... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

bmwtt.sk
 
dibarbora
Príspevky: 158
Registrovaný: 22.1.2013
Kraj: Žilinský

Re: e91 320d problem s turbem?

Nedeľa, 26. Októbra 2014, 09:43

Tak treba zmenit servis, z bmw diagnostiky sa da vycitat aj zanesenie filtra popolcekom a ine veliciny. Ak ti skutocne teraz aj vypadlo turbo (nudzak kvoli dpf sa prejavuje velmi podobne) tak na diagnostike musi byt zapisana chyba vid. skorsi prispevok. Ak to bude turbo tak bud repas alebo nove turbo.
 
Užívateľov profilový obrázok
stgyro
Príspevky: 71
Registrovaný: 9.1.2013
Auto: BMW E90 320D
Kraj: Bratislavský

Re: e91 320d problem s turbem?

Utorok, 11. Novembra 2014, 23:48

Asi to bude zaneseny DPF. Riesim podobny problem po trapeniach s turbami v SB Turbo konecne pomohli a dali normalny repas ktory nepiska a ani ho nepocut klikat pri otvoreni dveri. Auto vsak stracalo vykon, stale sa to sprava divoko, bol som to premerat v profituning.sk, po nahodeni origos softu krivka vykonu fajn avsak vykon len 148koni oproti origos 163. Po nahodeni chipu to islo celkom pekne ku 190 konikom a presiel som s tym asi 300km, vykon zas klesol. Diagnostika vyhadzuje chybu - velmi znecisteny DPF, takze na rade je vymena tohto diabla. Nasiel som fajn cenu http://www.extravyfuk.eu/doplnky/filtre ... 5201045-1/ takze asi idem vyskusat. Nic ine ma uz nenapada.
 
Xypík
Príspevky: 10
Registrovaný: 5.1.2013
Auto: BMW320d
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: e91 320d problem s turbem?

Streda, 12. Novembra 2014, 21:27

Tak jsem dopadl stejně - nejdříve zvuk sanitky, tak jsem jel pomalu, pak dým z výfuku, tak jsem zastavil a odtáhl auto do servisu, nechal vyndat turbo, opravit v SB turbo - 300EUR + rok záruky na opravu. Servisák mi zjistil, že to turbo odepsalo i DPF, vnitřek byl totálně roztavený, jak kdybych lil olovo... no tak a teď najít DPF s jednou sondou za rozumné peníze... Poláka nechci, už mám zkušenost, že jsem koupil kus výfuku na jiné auto a po roce díra,.. kurňa nejsem milionář abych utrácel za levné produkty, na druhou stranu nechci dávat 900EUR za nový... nemá někdo radu? Zatím jezdím s vykastrovaným než najdu náhradu.
 
Užívateľov profilový obrázok
Nmare
Príspevky: 141
Registrovaný: 29.12.2012
Auto: E91 320d
Kraj: Zahraničie

Re: e91 320d problem s turbem?

Štvrtok, 13. Novembra 2014, 21:25

mám tu jeden v plně funkčním stavu (musí se ale říznout obal, vyměnit a zavařit) ale zato neprodávám zajíce v pytli. kdyby náhodou.. http://auto.bazos.cz/inzerat/39999202/D ... 92-E87.php
 
xlukas.cz
Príspevky: 123
Registrovaný: 23.2.2013
Auto: BMW 320D touring 07
Kraj: Zahraničie

Re: e91 320d problem s turbem?

Piatok, 14. Novembra 2014, 21:37

tak se vracim k tomuto tematu, protoze mam ze vcerejska dalsi zkusenost.
od prvniho naznaku ztraty vykonu a obcasne jizdy bez turba - stavalo se to v okamziku, kdy jsem na delsi dobu hodne zatizil turbo. napr. predjizdeni, jizda do kopce apod.. postupem casu taky turbo zacalo za studena piskat.
najel sem 8400 km nez se z vyfuku zacal valit husty asi bily kour (byla tma), kourova clona byla tak husta, ze sem za mnou nevidel svetla dalsiho auta, na krizovatce nevidel barvu semaforu i kdyz jsem stal prvni. takto sem jel asi 2 km nez bylo mozne bezpecne odstavit auto, abych nezavazel. v posledni fazi uz i blikla kontrolka oleje. nejvetsi strach jsem mel z toho, aby si to necuclo a nekontrolovatelne se neroztocil motor atd. nastesti diky automatu, ktery ho porad pribrzdoval se to nestalo. jinak si nedokazu predstavit jak zdechnout auto s automatem.

ted resim, kde koupit turbo.
320D OL E91, touring, 07, 2,0 (120kW), automat
multif. sport volant, alu LM 160, zatm. zrcatko, sport. vyhr. el. sedacky, delena loket. operka, PDC zadní, destovy/svetelny senzor, xenony, klima, tempomat, navi prof., paket licht + advantage + comfort
 
badbat329
Príspevky: 458
Registrovaný: 20.5.2012
Auto: F31
Kraj: Trnavský

Re: e91 320d problem s turbem?

Sobota, 15. Novembra 2014, 08:12

ak ti to ponahla a chces menit kus za kus na ebay to mas za 250€ plus zaloha:
http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40 ... kw&_sop=15

ak ti to neponahla, daj si to spravit v SB Turbo:
http://www.sb-turbo.sk/
 
xlukas.cz
Príspevky: 123
Registrovaný: 23.2.2013
Auto: BMW 320D touring 07
Kraj: Zahraničie

Re: e91 320d problem s turbem?

Streda, 14. Januára 2015, 14:00

tak mam turbo v ruce.
vysypalo se lozisko (asi) na strane vyfuku (vule je na obou stranach). jinak hridelka se nerozpadla, coz rikal mechanik, ze byl prekvapeny.
320D OL E91, touring, 07, 2,0 (120kW), automat
multif. sport volant, alu LM 160, zatm. zrcatko, sport. vyhr. el. sedacky, delena loket. operka, PDC zadní, destovy/svetelny senzor, xenony, klima, tempomat, navi prof., paket licht + advantage + comfort
 
dibarbora
Príspevky: 158
Registrovaný: 22.1.2013
Kraj: Žilinský

Re: e91 320d problem s turbem?

Streda, 14. Januára 2015, 17:29

Rozpadlo sa ti na turbe stredove ulozenie, tam toho moc nevymyslis. Osobne by som to dal do SB Turbo, co viem, tak tam repas riesia novym stredovym uzlom - z tvojho turba ostava len obal a podla potreby menia variabilnu geometriu takze v pripade, ze je dobra tak aj ta ostava. Ostava ti este ovladacie servo(solenoid), turbo dostanes opieskovane, vycistene, vyvazene s protokolom a samozrejme aj s nastavenou regulaciou.

Treba dat pozor, ked som hladal alternativy, tak som narazil na nejaku firmu (tusim z lucenca), ktora prekupovala repasovane turba z HU, pricom riesili len mechaniku, turbo bolo bez regulacneho serva, to sa davalo z povodneho turba. Takato oprava ti je k nicomu, lebo bez spesl diagnostiky to mimo auta nenastavis a stelovat to na aute, je pre trpezlive povahy - neviem si to dost dobre predtavit, ale niekto pisal, ze to riesil aj tak.
 
Užívateľov profilový obrázok
gsicbr
Príspevky: 25
Registrovaný: 5.1.2015
Auto: e91 320d
Kraj: Zahraničie

Re: e91 320d problem s turbem?

Streda, 14. Januára 2015, 18:48

ahoj přesně jak píše dibarbora. Největší problém u repasovaného turba je špatně nastavená regulace. Já mám turbo nové od předchozího majitele, který ho nechal měnit v BMW a je tam už druhý po 30tkm. Takže ani nový origo není jistota kvality. Teď už mám klid. Tohle je fakt hodně smutný, celkem spolehlivej motor a podělaný turbo Mitsubishi to všechno zkazí.
 
penart
Príspevky: 1
Registrovaný: 18.1.2015
Auto: BMW 7
Kraj: Trnavský

Re: e91 320d problem s turbem?

Nedeľa, 18. Januára 2015, 21:43

Ja som to riešil v TT repasparts.sk mali ho na výmenu
http://repasparts.sk/528-320-d-e90-e91- ... kon-120-kw
 
xlukas.cz
Príspevky: 123
Registrovaný: 23.2.2013
Auto: BMW 320D touring 07
Kraj: Zahraničie

Re: e91 320d problem s turbem?

Utorok, 20. Januára 2015, 10:25

turbo je uz poslane do nemecka. je to pro me rychlejsi a napriklad i posta levnejsi, nemluve o turbu. nez sem to poslal, tak sem se ujasnil, jestli to je pro moje auto a nastavena elektronika. tvrdil, ze ano. vzhledem ke kladnym hodnocenim a siri sortimentu turb se muzu domnivat, ze nekeca. to se uvidi az to dorazi a namontuje se.
doufam, ze to nastaveni elektroniky mechanik pred instalaci nerozdela, kdyz ho rozdelal ted pri (po) vytazeni z auta)
320D OL E91, touring, 07, 2,0 (120kW), automat
multif. sport volant, alu LM 160, zatm. zrcatko, sport. vyhr. el. sedacky, delena loket. operka, PDC zadní, destovy/svetelny senzor, xenony, klima, tempomat, navi prof., paket licht + advantage + comfort
 
dibarbora
Príspevky: 158
Registrovaný: 22.1.2013
Kraj: Žilinský

Re: e91 320d problem s turbem?

Utorok, 20. Januára 2015, 15:51

Seriozny turbo servis patricnu maticu na regulacii zakvapne farbou aby nemali zbytocne reklamacie.
Btw. ak mechanik pri demontazi turba z motora rozobral aj regulaciu, tak to asi mechanik nie je a treba ist inam... ak ti rozhodi to nove tak mas smolu a mozes ist zase smer turboservis


ak to nie je tajomstvo, kolko ta ten repas stoji v nemecku? v SB som platil 250€ ale ostala tam povodna variabilna geometria, bola OK. inak by bola cena 300€.
 
xlukas.cz
Príspevky: 123
Registrovaný: 23.2.2013
Auto: BMW 320D touring 07
Kraj: Zahraničie

Re: e91 320d problem s turbem?

Pondelok, 2. Februára 2015, 18:21

259 euro za komplet repas. dodane turbo bylo jak nove. sroubek zakapnuty barvou, jak rikas.

on je to servis, ale mam pocit, ze je to jako bych si to delal sam doma, akorat sem si neuspinil ruky ;-)

kazi se vsecko co se da - mimo toho, ze sem koupil spatne loziska, takze ty co mam jsou na prodej. musel koupit to spravne a to hned, aby mu auto neblokovalo zvedak.
- prej odesla baterka
- odlucovac oleje dal druhy
- ptal se, jestli sem nekdy menil palivovy filtr, ze je tam jeste puvodni, tak predpokladam, ze ten dal taky novy.
intercooler byl plny oleje a ve valcich pry taky
no a aby to nebylo malo, tak auto ted nejde porad nastartovat - vnitrni chyba jednotky ecu. tak ted snahim nekoho sikovneho s diagnostikou, aby chybu vymazal a auto zacalo jezdit. ridici jednotka nenatlakuje listu, ale motorem toci.
320D OL E91, touring, 07, 2,0 (120kW), automat
multif. sport volant, alu LM 160, zatm. zrcatko, sport. vyhr. el. sedacky, delena loket. operka, PDC zadní, destovy/svetelny senzor, xenony, klima, tempomat, navi prof., paket licht + advantage + comfort
 
xlukas.cz
Príspevky: 123
Registrovaný: 23.2.2013
Auto: BMW 320D touring 07
Kraj: Zahraničie

Re: e91 320d problem s turbem?

Nedeľa, 15. Februára 2015, 19:38

tak uz s autem tyden jezdim. mam za sebou asi 1100 km.

cena 18100,-
celkem me to vyslo na skoro 30 tis.

auto zatim jezdi. uvidim na jak dlouho ...
320D OL E91, touring, 07, 2,0 (120kW), automat
multif. sport volant, alu LM 160, zatm. zrcatko, sport. vyhr. el. sedacky, delena loket. operka, PDC zadní, destovy/svetelny senzor, xenony, klima, tempomat, navi prof., paket licht + advantage + comfort
 
dibarbora
Príspevky: 158
Registrovaný: 22.1.2013
Kraj: Žilinský

Re: e91 320d problem s turbem?

Pondelok, 16. Februára 2015, 19:48

Holt mal si trochu viac smoly, ale ako som ti pisal v inom vlakne, starsie auto si vzdy nieco vypyta. Ani km podlozene z 10tich zdrojov, serviska vyplnena najlepsim autorizakom ti nezaruci, ze auto bude relativne bezproblemove (peciatky pomaly stiahnes z netu.....). Inak povedane, zavisi hlavne od pristupu byvaleho uzivatela/majitela k servisu a rieseniu pripadnych problemov a samozrejme aj pouzivaniu auta. Ked bude auto pouzivat technicke kopyto, ktore po sialenej jazde 150 a viac zastavi vo vazci na pumpe pri d1 a hned vypne motor tak to turbo nemusi dozit ani 100tkm, pritom tie turba mitsubishi nie su ziadny etalon zivotnosti ani pri slusnom zaobchadzani.
Uprimne, predaval by si cielene a dobrovolne auto po nejakej vyraznej investicii?
Co sa tyka loziska, u mna to bolo to iste, tiez prvy pokus nepasoval. Pre taketo problemy, zvlast ked vidim bordel v katalogu u predajcu pri najakom tovare, prenechavam komplet robotu a suciatky na servis.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných