... všetko o BMW ...

Moderátori: 100RM, BinKooL

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
boris_diesel
Autor témy
Príspevky: 323
Registrovaný: 4.8.2011
Auto: E91 320d
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

E38 - baterka , hydrokufor a iné trable

Piatok, 2. Januára 2015, 20:26

Čaute , kupil som E38 a začali sa diat čudné veci :evil: :mrgreen:

problém č.1 BATERKA

nastal ked som pár dní po kupe prišiel k autu (auto asi 3dni stálo) otvoril som ho zapli sa svietielka dal som kluč do zpalovania , prišla znama znelka žhavenie , otočil som další krát klučikom a nič ... Baterka vybytá nabyl som hovorím okej ideme na to pojazdil som pár dní ... nechal som auto zase stát na nejaké 4 dni cca , došiel som k autu , žhavenie , bac nič ... hovorim okej nabyla sa zase ... typoval som že to bude tým že ad1 auto 4 dni stálo ad2 otvaral som hydrokufor asi 2-3x do dna ked som robil poriadok v kufri a hydrokufor je nejaký unavený tak možno to vydrbalo baterku ... nevadi nabyjeme ideme dalej ... tym že posledne dni bola celkom zima tak som auto hned pri otvorení naštartoval a až potom som otvoril kufor ak do neho bolo treba niečo dat ... všetko fachčilo 3 dni v pohode jazdil som s ním každý den, kufru som pri otváraní trošku manualne rukou pomahal lebo mi ho je luto bolo citit že jak bolo - 10 stupnov tlmiče boli slabšie hlavne v tých horných polohách .... dneska ráno pridem k autu nechtiac som klučikom stlačil kufor , ten sa ako vždy na prvý krát neotvoril (hovorim je unavený) tak som zaklal sadol do auta ... klasika , žhavenie , otočim klučikom na štart BLIK a cele auto KO ani len žiarovky nesvietili iba ked som znova chcel otočit klučikom tak svietili asi 3 s tých kontroliek čo sa zapnu ked otočíte klučikom... Baterku zas dám nabyt predpokladam že je KO a bola zlá , ale pýtam sa pre istotu je možné že my ten unavený kufor vybíja baterku? druhá otázka je možné že niečo iné mi v aute vybíja baterku? a tretia otázka Akú baterku treba dat do E38 730d Pofl s predfl motorom?
teraz je tam nejaka velka starline 95AH 12V ... a posledná otázka nieje tá baterka malá?

Dakujem ...

problém č.2 HYDROKUFOR

Dalšia vec čo by som od vás skusenejších potreboval vediet je ako to vlastne je z hydrokufrom mojím ... príznaky: motorček beží dobre snaží sa hned na prvý krát kufor otvorit ale to sa nikdy nepodarí podarí sa to vždy až pri 2-4 stlačení gombíka, dalšia vec je že hrozne to otváranie hučí ako keby sa strašne snažil otvorit ten kufor aj ked nemože pride mi to ako ty ludia v posilnovniach čo sa ich hlava zmení na rajčinu až dačo dvíhjú :mrgreen: no a moje otázky znejú: vyrieši tento moj problém doliatie hydrokvapaliny? alebo treba doliat hydrokvapalinu + vymenit tlmiče na kufry (počul som ževraj tam idu nejake špecialne oproti iným kufrom bez otvarania aj zatvarania na elektriku) ? alebo sa nemusia tie tlmiče menit ale stačí ich pretlakovat? lebo aj to som kdesi počul že niekto daval do nejakej firmy opravit tie tlmiče a že ich dal pretlakovat ešte na viac ako štandartne su.... no a posledná otázka kde kupit hydrokvapalinu , kde kupit tlmiče alebo do akej firmy to treba dat spravit a samozrejme kolko táto sranda koštuje....

problém č.3 voda do ostrekovača predných svetiel

vzhladom na to že toto je prvá E38 s ktorou som sa stretol možno to bude zniet smiešne ale dolial som vodu nemrzku do ostrekovača čelného skla , lenže možem naliat taku istu vodu aj do tej nádobky nižšie? do tej malej? predpokladam že ta je na predné svetlá. No a ešte taká drobnost , zabudol som pred zimou vyprazdnit letnu zmes a doliat zimnu takže my tam kus zamrzla ... ked som s autom ušiel asi 150km tak sa to zohrialo tak že to predpokladam povolilo lebo už sa mi dalo stiekat vodu na čelné sklo , tak som vystriekal všetko čo tam bolo a nalial som tam tu zimnu ako píšem ale to bolo dnes ráno a pozerám že v tej menšej nádobke ktorá predpokladám je na svetlá bolaa nejaka zelená tekutina a čudujem sa prečo ona nebola tiež minutá ked som strikal na to čelne sklo prečo mi nestriekala aj ona na svetlá , lebo ked som šiel preč od auta včera večer pozerám že mám akesi zahmlené sklá na svetlách tak som zase zaklial ale potom som prešiel prstom po skle a zistil som že je to špinavé a to bolo prvý krát tak som myslel že aj tá tekutina je vyprázdnená a vlastne povodne som bol v tom že to všetko ide z jednej nádobky takže som myslel že v rovnakom stave bude aj čelné sklo aj svetlá .... ovšem ak by bola ta nadobka naozaj na oby dve ... tak potom s to všetko vysvetluje a moja otázka už iba znie čo treba doliat do tej dolnej menšej nádobky :thumbup:

Dakujem za pomoc ;)
 
Lopo
Príspevky: 833
Registrovaný: 8.7.2008
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PD+TN

Re: E38 - baterka , hydrokufor a iné trable

Sobota, 3. Januára 2015, 11:54

Baterka:
Na kufor by som to nevidel. Skor by som povedal ze je baterka KO alebo ti ju nieco vybija. Vravis ze bola zla, tak vymen ako prve baterku a potom uvidis. Ak sa bude stale vybijat, tak treba zmerat odberovy prud po uspati auta (postup uz tu bol popisany, ak ho budes potrebovat tak najdes). Ak chces novu baterku tak min 90Ah a viac. A neviem co si myslel tou otazkou ci nie je baterka mala. Ak tie Ah, tak nie, ak si myslel rozmerom, tak do e38 ide ta dlhsia.

Hydrokufor:
Je zima a v zime pojde hydrokufor vzdy trosku tazsie lebo ta tekutina v nom je od chladu hustejsia. Kazdopadne chod postupne. Najprv dolej hydrokvapalinu - musis sa pozriet, ci mas v tej nadobke cervenu hydrokvapalinu. Ak ano, tak je to ATF hydrokvapalina (do serva sa dava). Ak by bola zelena (nie som si isty ci sa tam davala) tak je to Pentosin CHF 11. Po doliati to odskusaj, ci pojde lepsie. Ak nie, az potom ries piesty a pod. - ano su tam ine oproti nehydro, pretlakovanie ani vymenu som neriesil tak neviem.

Voda v ostrekovacoch:
Ta nadobka nie je na ostrekovanie svetiel. To je nadobka intenzivneho cistenia ci ako sa to vola... Na packe na stierace mas tlacitko (tak iste ako na BC na smerovkach) co sa stlaca smerom ku stredu volantu. Ked ho stlacis, tak si zapnes automaticke ocistenie okna, kedy ti na zaciatku strieka na okno "vodu" z tej malej nadobky (cim dlhsie ho na zaciatku drzis, tym viac ti nastrieka), potom pusti stierace a tusim uz strieka normalnu (nie som si 100%tne isty, ale myslim si to tak, lebo z tej malej nadobky toho ubuda vzdy velmi velmi malo - ktohovie ci sa to dokonca cely cas nestrieka naraz s obycajnou). Do tej nadobky sa leje taka "specialnejsia" intenzivna voda do ostrekovacov. V BMW ju predavaju (takto vyzera) ale co tam nalejes, to tam bude - sam ju tam mam uz asi rok neminutu, takze je to asi jedno. Svetla sa ostrekuju automaticky ked si ty spustas normalne ostrekovace na viac ako 1 sekundu (cize ked si len tak bziknes, tak nie, ale ked chvilku striekas tak zacnu aj ony) a ide tam voda z tej nadobky na normalne ostrekovanie. Ostrekuju ale iba raz za par minut (cize ked si okno ostriekas 5x za minutu tak sa nespustia zakazdym) a aj to neviem ci nie iba za jazdy. Vyskusaj za jazdy a uvidis.
ex e36 '92 320i
ex e38 '00 740d
F02 750Li Xdrive
 
Užívateľov profilový obrázok
boris_diesel
Autor témy
Príspevky: 323
Registrovaný: 4.8.2011
Auto: E91 320d
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: E38 - baterka , hydrokufor a iné trable

Sobota, 3. Januára 2015, 15:43

ešte ma napadlo toto ... mam spínač svetiel stále v tej poslednej polohe aby mi pri naštartovaní automaticky zapli sveltá ... može to byt dvovod prečo sa mi vybíja? lebo baterka je uplne v super stave som zistil a čital som čo sa tu popísalo na klube o tých baterkách a dost mi to pomohlo takže idem spravit test spínača a test ježka :shock: potom uvidime čo dalej ....

Pre tých čo budu hladat nejake info čo som hladal ja o baterke tu su tie správne články:

bmw5-e39/vybijanie-baterie-530d-t75119.html
bmw5-e39/e39-touring-vybija-bateriu-t54977.html

Dakujem za info LOPO najmenej ostrekovače si možem odškrtnut baterku idem poskušat a potestovat pozrem aj tu hydrokvapalinu a potom dám vediet že ako som pochodil ... pre buduce generácie :mrgreen:
 
Lopo
Príspevky: 833
Registrovaný: 8.7.2008
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PD+TN

Re: E38 - baterka , hydrokufor a iné trable

Pondelok, 5. Januára 2015, 22:28

ak je baterka urcite ok, tak ako prve skus vytiahnut poistku na navi, alebo odpojit navigaciu (v kufri na lavo do coho sa dava CD s mapami) ked budes odstavovat auto na nejaky cas a uvidis ci sa ti vybije alebo nie. Navi to byva dost casto. Ak to nebude ono, potom by som to riesil cez ampermeter a vytahovanie poistiek po uspati az pokym odber neklesne na miliampere ako ma.
ex e36 '92 320i
ex e38 '00 740d
F02 750Li Xdrive
 
Užívateľov profilový obrázok
boris_diesel
Autor témy
Príspevky: 323
Registrovaný: 4.8.2011
Auto: E91 320d
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: E38 - baterka , hydrokufor a iné trable

Utorok, 6. Januára 2015, 19:49

- baterka vylučená
- ježko kurenia vylučený

alternatívy ktoré musím ešte vylúčit:
- navi
- hydrokufor
- svetielko vo vnutri hydrokufra nonstop zapnute
- spínač predných svetiel nonstop v polohe 3
- navi
 
Užívateľov profilový obrázok
boris_diesel
Autor témy
Príspevky: 323
Registrovaný: 4.8.2011
Auto: E91 320d
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: E38 - baterka , hydrokufor a iné trable

Piatok, 9. Januára 2015, 21:23

Okej takže momentálny verdikt je spínač svetiel ... mal som ho v polohe 3 v kuse a pravdepodobne to vybilo baterku ...
Voda do ostrekovačov doplnena, svetla som mal špinave kvoli tomu že mám preseknutu hadicu a ostrekuje mi iba čelné sklo

Akurát taká zaujímavost čo sa týka hydrokufra ...
Pokial ho otváram cez klúčik tak blbne , ked ho otváram gombíkom na kufri otvorí sa na prvý krát ...
Ako som sa dozvedel hydrokvapalina bola menena nedavno

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných