... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
KejSi
Autor témy
Príspevky: 56
Registrovaný: 18.12.2010
Auto: BMW 320d touring e91
Kraj: Prešovský

Letná dovolenka autom

Piatok, 22. Mája 2015, 15:58

Rozmýšľam nad letnou dovolenkou v Grécku v meste Sárti na chalkidiki a som uz skoro 100% rozhodnutý že pôjdem autom. Predpokladám že vela z vás chodí hlavne do Chorvátska ale kto bol v Grécku tak budem rad za každú osobnú skúsenosť. Minuly rok som bol na severnom Cypre letecky a veru do lietadla sa mi nechce ani zadarmo. Navyše to bol all inclusive pobyt v rezorte kde nebolo nič zaujímavé a dalo sa tam iba chlastat. Dosť som sa nudil takze by som chcel niečo dobrodruznejsie v rámci hesla "cesta je cieľ". Takze by som hlavne potreboval poradiť kam ísť a ci sa mi podarí nájsť fajn ubitko na blind alebo radšej booking.com. Cesta je zatiaľ kosice-Budapešť- Belehrad a ďalej sa asi nevyhneme thessalinikam odkiaľ sa otvárajú možnosti:
1. Chalkidiki kde je obrovské množstvo plazi aj miest.
2. Smerom na Katerini a olympska riviéra ( 2x som bol v leptokaryi ale iba ultra krátko aj ked sa mi tam celkom páčilo.
Neobávam sa že sa taká dovolenka nebude páčiť mne samému len by som bol rad keby sa páčila aj frajerke ináč budem celu dovolenku počúvať preco sme nešli lietadlom.
Ked som to po sebe prečítal tak by asi bolo najlepšie celu tému vymazať ale možno sa predsa dozvieme niečo nové. Nechám to na vás borci
 
balogar
Príspevky: 19
Registrovaný: 20.5.2015
Kraj: Prešovský

Re: Letná dovolenka autom

Piatok, 22. Mája 2015, 20:49

dovolenka autom sa mi pozdáva, aj keď s Gréckom nemám skúsenosť. No mohol by si nám dať potom tipy, kde si nakoniec bol, možno sa niekto z nás inšpiruje :)
 
sebastiaan
Príspevky: 370
Registrovaný: 1.1.2014
Kraj: Bratislavský

Re: Letná dovolenka autom

Piatok, 22. Mája 2015, 21:44

Ja som bol pred rokmi na ceste Belehrad - Chalkidiki... Dá sa to v pohode zvládnuť, aj ked je na ceste zopár blbých častí.

Ak pôjdeš v júli alebo v auguste tak si s tým ubytovaním na slepo treba dávať pozor, vravím z vlastnej skúsenosti :D Ale to bolo pred pár rokmi, takže neviem aké je to tam teraz.
 
KejSi
Autor témy
Príspevky: 56
Registrovaný: 18.12.2010
Auto: BMW 320d touring e91
Kraj: Prešovský

Re: Letná dovolenka autom

Piatok, 22. Mája 2015, 22:05

sebastiaan napísal:
Ja som bol pred rokmi na ceste Belehrad - Chalkidiki... Dá sa to v pohode zvládnuť, aj ked je na ceste zopár blbých častí.

Ak pôjdeš v júli alebo v auguste tak si s tým ubytovaním na slepo treba dávať pozor, vravím z vlastnej skúsenosti :D Ale to bolo pred pár rokmi, takže neviem aké je to tam teraz.


Ako sa poznám tak si nakoniec zarezervujem niečo na booking.com aby som v tom mal istotu. Možno nakoniec pôjdem až koncom augusta a začiatkom septembra lebo v strede dovolenkovej sezóny makam a nestíhal by som. V tých končinách je voda vynikajúca aj v septembri a ceny budú lepšie.
Ked budeš mat cas tak trocha rozpis o tých tvojich problémoch s ubytovaním a tiež kde na chalkidikach si bol a ako sa ti páčilo
 
kisnecek
Príspevky: 127
Registrovaný: 6.11.2013
Auto: E91, 2010
Kraj: Nitriansky

Re: Letná dovolenka autom

Pondelok, 25. Mája 2015, 04:52

Alebo si čekni airbnb.cz - tam máš ponuku ubytiek od súkromných osôb (byt, celý domček). Stačí zadať krajinu, dátum, počet osôb a už len pozeráš ponuky.. Čo sa cesty týka, nepomôžem.
 
Užívateľov profilový obrázok
MT-SPEEDY
Príspevky: 2533
Registrovaný: 30.10.2006
Auto: ex E36 318i Touring
Kraj: Žilinský

Re: Letná dovolenka autom

Sobota, 6. Júna 2015, 18:31

Grécko autom je v pohode. Boli sme pred dvomi rokmi v Leptokaryi. S dvoma deťmi a dvoma veľmi tuhými fajčiarmi cca 24 hodín :D
 
lajo
Príspevky: 294
Registrovaný: 27.9.2007

Re: Letná dovolenka autom

Utorok, 7. Júla 2015, 13:43

Bol som minulý rok v Parálii, Olympská riviéra, je to OK, akurát cestou na späť sme chytili tureckú inváziu. Ak ideš späť začiatkom septembra, bude to v menej zdĺhavé na prechode do HU. Ubytovanie som rezervoval na Slovensku. Šoféroval som sám, dá sa to.
Info o ceste som bral odtiaľto: http://www.recko-autem.cz/
320D E91
ex - 530i Touring E39
ex - 320D E46
 
Užívateľov profilový obrázok
BMWslav
Príspevky: 691
Registrovaný: 1.4.2011
Auto: F22 M235i
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice - Krásna n/H

Re: Letná dovolenka autom

Utorok, 7. Júla 2015, 14:42

Tankuj na poslednej pumpe v Macedonsku - pred hranicami. Je to dobra benzinka a vyjde ta tankovanie o 30-40 centov lacnejsie ako v Grecku kde su naopak brutalne vysoke ceny.
Chodim do Grecka takmer kazdy rok autom, minuleho roka bola na SK cena benzinu okolo 1,45, v macedonsku 1,25-1,3 a v grecku 1,65-1,7

Az na posledny usek v Srbsku je cela cesta v pohode. Macedonsko je jedna dialnica od hranice po hranicu takze pohoda. Grecko tiez same dialnice.

Odporucam sa v Macedonsku zastavit na odpocivadlach. Su tam krasne vyhlady, no pozor lebo dost casto meraju na dialniciach - hlavne tesne za zakrutou.
Aktual: F22 235i

Ex E92 335xi
Ex E46 330i
Ex E46 316Ti
Ex E36 316i
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Letná dovolenka autom

Utorok, 7. Júla 2015, 14:53

na 20 litroch benzínu (kvôli hmotnosti) tak veľa neušetríš
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
KejSi
Autor témy
Príspevky: 56
Registrovaný: 18.12.2010
Auto: BMW 320d touring e91
Kraj: Prešovský

Re: Letná dovolenka autom

Utorok, 7. Júla 2015, 18:25

Vďaka za všetky nápady, vec je momentálne v uspatom štádiu lebo sme na to momentálne iba dvaja s frajerku. Nechápem ze nikto z mojich kamosov o podobnú dovolenku nemá záujem a každý by radšej letel. Cesty ako takej sa vôbec nebojím, robil som autom oveľa dlhšie streky. Bol som uz bol dva krát na olympskej riviére síce nie vlastným autom ale cestu poznám. Najviac ma na tom lákala ta sloboda naplánovať si cestu a prísť do Sárti kde by som si našiel ubytovanie nie podľa katalógu cestovky ale reálne na mieste. Mat na dovolenke auto je podľa mna nutnosť lebo by som to tam rad pobehal dookola- určite by bolo kade. Tak ešte to nieje stratené a hádam sa koncom augusta vyberiem a potom napíšem postrehy
 
KejSi
Autor témy
Príspevky: 56
Registrovaný: 18.12.2010
Auto: BMW 320d touring e91
Kraj: Prešovský

Re: Letná dovolenka autom

Utorok, 11. Augusta 2015, 11:10

Tak konečne od piatka 17 dni dovolenky a ide sa v nedeľu. Dam vedieť ako bolo
 
Užívateľov profilový obrázok
kormanak
Príspevky: 87
Registrovaný: 8.12.2014
Auto: nissan, bmw
Kraj: Trenčiansky

Re: Letná dovolenka autom

Utorok, 8. Septembra 2015, 09:45

tak je pohodlnejsie ist lietadlom, ym sme tento rok boli tiez v grecko autom a som povedal ze uz nikdy viac, ta cesta mi prisla nekonecna.
 
F!0d0r
Príspevky: 785
Registrovaný: 29.12.2011
Kraj: Zahraničie

Re: Letná dovolenka autom

Piatok, 11. Septembra 2015, 18:27

kormanak napísal:
tak je pohodlnejsie ist lietadlom, ym sme tento rok boli tiez v grecko autom a som povedal ze uz nikdy viac, ta cesta mi prisla nekonecna.


ja som bol sice "len" v Bulharsku 1530km tam a nadhera cestou spat by som aj dvojnasobok dal vsetko zalezi na atmosfere v aute a ci rad jazdis :)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných