... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
MattyX
Autor témy
Príspevky: 1228
Registrovaný: 29.6.2009
Auto: 325i mtech
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Brno

Re: [E30 325i] MtXova 325i Mtechnic II -> 328i Stroker (2824

Sobota, 1. Augusta 2015, 23:08

blesk napísal:
konecne odmerane, kde si meral?
chcelo by to doladit mapu tie prepady v grafoch signalizuju ze sa to naladenie da este vylepsit. kazdopadne zvolene AFR su bezpecne co je zaklad. (chcelo by to este na ceste v roznych rezimoch odmerat s detonacnym cidlom s vystupom na sluchatka a do PC (napr Phormula).
Je super ze pocuvas motor a odhalis vcas zavadu a predides fatalnejsej poruche.
Casy super, sprint 400m az neuveritelne dobry len na cca 208koni (kolko ti to vazi?) a bolo to s akymu zadnymi pneu?


Měřil jsem tam kde loni, tady u známého v Brně ...
Mapa by chtěla optimalizovat, vaha vzduchu vyměnit z klapkové na MAF a dodělat sekvenční vstřík a 220ps by mohlo být na světě :D
Seriově važí 1200, tady už je něco dole - sedala, vyfuk, tapece, klimatizace takže bych měl být někde okolo 1150 - musím to zajet do kovošrotu zvážit :D
Pneu 215/40/17 dunlop - největší shit co jsem měl kdy obut, jak mají měkkou bočnici. Ve předu jezdím Hankook K120 evo a ty jsou zase TOP :)
http://www.piston.cz - HAWK PERFORMANCE, VOGTLAND, STRONGFLEX, DBA BRAKES, XYZ RACING a jiné značky
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Majo320
Príspevky: 1583
Registrovaný: 12.8.2007
Auto: BMW E36
Kraj: Zahraničie

Re: [E30 325i] MtXova 325i Mtechnic II -> 328i Stroker (2824

Nedeľa, 2. Augusta 2015, 08:31

Tak vrtulu potom treba zopnut s externym snimacom teploty namiesto origo. http://daviescraig.com.au/media/705/142 ... cs2009.pdf

Ale inac klobuk dole co s tym autom robis :o)
ked budes chcet riesit poriadne hadice na palivo a olej aj s fitingami tak mi daj vediet
 
Užívateľov profilový obrázok
MattyX
Autor témy
Príspevky: 1228
Registrovaný: 29.6.2009
Auto: 325i mtech
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Brno

Re: [E30 325i] MtXova 325i Mtechnic II -> 328i Stroker (2824

Nedeľa, 2. Augusta 2015, 11:32

Vrtulu jako zatím nemusím řešit, motor se chladí, a viscospojka pokud je funkční tak je to lepší ji nechat ;)

hadice už mám pořešené a fittingy už snad nikdy nebudu muset používat :D

ale díky ;)
http://www.piston.cz - HAWK PERFORMANCE, VOGTLAND, STRONGFLEX, DBA BRAKES, XYZ RACING a jiné značky
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
MattyX
Autor témy
Príspevky: 1228
Registrovaný: 29.6.2009
Auto: 325i mtech
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Brno

Re: [E30 325i] MtXova 325i Mtechnic II -> 328i Stroker (2824

Utorok, 29. Septembra 2015, 21:48

Koukám, že tady jsem dlouho neaktualizoval :)

Nějaké foto na trati :lol:

Obrázok

--------------------------------------------------------------------------------------

Postupně jsem se pustil do akce ještě kratší převod, Aktuálně na autě 3,45 a půjde se do 3,64...

Prvně jsem chtěl sehnat druhý samosvor, jelikož jako sběratel dílů potřebuji mít všechno 2x nebo vícekrát, pak se mi lépe spí :lol:
Současný 3,45 není ve špatném stavu, nehučí, je uvnitř čistý a předpětí lamel vydrží cca 75Nm, takže je prostě OK a nebudu do něj hrabat a zůstává jako regálovka.

Sehnal jsem tedy druhý samosvor ve velkém obalu - moc jich není a když už tak za palbu, což jsem za to dávat nechtěl, protože se mi potvrdilo přesně to co jsem myslel- všechno to je jen načančaný šrot.

Sehnal jsem svor 3.25, kterej si teda zažil svoje... ložiska spálený, gufera tečou, zubová vůle žádná skoro, všechny šrouby uvnitř vymačkaný a ve finále ojetý lamelky na plech a prohnala se přes ně šponka. Jako bonus byl mazut v celém difecu, jelikož tam někdo lil asi PP90. Takže za tento stav prosím pěkně 7500kč na bazos.cz :lol:

Takže se objednaly:
2x origo nové lamelky
4x ložiska - bral jsem NTN, po zkušenostech s SKF jsem na nich netrval.
Předpěťový prstýnek mezi vstupní ložiska
3x gufero + Okroužky
8x nový origo šroub M8x1 na víko svorné vložky

nakonec jsem celá střeva nechal chemicky odlakovat, protože s tím mazutem by bylo akorát práce jako prase ...

Už to leží u kamoša na skládaní, svornost nechám serii, ačkoliv jsem uvažoval o stavbě 4 lamelového difecu, ale ten by bylo lepší udělat bez předpětí (jako drexler)
Obrázok
Obrázok


---------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------


Pak se využilo posledního termínu v Brně...
Bylo poměrně málo aut, asi jen deset, takže jsem chtěl využít příležitosti na letošní první time attack, kdy přední 210 yokohamy fungují perfektně a zadní matadadory byly daleko klouzavější, tak jsem je vyměnil za 240 S8B michellin kdy by se dalo auto tlačit pěkně plynem a předek by nemusel tolik ujíždět :)

Samozřejmě deset minut před začátkem jízdy se pohnal jeden jedinej mrak, kterej udělal mazanici na asfaltu a o zábavu bylo postaráno :D Voda na trati nestála, tak jsem to risknul na těch tvrdých slickách, což byla poměrně funny kombinace hned na nájezdu - něco jako letní gumy v sněhové kalamitě :D

Jako celkem se to pak dalo, postupně začala stopa osychat a auto začlo zrychlovat, ale byly místa, kde pořád byla voda a místa, kde bylo sucho. Takže tam, kde se člověk mohl opřít i o brzdy, tak v další zatáčce zase nemohl... s tím jsem se trochu vyškolil kdy ve 170 se vyblokovaly kola :shock: a měl jsem s tím trochu práce :D

Těším se už na SK ring, doufám, že vyjde počasí, tady ta kombinace se jevila, že by auto mohlo být tak o dvě vteřinky rychlejší, jako grip na suchu byl monstrozní, kdy při sebevětší prasečině to nebylo zbytečně přetáčivé a dal se krásně vodit ten předek :)

Nějaká malá dokundamentace :)

:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=3rRvghNEOMQ&feature=youtu.be

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Před víkendovým tripem na SlovakiaRing se udělal ještě malej progress...

Původní spéru 3,45 nahradil převod 3,64 po kompletní repasy, která vyšla na takovou palbu, že nikomu nepřeju kupovat použitej difec ve kterým se někdo už vrtal a přitom o tom věděl totální fekál... nakonec jsem musely nechat líznout protikusy vůči lamelkám, protože nějakej kutil chtěl asi větší svornost (tímto způsobem se opravdu nezvětší :roll: ) a každá z těch podložek byla o 0,1mm silnější než by měla být, pomale ani ten dekl se nedal dorvat :lol:
Takže hodně štěstí při nákupu diffů, za který se dneska lidi nebojí říct 10 a víc tisic, přitom je to jenom velkej kus šrotu... Proto ať mi ani nikdo nepiše na původní difec, ten neprodám ani za zlatý prase, nic mu není, nehučí, předpětí lamelek je 80Nm a je uvnitř čistej jak víno :)

Obrázok

Dám si pak operaci difec ven, protože se použil omylem talířek pro měření rychlosti z E36 který je asi o 8mm menší na průměru než z E30, takže příjemná zpráva :roll: :lol:

Suma sumárum, po výměně je to příjemná změna... v řeči E30 je to jako kdyby se na M20 skříň dal 4,45 převod cca. M50 skříň má 5q 1:1, takže se musí použít těžší převod :) Ale od 4tis rpm to tahá přijemně a letí to k omezovači a při přeřazení se to hnedka opírá jinak :)

Proběhla výměna desek za vyzkoušené HP+, jako zatím není potřeba jít někam dál, brzdí to jako prase a vydržely 12x 25minut na okruhu a 10tis km, desky k neutáhání, za ty prachy je to mazec :) ...
Obrázok

největší fór jsou ty kotouče, nejlevnější mrdky za 700kus na zkoušku, odjeli už jednu sadu ATE desek, teď sadu HP+ a mají z 25mm 24.7mm :lol:
Na daily si člověk koupí ATE a po sadě desek je tam už hranka... asi jsem je dobře zakalil :twisted: :lol:

Obrázok

-----------------------------------------------------------------------------

Tak diferak byl zase venku, rozdělat, vytáhnout vložku se soukolim ven, srazit kroužek kterej snímá otáčky a v lisu narazit ten o správném průměru.

Takže až někdo bude ladit poměry mezi e30 a e36 vložkou atd, tak se liší snímací kroužky pro rychlost :-) snad jsem někomu ušetřil dvojí práci :-D

Jinak v 7000rpm tacho lehce pres 210, takže to bude akorát :-)

----------------------------------------------------------------------------------

Takže výlet na slovakiaring je za námi. Peckovní den, mega moc jsem si to užil, auto fungovalo špičkově, nějaké mouchy tam jsou jsou, ale jako celek pořád dobré.
Když si to tak vezmu, tak jediné civilní auto co jsem potkal a které jelo líp, byla nová 991 GT3 :D Jinak nejvyrovnanější to bylo s kamarádovou E36 M3 3.0 , kdy on nějakých 2.39 až 2.40 na kolo a já 2.39 až 2.38 :) Celkem dost aut bylo po celé odpoledne cca do 20 v každé jízdě.
Osobák jsem si snížil na 2:37.2 (paradoxně s nejtěžším spolujezdcem ten den v autě - cca 90kg, takže kolem 2:36 se musí dát zajet :) ), koupil jsem si za 5e transponder, přilepil na okno, takže časy jsou nejpřesnější jak můžou být . racechrono v mobilu je přeci jen zpomalené a úplně není přesné... Pak si člověk zajde na věž, dostane to pěkně vytisknuté, pohodička :) Tohle třeba v Brně chybí, což je škoda...
Špéra fungovala jako kretén, největší chyba bylo v nájezdu pustit plyn, kdy se difec zamčel a se zadníma 200 slickama to malovalo jak nic :D potom už s 240 bacanama perfektní... dalo se to urvat, ale nebylo to takové na hulváta :) Maximálka nějakých 210 těsně před 7tis/ot , takže kratší difec už ani nelze mít...

Obrázok

Tady něco z venku... :)

https://www.youtube.com/watch?v=DKfcaLkn6pc

Integra taky dobrý, na motor jsem ji nemohl moc dát, nejel jsem o tolik lépe, ale zadní náhon to v technické pasáži vyřešil :D
http://www.piston.cz - HAWK PERFORMANCE, VOGTLAND, STRONGFLEX, DBA BRAKES, XYZ RACING a jiné značky
Obrázok
 
blesk
Príspevky: 2724
Registrovaný: 15.7.2010
Auto: x1 18xd (2015)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: [E30 325i] MtXova 325i Mtechnic II -> 328i Stroker (2824

Utorok, 29. Septembra 2015, 23:45

Matyx konecne som videl tvoje auto a teba n atrati a musim povedat ze ti to chodilo moc dobre a aj si to pekne vodil po trati. ja som mal ten den 2:42,100 biely MRS 265 Cup cista seria vcitane pneu
 
Užívateľov profilový obrázok
Majo320
Príspevky: 1583
Registrovaný: 12.8.2007
Auto: BMW E36
Kraj: Zahraničie

Re: [E30 325i] MtXova 325i Mtechnic II -> 328i Stroker (2824

Streda, 30. Septembra 2015, 06:23

jo jo pripajam sa k bleskovi velmi pekne ti to vrci. Na racing wheel ides???
 
Užívateľov profilový obrázok
MattyX
Autor témy
Príspevky: 1228
Registrovaný: 29.6.2009
Auto: 325i mtech
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Brno

Re: [E30 325i] MtXova 325i Mtechnic II -> 328i Stroker (2824

Streda, 30. Septembra 2015, 13:16

blesk napísal:
Matyx konecne som videl tvoje auto a teba n atrati a musim povedat ze ti to chodilo moc dobre a aj si to pekne vodil po trati. ja som mal ten den 2:42,100 biely MRS 265 Cup cista seria vcitane pneu


Nejeli jsme i jízdu spolu? mám pocit že Megana jsem tam nějakýho potkal ,ale možná si to pletu s Leonem :) 2:42 je na OEM auto pěkný čas, pořádné pryže by to posunuli dál :)


Majo320 napísal:
jo jo pripajam sa k bleskovi velmi pekne ti to vrci. Na racing wheel ides???


Hele na SVK letos už asi ne, ještě si dám v říjnu jednou Brno a sezona je za námi...
Ono to počasí je už takové zrádné v tom říjnu, ale snad příští rok na jaře, každopádně já nedám stejně víc jak 3x 30min :D Dojel jsem do Brna a měl jsem hlavu jak pátrací balón :D
http://www.piston.cz - HAWK PERFORMANCE, VOGTLAND, STRONGFLEX, DBA BRAKES, XYZ RACING a jiné značky
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Majo320
Príspevky: 1583
Registrovaný: 12.8.2007
Auto: BMW E36
Kraj: Zahraničie

Re: [E30 325i] MtXova 325i Mtechnic II -> 328i Stroker (2824

Streda, 30. Septembra 2015, 18:36

:D :D :D :D :D tak sa vidime na jar :D blesk jazdi bieleho megana ja som tam doviezol tie MX-5 ale teray som nejazdil
 
blesk
Príspevky: 2724
Registrovaný: 15.7.2010
Auto: x1 18xd (2015)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: [E30 325i] MtXova 325i Mtechnic II -> 328i Stroker (2824

Streda, 30. Septembra 2015, 19:56

ano sli sme aj jazdu spolu. bol si predo mnou a ani na rovinkach som sa ti nevedel viac priblizit. Pryze uz su objednane a cakam ze do RW dorazia
 
Užívateľov profilový obrázok
MattyX
Autor témy
Príspevky: 1228
Registrovaný: 29.6.2009
Auto: 325i mtech
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Brno

Re: [E30 325i] MtXova 325i Mtechnic II -> 328i Stroker (2824

Piatok, 2. Októbra 2015, 20:35

No, musím do předu dostat 240/620 , potom to bude monstergripmaster level a bude posun dál :D
Co jsi objednal za pryže ? :)
http://www.piston.cz - HAWK PERFORMANCE, VOGTLAND, STRONGFLEX, DBA BRAKES, XYZ RACING a jiné značky
Obrázok
 
blesk
Príspevky: 2724
Registrovaný: 15.7.2010
Auto: x1 18xd (2015)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: [E30 325i] MtXova 325i Mtechnic II -> 328i Stroker (2824

Piatok, 2. Októbra 2015, 21:27

Yokohama AD08R
 
Užívateľov profilový obrázok
MattyX
Autor témy
Príspevky: 1228
Registrovaný: 29.6.2009
Auto: 325i mtech
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Brno

Re: [E30 325i] MtXova 325i Mtechnic II -> 328i Stroker (2824

Piatok, 2. Októbra 2015, 21:33

Jo, tak to se už někam posuneš :) 2:35 musíš dát :)
http://www.piston.cz - HAWK PERFORMANCE, VOGTLAND, STRONGFLEX, DBA BRAKES, XYZ RACING a jiné značky
Obrázok
 
blesk
Príspevky: 2724
Registrovaný: 15.7.2010
Auto: x1 18xd (2015)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: [E30 325i] MtXova 325i Mtechnic II -> 328i Stroker (2824

Sobota, 3. Októbra 2015, 21:47

zas by som neprehanal:-) Budem spokojny s 2:37. To auto ma od nova 11 mesiacov a nabehane 8500km a nerad by som ho do strku zapichol ci nebodaj inde len preto aby som vydojil poslednu sekundu.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 57 neregistrovaných