... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

obchodna sekcia
 
Nadzi
Autor témy
Príspevky: 151
Registrovaný: 14.12.2009
Kraj: Bratislavský

Re: [E38 750ILA] Moje prve BMW

Pondelok, 29. Decembra 2014, 14:29

to je dobra cena
dam to repasnut ale az ked sa uplne rosype pripadne mi vypise getreibe pripadne nieco nepojde zaradit. za studena to radi na vysie stupne jedine manualnym radenim takze snad to este niake kilometre vydrzi ovsem pri radeni akychkolvek stupnov prevodovka nekope jedine kedy kopne je pri zaradeni Rka
 
Esence
Príspevky: 378
Registrovaný: 5.4.2011
Kraj: Zahraničie

Re: [E38 750ILA] Moje prve BMW

Pondelok, 29. Decembra 2014, 14:56

Neviem či je správne odďalovať nevyhnutný koniec prevodovky a trápiť ju ešte viac, samozrejme ti nechcem radiť sám musíš vedieť či to má pre teba vôbec zmysel riešiť za 2000€ prípadný repas, lebo tuto investíciu si nemôžeš premietnuť do predajnej sumy, ktorá je už teraz dosť pozoruhodná nech už to auto má akúkoľvek srdcovú hladinu v tvojom imaní. V prvom rade ak predávaš myslím, že prevodovka v aktuálnom stave nebude moc oku lahodiaca pre potencionálneho nového kupcu, v prípade, že si ju nechávaš nemá zmysel terigať sa s nespoľahlivou prevodovkou. Myslím, že pri tej cene čo za to chceš (7000€) "Baťa cenu vo forme 6999 nepovažujem za synonymum slova 6k € je to stále 7000 bez eura) bude kupec požadovať aspoň prevodovku a motorickú čast v poriadku.

Vieš ono to stále nemusí znamenať investíciu 2000€ keď to budeš riešiť zavčasu. Ak ju necháš rozsypať a nechá ťa to auto niekde na výjazde z diaľnice prípadne na križovatke, kedy budeš mať zaradenú rýchlosť vo forme "D" a po pridaní plynu budeš len stáť tak si na tieto vety spomeň.

Písal si, že prevodovka kope pri zaradení R, neskôr už si popisoval jej tuhe radenie za studena (čo je síce bežný jav ale nie ak je teplomer na hranici 0C +/- ...) A už sa dostávame k tomu, že nevieš radiť pri vyšších prevodových stupňoch inak ako manuálne ... Prevodovka je dosť podstatný prvok, ktorý sa sám od seba neopraví.

Pevne verím, že to dáš do poriadku ale ja osobne by som to neodkladal ako ti tu už viacerí popísali.
 
Nadzi
Autor témy
Príspevky: 151
Registrovaný: 14.12.2009
Kraj: Bratislavský

Re: [E38 750ILA] Moje prve BMW

Pondelok, 29. Decembra 2014, 14:59

zle sme sa pochopili prevodovka za studena nezaradi vyssi stupen takze manualne prehodim a prevodovka prehodi velmi hladko a po zohriati prevodovky uz radi bez problemovo jedine to Rko ma stve

este by som doplnil ze to Rko len prvy krat kopnuto zaradi potom to radi Rko bez kopnutia :-k
 
PetoK
Príspevky: 9691
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: [E38 750ILA] Moje prve BMW

Pondelok, 29. Decembra 2014, 15:20

Co napisat... blahozelam ku kupe vozu ktoreho sa len tak nezbavis... taketo auto,si dnes kupi majetny clovek ako vikendovku,srdcovecku,samozrejme v dobrom stave a neriesi cenu paliva,servisu atd. alebo naivny mlady blazon... bohuzial taka je realita... Vsak na to prides sam,aky si naivny ak si myslis ze mas premiovu lod...ale v podstate to nie je nic ine ako stary vrak a zrut benzinu bez hodnoty...
 
Nadzi
Autor témy
Príspevky: 151
Registrovaný: 14.12.2009
Kraj: Bratislavský

Re: [E38 750ILA] Moje prve BMW

Pondelok, 29. Decembra 2014, 15:25

PetoK napísal:
Co napisat... blahozelam ku kupe vozu ktoreho sa len tak nezbavis... taketo auto,si dnes kupi majetny clovek ako vikendovku,srdcovecku,samozrejme v dobrom stave a neriesi cenu paliva,servisu atd. alebo naivny mlady blazon... bohuzial taka je realita... Vsak na to prides sam,aky si naivny ak si myslis ze mas premiovu lod...ale v podstate to nie je nic ine ako stary vrak a zrut benzinu bez hodnoty...


ano to mas pravdu ovsem auto je uz stare a naozaj si nemyslim ze vlastnit sedmu znamena mat dvojposchodovi barak s bazenom ](*,)

a to auto si nechavam takze repas urobim pretoze to auto mam rad a za 2000 tisic eur ho predat niekomu tak radsej ho zhodit do dunaja.
 
Esence
Príspevky: 378
Registrovaný: 5.4.2011
Kraj: Zahraničie

Re: [E38 750ILA] Moje prve BMW

Pondelok, 29. Decembra 2014, 15:36

Tu teraz nejde o to že to máš predať za 2000 ale pri sume za repas 2000€ je nereálne chcieť 7000 s tým, že sa vidíš v E65 (pred fl) keďže idú za smiešne sumy (každý znalí vieme dôvod prečo) ... Myslím, že za 5000 by odišla vcelku rýchlo a reálne. Tých V12 dnes na trhu fakt moc nie je a netreba čakať, že odíde za čas zánovnej Škody Oct. 1.9 TDI
 
Nadzi
Autor témy
Príspevky: 151
Registrovaný: 14.12.2009
Kraj: Bratislavský

Re: [E38 750ILA] Moje prve BMW

Pondelok, 29. Decembra 2014, 16:13

nechcem narazat na znalych ale ste si naozaj isty ze je to neodvratny repas? ved po zohriati nic nekope keby bola zla nemala by radit zlym sposobom a trhnae? len sa pytam nevyznam sa
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: [E38 750ILA] Moje prve BMW

Pondelok, 29. Decembra 2014, 16:21

sorry ze sa vam tu do toho miesam ale mam dotaz
Esence napísal:
E65 (pred fl) keďže idú za smiešne sumy (každý znalí vieme dôvod prečo) ...

preco? lebo su nahradne diely trochu drahsie? alebo preto, ze ak je clovek lavy tak musi ist aj na vymenu oleja do BMW kde ho zoderu z koze? ci koli mladym sopliakom ktori si myslia, ze BMW radu 7 je prerastena ochcafka a potom ich predna naprava v cene kompletnej generelky tej ochcavie polozi na kolena?

ked som siel z 3er do 5er tiez mi kazdy vravel, ze to je iny level a polozi ma to na kolena. no ja som si to vobec nevsimol.


apropo ako vykendove auto na vylety/dovolenky atd to moze byt fajn kupa.
Naposledy upravil/-a EBOLA v Pondelok, 29. Decembra 2014, 16:27, upravené celkom 1 krát.
 
germancars
Príspevky: 614
Registrovaný: 28.9.2011
Kraj: Bratislavský

Re: [E38 750ILA] Moje prve BMW

Pondelok, 29. Decembra 2014, 16:27

e39 je na mile vzdialena od e65. e65 je fakt hardcore co sa tyka cien za servis a ze spolahlivostou tie auta prave neoplyvaju je tiez fakt. Este k tomu 7er a dvojposchodovemu domu, tak ja si myslim ze clovek ktory ma 7er by mal mat tych domov trochu viac (alebo aspon taky cashflow) lebo typek s platom 1000 cisteho co sa vozi na 7er mi je skor na smiech. este ked si kupi e38 740i a jazdi na tom len cez vikend po okoli ze rocne nabeha 4000km tak to by som zozral. ale kupit e65 a novsiu 7er, jazdit na tom kazdy den s platom pod 2-3tisic cisteho je fakt demencia.
 
Užívateľov profilový obrázok
korado
Príspevky: 2069
Registrovaný: 31.7.2009
Auto: len V12 a len long
Kraj: Bratislavský

Re: [E38 750ILA] Moje prve BMW

Pondelok, 29. Decembra 2014, 17:39

padlo tu toho veľa a aj kopa žvástov... ALE ak nechce za studena preradiť na vyšší stupeň je to v poriadku. Ona vie prečo nie a ty ju nenúť preraďovať manuálne tým tomu len a len ubližuješ. To isté mi robili všetky BMW čo som mal, kým sa náplň zohreje radí to vo vyšších otáčkach. Je to úplne normálne :wink:
INSTAGRAM: korado_korado
 
Nadzi
Autor témy
Príspevky: 151
Registrovaný: 14.12.2009
Kraj: Bratislavský

Re: [E38 750ILA] Moje prve BMW

Pondelok, 29. Decembra 2014, 18:23

nooo super tak co ma strasi Banned ze je prevodovka mrtva ked nieje? [-X
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: [E38 750ILA] Moje prve BMW

Pondelok, 29. Decembra 2014, 18:32

aj to kopanie za studena nieje problem pokial viem. ma to nieco spolocne s plnenim hydromenica ci co. skus po nastartovani dat do D, pockaj cca 2s a nasledne zarad R. nemalo by kopnut. ale kde som to tu na fore cital ti takto z pamate neprezradim.
 
Nadzi
Autor témy
Príspevky: 151
Registrovaný: 14.12.2009
Kraj: Bratislavský

Re: [E38 750ILA] Moje prve BMW

Pondelok, 29. Decembra 2014, 18:34

vyskusam dam vediet
 
Užívateľov profilový obrázok
mellissimo
Príspevky: 940
Registrovaný: 8.5.2009
Auto: E36 M3 Coupe
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Selce

Re: [E38 750ILA] Moje prve BMW

Pondelok, 29. Decembra 2014, 18:53

Niekedy sa fakt čudujem čo tu odborníci naškrabú :) Auto je pekné staraj sa oň a nepredávaj. Určite ťa ešte nejakú dobu bude tešiť. A na tie reči tu sa vyser
Mellissimo
Obrázok

E36 M3 Coupe mugello rot
E46 330D touring schwartz - EX
E36 325i Coupe moreagrün metallic - EX
 
Užívateľov profilový obrázok
banned
Príspevky: 765
Registrovaný: 21.10.2012
Kraj: Bratislavský

Re: [E38 750ILA] Moje prve BMW

Pondelok, 29. Decembra 2014, 19:44

LoL, tak nakoniec sa dozvieme, ze ked automat kope, trha a nevie preradit, tak aj to je v poriadku :D Nehovorim - najma stare automaty, pokial nemaju aspon trosku zohriaty olej, tak preradenie moze byt pomalsie, alebo resp. trosku tvrdsie (nie ale nejak extremne, aj tento stav za studena dava najavo skutocny stav prevodovky). V kazdom pripade, zdrava prevodovka po nastartovani musi ist ihned tak ako ma, to neni nejaka vesmirna raketa, ze sa musi nieco natlakovat a treba cakat, aby fungovala normalne. Kazdopadne to dava o sebe prevodovka vediet, ze nieco nie je v poriadku, a zlepsovat sa to veru nemoze, iba zhorsovat.
banned... ...connecting people :)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 93 neregistrovaných