... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
ygy
Autor témy
Príspevky: 18
Registrovaný: 2.1.2016
Auto: F07
Kraj: Žilinský

škodí štart stop autu ?

Streda, 13. Januára 2016, 11:14

Viem že do doby kým motor nie je úplne zohriaty tak sa auto na kryžovatke "nevypne",
no vypne sa v situáciiach kde by sa podla mňa vypnúť nemalo... Najmä keď dávam autu dosť zabrať, na sekundu zastavím a hneď sa vypne... zaujímalo by ma či odborníci v bmw majú domyslené chladenie turbín počas "prestávky"....

myslíte že sa netreba o štart/stop starať ? alebo to radšej preventívne po každom naštartovaní vypnúť ? Dá sa naprogramovať aby si auto zapamätalo že je štart stop vypnutý a po každom naštartovaní ho nezapínalo ?
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: škodí štart stop autu ?

Streda, 13. Januára 2016, 11:19

BMW u jednoho nemenovaného motora nemalo poriadne doriešené chladenie turba ani počas normálnej prevádzky bez štartstopu.
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
DARKEN26
Príspevky: 724
Registrovaný: 3.11.2009
Auto: F07 35d 400ps
Kraj: Prešovský

Re: škodí štart stop autu ?

Streda, 13. Januára 2016, 11:44

myslis 4,4l s dvoma turbami?? heheheh
 
starML
Príspevky: 772
Registrovaný: 26.7.2007
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Mariánské Lázně, dříve Liptov

Re: škodí štart stop autu ?

Streda, 13. Januára 2016, 11:45

ygy napísal:
...či odborníci v bmw majú domyslené chladenie turbín počas "prestávky"....
Samozřejmě, že to mají vymyšlené velmi dobře. Oni budou vypínáním přehřátého motoru plnit ekologické normy EU a ty si budeš muset mnohem častěji kupovat nové turbo => tomu se říká byznys. Systém START-STOP je třeba okamžitě po nastartování deaktivovat. Funkci je možno trvale vyřadit, ale autorizovaný servis to má zákazané provádět, proto tvrdí, že to nejde. Budeš muset navštívit některého diagnostika z klubu, který Ti to pomocí programu NCSExper vyřadí.
Audi A3 30 gtron automat CNG
Octavia 1,5 TSI automat CNG Ex
Octavia 1,4 TSI manual CNG Ex
E60 530iA Ex
E39 530dA Ex
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: škodí štart stop autu ?

Streda, 13. Januára 2016, 12:47

starML napísal:
...autorizovaný servis to má zákazané provádět, proto tvrdí, že to nejde. Budeš muset navštívit některého diagnostika z klubu, který Ti to pomocí programu NCSExper vyřadí.


To nie je celkom pravda, podla informacii, ktore som dostal v jednom nemenovanom servise na severe SK, to urobit vedia a nemaju s tym problem (dokonca vraveli cosi v tom zmysle, ze ziadost na deaktivaciu posielaju na schvalenie do DE) a uctuju si za to cca 100 €....
Nech kazdy posudi, ci to za to stoji....
Ja si (zatial) budujem navyk, ze to vypinam okamzite po starte... BTW, tato chobotina je defaultne vypnuta pri Sport mode.
 
Užívateľov profilový obrázok
smith666
Príspevky: 544
Registrovaný: 5.5.2014
Auto: F11 530xd 190kW
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: in the air

Re: škodí štart stop autu ?

Streda, 13. Januára 2016, 15:53

Aj ja som si to chcel dať vypnúť, keď som bol za jararakom, aby mi deaktivoval pásy, ale nemali sme veľa času (teda hlavne on :-D), a nevedel to narýchlo najsť v mojom SW.
Tak sme sa dohodli, že to skúsime ešte raz ked prídem do BA.
Naposledy upravil/-a smith666 v Streda, 13. Januára 2016, 16:39, upravené celkom 1 krát.
Obrázok
takto vyzerá 300 km/h aj bez bavora - ten v červenej kombinéze (dajte si to do 720p):
https://www.youtube.com/watch?v=spubheZPwg4#t=00
 
Užívateľov profilový obrázok
DARKEN26
Príspevky: 724
Registrovaný: 3.11.2009
Auto: F07 35d 400ps
Kraj: Prešovský

Re: škodí štart stop autu ?

Streda, 13. Januára 2016, 16:31

myslis Jararak,Jararak vychodniarsky zahorak???
 
Užívateľov profilový obrázok
smith666
Príspevky: 544
Registrovaný: 5.5.2014
Auto: F11 530xd 190kW
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: in the air

Re: škodí štart stop autu ?

Streda, 13. Januára 2016, 16:39

samozrejme, kto iný by to mohol byť :lol:

Ešte som aj zistil, že pochádza z valala, kde býva môj strýko 8)
Obrázok
takto vyzerá 300 km/h aj bez bavora - ten v červenej kombinéze (dajte si to do 720p):
https://www.youtube.com/watch?v=spubheZPwg4#t=00
 
Užívateľov profilový obrázok
DARKEN26
Príspevky: 724
Registrovaný: 3.11.2009
Auto: F07 35d 400ps
Kraj: Prešovský

Re: škodí štart stop autu ?

Streda, 13. Januára 2016, 17:41

ty myslis stryka z lazovou,ktory ma na svet iny nazor
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: škodí štart stop autu ?

Streda, 13. Januára 2016, 18:15

Tak az vam to Jararak spravi, pridam sa aj ja do poradovnika... :mrgreen: Trufa si Jararak urobit to aj na NBT (pripadne este dorobit nejake drobnosti v HUD)? :-"
Este rypava otazka: Maju na to prekodovanie sancu prist v autorizaku pri beznom servise (napojeni na diagnostiku)? Pripadne aky to moze mat vplyv na zaruku? :?
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11618
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: škodí štart stop autu ?

Streda, 13. Januára 2016, 19:55

bruno75 napísal:
Tak az vam to Jararak spravi, pridam sa aj ja do poradovnika... :mrgreen: Trufa si Jararak urobit to aj na NBT (pripadne este dorobit nejake drobnosti v HUD)? :-"
Este rypava otazka: Maju na to prekodovanie sancu prist v autorizaku pri beznom servise (napojeni na diagnostiku)? Pripadne aky to moze mat vplyv na zaruku? :?

A co chces preboha ziveho este si dat nakodovat do HUDu?? Vsak tam mas komplet vystpu z infoteinemntu, rychlost, SLI, navi a tempomat......
Je ti jasne, ze viac sa tam toho uz v podstate ani nevmesti????
A na kodovanie ti v servise samozrejme pridu..ak si tam das napr este smerovky. Vsak Maceta ti to napisal uz nejedenkrat...
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
PrevlecenejVlk
Príspevky: 163
Registrovaný: 5.12.2015
Auto: BMW 530d GT F07
Kraj: Zahraničie

Re: škodí štart stop autu ?

Streda, 13. Januára 2016, 20:13

Ono je to jak ve kterem BMW, nekde to odmitaji udelat a vyhrozuji ztratou zaruky (no to se bavim jako dost) a jinde to zase radi za poplatecek vetsi ci jeste vetsi vypnou nebo nastavi tak, ze si to pamatuje posledni stav, takze kdyz to vypnes, tak to zustane vyply dokud to zase nezapnes. I ja bych volil nakodovani u nekoho z kluku a pripadne pred nejakou prohlidkou v BMW si to kodovani nechat dat pryc, ale podle mne staci, kdyz si to start stop chcipani zase jen zapnes a oni po tom patrat nebudou. Beztak kolikrat sami od sebe vsecko vyresetujou a mas po kodovani a musis vsecko znovu :D proto dobre si vsechny upravy poznamenat, aby to slo priste raz dva... :D
 
Užívateľov profilový obrázok
miso_525d
Príspevky: 933
Registrovaný: 20.8.2009
Auto: SOBI 20
Kraj: Bratislavský

Re: škodí štart stop autu ?

Streda, 13. Januára 2016, 21:40

Start / stop system sa da velmi jednoducho nakodovat tak, ze si pamata poslednu polohu. po takychto drobnostiach podla mna v servise bmw nepatraju, ale urcite si vsimnu, ze mas do HUD nakodovane (pridane) veci, alebo ze si dal zmenit jazyk na Slovencinu, neviem preco sa dookola pytas to iste Brano, ako skolkar.
 
Užívateľov profilový obrázok
smith666
Príspevky: 544
Registrovaný: 5.5.2014
Auto: F11 530xd 190kW
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: in the air

Re: škodí štart stop autu ?

Streda, 13. Januára 2016, 23:39

Neviem či je to až také jednoduché, lebo jararak sa s tým chvíľu mordoval a nepodarilo sa mu to urobiť. Je pravda, že nemal veľa času, lebo mi to robil cez obedňajšiu prestávku na parkovisku pred jeho pracoviskom. Vravel, že tá funkcia sa vždy skrývala v CAS module len u mňa sa skrýva nejako viac.
Takže asi budem musieť zbehnúť za ním do Malaciek cez víkend aby mal na to viac času.
Obrázok
takto vyzerá 300 km/h aj bez bavora - ten v červenej kombinéze (dajte si to do 720p):
https://www.youtube.com/watch?v=spubheZPwg4#t=00
 
PrevlecenejVlk
Príspevky: 163
Registrovaný: 5.12.2015
Auto: BMW 530d GT F07
Kraj: Zahraničie

Re: škodí štart stop autu ?

Štvrtok, 14. Januára 2016, 00:28

Je pravda, že jsem už četl, že se to někomu nedařilo najít. Obecně by to mělo být na F1x v CAS

Po startu vzdy vypnuto
CAS 3000 TC TC_MSA_DEFAULT_OFF aktiv / Werte=01 nicht_aktiv / Werte=00 Turn Auto Start/Stop OFF by default
Po startu si pamatuje poslední nastavení
CAS 3000 TC TC_MSA_MEMORY aktiv / Werte=01 nicht_aktiv / Werte=00 Sets car's Auto Start/Stop function to start in the last used setting

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní