... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
vizark
Príspevky: 110
Registrovaný: 4.9.2013
Auto: 116i, GS300h
Kraj: Banskobystrický

Re: BMW - zadny nahon

Streda, 13. Augusta 2014, 12:28

Ja mám novú F21, pre ženu, krááááásne auto, krajšie a ľúbivejšie ako moja F10, tak čítam už od rána túto niekoľkoročnú diskusiu a záver z toho je asi taký, že je jedno aký máš pohon, záleží hlavne ako jazdíš. Zaujalo ma porovnanie Pežot rcz vs. F20, kedy BMW neprešlo cez tehlu. Nuž ono je to presne ako keď chceš fúrik pretlačiť na obrubník. Takže tento "test" nehovorí nič. Čo sa týka jazdy... Máloktorý majiteľ xdrivu to tuší, ale jeho auto je až po zásah elektroniky viacmenej zadokolka. Bývam na kopci a vjazd do dvora mám taktiež do kopca a keď nasneží, tak to presne cítim, kedy idem len na zadok a kedy sa pripojí predok. Za 7 rokov som to zažil možno 5x. Ako na E90 tak na F10 mi zadok ušiel iba pri prudkom pridaní plynu v zákrute, alebo pri výjazde z križovatky. Inak nikdy. Vtedy sa obe autá správali ako čisté zadokolky a až momentom prešmyku zadných kolies sa roztočili aj predné. Som zvedavý ako sa bude dariť žene zvládať nástrahy zimy. Ja sám si to vyskúšam a ak to bude tak ako čakám, teda s rozumom sa pohnem vždy, tak s xdrivom končím. Eśte pripomeniem, kedysi som jazdil na Citroene C2, teda predokolke a tá mala problém pohnúť sa aj na zasneženej rovine a jazdila vačšinou bokom. Ešte predtým Honda Civic 5d '95, tá pokiaľ mala dobré gumy sa vedela pohnúť aj do kopca, ale zatáčať na snehu nevedela.
 
cptObvious

Re: BMW - zadny nahon

Streda, 13. Augusta 2014, 14:07

vizark napísal:
Čo sa týka jazdy... Máloktorý majiteľ xdrivu to tuší, ale jeho auto je až po zásah elektroniky viacmenej zadokolka.


sorry, ale nemas pravdu. mozno popisujes nejaku prvu verziu xdrive , ale sucasny ktory je v Fkach je permanent s variabilnym rozdelenim podla potreby. Pocas standardnej kludnej jazdy mas pomer 40%:60% medzi napravami. Iba v pripade vynutenej situacie ti posle vsetko na jednu napravu.
 
Užívateľov profilový obrázok
vizark
Príspevky: 110
Registrovaný: 4.9.2013
Auto: 116i, GS300h
Kraj: Banskobystrický

Re: BMW - zadny nahon

Streda, 13. Augusta 2014, 16:25

Ja mám f10 2013 a vačšina ide citelne na zadok. Ale je pravda, že E90 2007 to bolo cítiť ešte viac. Možno je to iba pocit.
 
tomikadze
Príspevky: 1039
Registrovaný: 10.8.2010
Kraj: Bratislavský

Re: BMW - zadny nahon

Pondelok, 22. Septembra 2014, 14:56

ver mi ze keby si mal zadohrab tak to utrhnes aj pri minimalnom plyne... mam to otestovane ked prezeniem rychlost, idem dalej konstantne a aj tak ma dost pekne sunie von, nazvime to pekny tahavy slide, nie pretacavy ale skor dorovnavaci smyk kedy ak treba kontru tak uplne ze minimalnetak 5cm potocit volantom. Ide o to ze zenie len zadok, pri x drive by ti to ani nedoslo ze hups daky som rychly v tej zakrute...
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: BMW - zadny nahon

Utorok, 23. Septembra 2014, 10:18

tomi, skor by som videl problem v gumach
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: BMW - zadny nahon

Utorok, 23. Septembra 2014, 10:26

tomi čo tam máš preboha za gumy? v zákrute to musím fakt prehnať s rýchlosťou a plynom aby sa mi rozsvietilo DSC a auto bralo do šmyku, pri bežnom jazdení vôbec, a to s 210kW
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
TomNR
Príspevky: 784
Registrovaný: 26.10.2008
Auto: BMW 318ti
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: NR/BA

Re: BMW - zadny nahon

Utorok, 23. Septembra 2014, 10:48

prezenies to s rychlostou a nemas plny plyn, ale udrzujes stale ten isty... davno sa mi to nestalo a aj to len na niektorych usekoch (najma na opacne klonenych cestach) a vhodnom povrchu...

nestavalo sa mi to len na bmw, ale aj na quattre, punte... to vobec nezalezi od nahonu, je to hybnost auta + rozlozenie vahy :)
BMW 318ti M44B19 5/1997

Obrázok
 
VladoRK
Príspevky: 69
Registrovaný: 16.8.2013
Auto: e39 530d/at 142kw
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Ružomberok

Re: BMW - zadny nahon

Piatok, 2. Januára 2015, 14:13

Po včerajšom zážitku sa snehu nebojím. To ako ma včera prekvapila moja 39 ma dostalo. Kopec s riadnym stúpaním. Dĺžka trasy asi 9km. Traja ludia v aute, jeden čo má cez 100kg si sadol do zadu do stredu a šli sme. Keďže tú cestu poznám ani som nedúfal, že sa mi podarí dostať sa až hore ale išlo to parádne. Samozrejme odhrnuté ale absolútne bez posypu. Zapnuté ASC a zaradená 1, lebo na 2 to nešlo, trakčná moc pindala. Keď som sa dostal hore tak po mne ludia pozerali :D na parkovisku polovica áut s reťazami a druhá polovica štvorkolky. Nemám ani dobré zimáky tak som sa bál ale podarilo sa. :D
Ospravedlňujem sa za kvalitu fotiek.
Prílohy
WP_20150102_12_53_17_Pro.jpg
WP_20150101_17_45_11_Pro.jpg
WP_20150101_17_27_09_Pro.jpg
 
blavak1
Príspevky: 948
Registrovaný: 15.1.2012
Auto: zx-10r
Kraj: Bratislavský

Re: BMW - zadny nahon

Piatok, 2. Januára 2015, 23:41

ice.blade napísal:
asc+t je system ktory ti vyhodnoti len pocet otaciek na kolese a pribrzdi "nadlahcovane"... je autu jedno ci ides rovno alebo do zakruty... dsc reaguje podla natocenia volantu cize ta viac "drzi" ASC ta pusti kludne aj pol otacky auta kym zasiahne... dsc v momente pusta plyn a prbrzda koleso


Mal som DSC zapnute aj nwm co vsetko a na mokrej ceste som lietal ako handra (nechciac), palubovka blikala ako vianocny stromcek...
Nikdy chyby, vždy len lekcia.
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: BMW - zadny nahon

Sobota, 3. Januára 2015, 13:21

VladoRK napísal:
Po včerajšom zážitku sa snehu nebojím.


ty sa nebojis, aler ja sa bojim stretnut ta niekde v zakrute, aby si do mna nerachol a nezabil mi decka v aute :shock:
za tie gumy by si mal dostat dve tri po hube a mali by ti zobrat technicak, to su gumy na santenie na letisko a nie na cestu, ohrozujes seba a hlavne ostatnych ucastnikov cestnej premavky a ver mi ze to vôbec nei je frajerina ze si vysiel na ten kopcek, ja by ta bil jak hada [-(
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
Užívateľov profilový obrázok
futy
Príspevky: 915
Registrovaný: 1.10.2009
Auto: C180w205
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: BMW - zadny nahon

Sobota, 3. Januára 2015, 20:14

No ja som tiež už okúsil môj f10 zadohrab (keď nepočítam 15r dozadku Ford Transit), asi týždeň nazad riadne snežilo, cesta namrznutý sneh a ľad a trasa RK-Párnica-Zázrivá-ZA a ten kopec pred Trechovou už išiel poslednú tretinu s blikajúcim ASR ale s prehĽadom vydrápal (gumy mám funglovice Conti majú cca 4t km), predohrabky sa tam motali popredku, ak by zastali tak neviem, žena do kufra a je :mrgreen:
BMW 523i F10- som bez vrtule
Audi A4B8 TFSi- sa minulo už
VW BORA 1,6 16V- ex
 
VladoRK
Príspevky: 69
Registrovaný: 16.8.2013
Auto: e39 530d/at 142kw
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Ružomberok

Re: BMW - zadny nahon

Sobota, 3. Januára 2015, 23:41

jurkyLE napísal:
ty sa nebojis, aler ja sa bojim stretnut ta niekde v zakrute, aby si do mna nerachol a nezabil mi decka v aute :shock:
za tie gumy by si mal dostat dve tri po hube a mali by ti zobrat technicak, to su gumy na santenie na letisko a nie na cestu, ohrozujes seba a hlavne ostatnych ucastnikov cestnej premavky a ver mi ze to vôbec nei je frajerina ze si vysiel na ten kopcek, ja by ta bil jak hada [-(


Neboj nič, gumy sú už nové len som mal mesiac auto v servise a nestihol som ich vymeniť a toto bol len "test". Nie som ani vrah a ani samovrah, že by som jazdil na takých gumách! :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
lionlion
Príspevky: 849
Registrovaný: 24.9.2009
Auto: E90 325d
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: BMW - zadny nahon

Nedeľa, 4. Januára 2015, 02:40

VladoRK napísal:

Neboj nič, gumy sú už nové len som mal mesiac auto v servise a nestihol som ich vymeniť a toto bol len "test". Nie som ani vrah a ani samovrah, že by som jazdil na takých gumách! :wink:


Jazdit na takychto gumach si musel, kto iny ich dostal do takeho stavu? Podla fotky boli suce na vymenu uz velmi davno, ani letne obdobie to neospravedlnuje, ked prsi aj tam treba dezen. Inac geometria je riadne mimo, tam je rozdiel minimalne 4-5mm medzi vonkajskom a vnutrom.
 
VladoRK
Príspevky: 69
Registrovaný: 16.8.2013
Auto: e39 530d/at 142kw
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Ružomberok

Re: BMW - zadny nahon

Nedeľa, 4. Januára 2015, 07:49

Gumy boli dobré ale jeden výkend som sa trošku zabával a takto dopadli. Je to voláka čínska značka takže ani moc nevydržali. Geo je mimo a práve preto ju plánujem tento mesiac dať do poriadku. ;)
 
Užívateľov profilový obrázok
naftaman
Príspevky: 366
Registrovaný: 9.12.2011
Auto: BMW E46 330d 135kw
Kraj: Trnavský

Re: BMW - zadny nahon

Utorok, 6. Januára 2015, 12:22

Inak ako bolo dobre nasnežené potvrdila sa mi jedna "hluposť" ktorej som neveril. Cesta do vinohradu, hore kopcom neupravená, hrbolatá, bežne sa tam jazdí max 30kmh, aj by som to celé vyšiel keby nejaké holky predomnou nezastavili na fabke v strede kopca... aj ekd ma roztláčali 4 chlapi, nepomohlo. Keď som sa vracal naspäť dole napadlo ma, skusím hore zacúvať, a svete div sa auto sa bez problémou bez hrabotu rozjelo a to velmi energicky, a to aj viac krát na rôznych miestach kde aj tu fabiu museli roztláčať....

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných