... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
SurrendeR
Príspevky: 5328
Registrovaný: 25.5.2008
Auto: e36 328i Tour
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: NM/BA

Re: [E53 X5 4,4i] e39 ale troska inak

Pondelok, 20. Októbra 2014, 10:32

neviem co bikerman napisal, ale ked citam jarovu odpoved, tak je mozne ze to povodne chcel napisat mne do pribehu :lol: :lol: :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
Wanted
Príspevky: 809
Registrovaný: 26.9.2011
Auto: 5 metrova pi*ovina
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: NZ

Re: [E53 X5 4,4i] e39 ale troska inak

Pondelok, 20. Októbra 2014, 10:40

bikermann napisal v skratke nieco stylom ci nie je zbytocne topit prachy v starych autach, ze za tie prachy mohli mat novsie, lepsie auto, on to vraj davnejsie pochopil a zmenil pristup.
E60 https://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/lci-edition-t121863.html
E32 DC58865
ex: E30 M20B20
Yo´ mama is so fat, when she walked by the TV, I missed 3 episodes!...
 
germancars
Príspevky: 614
Registrovaný: 28.9.2011
Kraj: Bratislavský

Re: [E53 X5 4,4i] e39 ale troska inak

Pondelok, 20. Októbra 2014, 10:41

jararak, sice to je fajn tie tvoje argumenty , ale ked uz si tak ekonomicky zmyslajuci clovek tak zabit do servisu/prevadzky auta 4000 v kratkom case je riadny nezmysel a cudujem sa ze ti to svedomie a frajerka dovoli takto vyhadzovat prachy. Hlavne teda neviem kolko zarabas ale dajme tomu uplne strelim ze 2000 mesacne v cistom tak si 2 mesiace pracoval z mojho pohladu pre nic.
Bikemannovmu postu ktory tam uz nie je davam :thumbup:
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Autor témy
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: [E53 X5 4,4i] e39 ale troska inak

Pondelok, 20. Októbra 2014, 10:51

german - dajme tomu nejak ako pises, ale nieje to kratky cas - auto mam skoro 2 roky. za svoj cas posluzilo ako malo a vcelku dobre. taktiez do neho nesli 4 litre ale menej a do toho zaratavam letne gumy, zimnu sadu, vymenu oleja (vsetkeho co v tom aute je + vsetky filtre ktore su v aute), dokupil som origo tazne plus este nieco kolo spalovania sa dokupilo. myslim, ze to niesu vcelku velke vydavky a mozno sa casom aj vratia.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
Maco
Príspevky: 4541
Registrovaný: 5.11.2008
Auto: visavytena pajta
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: [E53 X5 4,4i] e39 ale troska inak

Pondelok, 20. Októbra 2014, 13:26

Bikemanna netreba riesit. On uz ma predkupne pravo na novu G10 takze tu neni problem. Tak isto germankárs... Vozi sa na novej M5 a jak je mu dobre.... Alebo zeby stale tej polorozpadnutej buranej M3? Bohvie...
bmwcoding.sk

BMWHJTRKLB
 
Bikemann

Re: [E53 X5 4,4i] e39 ale troska inak

Streda, 22. Októbra 2014, 09:24

jararak napísal:
bikerman, neviem ci si si rozmyslel co si napisal a vymazal to, alebo si to sem adresoval "nahodou" ale odpoviem ti.

Rozumiem co chces povedat, ze kupit nove alebo zanovne a chvilku sa nestarat o servis a pod. Je to fajn napad, ktory ma sameho uz parkrat kusol. Avsak ja mam troska ine nez konzumne zmyslanie, akonahle sa nieco pokazi, snazim sa to opravit. Naozaj nerad vyhadzujem funkcne veci. V ociach vela ludi mozem vyzerat ako starinar, ale to som sa naucil od mojich starych rodicov a drzim sa toho.
Jedno aj druhe auto mam vyplatene, cize ak stoji na mieste, nestoji ma ani korunu (obrazne, vieme dobre, ze auto kazdu sekundu straca svoju hodnotu). To ci sa mi oplati dat prachy do takehoto stareho hnoja, alebo nie, je moja vec na rozmysle, x5 bola kupovana ako tahac na karavan, ako pomocne auto kde ho bude treba, nakupna taska pre zenu a zaroven ako buduca nahrada ked e39 dosluzi. Z toho dovodu som si nekupil napriklad nivu o ktorej som povodne uvazoval. ziadne ine auto v ponuke, alebo portfoliu inych firiem mi toto neponuka. Ak chces apelovat na e70, je to nepostacujuce auto, pretoze to nieje 4kolka, ma mensi kufor, nizsiu svetlu vysku a vcase, ked som kupoval e53, bola viac nez 4x drahsia. RR l322 samozrejme bol povodny favorit, avsak za posledne 3 roky som nenasiel jednu adekvatnu po ktorej by som stekol. O vymene e39 som uz samozrejme uvazoval a stale uvazujem, avsak je to auto do ktoreho zbalim rodinu, psa, nieco okolo a mozem vyrazit na cestu, alebo si z ikei donesiem cely satnik na jedno otocenie v tomto e39 nema konkurenciu. Ak chces apelovat na e61, sklamem ta znova, je to o dost mensie auto, naviac spotrebou vyrazne vyssou a trpnut, ze co s autom spravim, ak tuknem nejaku lesnu zver, lebo to auto neposkladaju ani v bavarii koli jeho hlinikovej konstrukcii, nie dakujem. Taktiez adekvatna e61 stoji cca 15-8t a to sa mi vidi vela za tento zastarali model. Samozrejme poskulujem po f11 avsak par tuknuti do mobile.de, nejake zakladne podmienky (nie prestrelene, len nestojim o social aby som sa nutne musel vozit v novsom aute) a sme na cene cca 30t euro. Sorry tolko ozaj nemam cash a ani neplanujem dat do auta z 2 dovodov - nebyvam u mamicky a radsej tie prachy ktore zarobim investujem do niektorej z nehnutelnosti ktoru vlastnim, popripade spoluvlastnim.



Neviem ako si to myslel s mamicou, ale v mama hotely nebyvam uz nejaky ten rok.
A co sa tyka toho co si napisal ti neberiem, robil som to iste co ty a ked som videl cely pribeh kolko veci sa tam menilo, najebalo kvantum penazi a hlavne kolko zabitych hodin prace to je naozaj podla mna neskutocna knedla do vzduchu, ked si predstavis za kolko to auto nakoniec budes predavat.
Robil som presne to iste s E39nou, ujebal som to toho kybla cez 9000euro na dieloch a praci v servise ked priratam cenu 9500 za ktore som ho kupil tak po zratani som mohol mat naozaj uz novsie auto a nie auto co som potom predal za 10tis a zvysok bol vies kde ;)
Ano mas pravdu 30tis za auto je dost, ja som F10 kupil len preto ze bola fakt dobra cena (8000e pod trhovou) takze sa dva roky povozim a predam ho za co som ho kupil. Musim si zaklopat ale za 35tis km som menil zatial len pneu a olej v motore :) U E39 som si po 35000km mohol akurat tak povedat ze 5000euro v hajzli a stale to bola stara plecka a kazila sa nadalej a co viem kazi sa stale, kilometre sa proste ojebat nedaju.
Ja tu nikoho neodsudzujem ani nesudim, len je podla mna a hlavne z mojich skusenosti nezmysel vyhadzovat peniaze do vzduchu. Robil som to ked som bol mladsi a neskusenenjsi. Neviem kolko mas rokov, tak som dal postreh ze je to podla mna nezmysel a je rozumnejsie a lacnejsie riesenie si kupit nieco novsie bez investicii, ale na to som prisiel az v 30tke.
Samozrejme najidealnejsie je kupit za vyhodnu cenu nie za trhovu aby sa za tie 2-3roky na tom vela neprerobilo. Ale to uz je o nahode alebo kontatoch.
Vela stastych km prajem :bmwball:
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Autor témy
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: [E53 X5 4,4i] e39 ale troska inak

Streda, 22. Októbra 2014, 09:41

bikemann - peace, nic v zlom som nemyslel, ako som pisal, viem kde mieris. ak sa ti podari dobra kupa, potom je to fajn. s tym mamahotelom som to nemyslel, na teba, skor tak, ze riesim aj byvanie (konecne uz svoje na mieste kde ho potrebujem, doteraz som mal svoje, ale na mieste kde som nepotreboval) ako prioritu a nie auto. Aj mne sa lubi mat auto pekne navoskovane, cistucke a vonavucke, avsak pokoseny travnik ma tesi momentalne viac. Je pravda, ze s domom sa driftovat neda, ale aj v tej e39 sa chujovo spi :D.
Ohladom e39, ano idu do nej prachy, ale ked si vezmem, ze som robil servis v january a odvtedy mam prejdenych asi 30t km a ano, budem musiet znova pomenit par capov asi za 200euro. Mozno mam len stastie, ze na aute neodchadza narazova vec za 1000+ penazi. So vsetkym ratam, mam kupeny zotrvak, spojku, pritlacak, proste odijde, tak sa len prehodi. Dukatov islo co to do auta, na druhu stranu som s tym ratal, ze zadarmo to nebude a neocakavam navratnost ani toho co som auto kupil nerobim si zaluzie ;). Momentalne som troska suchsie natom, predsa len vsetko kolo domu co som chcel sa stihlo za 2 mesiace od kupy. Avsak po stabilizovani situacie sa mozno kupi nejaky daily car (mozno aj bmw nizsej rady) a jedno z aut pojde do sveta nech robi radosti (a starosti) niekomu inemu.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Bikemann

Re: [E53 X5 4,4i] e39 ale troska inak

Streda, 22. Októbra 2014, 10:00

Pohoda :wink:
S tym byvanim mas pravdu, je to dolezitejsie ako nejake auto, mal som v umysle ho predat a kupit za to pozemok, ale frajerka a moje vnutro mi povedalo ze ho nemozem predat, pretoze ked si sadnem do ineho auta tak je to na mile vzdialene tomu na com sme uz zvyknuti. Adaptivny podvozok je proste orgazmus :-({|=
Keby som mal este toho kupcu co mi v lete daval na ruku 35tis tak to aj spravim, ale vtedy som nad tym ani neuvazoval a dnes uz kupec nie je. Takze radsej to vyriesim hypotekou, postavi sa, do 5rokov sa vyplati a mam aj barak aj auto :)))

A ty mas este aj e39?? Blaaazonn :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
TomasE36
Príspevky: 339
Registrovaný: 31.1.2010
Kraj: Bratislavský

Re: [E53 X5 4,4i] e39 ale troska inak

Streda, 22. Októbra 2014, 10:46

Bikemann tu zvolavacku na 535 si podstupil?
 
Bikemann

Re: [E53 X5 4,4i] e39 ale troska inak

Streda, 22. Októbra 2014, 11:30

ano davno, uz som to aj pisal vtedy k tvojmu prispevku v inom vlakne.
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Autor témy
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: [E53 X5 4,4i] e39 ale troska inak

Pondelok, 10. Novembra 2014, 13:26

davnejsie som mal kupene svetla na x5tku, kedze jedno malo prasklinu uz pri kupe, jedno mi puklo niekedy v january.
20141109_100555.jpg

20141109_100601.jpg


svetla boli troska rozlestene
pred
20141108_170942.jpg

po
20141108_171424.jpg


pre porovnanie stare vs nove svetlo
20141109_102801.jpg


kedze tu svinu uz troska poznam, troska som sa to snazil zaizolovat
20141109_102746.jpg


20141109_113459.jpg


taktiez sme absolvovali STK kde chlapikovi strasne vadilo, ze mam opadanu farbu zo smerovkovych ziaroviek.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
SurrendeR
Príspevky: 5328
Registrovaný: 25.5.2008
Auto: e36 328i Tour
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: NM/BA

Re: [E53 X5 4,4i] e39 ale troska inak

Pondelok, 10. Novembra 2014, 14:07

hej, oni su schopni nepustit ta koli tomu cez stk..
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Autor témy
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: [E53 X5 4,4i] e39 ale troska inak

Pondelok, 10. Novembra 2014, 14:25

no co uz, chcel na kavu. lenze ten co vymyslel tie smerovky, si veril. budem ich menit az ked budem montovat AE a G4
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Autor témy
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: [E53 X5 4,4i] e39 ale troska inak

Utorok, 20. Januára 2015, 20:05

no, pustil som sa do upgradovania riadiacich jednotiek, u tohto maroda sa daju upgradovat az 2 a to motor a prevodovka.
vsetko nacvicene, nastudovane, auto bolo nejaky den na nabijacke, aby bola baterka plne nabita, prisla hodina h(asi 18:00 v nedelu vecer) a ja sup ho do auta.

kable pripravene, ICOM nazhaveny, pustam Progman a ide sa nato, zacneme peknou pozvolnou diagnostikou ZCS, ano, vytiahlo si vsetko co k tomu potrebovalo, zacina to dobre, cas od casu nieco preblikne, nejake svetielko, pristrojovka, pusti si radio, troska ventilator, inac vsetko povypinane, v aute hrobove ticho, hrdlo mi zviera, odtukavam enter, progman ma informuje, ze 14 minut budem mat auto bez motora. Na monitore progress bar a pekne ubudal, odpocitavalo 14 minut, prve 2 boli strasne, horsie ako na skuske z matematiky, potom 6 zbehlo rychlejsie, no posledne 2 plny v ocakavani, v zaludku zvlasny pocit zmiesany hladom, stresom a adrenalinom, hlavne po skusenostiach, ked viem, ze vela veci sa zjebe v 99%, blizi sa magicka hranica kedy vela akcnych hrdinov striha spravny kablik na bombe, uz tam je len 00:01 a
OJEB, pocitadlo sa zmenilo na cooldown a rata si dalej, ako by sa nechumelilo, ja uz zosraty, modry, fialovy, bolo mi zle, cakam co sa bude diat, nechty okusane, vravim si, ako teraz dostanem tuto 2 tonovu kurvu z dvora, este stojim tak, ze ku mne nevytoci ani chuck norris a zrazu done, vsetko prebehlo, motor fajn, skusim startovat a ono naskocilo (kto by to bol cakal nie?)
dme_ok.jpg


dobre, postup vieme, cak noris na telefone predvoleny, ideme na prevodovku, tuk tuk, pise, ze bude trvat minutu, dobre, verim mu, raz ma sice uz ojebal, ale len trochen. Tukam enter a raz, dva tri a error
egs_nok.jpg


ejej, som v anuse, no nic, skusime znova, tuk tuk, repeat, odpocitava minutku, ukaze sa nam cooldown, ten nas uz neprekvapi, toho sme uz videli, chceme nieco nove, aaa EGS done a vsetko v poriadku.
egs_ok.jpg


ideme oskusat ako to ide nie, tak odpojim zdroj, sadnem si do kresielka uz tak pohodlnejsie na obe polky, otocim kluc a co nevidim Trans FailSave Prog, hmm, ale naskocil, tak tam idem hodit rychlost, aha, pakou sa neda hybat, dobre, podme pozriet co pise inpa - howno, nepusti nas do pamete zavad tak nic, skusime este raz, mozno to bude koser. Uz ziadna hlaska ma neprekvapi - omyl, kvapalina v ostrekovaci sa objavila ako nova zavada
egs_ok2.jpg


no ani teraz nejde hodit kvalt, nic sa neda robit 19:00, hladny ako vlk, zmrznuty ako kura, bolo by nacase si dat obed. tak som sadol ku kachliam, nieco do seba hodil, nabil troska notas a nazad do auta, otocim kluc a tam ziaden error, skusim startnut a vsetko ide ako ma, asi len potreboval vychladnut, tiez mal dost z tolkeho natlaku na seba. Premazal som chyby o nefunkcnej prevodovke a isiel oskusat.
Ide to fajn necakal som nejake extra zlepsenie, ani sa nekonalo, je to proste dobre a ja mam dusu na pokoji, ze uz viac pre to auto urobit nemozem, aspon v tuto chvilku nie.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
MiLoSP
Príspevky: 62
Registrovaný: 22.2.2013
Auto: BMW 530xd/e53 4.4i
Kraj: Prešovský

Re: [E53 X5 4,4i] e39 ale troska inak

Štvrtok, 22. Januára 2015, 21:59

Mna by uz brala zachranka...srdce mi bilo len pri citani prispevku :D inac klobuk dolu,ze si sa do toho pustil...a tie sedacky si neriesil?
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 62 neregistrovaných