuješ (hlave to video in motion ) koľko cca stojí ? :)


Jararak zije pri Malackach a on to zvladne tiez v pohode.
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
PrevlecenejVlk
Príspevky: 163
Registrovaný: 5.12.2015
Auto: BMW 530d GT F07
Kraj: Zahraničie

Re: nepravidelný chod motora na volnobeh N57D

Pondelok, 25. Januára 2016, 10:21

To musim s jararakom probrat, jestli třeba nevi fintu na ty moje vyfikundace, které se m inepodařily :D
 
potmehuth
Príspevky: 1385
Registrovaný: 2.9.2010
Kraj: Nitriansky

Re: nepravidelný chod motora na volnobeh N57D

Pondelok, 25. Januára 2016, 16:14

Jara mozem len smelo doporucit. Bol som u neho niekolkrat uz a pojdem opat :thumbup:
 
ygy
Príspevky: 18
Registrovaný: 2.1.2016
Auto: F07
Kraj: Žilinský

Re: nepravidelný chod motora na volnobeh N57D

Pondelok, 25. Januára 2016, 20:12

stále som sa nedopracoval k približnej cene za tieto kódené fíčury :mrgreen:

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných