... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: e60 525 xd

Nedeľa, 21. Decembra 2014, 21:15

Doodoo8 napísal:
Aha,takze realita bola ina ako ukazala kontrola..cize na takej kontrole asi velmi nepochodim pokial tam neni nejaky odbornik.A to zvacsa v takych servisoch sa odbornici velmi nenachadzaju,to poznam v aj tu z fora z pribehou..Ked tak skusim jedneho majstra na diesle skusim dobavit uneho ci mi nato auto nemrkne,len to zee ty majstri maju staale kopu roboty aaa odpoved zee prid o tyzden,dva..no dobre..Tak stym pohonom vsetkych kolies co sa tyka poruchovosti to neni az tak zle?..da sa to relativne opravit aj v garazi ked staci vymenit to ozubenie?..ako sa to prejavuje ked sa to porucha?da sa natom jazdit?alebo sa nepohnem z miesta ked vo vsetkom je uz elektronika?..vtom motore uz niesu tie swirl klapky?..tie sa nachadzali len v autach do 2007 predfacelift?..

da sa s tym jazdit, pojdes asi iba cisty zadok...
25d vo facelifte nemaju klapky, 30d maju...
 
Užívateľov profilový obrázok
lulu991
Príspevky: 557
Registrovaný: 4.9.2012
Auto: BMW 330xd
Kraj: Prešovský

Re: e60 525 xd

Pondelok, 22. Decembra 2014, 07:55

v pripade poruchy actuatora v xdrive rozvodovke sa da jazdit (vyskocia ti tri kontrolky, ale ani za boha si nespomenie ktore presne to boli :) a pocut preskakovanie tych zodranych koliesok v actuatore). Moze nastat situacia, ze spojka je uplne otvorena vtedy ako pisal PeqpeK jazdis cisto len na zadok, alebo moze nastat situacia ze spojka ostane zopnuta a vtedy je to trochu problem (cital som o tom ale stalo sa to na X5). Pri oboch moznostiach nefunguje ani ESP ani ABS ak sa nemylim (aj ked mi to moc suvis nedava)...Jazdit s tym mozes ale neodporuca sa velmi, jednak ti kopec systemov nefunguje a cital som uz aj o odpaleni riadiacky xdrive (nie lacna zalezitost) po dlhom jazdeni s touto poruchou...Ale to uz zachadzame pri teme hladania auta az do prilis velkych detailov :) Takze zhrnutie k tomu xdrive: zavada urcite nenastava casto a ak nastane, oprava stoji cca 500 eur :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: e60 525 xd

Pondelok, 22. Decembra 2014, 08:55

tak tak a este treba ratat s tym, ze su tam dve poloosi + dierak navyse, ale s tym bude problem asi az pri vysokom najazde
 
Užívateľov profilový obrázok
Doodoo8
Autor témy
Príspevky: 130
Registrovaný: 7.9.2008
Auto: e39,e34, 2,0i
Kraj: Košický
Bydlisko: MI

Re: e60 525 xd

Pondelok, 22. Decembra 2014, 20:31

http://bmw-rad-5.autobazar.eu/530-xd-at-id5952169.html co poviete na toto je to 530 xd..dnes som bol nanho pozriet aj previezt sa,..co sa tyka jazdy vsetko slapalo predna naprava urobena a zadne tlmice vymenene plus prevodovka urobena,radilo to pekne ziadne trhanie nebolo pocut..len je cele auto nanovo stiekane,zevraj prestriekane kvoli kamienkom plus spolujazdcove dvere ze boli trocha pretlacene,...len neviem ci to je nahoda alee to je uz 3ti inzerat ze predavaju kvoli tomu lebo dostali sluzobne auta aa tieto im stoja,..posledny servis bol v bmw pri 190tisic,..ten co ho predava ho kupoval jak malo 220tisic..Co sa tyka 4koliek toho sa potom co ste tu pisali nejak ani neobavam ked sa to da poriesit v pripade poruchy,.na palubnom pc bolo vsetko ok,..len neviem,motor uz jak bol zohriaty tak som vytiahol risku oleja jak bezal motor aaa nefucalo cez tu risku len taka para alebo take nieco vychadzalo,..daa sa podla toho nieco orientovat?keby fucalo toby bolo asi zle,len to nebolo fucanie...motor vtom bezal by som, povedal lepsie ako vtej 525ke..len nevysla velmi chvila vonku prsalo aj uz bola tma na nejake obzeranie,..ale v podstate s zhoduje stym co je v inzerate,..
 
Užívateľov profilový obrázok
Doodoo8
Autor témy
Príspevky: 130
Registrovaný: 7.9.2008
Auto: e39,e34, 2,0i
Kraj: Košický
Bydlisko: MI

Re: e60 525 xd

Pondelok, 22. Decembra 2014, 21:04

xd stvorkolka by som povedal ze je bezpecnejsia vtakom pocasi ako len zadny nahon,..to je asi jasne a logicke...
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: e60 525 xd

Pondelok, 22. Decembra 2014, 21:16

cena je prestrelena dost, je to predfacelift model... ak tam boli este aj striekance (zalezi od mnozstva a kvality opravy) tak neviem neviem..predavajuci vzdy nakecaju, treba si to overit..
zisti od neho VIN a hod sem
 
Užívateľov profilový obrázok
Doodoo8
Autor témy
Príspevky: 130
Registrovaný: 7.9.2008
Auto: e39,e34, 2,0i
Kraj: Košický
Bydlisko: MI

Re: e60 525 xd

Pondelok, 22. Decembra 2014, 21:46

prave teraz pozeram inzeraty a ta cena tiez sa mi pozdava dost asi trocha prehnana,..spominal ze je ochotny spustit nieco pri rychom jednani mozno na 12500,..ked sa snim dohodnem akoze hned.. vin WBANM71010CP18119 ved prave ze tych vyhovoriek som uz pocul a pritom tie auta nemaju dlho a v podstate po par mesiacoch ich predavaju,..
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: e60 525 xd

Pondelok, 22. Decembra 2014, 22:03

tak dat 500 euro dolu hned z fleku bez toho aby si dal dobry dovod je nanajvys podozrive :D na nete som sa dohladal akurat tak vybavy, ktora je taky lepsi priemer...mpacket tiez spravi nieco na cene... no auto treba vidiet :)
 
Užívateľov profilový obrázok
Doodoo8
Autor témy
Príspevky: 130
Registrovaný: 7.9.2008
Auto: e39,e34, 2,0i
Kraj: Košický
Bydlisko: MI

Re: e60 525 xd

Pondelok, 22. Decembra 2014, 22:17

http://bmw-rad-5.autobazar.eu/523-i-id4781438.html alebo ist do takeho benzinu?lepsia by bola 530 benzin...myslim na jazdenie prevazne po meste ako dieslove..
 
Užívateľov profilový obrázok
Doodoo8
Autor témy
Príspevky: 130
Registrovaný: 7.9.2008
Auto: e39,e34, 2,0i
Kraj: Košický
Bydlisko: MI

Re: e60 525 xd

Pondelok, 22. Decembra 2014, 22:19

ja som ho dnes videl,..len uz sa stmievalo aj prsalo tak to bolo take hodinove sa zdrzanie plus prevezenie sa asi takych 15km..auto ako nevyzera zle na pohlad a vtom mpakete..podla mna to slo celkom v poriadku aj zhavice boli menene..najlepsie by bolo asi snim zbehnut k nejakemu skusenemu majstrovi od diesla..tah aj ako to sedelo sa mi zdalo byt lepsie ako ta 525 xd

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných