... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
JaroWD
Autor témy
Príspevky: 80
Registrovaný: 15.9.2012
Auto: BMW e46 318i
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Humenne

Navod na PayPal a Ebay + čo sa oplatí kúpiť

Štvrtok, 20. Decembra 2012, 20:33

Zdravim,
kedze do aut sa moc nerozumiem tak sem dam nieco z mojej oblasti. Verim, ze to niekomu pomoze usetrit a zohnat zaujimavy tovar...
Tento navod vysvetluje ako si zalozit ucet na platobnej brane PayPal, aukcnom megaserveri Ebay a co sa oplati kupit do auta. Ak na nieco zabudnem staci napisat a ja to doplnim.


Registracia PayPal
Mensie info:
Pre nakupovanie na Ebay ako aj v niektorych dalsich zahranicnych internetovych obchodoch potrebujete ucet na PayPal. Ide o akusi "branu", ktora sprostredkuva platby medzi vami a predavajucim. Pri platbe si vezme potrebne peniaze cez vasu kreditku a posle ich predavajucemu. Plati sa prostrednictvom neho koli tomu, ze patri spolocnosti Ebay ale aj pre to, ze v pripade problemu (nedodanie tovaru a podobne) mate az 45 dni pravo na podanie reklamacie, ktoru nalezito preveria a ak bude opodstatnena peniaze vam vratia. Zalozenie bezneho konta je zadarmo ale je limitovane. Ak sa nemylim, rocny limit na platby je 2500€ a denny 500€. Rovnako neplatite ani za platby prostrednictvom neho.

Samotna registracia:
Na stranke http://www.paypal.com kliknete v pravej hornej casti na modre tlacidlo "Sign up". Vyberiete krajinu a jazyk, ktory chcete pouzivat. Slovencina ani Cestina tam nie je.
Ponuknu sa vam 2 moznosti vytvorenia uctu - PayPal for you (klasicky pre "fyzicke" osoby, bezplatny..) a PayPal for business (podnikatelsky, pre velke mnozstva platieb.. plateny). Vyberieme prvy typ, PayPal for you, kedze je bezplatny a bude nam stacit.
V nasledujucom kroku budeme vpisovat do formularu udaje o sebe a o platobnej karte.

Email address - Emailova adresa, bude pouzivana pre prihlasenie
Choose a password - Heslo
Re-enter password - Potvrdenie hesla
First name - Meno
Last name - Priezvisko
Address line 1 - 1. riadok adresy
Address line 2 - 2. riadok adresy (nie je nutne zadavat)
City - Mesto
State / Province / Region - Kraj
Postal code - Postove smerovacie cislo
Phone number - Telefon

Link my credit card so I can start shopping right away (recommended) - Zaskrtneme, aby sme mohli hned pridat kartu. Dalsie karty je mozne spravovat (pridat, zrust, upravit..) v menu po vytvoreni uctu a prihlaseni.

Card Number - Cislo karty
Expiration date - Koniec platnosti
Month - Mesiac
Year - Rok
CSC - CSC kod, tri cisla zo zadnej strany vasej karty.

Zaskrtneme "By ticking the box and clicking the button, I agree and consent to the terms of", cim vyjadrime suhlas s podmienkami pouzivania a zasadami ochrany osobnych udajov.
Klikneme na "Agree and Create Account" - Suhlasim, vytvorit ucet. Skontrolujeme svoju emailovu schranku a potvrdime registraciu kliknutim na odkaz v emaily.

Overenie platobnej karty:
Aby overili, ze je ucet naozaj vas strhnu vam hned po registracii 1,5€. Budu vam ale vratene pri prvej platbe po overeni karty. Po 2-3 dnoch by sa mala transakcia objavit aj v internetbankingu. V jej detailoch najdete 4-miestne cislo. Ak IB nepouzivate je potrebne zavolat do banky, povedat o co ide a dane cislo vam poskytnu. Toto cislo treba zadat po prihlasenie do Profile -> Add/Edit Credit Card -> Enter PayPal Code. Pokial sa tak nestane ste obmedzeny limitom 100€.

Toto by malo byt vsetko co sa PayPalu tyka.


Registracia Ebay
Mensie info:
Ide o internetovy portal s obrovskym mnozstvom produktov. Od aut, cez autosuciastky, mobily, hrnceky, oblecenie, ceruzky,... az po zuvacky. Je tam v podstate vsetko.

Samotna registracia:
Na stranke http://www.ebay.com v lavom hornom rohu klikneme na Sign in a hned na to na Register. Vyplnime formular rovnako ako pri PayPale. Do policka "eBay user ID" zadate svoju prezyvku. Heslo musi obsahovat velke a male pismena, cislo a specialny znak ako je napriklad @# a podobne. Klikneme na "Submit" cim potvrdime suhlas s podmienkami, s dostavanim oznameni emailom a viac ako 18 rokmi.
Skontrolujeme svoju emailovu schranku a potvrdime registraciu kliknutim na odkaz v emaily. Hned poregistracii mozme zacat nakupovat.


Nakupovanie
Produkty hladame tak, ze ich nazov v anglictine zadame do vyhladavaca hore na stranke. Mozme si ich zoradit podla ceny vratane postovneho (v pravo - Sort by: Price + Shipping: lowest first). Kliknutim na Buy It Now sa nam zobrazia iba tie veci, ktore je mozne okamzite kupit. Auctions only - zobrazia tie polozky, pri ktorych prihadzujete a najvyssia ponuka vyhra.
Ak sme si uz nasli vec, ktora sa nam paci tak si prezrieme niekolko veci:
1.) Popis produktu - ak neviete anglicky tak mozte pouzit prekladac
2.) Postovne - Shipping - FREE je zdarma. Vacsina malych predmetov ma postovne zdarma...
3.) Hodnotenie predajcu - Seller information - XXX% Positive feedback - XXX predstavuje percento kladnych hodnoteni. Pod 97% odporucam nekupovat.
Ked uz sme rozhodnuty danu vec kupit klikneme na velke modre tlacidlo Buy It Now. Nasledne to este raz potvrdime klikom na Buy It. Hned na to budeme vyzvany k platbe a to zadanim vasej emailovej adresy, ktoru ste zadali pri registracii PayPal uctu a hesla. Pri platbe je niekolko krat uvadzana suma, ktoru sa chystate zaplatit. Ide o konecnu sumu vratane posty. Vsetky ceny su v americkych dolaroch.
Zoznam zakupeneho tovaru najdeme po kliknuti v pravo hore na "My Ebay". Vidime tam aj to, ci uz zan bolo zaplatene, ci bol poslany atd..


Dodanie tovaru
Tovar je odosielany zvacsa do jedneho dna. Dodanie sa pohybuje od 1 tyzdna a niekedy aj do 4 tyzdnov. Mozno si za doplatok doobjednat rychlejsiu dopravu prostrednictvom kuriera DHL cca 20€ a viac.. Niektory predajcovia vam poslu aj Tracking Number - sledovacie cislo aby ste vedeli, kde sa vas balik nachadza. Ked sa tovar dostane na Slovensko doruci Vam ho Slovenska posta alebo kurier ke ste si zanho priplatili. Tovar od roznych predajcov chodi zabaleny samostatne. Ak ste si objednali viac veci od toho isteho predajcu je mozne, ze vam pridu vsetky v jednom baliku.


CLO a DPH
Plati sa pri dodani tovaru z inych krajin nez EU v hodnote nad 22€ (DPH) a nad 150€ (CLO + DPH). S osobnej skusenosti viem, ze mali zasielky sa moc nekontroluju koli ich velkemu mnozstvu. Ani vsetky velke baliky nie su kontrolovane. Niektory pisu, z staci ak predajca oznaci balik ako "Gift" teda darcek - je to blbost. Bude skontrolovany aj tak.
Ak prave ten vas balik zadrzia, dostanete domov posou oznamenie. Postaci poslat email na uvedenu adresu v dopise s fotkou transakcie z PayPalu kde je vidno cenu zadrzanej veci a text v style "Dobry den. Pisem Vam ohladom zadrzaneho balika c. xxxx skladove c. xxxxx. Suhlasim zo stanovenym colnym dlhom. Tovar mam pre osobnu potrebu a nie je primarne urceny na predaj. V prilohe Vam posielam fotku s PayPal uctu. Dakujem za skore vybavenie. S pozdravom Meno Priezvisko, adresa, tel. c." Nasledne vam bude tovar odoslany 1. triedou a DPH pripadne CLO zaplatite pri prevzati postarke.


Zaujimavy tovar
Paru veciciek na ktore som narazil a niektore aj kupil... Cenovo ovela vyhodnejsie ako na Slovensku pripadne parametrovo. Pre zobrazenie konkretnej veci staci kliknut na nazov. Kazda s tychto veci ma dalsich 20 alternativ odlisnych farbou, parametrami ale aj cenou. Staci hladat.

Karbonova folia 127x30cm cierna
Priblizna cena: 2,10€ vratane posty
Klasicka folia s dekorom karbonovych vlakien. Vhodna na oblep interierovych list za super cenu. Mam ju v aute a drzi paradne.

Dotykovy mobil s obrovskym 5,3" displayom, GPS, Androidom, atd..
Priblizna cena: 145€ vratane posty
Da sa povedat, ze ide o tablet. Ale taky, co sa vojde v pohode do vrecka. Ide o kvalitne prepracovanu napodobeninu isteho modelu, ktory na Slovensku stoji 700€. Funguje paradne. Tiez sa na Ebay daju kupit rozne autoradia s dotykovym displayom ale toto je 3x lacnejsie a ovela vacim vyuzitim. GPS ako aj dalsie funkcie funguju paradne.

Drziak na mobil
Priblizna cena: 2,30€ vratane posty
Vela ludi pouziva mobil ako GPS. Kvalitny drziak sa zide. Tento sa da nastavit v kazdom jednom smere a pripevnit na celne sklo alebo kludne aj interierove plasty.

Priblizne milion LED ziaroviek
Priblizna cena: od 0,80€ vratane posty
Neskutocne velky vyber roznych LED ziadoviek. Niektore sa predavaju aj na Slovnsku za cenu 5x vyssiu. Klasicke LEDky ale aj error free.

Nahradne puzdro kluca na e46 a dalsie..
Priblizna cena: 3,20€ vratane posty
Ked sa vam vycucha stary kluc staci prehodit elektroniku do tohto noveho a dat ho vybrusit. Za tuto cenu pecka...

BMW klucenky, penazenky..
Priblizna cena: od 3€ vratane posty
Rozne veci s logom BMW..

Angel eyes kruzky
Priblizna cena: 18€ vratane posty
Kompletna sada Angel Eyes kruzkov napriklad na e46. 4x CCFL..
 
Užívateľov profilový obrázok
gf.no1
Príspevky: 402
Registrovaný: 30.11.2007
Auto: X5 E70
Kraj: Košický
Bydlisko: okres KE smer RV

Re: Navod na PayPal a Ebay + čo sa oplatí kúpiť

Štvrtok, 28. Augusta 2014, 08:54

Ďakujem- pomohlo
● BMW X5 E70 sd● Subaru Impreza WRX STI● AlfaRomeo Giulietta●KTM sxf 250● Suzuki LTR450 ex●Mini one ex●Mitsubishi Pajero ex●Toyota RAV4 ex●E61 535d ex ● E39 530d Touring ex● E36 316i Compact ex● Mazda 323 GTR ex
 
Užívateľov profilový obrázok
kubo323ci
Príspevky: 521
Registrovaný: 20.8.2012
Auto: e46 323ci
Kraj: Žilinský
Bydlisko: levice-orava

Re: Navod na PayPal a Ebay + čo sa oplatí kúpiť

Štvrtok, 18. Septembra 2014, 04:53

super dnes sa konecne zaregistrujem. Vzdy som sa tam chcel registrovat no nikdy som sa k tomu akosi nevedel dostat no asi preto ze som to nevedel :mrgreen: dakujem
 
slavo-22
Príspevky: 60
Registrovaný: 6.6.2009
Auto: 525 TDS 98
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin

Re: Navod na PayPal a Ebay + čo sa oplatí kúpiť

Piatok, 17. Októbra 2014, 17:29

pri vyplneni udajov o karte mi pise, ze moja banka neschvaluje tuto akciu (csob)
 
Užívateľov profilový obrázok
compact
Príspevky: 1316
Registrovaný: 15.4.2008
Kraj: Trnavský
Bydlisko: okr. Skalica

Re: Navod na PayPal a Ebay + čo sa oplatí kúpiť

Nedeľa, 19. Októbra 2014, 14:54

slavo-22 napísal:
pri vyplneni udajov o karte mi pise, ze moja banka neschvaluje tuto akciu (csob)


musíš íst do banky a dať povoliť medzinárodné transakcie či ako sa to volá, mohlo by to ísť aj cez IB
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
jozko2828
Príspevky: 1059
Registrovaný: 22.3.2012
Auto: BMW E46 Coupe
Kraj: Bratislavský

Re: Navod na PayPal a Ebay + čo sa oplatí kúpiť

Sobota, 15. Novembra 2014, 08:57

Este take upozornenie pre vsetkych paypal nepodporuje klasicke indentovane hladke karty t.j. Visa electron a Maestro. Pre platbu cez Paypal potrebujete embosovanu platobnu kartu Visa classic, Visa gold alebo Mastercard, Mastercard gold. V pripade, ze mate klasick alebo studentske ucty tak je jednoduchsie vybavit si kreditnu kartu a nie debetnu (debetna karta je karta spojena s Vasim uctom, kreditna karta je karta s uverovym ramcom). Vyhodou kreditky je hlavne bezurocne obdobie, moznost zvolit si uverovy ramec min.od 300 az do 25.000.eur. Je efektivne ak je mozne mat taku kartu zdarma po splneni podmienok. Platby su potom bezpecnejsie (nie su napojene na Vas ucet ale na ucet kreditnej karty), zaroven nemate minimalny limit pretoze kreditnou kartou mozete naraz vycerpat cely uverovy ramec. Bezurocne obdobia sa pohybuju bezne dlhsie ako mesiac. V pripade ze uz mate vydanu kartu k uctu odporucam mat kreditku od ineho vydavatela ako toho ktora je k uctu cize ak mam maestro kreditku si zvolim Visu a opacne. :bmwball:
H&R Cup kit and sway bars / Strongflex red and Powerflex / ALPINA rims / Brakes Zimmermann Sport / Custom Strut Bars ALPINA / JaFer Exhaust System / ALPINA packet / Individual Wood Trim / Diff 3.73:1
 
Užívateľov profilový obrázok
januar
Príspevky: 772
Registrovaný: 18.9.2007
Auto: e90 320i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Malacky

Re: Navod na PayPal a Ebay + čo sa oplatí kúpiť

Sobota, 15. Novembra 2014, 16:08

zaujimave ze ja mam Visa electron od zaciatku svojho uctu a na Paypal my to v pohode zobralo. Samozrejme ze som si pred tym dal aktivovat kartu na platby cez internet. Ale to je uz hodne davno niekolko rokov. A nove karty my berie v pohode aj ked mam Visa Electron.
 
Užívateľov profilový obrázok
jozko2828
Príspevky: 1059
Registrovaný: 22.3.2012
Auto: BMW E46 Coupe
Kraj: Bratislavský

Re: Navod na PayPal a Ebay + čo sa oplatí kúpiť

Sobota, 15. Novembra 2014, 16:13

Nehadam sa ne mozne ze paypal podporuje aj visa electron hoci ja ked som sa prihlasoval tak na vyber nebola... kazdopadne urcite ne bezpecnejsie pouzivat kreditku ako kartu k svojmu uctu
..
H&R Cup kit and sway bars / Strongflex red and Powerflex / ALPINA rims / Brakes Zimmermann Sport / Custom Strut Bars ALPINA / JaFer Exhaust System / ALPINA packet / Individual Wood Trim / Diff 3.73:1
 
h0rac
Príspevky: 101
Registrovaný: 3.5.2014
Auto: BMW e91 325d
Kraj: Žilinský

Re: Navod na PayPal a Ebay + čo sa oplatí kúpiť

Piatok, 28. Novembra 2014, 09:28

Ja som si robil paypal účet asi pred mesiacom a mám maestro kartu od Unicredit ( študentskú do 25 rokov ). Už som si objednal veci z ebayu a platil cez paypal a koruny normálne odišli, tovar prišiel ako mal ;)
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Navod na PayPal a Ebay + čo sa oplatí kúpiť

Sobota, 31. Januára 2015, 21:53

jozko2828 napísal:
Este take upozornenie pre vsetkych paypal nepodporuje klasicke indentovane hladke karty t.j. Visa electron a Maestro.


To uz davno neplati. Oba typy kariet uz PayPal podporuje :)
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných