... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
asfethan
Príspevky: 487
Registrovaný: 20.9.2014
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Raccoon City

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Štvrtok, 22. Októbra 2015, 23:58

Jaro ta komunikacia cez FTDI je vacmenej stejna a ked zobereme ten konektor tak vieme prekablovat na moj kabel.. Myslim teda.. Btw ECU sa da vzkriesit aj z kadejakych beznadejnych stavov ak by bolo treba.. Resp. aspon BRC sa da.

Tzn. ak by to inak neslo ja ti viem potom aj svoj kabel poskytnut, ja ho asi nebudem potrebovat kym nevymenim lambdy...
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Piatok, 23. Októbra 2015, 11:22

jaaj nie tak, nieco som ponastavoval a neprepne mi plyn teraz, jednotka normalne komunikuje, to sa bat nemusis, co je problem je ten ze nemam merak (hlasic hladiny) na bombe a asi som to nejak zmenil/zaktivoval, hlasi ze nema hladinu teraz (presnejsie tlak) ale viac neviem lebo sa mi stalo co sa stalo a nevedel som uz odcinit tu zradu
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
asfethan
Príspevky: 487
Registrovaný: 20.9.2014
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Raccoon City

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Piatok, 23. Októbra 2015, 11:53

Ten hladic urovne hladiny nepotrebujes. Ani moja RJ nevie kolko plynu je v nadrzi. Na benzin prepina automaticky sama ked je nedostatocny tlak v systeme. Ja myslim ze ten udaj berie z regulatoru...
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Piatok, 23. Októbra 2015, 11:54

Jaro ty mas kabel na tartarini? Uz som bez znaciek takze sa nemam ako dostat do servisu.
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Piatok, 23. Októbra 2015, 16:35

tak uz frcim - problem - autonastavenie - pri nom mi to prvykrat zdochlo a odvtedy mi to neslo, nenapadlo ma sa s tym hrat. Ta svina mi nastavila tlak plynu cez 2 bary ako minimum a priemer 2,5, no samozrejme ze plna nadrz je akurat 2 bary, tak som spravil reset na tovarenske nastavenia - nastavil naspet vstreky, meranie otacok a pod a pozeram, tlak na vypnutie 1,15 a tlak na zapnutie 1,6baru, to beru, plyn ide fajn. momentalne som si dal 20% obohatenie zmesy, ale asi postupne uberiem.

chcem sa opytat na tych co maju svoje diagnostiky - ake obohatenie zmesy mate, pri akej teplote a otackach zapinate lpg?
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
asfethan
Príspevky: 487
Registrovaný: 20.9.2014
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Raccoon City

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Piatok, 23. Októbra 2015, 17:00

Ja prepinam ked je teplota reduktoru 28°C. Zmes na volnobehu nastavujem podla vibracii ked sa motor vracia z vysokych otacok po stlaceni pedalu.. Da sa to vlastne sledovat aj na diagnostickom grafe. Vies si to porovnat podla spravania sa/grafu ked ide motor na benzin. Ked sa ti podari nastavit cca totozny priebeh tak je to OK. Mozes este pozriet aj co hovoria lambdy, pripadne porovnat casovania vstrekov ked ide motor na benzin s casovanim ktore dava benzinova RJ ked ide motor na plyn.

Po autonastaveni ja musim ochudobnit zmes na volnobehu cca o 10-15%. Pod zatazou je to autonastavenie celkom fajn, takze tam nemenim nic.
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Sobota, 24. Októbra 2015, 20:40

Tak dnes som bol v lidly, auto nastartujem, hned svieti automat rezim, pokial sa mi brana otvorila, vysiel som, zavrela pohol som sa, vchadzam do malaciek a cvak uz ideme na lpg ;) pri 40 stupnoch, cize isiel som celych 500m na benzin, ziadne trhanie, ziadny chceck na lambdy. Som normalne stastny jak to ide, reakcie na plyn paradne. Len kurna musim daco odjazdit aj na kombiku lebo chcem menit olej.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Nedeľa, 25. Októbra 2015, 15:26

Pyn mi prepina pri 35st a v pohode aj na volnobehu
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
Majo
Príspevky: 653
Registrovaný: 14.6.2009
Auto: e36 328iA LPG
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Štvrtok, 29. Októbra 2015, 20:41

jararak: odkial si kupil kabel? ja som si konecne kupil vlastny a vyzera, ze som kupil vadny. nechce sa mi spojit s rj, ked som mal pozicany, spojil sa normalne. Musim si ho pozicat este raz aby som vylucil problem v rj
 
Užívateľov profilový obrázok
Hugino
Príspevky: 4077
Registrovaný: 5.3.2012
Auto: E61&E70
Kraj: Bratislavský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Štvrtok, 29. Októbra 2015, 21:04

Dnes som skúsil jednu vec, natankoval som plnú a obvyklou cestou som išiel domov, ale že skúsi soml ísť na dôchodcu, čiže žiadne prudšie pridávanie a tak....výsledok? o 1,2 litra vyššia spotreba :lol: #-o
E70 X5 4.8i
E61 530d LCi
Ex E39 540iA Touring " Alles unter acht zylinder ist sozial..."
 
Užívateľov profilový obrázok
dasto
Príspevky: 1057
Registrovaný: 19.2.2008
Auto: E39 523iAt (sporak)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Štvrtok, 29. Októbra 2015, 23:06

toto som si všimol aj ja minule. Presne rovnaký nárast pri pomalej a kludnej jazde. Takže na lpg tomu treba stále nakladať. :thumbup:
radosť - jazda - bmw :.... vieme o čom ten slogan je

jetzt?
ex E39 523iA touring (sporak LPG)
ex E36 coupe 320i
 
Užívateľov profilový obrázok
Majo
Príspevky: 653
Registrovaný: 14.6.2009
Auto: e36 328iA LPG
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Nedeľa, 1. Novembra 2015, 20:32

ja teda neviem, na benzin to iste aspon co sa tyka mojej 2,8 v automate. ked idem predpisovo tak 13/100 v plyne resp nejakych 11,5 benzin, ked ako kkt, tak 11 na plyn, pripadne 9/100 benzin:-D
 
Užívateľov profilový obrázok
Ogi22
Príspevky: 140
Registrovaný: 12.11.2015
Auto: e39 528i A 1996 LPG
Kraj: Bratislavský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Nedeľa, 15. Novembra 2015, 14:44

Ty mechanici ktory sa nevyznaju do LPG nanho nadavaju lebo, ak si das do auta LPG on skoncil a nemoze ti robit zasahy do motoru cize o teba ako o zakaznika prisiel (teda o tvoje peniaze). Zda sa mi ze s tym LPG mozu pracovat iba ty ktory na to maju papiere. Mozno aj vyhlasku ako napr. u plynovych kotlov (slangovo vyhlaska do vybuchu alebp Becko, alebo odbornejsie:

''Predpis č. 508/2009 Z. z.
Vyhláška Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovujú podrobnosti na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci s technickými zariadeniami tlakovými, zdvíhacími, elektrickými a plynovými a ktorou sa ustanovujú technické zariadenia, ktoré sa považujú za vyhradené technické zariadenia''
Konkretne §§§ 21,22,23 B(ecko) - cinnost na zariadeniach, § 24 B(ckov) - revizie
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2009-508
) ale to uz mozno kecam.

Jednoznacne je ze obycajny (citak ten co sa nevyzna do LPG, priam sa ho boji) na lpg nadavaju a rozpravaju kadeake fami. Su nekompetentny (nevyznaju sa do LPG, nemaju skusenosti s LPG, co povedia o LPG nema vahu)

Ja som kupil pred par dnami E39 528i automat a bol som poneho do Kosic z kosic som siel do BA a spravil som si par zachadzok no tankoval som iba asi 25 €

Ja tam mam vraj vraj v Holandsku montovany system Prinz (riadiaca jednotka, splinovac) co je vraj spicka v LPG ) vstreky uz mam inej znacky.
Auto bolo dovezene na SR niekedy 2004 uz z LPG a jazdi pohode. Ma 300 000 km najazdene.

Ovladanie toho lpg je na 1 gombik s diodkami (blika to vseliako este som nezistil co ktore blikanie znamena) + vypinac na odstavenie LPG systemu.

Rozhodne si treba precitat toto
http://www.mpgas.sk/index.php/lpg-pre-a-proti
http://www.mpgas.sk/index.php/bute-opatrni
http://www.mpgas.sk/index.php/o-je-lpg
http://www.autolpg.sk/myty-a-pravda/
e39 528i A 1996 LPG
 
Užívateľov profilový obrázok
Hugino
Príspevky: 4077
Registrovaný: 5.3.2012
Auto: E61&E70
Kraj: Bratislavský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Pondelok, 16. Novembra 2015, 11:57

Inak aké máte skúsenosti s reduktorom KME gold? Lebo som zistil resp. Jararak zistil, že tam nemám STAG, ale KME......že či je to dobré, alebo nie :-k
E70 X5 4.8i
E61 530d LCi
Ex E39 540iA Touring " Alles unter acht zylinder ist sozial..."
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Pondelok, 16. Novembra 2015, 12:49

tie nové KME gold sú vraj dobré, na pohľad to vyzerá rovnako ako tvoj reduktor, neviem aký model máš ty možno to isté, v tom prípade by sa dal tvoj reduktor aj repasnúť . . .

https://www.gasbj.sk/produkt/revizna-sa ... old-silver
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných