... všetko o BMW ...

bmwtt.sk
 
MaTuloo
Autor témy
Príspevky: 619
Registrovaný: 22.4.2011
Kraj: Prešovský

Dorábka tempomatu 535iA Help :/

Štvrtok, 27. Novembra 2014, 23:36

Takže trocha som pozmenil zámer témy ktorú som založil už skôr aby nevznikali zbytočne nové. Ale k veci

V aute mám od výroby predprípravu na tempomat (kabeláž)

Zaobstaral som si RJ tempomatu + motorček tempomatu
Zaobstaral som si pačku

Založil som to do auta (zistil som že je potrebné meniť aj páčku na stierače nakoľko sa dotýkala tej na tempomat.)

Išiel som to vyskúšať a nefungovalo to #-o

Potom ma napadlo že mi palubny počitač vypisuje Bremsli.Elektrik čo je výpadok brzdových svetiel (pritom tie idú) a chyba sa vyskytuje len občas čiže predpokladám že blbne snímač pri brzdovom pedáli. Ten skúsim prehodiť s domácich zásob :mrgreen:

Ďalšia možnosť je že by ten snímač nebol prepojení s tou vetvou tempomatu o čom pochybujem nakoľko by sa mi potom pri brzdeni nevypinal tempomat a v dôsledku toho by nešiel zapnúť resp. by nefungoval

Niekde na klube som čítal že pri dorábke tempomatu (ak je v aute automaticka prevodovka) treba pripojiť šteker ku pake ktora sníma polohu páky nakoľko pri preradení z D do N sa automat vypne.
Mal som vybraty ten stred okolo paky a sú tam 2 nezapojené konektory (jeden plochý biely - jednopinový) a druhý plochý - dvojpinový.
Na jednopinový šteker tam nieje zásuvka - resp. do čoho ho zapojiť, na dvojpinový je tam šteker kde sa dá zapojiť. Takže pravdepodobne bude treba zapojiť ten plochý šteker.

Moja otázka znie ktorý šteker zapojiť pri páke? Plochý? Okrúhly? Ak okrúhly do čoho?
Šteker na páčku tempomatu (biely) sa nachádza pod volantom, hneď vedla štekra na páčku ostrekovača? Pýtam sa len pre istotu či to mám zapojené správne :D
Je potrebné pripájať niečo ohľadom toho brzdového snímača?
Je potrebné pripájať ešte niečo dalšie?

Nikde som nenašiel schému ako to pozapájať na automate, všetko bolo len na manuál a niektoré návody nestáli za veľa.

Dik za odpovede.
Naposledy upravil/-a MaTuloo v Štvrtok, 29. Januára 2015, 02:26, upravené celkom 2 krát.
 
PetoK
Príspevky: 9691
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Neznámy konektor v motorovom priestore.

Štvrtok, 27. Novembra 2014, 23:43

Je to priprava na motorcek tempomatu,v pripade M30 je mech.plyn,tj musi byt motor co potahuje skrt.klapku. Samozrejme k tomu patri RJ,packa atd.
 
MaTuloo
Autor témy
Príspevky: 619
Registrovaný: 22.4.2011
Kraj: Prešovský

Re: Neznámy konektor v motorovom priestore.

Štvrtok, 27. Novembra 2014, 23:47

Cize ak tam ta predpriprava je tak stači len nahodiť motorček + zapojiť lanko na škrtiacu klapku a taktiež nahodiť pačku? Nieje tam potrebne nič viac riešiť? RJ tempomatu tam bude alebo nie? Niekde som čítal že by mala byť pri RJ motora, tak to skúsim pozrieť.


PetoK napísal:
Je to priprava na motorcek tempomatu,v pripade M30 je mech.plyn,tj musi byt motor co potahuje skrt.klapku. Samozrejme k tomu patri RJ,packa atd.
 
Užívateľov profilový obrázok
bnykolass
Príspevky: 709
Registrovaný: 4.8.2012
Auto: vela
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA Ruzinov

Re: Neznámy konektor v motorovom priestore.

Piatok, 28. Novembra 2014, 11:07

Staci ti pripojit motorcek ktory zapojis do toho okruhleho konektoru pri svetle. Bouden sneho na skrtiacu klapku :)
Dalej pripojit packu tempomatu a RJ tempomatu. Steker pre RJ by mal byt za reproduktorom vedla pedalov. (taky modry) lebo v jednom aute som ho videl aj vedla RJ motora.
Keby bol nejaky problem mozem ti to nafotit ako to vypada :)
E53 4.4i on
E32 730iA on
E32 740iA on
E32 pickup on
E34 540i on
E34 525i on
E34 525tdsA off
 
MaTuloo
Autor témy
Príspevky: 619
Registrovaný: 22.4.2011
Kraj: Prešovský

Re: Neznámy konektor v motorovom priestore.

Piatok, 28. Novembra 2014, 18:40

Kablel k samotnemu tempomatu tam mám, taktiež má potiahnutý origo káblel k RJ (modrý konektor) je v skrinke na spolujazdcovej strane spolu s RJ motora a RJ ABS, ale problém je že neviem kde mám napojiť páčku, ak by som mohol tak mi vyfoť ten šterker čo ide od páčky na káblovačku. Prípadne akej farby je?

Dik :thumbup:



bnykolass napísal:
Staci ti pripojit motorcek ktory zapojis do toho okruhleho konektoru pri svetle. Bouden sneho na skrtiacu klapku :)
Dalej pripojit packu tempomatu a RJ tempomatu. Steker pre RJ by mal byt za reproduktorom vedla pedalov. (taky modry) lebo v jednom aute som ho videl aj vedla RJ motora.
Keby bol nejaky problem mozem ti to nafotit ako to vypada :)
 
MaTuloo
Autor témy
Príspevky: 619
Registrovaný: 22.4.2011
Kraj: Prešovský

Re: Dorábka tempomatu 535iA Help :/

Štvrtok, 29. Januára 2015, 02:27

:arrow:
 
Užívateľov profilový obrázok
darklord
Príspevky: 1249
Registrovaný: 15.12.2011
Auto: stara haraburda
Kraj: Bratislavský

Re: Dorábka tempomatu 535iA Help :/

Štvrtok, 29. Januára 2015, 08:42

Spojkovy snimac tam mas zapojeny?
"Řídit diesel je něco jako bejt teplej, v dnešní době nic neobvyklého, ale pořád špatně."
 
MaTuloo
Autor témy
Príspevky: 619
Registrovaný: 22.4.2011
Kraj: Prešovský

Re: Dorábka tempomatu 535iA Help :/

Štvrtok, 29. Januára 2015, 09:23

Nemam, veď mám automat. :wink:


darklord napísal:
Spojkovy snimac tam mas zapojeny?
 
Užívateľov profilový obrázok
darklord
Príspevky: 1249
Registrovaný: 15.12.2011
Auto: stara haraburda
Kraj: Bratislavský

Re: Dorábka tempomatu 535iA Help :/

Štvrtok, 29. Januára 2015, 09:35

:-" ](*,)
"Řídit diesel je něco jako bejt teplej, v dnešní době nic neobvyklého, ale pořád špatně."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných