... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
Iwe_sko
Autor témy
Príspevky: 522
Registrovaný: 19.9.2015
Auto: Bmw E46 320d
Kraj: Banskobystrický

Chrochtanie motoru pri brzdení

Sobota, 19. Septembra 2015, 17:03

Ahoj. S mojím autom bmw e46 320d 100kw mám taký problém, že keď pribrzďujem napr. pred semaforom na voľnobehu s vyradeným kvaltom z nejakej 40km rýchlosti a viac, motor začne nejak divne pochrochtávať a trochu vibrovať a ručička spotreby vyskočí na nejakých 10 až 15 litrov. Po zastavení sa to do sekundy vráti do normálu. Vedel by niekto poradiť kvôli čomu to môže robiť ?
 
Lukas64
Príspevky: 117
Registrovaný: 12.12.2010
Auto: BMW 330D
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Kežmarok

Re: Chrochtanie motoru pri brzdení

Nedeľa, 20. Septembra 2015, 16:29

servus neviem čim to je ale mne robi sem tam to iste 320d 110kw aj otacky ti zdvihne a klesne az sa ustali pri dobrzdovani ku semaforu napr nie,?
 
Užívateľov profilový obrázok
Iwe_sko
Autor témy
Príspevky: 522
Registrovaný: 19.9.2015
Auto: Bmw E46 320d
Kraj: Banskobystrický

Re: Chrochtanie motoru pri brzdení

Nedeľa, 20. Septembra 2015, 18:39

Mne sa zdá že mi jemne klesnú. Napadli ma dve veci. Najprv že sú silentblocky na motore po smrti a pri brzdení ho naváži preto zacne buchotať. Ale to by sa neukázalo na otáčkach a spotrebe. Druhá vec že sa pokazil nejaký ventil na čerpadle alebo vstrek a dáva naftu pomimo vstrekovacieho cyklu. Alle prečo len pri brzdení... Ešte ma napadlo či to nemože byť tým že nestíha vytvárat dostatočný podtlak
 
Užívateľov profilový obrázok
19palec05
Príspevky: 545
Registrovaný: 31.3.2009
Auto: e46,320d touring
Kraj: Trnavský

Re: Chrochtanie motoru pri brzdení

Nedeľa, 20. Septembra 2015, 19:43

Mne robi to iste pri zastavení na semafore asi rok od kedy mam to auto a žiadne ine problémy ale myslím si že to je úplne normálne pretože pri brzdení minas viac podtlaku ako pri iba pribrzdovani a musí ho nejako doplniť tak si motor trošku prida a hned potom uberie,myslím že to je normálne, robilo mi to aj na starom aute a to bol benzin e36 316i compact, myslím že je to v pohode
 
Užívateľov profilový obrázok
Iwe_sko
Autor témy
Príspevky: 522
Registrovaný: 19.9.2015
Auto: Bmw E46 320d
Kraj: Banskobystrický

Re: Chrochtanie motoru pri brzdení

Nedeľa, 20. Septembra 2015, 20:48

ok ale prečo zrazu pred tým to nerobilo. Teda niečo sa muselo stať. A mám obavu či nechcipa brzdový posilovač keď sa to pri jeho použití prejaví.
 
Užívateľov profilový obrázok
19palec05
Príspevky: 545
Registrovaný: 31.3.2009
Auto: e46,320d touring
Kraj: Trnavský

Re: Chrochtanie motoru pri brzdení

Nedeľa, 20. Septembra 2015, 21:16

Iwe_sko napísal:
ok ale prečo zrazu pred tým to nerobilo. Teda niečo sa muselo stať. A mám obavu či nechcipa brzdový posilovač keď sa to pri jeho použití prejaví.

Ze by netesnost v podtlakovom systeme?
 
Užívateľov profilový obrázok
Iwe_sko
Autor témy
Príspevky: 522
Registrovaný: 19.9.2015
Auto: Bmw E46 320d
Kraj: Banskobystrický

Re: Chrochtanie motoru pri brzdení

Nedeľa, 20. Septembra 2015, 22:56

je to teoreticky možné ale vysvetli mi potom preco to nespraví keď šlapnem na pedál ak stojím. Podľa tohto to asi podtlak nebude. Skusim zaháknuť za seba ocove auto aby ma zabrzdil či sa to prejaví keď spomalím bez svojich bŕzd. Mne sa to skorej vidí na naftu ktorá sa dostáva kam nemá. Na fiate Bravo som mal niečo podobné keď som stál dole kopcom čumákom vytekala mi nafta do sacieho pozrubia cez nejaky regulacný ventil na ktorom praskla tesniaca gumička. Nemá tento motor miesto odiaľ by do sania mohla tiecť nafta?
 
Užívateľov profilový obrázok
19palec05
Príspevky: 545
Registrovaný: 31.3.2009
Auto: e46,320d touring
Kraj: Trnavský

Re: Chrochtanie motoru pri brzdení

Pondelok, 21. Septembra 2015, 06:36

No neviem...kazdopadne daj vediet naco si prisiel
 
Užívateľov profilový obrázok
Iwe_sko
Autor témy
Príspevky: 522
Registrovaný: 19.9.2015
Auto: Bmw E46 320d
Kraj: Banskobystrický

Re: Chrochtanie motoru pri brzdení

Pondelok, 21. Septembra 2015, 07:17

Zatiaľ čakám na nápad od ktorého sa odrazím. Nerád rozoberám s tým že niečo zlé hádam najdem. A do BMW servisu s tým zatiaľ nejdem.
 
Užívateľov profilový obrázok
19palec05
Príspevky: 545
Registrovaný: 31.3.2009
Auto: e46,320d touring
Kraj: Trnavský

Re: Chrochtanie motoru pri brzdení

Pondelok, 21. Septembra 2015, 07:36

Iwe_sko napísal:
Zatiaľ čakám na nápad od ktorého sa odrazím. Nerád rozoberám s tým že niečo zlé hádam najdem. A do BMW servisu s tým zatiaľ nejdem.

A všimol si si nejaký rozdiel aj v spotrebe? Lebo keby išla nafta kam nemá by sa to určite odrazilo aj tam,prípadne zvýšené dymenie a podobne
 
Lukas64
Príspevky: 117
Registrovaný: 12.12.2010
Auto: BMW 330D
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Kežmarok

Re: Chrochtanie motoru pri brzdení

Pondelok, 21. Septembra 2015, 14:46

ale je to normalne teda aspon u mna kamos ma e90 a robí mu to iste akurat to tak nevnímaš kedze ma lepšie odhlučneny interier. a skus dat na diagnostiku či dačo neukáže.
 
Užívateľov profilový obrázok
Iwe_sko
Autor témy
Príspevky: 522
Registrovaný: 19.9.2015
Auto: Bmw E46 320d
Kraj: Banskobystrický

Re: Chrochtanie motoru pri brzdení

Streda, 23. Septembra 2015, 18:13

Tak dobre ak je to "normálne" ale velmo ma zaujíma prečo to robí po technickej stránke. Diag je v poriadku chyby neukazuje ale možno nejaká hodnota ako signal od vahy vzduchu a pod nemusí byť v poriadku.
 
Lukas64
Príspevky: 117
Registrovaný: 12.12.2010
Auto: BMW 330D
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Kežmarok

Re: Chrochtanie motoru pri brzdení

Streda, 23. Septembra 2015, 19:44

Iwe_sko napísal:
Tak dobre ak je to "normálne" ale velmo ma zaujíma prečo to robí po technickej stránke. Diag je v poriadku chyby neukazuje ale možno nejaká hodnota ako signal od vahy vzduchu a pod nemusí byť v poriadku.


skus ešte cez inpu porovnat live data rovnakeho auta...aj ked to je možno diskutabilné....
 
Užívateľov profilový obrázok
Iwe_sko
Autor témy
Príspevky: 522
Registrovaný: 19.9.2015
Auto: Bmw E46 320d
Kraj: Banskobystrický

Re: Chrochtanie motoru pri brzdení

Streda, 23. Septembra 2015, 21:55

Neviem či porovnávanie z iného auta by niečo dokazovalo. Napadlo ma na skúšku hodiť diódu namiesto váhy vzduchu. Mám pocit že už nebude najlepšia niekedy sa mu nechce odspodu. Turbom by to nemalo byť lebo tlak má celkom v norme aj ho reguluje. Možno by to mohli byť aj vstreky dostali sme v robote do labáku ultrazvukovú čističku a prepláchnem prípravkom na čistenie a dám ich odskúšať na stolicu. AK na to neprídem a nezlepší sa ani ten záťah kúpim druhý motor. O jednom viem čo nemá ani 150 tisic.

Karoséria toho auta je v takom stave že ani kamoš čo kúpil 330d za 6 a pol o dva roky mladšie nemá lepšiu.
Pohrávam sa aj s myšlienkou tam kopnúť ten 3 liter za predpokladu že by aj s prevodovkou kardanom a nápravou sadol na pôvodné úchyty po 320d.
Ak sa niekto vyzná nech povie názor.

Originál 330d nechcem lebo mi príde drahé na to aké sú tieto e46 staré a väčšinou sa predávajú v dosť zlom stave hlavne karosériou aspoň zo skúsenosti čo som videl cenovo do 5 a pol tisíc.
 
Užívateľov profilový obrázok
Iwe_sko
Autor témy
Príspevky: 522
Registrovaný: 19.9.2015
Auto: Bmw E46 320d
Kraj: Banskobystrický

Re: Chrochtanie motoru pri brzdení

Nedeľa, 27. Septembra 2015, 22:55

Jeden maličký postreh keď brzdím ale mám vytlačenú spojku zdá sa mi že to nerobí... Spojka? Dvojhmota ? Kľukovka?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 36 neregistrovaných