... všetko o BMW ...

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
sklenus
Autor témy
Príspevky: 423
Registrovaný: 2.3.2010
Auto: e34 524tdA
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: e34 ostrekovače nemožno vypnúť - vyriešené

Pondelok, 29. Decembra 2014, 10:57

Ahojte klubáci, potýkam sa s problémom na mojej e34, pokiaľ zapnem ostrekovače, spustí sa čerpadlo a neprestáva bežať až pokiaľ nevypnem zapalovanie, nemusím vysvetlovať, že je to nepraktické v bežnej premávke

auto má elektriku 525i m50 90rok, kukal som ETM, myslel som, že ostáva zlepené K5 relé toho čerpadla, ale v umiestnení komponentov sa už o ňom nič nehovorí, kde ho nájsť, či v prednej poistkovke alebo pod sedadlom,
to relátko mi malo byť ukostrené v GM module, takže zrejme bude chyba niekde tam, druhý na skúšku nemám
kým rozhádžem celé auto a pojdem po kábloch, tak sa chcem spýtať, či už sa s tým niekto nestretol

ďakujem
Naposledy upravil/-a sklenus v Pondelok, 23. Februára 2015, 09:26, upravené celkom 1 krát.
oo=[ ][ ]=oo
 
maniaczv

Re: e34 ostrekovače nemožno vypnúť

Pondelok, 29. Decembra 2014, 19:09

tu je to rele x51 v lavo je take male pod AC rele

Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
sklenus
Autor témy
Príspevky: 423
Registrovaný: 2.3.2010
Auto: e34 524tdA
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: e34 ostrekovače nemožno vypnúť

Pondelok, 5. Januára 2015, 12:57

ďakujem pekne za odpoveď,
toto som si v ETK našiel, ale poistkovú skrinku mám ´89, pomýlilo ma, že budíky počítaju nad 296t km a mne bolo známe, že to opravili až v ´91
teda poistkovka je ešte s iným rozložením relátok a žiadne relé na "washer pump" tam nie je, ale podľa ETK som to stopoval a vyzerá, že to bude v relé module vedľa GM modulu, keby tak nekydalo kukol by som na to

to sú tie prestavbové elektriky :D
oo=[ ][ ]=oo
 
Cwoky1412
Príspevky: 51
Registrovaný: 1.12.2014
Auto: e34,e39,e53
Kraj: Trnavský

Re: e34 ostrekovače nemožno vypnúť

Sobota, 24. Januára 2015, 15:07

Servus ako si to vyriesil ? Mne to robi to iste iba rele je v poriadku preistotu som ho vymenil ale stale to robi ..
 
Užívateľov profilový obrázok
sklenus
Autor témy
Príspevky: 423
Registrovaný: 2.3.2010
Auto: e34 524tdA
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: e34 ostrekovače nemožno vypnúť

Pondelok, 26. Januára 2015, 17:33

zatiaľ nijako, nedostal som sa k tomu aby som vystopoval káble do RelayModulu a pozrel to dam, zrejme zostáva zalepené relé, podobný prípad ako tu niekto postoval ohľadne opravy LCM, snáď budúci víkend sa k tomu dostanem, potom napíšem
oo=[ ][ ]=oo
 
Užívateľov profilový obrázok
sklenus
Autor témy
Príspevky: 423
Registrovaný: 2.3.2010
Auto: e34 524tdA
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: e34 ostrekovače nemožno vypnúť - vyriešené

Sobota, 14. Februára 2015, 18:10

takže dnes som sa vrhol na tie ostrekovače, kukal som ETMka, každý ročník to hádam mal inak zapojené tak som stopoval káble a skúšal som relátka v RMku, skúšal som GMko pozerať, nakoniec som rozobral volantový stĺpik a pozrel som sa na samotnú páčku, vyhrabal som doma ešte jednu a zistil som, že sú rozdielne, jedna bola predFL a druhá už FL, resp pre airbagovú volantovú tyč, každopádne osadenie pinov pre funkciu stieračov bolo zhodné, jediný rozdiel bol v osadení pinov pre ostrekovač tz fialovo/hnedý káblik
http://sklenus.rajce.idnes.cz/e34_Resto ... 151560.jpg

v mojom prípade boli v konektore auta tieto farby 2 (BR/VI hnedo/fialová), každá na jednom konci, ukostrenie jedného spustilo len pumpu ostrekovaču, ukostrenie druhého ostrek aj stierače,
http://sklenus.rajce.idnes.cz/e34_Resto ... 1562_1.jpg

skúsil som zapojiť druhú páčku, po stlačení sa spustil cyklus akoby intenzívneho ostreku, striekalo sekundu - vyplo - striekalo - vyplo ... neskúšal som ďalej kedy sa vypne, toto riešenie som nechcel

takže som z konektora páčky vypinol nadbytočný pin, zaizoloval a zapojil, zložil a všetko funguje tak ako má
http://sklenus.rajce.idnes.cz/e34_Resto ... 151563.jpg

užite s rozumom od 18 rokov :thumbup:
oo=[ ][ ]=oo

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných