... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

obchodna sekcia
 
nano01
Autor témy
Príspevky: 79
Registrovaný: 11.2.2012
Auto: BMW 525dA E61 LCI
Kraj: Trnavský

Výmena silentblokov motora M57N2

Utorok, 20. Januára 2015, 10:11

Zdravím.

Menil už niekto z vás silenty motora? Ak áno pri koľkých km a aký je postup a aký bol efekt. Ide o to, že asi mesiac citim silnejšie vibrácie na volante a v interiéri ako za studena tak aj za tepla. Trysky sú OK aj korekcie aj prepady, pamäť závad prázdna a iné nedostatky nepociťujem, preto tipujem na silenty. Mám naj. 200tkm.

Dík.
 
Užívateľov profilový obrázok
lovec31
Príspevky: 741
Registrovaný: 25.8.2010
Auto: bmw 330d 150kw
Kraj: Žilinský
Bydlisko: martin

Re: Výmena silentblokov motora M57N2

Nedeľa, 25. Januára 2015, 21:07

hlavna remenica... ako je na tom?
 
nano01
Autor témy
Príspevky: 79
Registrovaný: 11.2.2012
Auto: BMW 525dA E61 LCI
Kraj: Trnavský

Re: Výmena silentblokov motora M57N2

Pondelok, 26. Januára 2015, 09:36

Remenia menená pred 2 rokmi, orig BMW
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Výmena silentblokov motora M57N2

Pondelok, 9. Februára 2015, 12:10

remenicu je pocut...ja sa chystam na vymenu silentov na mojej 25d, pozorujem jemne vibracie ked je motor studeny, aj pri vypinany to trosku zatrasie... z osobnej skusenosti hlavne na stvorvalci to vie spravit z auta uplne ine auto :D
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12256
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Výmena silentblokov motora M57N2

Pondelok, 9. Februára 2015, 13:40

Menil som na mojej sedme pri 200tis original silenty 150€ ......pomohlo trosku,ale ani za boha neviem najst rezonaciu plastu-strpanie.....som s toho na vetvy,pri zatlaceni na pravu stranu motora sa to znizi,pred vymenou aj po vymene skoro jedno....studene to je omnoho horsie...budem musiet vsetky plasty okolo motora a kurenia dat do pecka....remenica nema trhliny....

Silenty vies pozriet zatazovanim motora naD a R na volnobehu ci sa motor pridvihuje viac ako ma.....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Výmena silentblokov motora M57N2

Pondelok, 9. Februára 2015, 14:00

TT-SIMIK napísal:
Menil som na mojej sedme pri 200tis original silenty 150€ ......pomohlo trosku,ale ani za boha neviem najst rezonaciu plastu-strpanie.....som s toho na vetvy,pri zatlaceni na pravu stranu motora sa to znizi,pred vymenou aj po vymene skoro jedno....studene to je omnoho horsie...budem musiet vsetky plasty okolo motora a kurenia dat do pecka....remenica nema trhliny....

Silenty vies pozriet zatazovanim motora naD a R na volnobehu ci sa motor pridvihuje viac ako ma.....

tak zistis iba to ze uz su odtrhnute, nie chytene...
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12256
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Výmena silentblokov motora M57N2

Pondelok, 9. Februára 2015, 15:08

Ked myslis,ked je vymackany tak to bude badat lebo sa bude dvihat a stlacat pri zatazi,tak ako to robilo mne ked som to skusal a to som ich utrhnute nemal:--))Kazda jedna vybracia sa do kasne prenasa cez silenty,ak je uz vybracia moc silna,tak ani silenty moc nepomozu...Moj silent bol o 1cm nizsi ako novy,co sa taktiez nejak extra neprejavovalo.....takze mna caka hladanie....ale tych 200tis je na silenty dost po tych nasich cestach......
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných