... všetko o BMW ...

bmwtt.sk
 
mochitko
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 10.6.2014
Kraj: Trnavský

Servis po kupe 535i + rady na opravu

Pondelok, 27. Apríla 2015, 14:42

Uz za par dni pristavim domov 535i M30B35 rv 89. Chcem autu dopriat vymenu vsetkych spotrebnych veci, napisem zoznam, tak mi prosim poradte pripadne co by sa este malo spravit/doplnit/vymenit ak som na nieco zabudol.

- olej motorovy
- olejovy filter
- sviecky
- palivovy filter
- olej do aut.prevodovky (ZF 4HP22 / tu neviem aky vymenit ci Dexron II alebo Dexron III. Na webe ZF pisu, ze DexIII a ine stranky DexII. Na tech.strankach je uvadzane pri vymene 5L a uplne prazdna prevodovka bez oleja scucne 9L. Da sa uplne vyprazdnit a vypustit tych 9L ktorych by tam teoreticky malo byt?)
- olejovy filter aut.prevodovky + tesnenie
- klinovy remen

Doplnte ma ak som na nieco zabudol. Auto spravilo za poslednych 5r 15tis.km.
Naposledy upravil/-a mochitko v Piatok, 8. Mája 2015, 08:43, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
fafa111
Príspevky: 1093
Registrovaný: 2.5.2011
Auto: E36 320i coupe
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Servis po kupe 535i

Pondelok, 27. Apríla 2015, 17:00

Vodu v chladici a pozri olej v diferencialy a serve.

Ja by som vymenil hned aj vsetky hadice v celom aute a kladky s napinakmi.
 
Užívateľov profilový obrázok
bnykolass
Príspevky: 709
Registrovaný: 4.8.2012
Auto: vela
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA Ruzinov

Re: Servis po kupe 535i

Utorok, 28. Apríla 2015, 00:26

Prevodovku by som nechal napokoji asi. Skontroloval by som ci je dost oleja a ak ano nechytal by som sa jej. Ona si zije svoj zivot a ked donej zacnes ripat moze sa stat to ze v konecnom dosledku budes aj tak liat naspat stary olej :-s
Na motore sa da pomenit kopec veci zalezi od toho naco to auto chces pouzivat / aky mas rozpocet / kolko mas volneho casu atd....
E53 4.4i on
E32 730iA on
E32 740iA on
E32 pickup on
E34 540i on
E34 525i on
E34 525tdsA off
 
mochitko
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 10.6.2014
Kraj: Trnavský

Re: Servis po kupe 535i + rady na opravu

Piatok, 8. Mája 2015, 08:48

Neviete o niekom zo zapad.SK kto by mi vedel spravit palivomer a ukazovatel teploty motora? Palivomer ukaze min. stvrtinu, nizsie uz nejde a ukazovatel teploty stupne po polovicu prevadzkovej teploty. A este by asi bolo treba vymenit ziarovky podsvietenia resp.zlepsit svetlost zaradenej rychosti a modu na palubovke. A mala otazka, rychlosti pri automat.prevodovke (PRND321) maju byt podsvietene alebo nie?
 
Užívateľov profilový obrázok
skaldo55
Príspevky: 115
Registrovaný: 10.2.2007

Re: Servis po kupe 535i + rady na opravu

Pondelok, 11. Mája 2015, 13:45

na palivomer sa vyser, lebo pokial mas 89, mas plechovu nadrz a tam je nemozne uvolnit cerpadlo bez utrhnutia sroubou z nadze, ktore ho drzia, alebo vymen nadrz za plastovu

teplotu by som videl na absenciu, alebo zly termostat,

pokial si dobre pamatam, tak podsvietenie rychlosti na pake nieje

a budiky ak svietie aspon nejako tak skus potenciiometer pri vypinaci svetiel

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných