... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

bmwtt.sk
 
Hvt
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 8.9.2011
Auto: BMW x3 3.0d
Kraj: Bratislavský

Prosim o radu ci pomoc. BMW x3

Štvrtok, 8. Septembra 2011, 18:37

Kupil som si pred par dnami ojazdene BMW X3 3.0d. Automat

Najazdil som asi 70 km a potom siel auto umyt .
Po umyti wapkou v umyvarke sa mi rozsvietili kontrolky brzdy, abs a 4x4
Tieto zhasnu po restartovani motora , ale rozsvietia sa po case pri jazde a to tak ze najprv 4x4 a neskor ostatne dve.
Bol som s autom na diagnostike v autorizovanom servise a tam mi povedali ze problem sposobuje rozvodovka a naratali 2200 eu za vymenu.
Auto inak normalne chodi, len pravdepodobne nefunguju systemy ktrorym svieti kkontrolka.
Viete mi pomoct ci poradit ako situaciu riesit inak ako kompletnou vymenou novej rozvodovky?
Dakujem
 
Dubak
Príspevky: 22
Registrovaný: 17.7.2010
Auto: X5 3.0d E53
Kraj: Žilinský

Re: Prosim o radu ci pomoc. BMW x3

Nedeľa, 11. Septembra 2011, 07:20

Vráť auto predajcovi a kúp si iné.
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Prosim o radu ci pomoc. BMW x3

Nedeľa, 11. Septembra 2011, 19:52

popripade sa s predajcom dohodni, ze da vadu odstranit na svoje naklady...
a kde ti povedali, ze odstranenie vady bude stat 2200e ? V BMW?
ked tak s tym zbehni k niekomu inemu, co sa do toho vyzna...v BMW maju "troska" vyssie ceny :)
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Hvt
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 8.9.2011
Auto: BMW x3 3.0d
Kraj: Bratislavský

Re: Prosim o radu ci pomoc. BMW x3

Streda, 14. Septembra 2011, 12:17

Ano tu cenu mi povedali v Auto Motive
Momentalne sa auto chova tak, ze ked sa z miesta rozbehnem co najrychlejsie kontrolky sa nerozsvietia a vsetko funguje ako ma...
K rozsvietniu pride az ked sa rychlost znizi na cca 5 km/ h. Co by som si laicky myslel ze nejake cidlo pri tejto rychlosti uz dodava krticke mnozstvo impulzov a pocitac to vyhodnoti ako chybu.

A viete mi poradit za kym by som mohol skocit v okoli BA?

Predajca samozrejme vec riesi ale pretoze sa jedna o vysoku ciasktu robi s tym problemy a natahuje ako sa da. Otazka teda je ci vobec treba vymenit celu rozvpvodovku alebo to moze byt nejaka elektricka prkotina, snimac kontakt konektor kable a pod.
 
cilla
Príspevky: 44
Registrovaný: 3.1.2010
Auto: BMW
Kraj: Nitriansky

Re: Prosim o radu ci pomoc. BMW x3

Streda, 14. Septembra 2011, 12:43

je to rozvodovka , ked si pozres zahranicne fora xoutpost x5world atd celkom známa vada.... a automotiv je celkom ok, sice vsetko chcu dagnostikovať , aj vypalenu žiarovku angles e ale inac sa vyznaju.
 
Hvt
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 8.9.2011
Auto: BMW x3 3.0d
Kraj: Bratislavský

Re: Prosim o radu ci pomoc. BMW x3

Streda, 14. Septembra 2011, 13:37

Ok a ta rozvodovka nejde spravit ? Jedina moznost je kompletna vymena?
 
martinm45
Príspevky: 16
Registrovaný: 1.2.2011
Auto: BMW X3
Kraj: Košický

Re: Prosim o radu ci pomoc. BMW x3

Streda, 15. Februára 2012, 12:37

Mal som to iste...rozvodovka..lamely k.o....vymena...da sa zohnat aj jazdena...cca 1000 eciek...ale brat az nad rocnik 2007...prve kusy mali problemy stým...ale v DE a inde to menili v ramci zaruky dokonca bola zvolavacka...v S.R asi nie...a pozor na vymenu oleja...cca 100tis. km....
 
Užívateľov profilový obrázok
eko.fresh
Príspevky: 3137
Registrovaný: 2.3.2008
Auto: bmw
Kraj: Zahraničie

Re: Prosim o radu ci pomoc. BMW x3

Streda, 15. Februára 2012, 12:46

voMacK napísal:
popripade sa s predajcom dohodni, ze da vadu odstranit na svoje naklady...
a kde ti povedali, ze odstranenie vady bude stat 2200e ? V BMW?
ked tak s tym zbehni k niekomu inemu, co sa do toho vyzna...v BMW maju "troska" vyssie ceny :)


Nechapem preco ma predajca odstranit vadnu na svoje naklady, este ked je to aj znama vec ktora sa kazi...
Predajca nepredaval nove auto, tak preco by mal platit novu rozvodku? Predpokladam ze pan ani nekupil to auto za tu cenu ako ked bolo nove.
 
RanonDex
Príspevky: 12
Registrovaný: 19.2.2015
Kraj: Zahraničie

Re: Prosim o radu ci pomoc. BMW x3

Sobota, 18. Apríla 2015, 23:26

Vada to je vcelku častá u všech modelů X3, X5, X6... rozvodovka odchází při nějakých 150 - 250 tis. km... záleží na stylu jízdy. Určitě nemusíš kupovat novou za 2200 EUR. Dá se repasovat se zárukou na nových dílech už kolem ceny 700 EUR :) Kdyby něco ozvi se + 420 739 449 655

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných