... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Adik251
Autor témy
Príspevky: 14
Registrovaný: 8.5.2015
Auto: BMW 330xd (e46)
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

nemrznúca zmes do chladiča

Nedeľa, 20. Decembra 2015, 18:46

Zdravím

Potreboval by som radu mám bmw e46 330xd dnes som pozeral chladiacu kvapalinu a zistil som že je bezfarebná je namiešaná približne do -20 vedeli by ste poradiť čo je to za kvapalinu alebo poradiť čo do toho môžem doliať ?
Adrián
 
Užívateľov profilový obrázok
Mi_t_is
Príspevky: 1459
Registrovaný: 2.5.2010
Auto: BMW E36 325iA
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: nemrznúca zmes do chladiča

Nedeľa, 20. Decembra 2015, 18:53

ZDravím ťa, kúp kvapalinu s normou VW TL 774 C. Alebo inak označovanu aj G11. Je modrej, modrozelenej alebo zelenej farby. Ide ti tam 10Litrov na cely okruh čiže je dobré mať 5litrov nemrznucej a 5 litrov vody.
Avšak pri vypustani ti vypustí z chladica len tak 5 litrov, dalšie treba vypustiť z bloku. alebo to spraviť nasledovne, vypustiť chladič tych 5 litrov, doliať čistu vodu, pojazdiť, vypustiť, doliať čistu vodu, pojazdiť, vypustiť doliať čistu vodu, pojazdiť, vypustiť (tieto 3 napustenia ti v celom motore vyplavia chladiacu kvapalinu a budeš tam mať z 90% len čistu vodu) , teraz môžeš vypustiť čo to dá z chladiča(teda okolo 5 litrov, možno 6) , dopusti najskor 5 litrov čistej nemrznucej a potom dolej vodou a odvzdušni.. Nemrznuca s vodou sa premieša ked sa motor zahreje a bude to nariedene do -37stupnov.

Kvapalinu môžeš kupiť: original castrol NF
alebo nejake nahrady. či už Grandx g11, dynamax g11, syn g11 - všetky tieto su po 2-3eura liter, castrol je po 5-6euro liter.

Takto to bude najlepšie vymeniť ju celu, investicia do 15€, kvapalina na tri roky vymenená (toľko je interval vymeny)

ružovu, červenu, žltu ani inu tam neliať!
Na predaj:

Obrázok
Znaky BMW,Kľúčenka 1er,3er,5er,7er,X rada ,čiapočky ventilov BMW,///M
Reseter intervalov OBDI, OBDII, tlačidlo kľúča centrálu

Predám manžetu radiacej paky E34(pravá koža,nová),Lanko ručnej brzdy E36 -bubon


Kontakt
 
zollo
Príspevky: 418
Registrovaný: 22.9.2012
Auto: E60 535d
Kraj: Banskobystrický

Re: nemrznúca zmes do chladiča

Nedeľa, 20. Decembra 2015, 19:58

Mi_t_is napísal:
ružovu, červenu, žltu ani inu tam neliať!


to ze ide G11 do bmw som vedel, ale v com su ine tie ostatne farby, resp. na ake pouzitie su urcene ??
 
Užívateľov profilový obrázok
Mi_t_is
Príspevky: 1459
Registrovaný: 2.5.2010
Auto: BMW E36 325iA
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: nemrznúca zmes do chladiča

Nedeľa, 20. Decembra 2015, 20:35

v rychlosti g10 - staré motory iba liatinove motory žlta farba
taktiež ma žltu farbu a niekedy aj oranžovu chladiaca pre citroeny renaulty, PSA
g12
g12++
g13
chladiace ružovej, fialovej, červenej baze používa VW group hlavne.

Jednoducho vyrobca odporučil len g11 chladiacu tak prečo používať niečo iné. Osobne si myslím že keby sa urobil komplet preplach a dala by sa tam g12 tak to ten motor prežije ale prečo to robiť a skušať niečo, a ked potom začne tiecť pumpa alebo čosi iné tak si povieš že to bolo kvoli g12? alebo položíš otazku že g11 by to neurobila?

Nove chladiace kvapaliny maju organicke inhibitory, g11 ich nemá napríklad. Tak isto niektore su bezsilkatove atd.

čítajte si do zblbnutia zde:
https://www.oleje.cz/forum/chladici-nem ... 01-30.html
Na predaj:

Obrázok
Znaky BMW,Kľúčenka 1er,3er,5er,7er,X rada ,čiapočky ventilov BMW,///M
Reseter intervalov OBDI, OBDII, tlačidlo kľúča centrálu

Predám manžetu radiacej paky E34(pravá koža,nová),Lanko ručnej brzdy E36 -bubon


Kontakt
 
zollo
Príspevky: 418
Registrovaný: 22.9.2012
Auto: E60 535d
Kraj: Banskobystrický

Re: nemrznúca zmes do chladiča

Pondelok, 21. Decembra 2015, 15:58

mne taketo strucne vysvetlenie uuplne staci, takze diki moc :thumbup:

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných