... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
GOOSE
Príspevky: 3255
Registrovaný: 15.8.2007
Auto: BMW E34 525i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Wilson's city

Piatok, 4. Júla 2008, 12:48

EE proste na letnych je to samovrazda. Koncom zimy ked uz nebol dlllho sneh som prezul a vtedy zasnezilo. TO BOLO HROZNE!!!! SOm sa ani nevedel rozbehnut z miesta a to len trosku snezilo. V zakrutach som driftoval aj z 10Km/h no otras proste. Auto vobec nedrzalo na ceste. NECHAPEM ako niekto moze jazdit na LETNYCH GUMACH V ZIME :evil:

Ako ten chalan s kompaktom co si tam odtrhol napravu pri poluse.

Akoze zimaky niesu zazrak ale je to minimalne o 50% bezpecnejsie :!: Mali by byt povinne.

Ale som rad ze aspon to svietenie bude povinne. Lebo to je velmi dobra vec.
BMW E34 M5 / BMW E34 525i / E36 316i coupe / Ex: BMW E34 535i, E39 2,8i individual, E36 318i, E30 318i
 
Užívateľov profilový obrázok
luciq
Príspevky: 380
Registrovaný: 4.9.2007
Bydlisko: Bratislava

Piatok, 4. Júla 2008, 13:26

k zimnym gumam len tolkoto odo mna: bola by som radsej keby sa zimne gumy vsade neospevovali ako zazrak ktory zachrani pred zrazkou, ale skor ako pomoc .... lebo ked je poladovica tak ti pomozu akurat tak retaze (aj ked aj o tom pochybujem) a velky pozor na ceste ... ale bohuzial som v zime ked je rano primrznute len sem tam, som svedkom toho jak si to nejaky mudrlant ziha skoro 90 po gagarinke len preto ze si namysla ze ho zimaky ochrania a za nim dalsi a dalsi a potom sama zapcha skrz tukanceky...

a inac by som kcela vedet co budu robit s tymi co maju univerzaly ... to su neni ani zimne ani letne ... takze to asi tazko budu moct pokutovat ...

ja by som si tak strasne zelala aby konecne ti policajti zacali robit to co maju, proste usmernovat premavku, dohliadat na plynulost, a riesit situacie aby sa predchadzalo nehodam .. a ne aby niekde v kriku za dedinou merali rychlost a pred ostatnym zlom na cestach zatvarali oci a tvarili sa ze oni nemozu byt sade ..
NEVER BE AFRAID TO SAY WHAT YOU FEEL
"fuck you."
 
Užívateľov profilový obrázok
pepo286
Príspevky: 1428
Registrovaný: 13.6.2008
Bydlisko: Kosice

Piatok, 4. Júla 2008, 13:31

univerzaly su kapitola sama o sebe ... v lete sa deru .. a v zime hovno drzia :)
E46 320D Touring 100kW (2001)
 
Užívateľov profilový obrázok
luciq
Príspevky: 380
Registrovaný: 4.9.2007
Bydlisko: Bratislava

Piatok, 4. Júla 2008, 13:32

pepo286 napísal:
univerzaly su kapitola sama o sebe ... v lete sa deru .. a v zime hovno drzia :)


ja sa nemozem stazovat ... len dobre skusenosti ... asi to zavisi aj od stylu jazdy ... to su tak pre chill out soferov asi ;)
NEVER BE AFRAID TO SAY WHAT YOU FEEL
"fuck you."
 
diLucca

Piatok, 4. Júla 2008, 14:14

no ale v blave mas bud suchu zimu, abo mokru, je jasne ze tie zimaky su maksie, ale zase na mokru su horsie, a na cistom snehu je to tak asi jedno, ked tak velke rozdiely tam nebudu, a ked mam letne viem, ze nepojdem jak j**o z lesa, ale pomaly a opatrne..
Mam odjazdene dve zimy na letnych(ALE BLAVU, nie MIMO) a poslednu sezonu este na zjazdenych a v poho..(mno 14' so zimacmy som nenarval dopredu :D)
 
Užívateľov profilový obrázok
Dusky
Príspevky: 118
Registrovaný: 27.1.2008
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Piatok, 4. Júla 2008, 14:15

nech idu do pecka stymi pokutami :evil:
E46 320D
bad toys for bad boys...
 
Užívateľov profilový obrázok
Dusky
Príspevky: 118
Registrovaný: 27.1.2008
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Piatok, 4. Júla 2008, 14:17

btw... dnes som to dostal za 500,- koli telefonovaniu :evil:
ani za tu p..u ma nechcel riesit dohovorom :evil:
E46 320D

bad toys for bad boys...
 
Užívateľov profilový obrázok
zednik
Príspevky: 228
Registrovaný: 12.2.2007

Piatok, 4. Júla 2008, 14:19

Dusky napísal:
btw... dnes som to dostal za 500,- koli telefonovaniu :evil:
ani za tu p..u ma nechcel riesit dohovorom :evil:
kamo, mozno to vyznie že som svina, ale tak Ti treba, ja by som tiez kaslal na dohovor :)
 
svisto
Príspevky: 70
Registrovaný: 11.2.2007
Bydlisko: KNM

Piatok, 4. Júla 2008, 14:31

Môj názor na zimáky je taký, že niesú tak drahé aby som jazdil na letných. Toto sa týka blavy a miest, kde je aj cez zimu relatívne teplo a kde sa sneh rozjazdí.

A teraz kysucká realita, VW Touareg na letných sa nevedel v miernom kopčeku rozbehnúť, tak som zvedaf ako s tým brzdí. U nás sa v zime hráme každý deň s lopatkami lebo nás to fakt baví a reťaze a lano vozím v aute, aby mi sused závidel :-)
Zatial len "bembe" fanúšik
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6549
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Piatok, 4. Júla 2008, 14:40

Vidim ze bezpecnost na cestach sa niekto podujal zlepsit.... Bohuzial vsak, zakon o zvyseni pokut tuto situaciu riesi z uplne opacneho konca ako by mal. Myslim ze nasa bezpecnost na slovenskych cestach ma hlbsie korene co sa tyka casoveho rozmedzia a prameni v hlbokom komunizme. Teraz sme dopadli tak, ze mame na slovensku spustu aut a hustu premavku a nemame na to priscluchajuce cesty. Skuste si v piatok poobede spravit trebarz trasu zilina - presov a uvidite o com hovorim. Hlavne je, ze sa vymysleli v nedavnej minulosti na uzkych prepchatych cestach nove dopravne znacky - CESTA SMRTI s poctom krizikov. Nadherny krok k zlepseniu bezpecnosti. Ale tie storocne stromy, ktore lemuju tu dvametre siroku cestu a kazdy sa na nich rozjebe, to nikoho nezaujima. O kvalite ciest na SK radsej nehovorim, lebo toto je otras a najvacsia hroza a ani by som nato nenasiel slov. Rozjebanejsie cesty su snad uz len v chudobnom rumunsku. Mame este co dohanat.
Inac, niezeby som bol za vyssie pokuty, aj ked to nepriamo schvalujem. Niesom zato aby som jazdil cely zivot 90km, ale bezohladnych kokotov na ceste, to neznesiem a tych by som rovno na mieste strielal do hlavy bez ohladu o kolko kto prekrocil rychlost. Frajerina patri do materskej skolky a nie na cestu. Inac celkovo si myslim, ze na slovensku jazdime dost rychlo. (v porovnani s ostatnymi krajinami EU kde som bol).
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6549
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Piatok, 4. Júla 2008, 14:41

Este som zabudol k tym gumam - zimne gumy nie su len kvoli snehu, ale aj kvoli teplote - je jasne ze su vyrobene z maksiej gumy a maju za znizenej teploty lepsi grip aj na suchej vozovke.... Najradsej mam ak niekto sa furt vyhovara ze neni sneh, takze naco by mu boli zimne gumy.
 
Užívateľov profilový obrázok
coWon
Príspevky: 2646
Registrovaný: 21.5.2008
Auto: F48 20xd, G30 530xd
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Piatok, 4. Júla 2008, 14:43

do teraz som nikdy zimne nedaval a nemal som problen ani ked som behal po chopku, demenovska a oklie v january (co sme sa chodili bordovad)... tos ale to bol predny nahon... teraz nastupujem na scenu zo zadnym, takze to bude urcite o niecom inom a bez zimnych to tak lahko nepojde....
 
Užívateľov profilový obrázok
GOOSE
Príspevky: 3255
Registrovaný: 15.8.2007
Auto: BMW E34 525i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Wilson's city

Piatok, 4. Júla 2008, 15:17

coWon napísal:
do teraz som nikdy zimne nedaval a nemal som problen ani ked som behal po chopku, demenovska a oklie v january (co sme sa chodili bordovad)... tos ale to bol predny nahon... teraz nastupujem na scenu zo zadnym, takze to bude urcite o niecom inom a bez zimnych to tak lahko nepojde....


PROBLEM NASTANE KED BUDES MUSIET BRZDIT!

DOPRAVNE NEHODY SA NEDEJU KOLI JEDNEJ VECI ALE VZDY JE TO SUHRA NIEKOLKYCH FAKTOROV :idea: :!:

LETNE GUMY + RYCHLOST + OSLEPUJUCE OSVETLENIE OPROTI IDUCEHO AUTA atď.

KAZDA TAKA BLBOST VAM LEN PRIDAVA NA SANCI MAT NEHODU!
BMW E34 M5 / BMW E34 525i / E36 316i coupe / Ex: BMW E34 535i, E39 2,8i individual, E36 318i, E30 318i
 
Užívateľov profilový obrázok
Helldiver
Príspevky: 2181
Registrovaný: 10.6.2007
Auto: E90 330d M-paket
Kraj: Bratislavský

Piatok, 4. Júla 2008, 15:24

Ja by som to spravil tak ze ked teda setrilkovia nechcu davat zimace, tak nech, ale akonahle sposobia nejaku nehodu pocas zimneho obdobia tak sa to bude extra prisne postihovat - aj ked som mal 18 rokov a naskrabal som poondiatych 50K na E30ku, tak kvalitne zimace (dunlop wintersporty) som kupil, lebo nechcem zbytocne ohrozovat seba ani inych - jasne ze treba jazdit opatrnne aj na nich a ked su zle podmienky tak zimace su len pomocka, ale silna pomocka - bez nich je to niekedy fakt o hubu. Ked si predstavim ze tuto zimu ked budem mat auto po novom laku, v m-pakete, nalestene, vsetky chybicky vychytane a nejaky lofas mi nabura na krizovatke do auta zozadu lebo on predsa usetri a pohodovo "zvlada" jazdu aj na letnych, tak to by som ho zabil asi potom...
EX E30 325i limo 89' Deplhingrau
EX E34 535i 92' Schwarz
EX E34 535iA 91' Diamantschwarz
EX E46 328ci 2000' Silber
E90 330d 2007' M-paket
 
Užívateľov profilový obrázok
GOOSE
Príspevky: 3255
Registrovaný: 15.8.2007
Auto: BMW E34 525i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Wilson's city

Piatok, 4. Júla 2008, 15:30

Helldiver napísal:
Ja by som to spravil tak ze ked teda setrilkovia nechcu davat zimace, tak nech, ale akonahle sposobia nejaku nehodu pocas zimneho obdobia tak sa to bude extra prisne postihovat - aj ked som mal 18 rokov a naskrabal som poondiatych 50K na E30ku, tak kvalitne zimace (dunlop wintersporty) som kupil, lebo nechcem zbytocne ohrozovat seba ani inych - jasne ze treba jazdit opatrnne aj na nich a ked su zle podmienky tak zimace su len pomocka, ale silna pomocka - bez nich je to niekedy fakt o hubu. Ked si predstavim ze tuto zimu ked budem mat auto po novom laku, v m-pakete, nalestene, vsetky chybicky vychytane a nejaky lofas mi nabura na krizovatke do auta zozadu lebo on predsa usetri a pohodovo "zvlada" jazdu aj na letnych, tak to by som ho zabil asi potom...



Hned mi zavolaj a dobehnem a rozbijem ho na sracky :evil:
BMW E34 M5 / BMW E34 525i / E36 316i coupe / Ex: BMW E34 535i, E39 2,8i individual, E36 318i, E30 318i

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 43 neregistrovaných