... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
obchodna sekcia
 
Peto24
Príspevky: 542
Registrovaný: 19.4.2009
Kraj: Prešovský

Re: Naše ZIMNE GUMY - ake? -> Spokojnost / Odporucania

Streda, 21. Októbra 2015, 18:52

Pirelli , uz druha sada. Veľká spokojnosť :thumbup: A vždy radšej kúpim novú Matadorku ako hociakú jazdenú . :thumbup:
 
Užívateľov profilový obrázok
Igmaus
Príspevky: 681
Registrovaný: 14.10.2012
Auto: G20 330dx
Kraj: Trenčiansky

Re: Naše ZIMNE GUMY - ake? -> Spokojnost / Odporucania

Streda, 21. Októbra 2015, 20:00

Dalsi odbornik na pneu, cim je ta matador pneu taka zla? Tym ze sa umiestnila v testoch horsie ako conti? Ale pozri sa na to ze stoji polovicu a taky priepastny rozdiel v nej neni. Ja ich na auto neobuvam volim len "premiove" - rozumej drahsie pneu pretoze je to vec na ktorej netreba setrit ale pre ludi ktori malo jazdia, su nenarocni na styl jazdy atd.... Je to skvela volba. Vzdy radsej matador alebo barum ako tie cinske p.coviny, ktore by som ti zakazal predavat.

A co sa tyka s skusenosti s pneu ktore som jazdil tak good year ultra grip od 6 az po 9 mam odjazdene vsetky vzdy spokojnost teraz som kupoval nove ultra grip performance gen - 1 verim ze budem spokojny po predchadzajucich skusenostiach. Na osobne auta volim vacsinou good year na zimu alebo dunlop. Dunlop 3d boli tiez skvele hlavne na snehu. Pirelli sottozero 210 som mal na trojke na suchu a vode skvele na snehu pisali ze hrosie ale to neviem posudit lebo s xdrive som nemal problem nikdy. Continental nekupujem zo zasady su podla mna predrazene uz niekolko rokov vyhravaju testy vacsinou len o par bodov tento rok boli napriklad pred good year o dva body akosi sa mi tomu nechce verit ze su az take skvele podla mna su neni o nic lepsie ako spominane goodyear alebo dunlop len cena je vyssia.
 
sluggish
Príspevky: 342
Registrovaný: 25.2.2013
Auto: G30 530d
Kraj: Nitriansky

Re: Naše ZIMNE GUMY - ake? -> Spokojnost / Odporucania

Streda, 21. Októbra 2015, 21:40

k tým matadorom, zimné mám myslím Sibir snow či aké to sú, a nemôžem si ich vynachváliť, držia prefektne či na suchu, alebo mokrej vozovke, tak isto som sa nemal problém s nimi pohnúť na snehu takže u mňa Zimné matador :thumbup: čo sa o ich letných nedá povedať, tie by som si na auto neobul ani za nič, mal som na zadu letné 17 matadory, vdržali tam do prvého dažďa.. na mokrej vozovke to bola katastrofa, zadok mi tancoval na každej jednej čiare, nikdy viac... Teraz chcem na zimu kúpiť Nokian buď A3 Alebo D4 uvidíme
 
bmwmpower82
Príspevky: 707
Registrovaný: 28.4.2009
Auto: Mondeo
Kraj: Bratislavský

Re: Naše ZIMNE GUMY - ake? -> Spokojnost / Odporucania

Štvrtok, 22. Októbra 2015, 07:49

ja som mal good year r16 boli pomerne lacne okolo 70 eur kus a spokojnost, letne kupujem Pireli cintauro p7
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: Naše ZIMNE GUMY - ake? -> Spokojnost / Odporucania

Štvrtok, 22. Októbra 2015, 08:23

Tie pirelli su super mozem potvrdit.
 
Užívateľov profilový obrázok
SurrendeR
Príspevky: 5328
Registrovaný: 25.5.2008
Auto: e36 328i Tour
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: NM/BA

Re: Naše ZIMNE GUMY - ake? -> Spokojnost / Odporucania

Štvrtok, 22. Októbra 2015, 14:12

dunlop WS 3D - skvele gumy, tiche, na snehu drzia skvele
dunlop winter respons 2 - skvele gumy - este tichsie a drzia super za mokra aj snehu
goodyear ultra grip 9 - popici gumy - snad najlepsie co som zatial mal. tichucke, val.odpor skoro ziadny, sneh zhrnam naraznikom a nemam problem..
vsetky gumy som kupoval ako nove. tolko v skratke
 
Užívateľov profilový obrázok
Grom
Príspevky: 106
Registrovaný: 18.7.2013
Auto: BMW E36 320Ci
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Bánovce nad Bebr

Re: Naše ZIMNE GUMY - ake? -> Spokojnost / Odporucania

Štvrtok, 22. Októbra 2015, 15:32

Hmm, to je také slovenské nadávať na všetko čo je slovenské. ( áno viem, Matador už dávno patrí pod Continental, ale väčšina ľudí ho podvedome berie ako slovenského výrobcu )
Zimné gumy som jazdil Goodyear už presne neviem označenie, ale cenovo to bol taký stred a spokojnosť. Mal som aj Matadorky ešte starší model Nordica, no rozdiel bol úplne zanedbateľný. Túto zimu asi pôjdem do nového modelu Sibir Snow po pozitívnych ohlasoch. Ale aj tak najpodstatnejší je dezén a hlavne vek. Lebo 5 a viac ročná zimná, ale aj letná pneumatika hoc aj so 7mm dezénom top prémiovej značky je vždy horšia ako nová guma povedzme "štandardnej" značky ( samozrejme od číny ruky preč ).

A už keď píšete skúsenosti aj pri letných gumách, tak sa pridám. Matadorky som kupoval na jar nové Hectorry3 rozmer 225/45 R17. Jazdí sa na nich super či na suchu alebo mokre. Opotrebovanie primerané a čo som bol prekvapený veľmi tiché ( zatiaľ mám na nich cca. 8000km nabehaných ) Za celú sadu som dal cca. 220€. 5 ročné "prémiové" gumy s dezénom cca. 5-6mm sa predávali na bazároch v danom rozmere po zhruba 150€ ](*,)
Maťo
 
Užívateľov profilový obrázok
FreeMaroStyle
Príspevky: 379
Registrovaný: 9.6.2011
Auto: BMW 118d M-packet
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: P.Bečva

Re: Naše ZIMNE GUMY - ake? -> Spokojnost / Odporucania

Piatok, 23. Októbra 2015, 12:44

Někdo zkušenost s pneu Avon Ice Touring ST?
V 205/50/17 toho moc není v mojí cenové relaci, Avon, Nexen WinGuard Sport nebo Nankang SnowViva 2
Ty Avony mě lákají, měl jsem prvně GY UG8 - za tu cenu sem vyjel stejně s Matadorama MP-92 o polovinu levněji, nemám k Matadorům nic proti, posloužily stejně jako GY a za polovinu ceny :)
No a teď chci jít do 17" a vycházejí mi nejlíp ty Avon Ice Touring ST.
exVw Corrado 1.8i G6o
exVw Golf IV 1.9TDi PD
BMW 118d M-Paket
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
heretik
Príspevky: 603
Registrovaný: 21.12.2007
Auto: S6
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Štiavnica

Re: Naše ZIMNE GUMY - ake? -> Spokojnost / Odporucania

Piatok, 23. Októbra 2015, 13:47

V tohtorocnych testoch dopadli tie Avon dost zle na mokrej vozovke, brzdna draha o vyse 10m dlhsia oproti najlepsiemu vysledku a o 7m oproti podobne drahym Barumkam. Ci to bude v praxi az taky rozdiel neviem, ale radsej by som zobral ine.
http://www.test-pneu.sk/zimne-autobild- ... rzdnadraha
 
Skyder
Príspevky: 133
Registrovaný: 2.5.2012
Kraj: Bratislavský

Re: Naše ZIMNE GUMY - ake? -> Spokojnost / Odporucania

Piatok, 23. Októbra 2015, 13:52

Keď už sa tu riešil Matador, sa pozrite ako dopadol na mokru v teste v prispevku nad týmto..
 
PetoK
Príspevky: 9692
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Naše ZIMNE GUMY - ake? -> Spokojnost / Odporucania

Piatok, 23. Októbra 2015, 14:26

Nad niektorymi nazormi sa musim smiat... ked nemate na poriadne gumy,neobhajujte tu kadejake shity...
 
Užívateľov profilový obrázok
matyson
Príspevky: 1702
Registrovaný: 17.3.2009
Auto: e84 X1
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Prievidza

Re: Naše ZIMNE GUMY - ake? -> Spokojnost / Odporucania

Piatok, 23. Októbra 2015, 15:20

Nie je pravidlo dráha guma najlepšia a je rozdiel dať za 1 pneu 95e a 250e
 
Užívateľov profilový obrázok
Easa
Príspevky: 941
Registrovaný: 18.5.2013
Auto: Staré
Kraj: Žilinský
Bydlisko: LM

Re: Naše ZIMNE GUMY - ake? -> Spokojnost / Odporucania

Sobota, 24. Októbra 2015, 17:20

S vetou na suchu je matadorka lepsia ako ... sa da asi tak suhlasit ako s vyrokom, ze Seat je viac nez Skoda. Aka Matadorka? Ake dunlopy? Aky rozmer ? Aky dezen? atd...

Kazdopadne, auto som kupil na Nankangoch nejakych, jazdi to az kupodivu dobre, spociatku som sa bal ze vietnamec ale je to pohoda, podrzia. Kazdopadne ked budem kupovat nove tak uz Continentaly.
EX [E38 740i M62B44 Orientblau / Marineblau]
 
Užívateľov profilový obrázok
matyson
Príspevky: 1702
Registrovaný: 17.3.2009
Auto: e84 X1
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Prievidza

Re: Naše ZIMNE GUMY - ake? -> Spokojnost / Odporucania

Sobota, 24. Októbra 2015, 18:48

Easa napísal:
S vetou na suchu je matadorka lepsia ako ... sa da asi tak suhlasit ako s vyrokom, ze Seat je viac nez Skoda. Aka Matadorka? Ake dunlopy? Aky rozmer ? Aky dezen? atd...

Kazdopadne, auto som kupil na Nankangoch nejakych, jazdi to az kupodivu dobre, spociatku som sa bal ze vietnamec ale je to pohoda, podrzia. Kazdopadne ked budem kupovat nove tak uz Continentaly.

Mňa continental dva krát sklamal, nízky nájazd km, normálne som videl ako sa stráca hĺbka vzoru pred očami:-(
model už neviem
Zabudol som : letné
 
Užívateľov profilový obrázok
Maco
Príspevky: 4541
Registrovaný: 5.11.2008
Auto: visavytena pajta
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Naše ZIMNE GUMY - ake? -> Spokojnost / Odporucania

Sobota, 24. Októbra 2015, 20:57

PetoK napísal:
Nad niektorymi nazormi sa musim smiat... ked nemate na poriadne gumy,neobhajujte tu kadejake shity...

Drahy moj PetoK***** . A nad ktorymi nazormi? dake obhajovanie cinskych gum som tu nezazrel, a ty? Alebo si chalani na 36kach miesto matadoriek maju kupit 15" gumy za 500ecka lebo si povedau? Uz dlho si sa nikde nenadradzoval tak pekne ta je tu vidiet. Este napis ze tvoja 12 rocna sedma je top topov a auta vsetkych ostatnych su kyble lebo niesu predfaceliftova 730d a sme zas kompletny na daku dobu.
bmwcoding.sk

BMWHJTRKLB
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 49 neregistrovaných