... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

bmwtt.sk
 
Byro
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 10.8.2015
Auto: BMW e46 110kw
Kraj: Trenčiansky

320d 110kw - kúdoly dymu/klepanie/strata výkonu

Pondelok, 10. Augusta 2015, 17:59

Zdravím, viem že je tu niekoľko podobných tém a dopredu sa za to ospravedlňujem, ale rád by som vedel váš názor.
Prednedávnom som kúpil BMW e46 320d 110kw, rv. 2003, 214000 km, pri skúšobnej jazde všetko OK, no na druhý deň som si všimol, že trochu píska turbo (pri skúšobke sme si to nevšimli asi preto, že bolo chladnejšie a mali sme zatvorené okná - zaregistroval som to až pri jazde s otvoreným oknom). Nič extra tak som si povedal, že to budem riešiť keď prídem domov (bol som v práci). Pobehal som s tým cca 1000 km a po prekonaní dlhšieho stúpania (cez Makov), mi začalo niečo klepať vpredu pri motore a auto strácalo výkon (zatiaľ nedymilo). V Makove som našiel nejakého ževraj automechanika, tak som mu to dal pozrieť. Tvrdil mi že je problém vo výfuku (ďalej nekonkretizoval :shock: ), keď som sa ho spýtal, či to nie je turbo tak odvetil že nie, tak sa ho ešte pýtam, či s tým dojdem domov, že určite. Zacvakal som 5e v podstate za nič a znovu som sa opatrne vracal naspäť. Cesta späť viac menej v pohode (až na spomínaný problém), po opätovnom stúpaní som neprekročil 2000ot. radšej ani pri rozbiehaní, no skutočný problém nastal v meste, kde bývam. Zastavil som na križovatke a keď som sa rozbiehal (križovatka bola do kopca tak som musel trochu pridať) som za sebou uvidel neprehliadnuteľný biely kúdol dymu vychádzajúci z výfuku. Stupňovalo sa to veľmi rýchlo a na štvrtej križovatke som už pomaly nevidel auto zamnou. Ledva som prišiel do servisu, ktorý už bol bohužiaľ zavretý tak som to tam nechal a uvidím čo bude zajtra. Som z toho naozaj smutný a jednoducho som nevydržal nič nerobiť tak píšem sem s prosbou o rady/názory čo by to mohlo byť, poprípade nejaký približný odhad nákladov na opravu.
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1922
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: 320d 110kw - kúdoly dymu/klepanie/strata výkonu

Pondelok, 10. Augusta 2015, 18:39

Nechcem ta strasit, ale biely dym znamena vodu v motore, velmi zle mozno prasknuta hlava??? Skus pozret ci nepraskla len nejaka gumena hadica...
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
Užívateľov profilový obrázok
DarkBeast
Príspevky: 218
Registrovaný: 31.8.2011
Auto: E91 LCI Mpacket
Kraj: Zahraničie

Re: 320d 110kw - kúdoly dymu/klepanie/strata výkonu

Pondelok, 10. Augusta 2015, 18:53

mne to robila preseknuta hadica od turba stalo sa mi to presne v lete , ta hadica bola skoro roztopena a nalepila sa na kryt od motora a ten ju usekol ..
 
fritolko
Príspevky: 1323
Registrovaný: 7.10.2012
Auto: X3 E83
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: 320d 110kw - kúdoly dymu/klepanie/strata výkonu

Utorok, 11. Augusta 2015, 07:34

Biely dym je taktiez ked ti zacne palit olej ;-) Mne ked prdlo turbo tak mi nasalo olej do vyfuku a dymylo to na bielo. Este aj po vymene turba dokym sa vsetko olej z vyfuku nevypalil som chodil ako lokomotiva ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=H4FaGMJRJoE

Mnou nahrate video po streleni turba.
 
djmetla
Príspevky: 154
Registrovaný: 25.5.2013
Kraj: Košický

Re: 320d 110kw - kúdoly dymu/klepanie/strata výkonu

Nedeľa, 16. Augusta 2015, 20:03

Všetko nasvedčuje tomu že turbo išlo vieš ktorým smerom. Naštastie sa dá kúpiť repas za cca 500€ napr. (http://autotechnik.sk/diely/6451/turbo-bmw-e46/?c=3057&m=8835&t=370). Nové neviem čo koštuje. Kks ale ja mám to isté čo ty, rovnaký ročník :) a 218k najazdené. Troška odspodných otáčok počujem taký hukot ale strašne jemný. Tak som rád že som rád :) držím palec nech sa mýlim a nech to je niejaká úplna pixlovina.
 
Byro
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 10.8.2015
Auto: BMW e46 110kw
Kraj: Trenčiansky

Re: 320d 110kw - kúdoly dymu/klepanie/strata výkonu

Nedeľa, 30. Augusta 2015, 12:38

Díky chalani, bolo to nakoniec, bohužiaľ to turbo :cry: ale už to je vymenené a behá to zatiaľ bez problémov. Môžte to locknúť :wink:

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných