... všetko o BMW ...

Moderátor: jkk

obchodna sekcia
 
bmw118d
Autor témy
Príspevky: 155
Registrovaný: 9.12.2007
Auto: bmw118d
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen

Kontrolka?? co je to

Piatok, 12. Decembra 2014, 13:30

Prosim Vas, co je tato kontrolka?? Dnes som urobil extra prudky manever v zakrute a toto sa mi rozsvietilo..Ked vypnem motor a znova zapnem, tak to zmizne, nesvieti...ale toto sa mi vzdy rozsvieti ked nejak prudko trhnem autom dolava, prava pri predbiehani, resp. ked do zakruty nebrzdim a idem rychlo...
Prílohy
Fotografia-0005.jpg
 
 
bmw118d
Autor témy
Príspevky: 155
Registrovaný: 9.12.2007
Auto: bmw118d
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen

Re: Kontrolka?? co je to

Piatok, 12. Decembra 2014, 14:11

senzor natocenia volantu?? senzor ABS?? trosku lustrujem diskusiu a spomina sa toto pri 5kach bmw...proste ako pises vypne DTC pri prudkej zmene smeru auta, resp. pri prudkom stoceni volantu pocas jazdy...ked idem takmer do smyku do zakruty hned sa to rozsvieti...


ice.blade napísal:
bez niekomu na diag nech ti prezradi preco sa vypina stabilizacny
 
Užívateľov profilový obrázok
po_e87
Príspevky: 918
Registrovaný: 13.1.2009
Auto: E87 LCI montego blue
Kraj: Prešovský

Re: Kontrolka?? co je to

Piatok, 12. Decembra 2014, 15:44

bmw1/porucha-senzoru-naklonenia-volantu-t95575.html
technicke-okienko/nastavenie-snimaca-uhla-natocenia-volantu-na-e46-t90220.html
moj snivac uhla natocenie skus opravit Jararar, on robi diagnostiku. Pripadne sa mu ozvi cez sviatky aby ti urobil diagnostiku tiez.
Obrázok
E82 front M-Paket bumper,Rocker,M-Paket rear bumper glossy black,Wheels 207M,Eibach pro kit
SLOVENSKY VYROBCA eurookien,interierovych a exterierovych dveri http://WWW.DREVOTECH.SK
 
bmw118d
Autor témy
Príspevky: 155
Registrovaný: 9.12.2007
Auto: bmw118d
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen

Re: Kontrolka?? co je to

Piatok, 12. Decembra 2014, 18:50

takeho clena mi vyhladavanie nenaslo Jararar, ci inak sa pise?? A odkial je???


po_e87 napísal:
http://www.bmwklub.sk/bmw1/porucha-senzoru-naklonenia-volantu-t95575.html
technicke-okienko/nastavenie-snimaca-uhla-natocenia-volantu-na-e46-t90220.html
moj snivac uhla natocenie skus opravit Jararar, on robi diagnostiku. Pripadne sa mu ozvi cez sviatky aby ti urobil diagnostiku tiez.
 
Užívateľov profilový obrázok
po_e87
Príspevky: 918
Registrovaný: 13.1.2009
Auto: E87 LCI montego blue
Kraj: Prešovský

Re: Kontrolka?? co je to

Piatok, 12. Decembra 2014, 20:06

jararak. Buď v BA alebo KE po dohode. Kedže si z BB tak nájdeš tu zoznam diagnostik co to robia na fóre v sekcii technické okienko.( zoznam diagnostik)
Obrázok
E82 front M-Paket bumper,Rocker,M-Paket rear bumper glossy black,Wheels 207M,Eibach pro kit
SLOVENSKY VYROBCA eurookien,interierovych a exterierovych dveri http://WWW.DREVOTECH.SK
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12243
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Kontrolka?? co je to

Sobota, 13. Decembra 2014, 01:48

Ak to robi v zakrute je dost mozne ze si nevie dobre vyhodnotit natocenie volantu-voci priecnemu zrychleniu.....Podla mojho nazoru bude posunuta hodnota do niektorej strany a typ padom ti v zakrute sposobuje problemy.Riesil som to par krat....Samozrejme za predpokladu,ze mas vsetky dezeny na pneu priblizne rovnako opotrebovane a nemas na zadu viac zodrate pneu ako na predu....to dobry diag zisti jednoducho.....ale moze to byt sj iny problem.....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
bmw118d
Autor témy
Príspevky: 155
Registrovaný: 9.12.2007
Auto: bmw118d
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen

Re: Kontrolka?? co je to

Sobota, 13. Decembra 2014, 07:52

zimne pneu mám úplné nové Nokian. Skocim na diagnost a uvidime...., nemoze to byt aj tím, ze v lete mam obute 18" disky 225/40 R18, rovnake na každej naprave, ibaže vpredu má byť užší rozmer. Príde zima prehodím na 16" disky s 205/55 16 a zacne to vtedy blbnúť a v zakrutách ukazovať kontrolku...samozrejme pri svižnej jazde...prudkej zmene pohybu...


TT-SIMIK napísal:
Ak to robi v zakrute je dost mozne ze si nevie dobre vyhodnotit natocenie volantu-voci priecnemu zrychleniu.....Podla mojho nazoru bude posunuta hodnota do niektorej strany a typ padom ti v zakrute sposobuje problemy.Riesil som to par krat....Samozrejme za predpokladu,ze mas vsetky dezeny na pneu priblizne rovnako opotrebovane a nemas na zadu viac zodrate pneu ako na predu....to dobry diag zisti jednoducho.....ale moze to byt sj iny problem.....
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Kontrolka?? co je to

Nedeľa, 14. Decembra 2014, 23:26

A co geometria?
 
bmw118d
Autor témy
Príspevky: 155
Registrovaný: 9.12.2007
Auto: bmw118d
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen

Re: Kontrolka?? co je to

Nedeľa, 14. Decembra 2014, 23:33

airbone napísal:
A co geometria?


Hm pred rokom naposledy robena...skocim spravit
 
Užívateľov profilový obrázok
matus699
Príspevky: 409
Registrovaný: 5.7.2014
Auto: e46 e87 e90 f31
Kraj: Trnavský

Re: Kontrolka?? co je to

Pondelok, 19. Októbra 2015, 11:33

mam podobný problém.
menil som tyčky riadenia + čapy a kým som prišiel z autom na geometriu tak mi svieti táto kontrolka.
signalizuje mi toto a plus defekt CC ID 35 CC ID 50.
pneumatiky sú nové, dobre nafúkane a aj geo je spravená.

resetnúť defekt mi nejde. Treba to iba vymazať na diag alebo sa pokazilo niečo iné?
 
bmw118d
Autor témy
Príspevky: 155
Registrovaný: 9.12.2007
Auto: bmw118d
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen

Re: Kontrolka?? co je to

Pondelok, 19. Októbra 2015, 12:44

resetnut defekt ide, INIT tade som to zmazal, vymenil som ramena a tycky riadenia, urobili geo, zmazal som defekt a auto cusi konecne

matus699 napísal:
mam podobný problém.
menil som tyčky riadenia + čapy a kým som prišiel z autom na geometriu tak mi svieti táto kontrolka.
signalizuje mi toto a plus defekt CC ID 35 CC ID 50.
pneumatiky sú nové, dobre nafúkane a aj geo je spravená.

resetnúť defekt mi nejde. Treba to iba vymazať na diag alebo sa pokazilo niečo iné?
 
Užívateľov profilový obrázok
matus699
Príspevky: 409
Registrovaný: 5.7.2014
Auto: e46 e87 e90 f31
Kraj: Trnavský

Re: Kontrolka?? co je to

Pondelok, 19. Októbra 2015, 13:26

mne nejde... defekt som uz resetoval par krat takze viem ako nato. ale teraz namiesto odfajknutia ze to je ok zobrazi len prazdny ramcek a ostane to tam. skratka sa to nechce resetnut. #-o
asi musim ist na tu diag iba na aute to nespravim :-k

edit: tak spravil som asi 150km potom auto znova nastartoval a kontrolka nesvieti a vypada ze je vsetko ok.
no nechapem ale zmizlo to samo #-o

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných