... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: Stare verzus nove BMW

Nedeľa, 23. Novembra 2014, 18:16

Maco napísal:
gaspo ale to su jablka s hruskami..... Ako mozes porovnavat upravenu vykuchanu e36ku atmosferu na slickoch s M235i ktora ma normalne gumy a lepsiu vybavu jak moja 5ka? To jak keby sme isli porovnavat ze 1000konova supra rozprasila stock e39 M5 s 30percentnymi vanosmi....


konecne ma niekto pochopil co sa tu snazim vysvetlit :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
gasp0
Príspevky: 1354
Registrovaný: 9.1.2009
Auto: e36 96 328i qp
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava-Druzba

Re: Stare verzus nove BMW

Nedeľa, 23. Novembra 2014, 18:36

Maco napísal:
gaspo ale to su jablka s hruskami..... Ako mozes porovnavat upravenu vykuchanu e36ku atmosferu na slickoch s M235i ktora ma normalne gumy a lepsiu vybavu jak moja 5ka? To jak keby sme isli porovnavat ze 1000konova supra rozprasila stock e39 M5 s 30percentnymi vanosmi....


ak som nieco "porovnaval" tak som porovnaval tu e36ku kuchnutu na slikoch podvozku atd s e92 m3 kuchnutou na podvozku a slikoch ... a argument ze majster fia zony CR do 3500cc na nej nevie jazdit a dalo by sa tam najst este kopu som uz nezvladol komentovat.

co sa tyka m235i som odkazoval iba na casy ktore maju na sk ringu chalani co tam jadzia to je vsetko...
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: Stare verzus nove BMW

Nedeľa, 23. Novembra 2014, 19:03

ako prepac ale mozes mi napisat kde som tvrdil ze nejaky konkretny clovek nevie jazdit na konkretnom aute? ci asi necitas..
Ja som jasne a zrozumitelne napisal ze porovnavat Ferka na felici a Jozka na trabante je porovnanie uplne o hovne.
Napisem to este raz , ak chces RELEVANTNY a aspon trocha nejaky hodnoverny udaj o DVOCH roznych autach , tak potrebujes aby JEDEN a ten ISTY clovek jazdil na oboch , v rovnaky DEN, CAS na ROVNAKEJ trati, aby zme mohli vylucit rozdiel skusenosti oboch vodicov, ked ze jozko vyuzije potencial Trabantu na 30% a Ferko vytazi feliciu na 100%, uz sa hadam chapeme..

A dasia vec neviem ci mtechnik ma standartne na M3 sliky, kludne si mohol len tak hoby jazdit... taketo udaje sa vobec nedaju porovnavat.
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9787
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Stare verzus nove BMW

Pondelok, 24. Novembra 2014, 08:08

zas je to celé len o tom, že načo boli tie autá určené pred 15rokmi a načo teraz, pred 15rokmi to boli športové autá, spravené tak, aby človek cítil na svojej koži tú silu auta, kontakt s vozovkou a tak, teraz sú tie autá spravené tak že to musí byť ľahko ovládateľné aj pre metrosexuálov ktorý ani poriadne rýchlosti radiť nevedia a pre zlatokopky ktoré do toho sadajú na 20centimetrových opätkoch, a športová jazda v nich je ako zajazdiť si need for speed s logitech G25, je to sranda ale neni tam taká spätná väzba ako v e36 M3 evo
a teraz ma zjedzte za to že je úplne jedno aký má z toho človek zážitok dôležitý je len výkon a čas na kolo . . .
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
Rottwa
Autor témy
Príspevky: 1458
Registrovaný: 19.8.2010
Kraj: Zahraničie

Re: Stare verzus nove BMW

Pondelok, 24. Novembra 2014, 08:14

Metrosi a picky si budu stale obhajovat svoje moderne modely a kydat na stareharaburdy. Ale pravi milovnici vedia o com je ten pocit 8) :

:arrow: http://youtu.be/aVzMaqPNoSk?t=8m17s
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: Stare verzus nove BMW

Pondelok, 24. Novembra 2014, 08:54

Rottwa napísal:

velka cierna strapata, ruzovy dinosaurus... ci ako to bolo :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
fox1k
Príspevky: 2241
Registrovaný: 27.3.2011
Auto: BMW
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: Stare verzus nove BMW

Pondelok, 24. Novembra 2014, 09:40

EBOLA napísal:
velka cierna strapata, ruzovy dinosaurus... ci ako to bolo :mrgreen:

ppči film :D
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11607
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Stare verzus nove BMW

Pondelok, 24. Novembra 2014, 09:51

Rottwa napísal:
Metrosi a picky si budu stale obhajovat svoje moderne modely a kydat na stareharaburdy. Ale pravi milovnici vedia o com je ten pocit 8) :

:arrow: http://youtu.be/aVzMaqPNoSk?t=8m17s


A ty si ten "pravy milovnik" ??
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
gasp0
Príspevky: 1354
Registrovaný: 9.1.2009
Auto: e36 96 328i qp
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava-Druzba

Re: Stare verzus nove BMW

Pondelok, 24. Novembra 2014, 10:50

ja som praveze nechcel pisat nic o pravych milovnikoch a podobnych veciach, skor o (v pripade sportakov pochopitelne) vykone na trati, kde nevidim tie priepastne rozdiely ... ale prdim nato, nejdem nikomu jeho nazor vyvracat :)

inak este take porovnanicko, teraz na margo sportovosti Mkovych bmw ... kedysi ked vysla e36 m3 jej da sa povedat hlavny konkurent bolo porsche 911 (993)... neviem ci sa mi podari najst dobove testy ale to je jedno, ked tak klamem. Vtedy sa pisalo ze bmw ktore stalo polovicku jazdi rovnako, ak nie lepsie ako porsche.

Dalsia generacia, e46 m3 vs 996ka. Prestizny suboj na Nordschiefe medzi gt3 a CSL vyhralo csl o cca 8s ! ten isty Horst Von Shauma.

Tretia generacia, kedy sa zacalo mrncat, ze nove Mko je nejake menej sportove, velke, tazke atd, porsche vytiahlo 997cku a hopla... Opat pouzijem napr nordschiefe kde (aj ked s pripratkovym sportovym paketom pre porsche) 997cka Sko zajazdila za 7:50 (cas CSL IBA dorovnany !) a e92 m3 8:05. Koniec koncov pametate si E92 m3 GTS ? vraj pokracovatel cslka. Rozdiel na NS 2 sekundy na 8 minutovom okruhu voci e46 a ani 100 koni navyse na najrychlejsom okruhu sveta a ziadny rozdiel.

Stvrta generacia, nova M4. Auto zacalo chudnut, dostalo turbo atd, urcite je super, jeho konkurent by malo byt porsche 991. Nemyslim si, ze v dnesnej dobe si niekto s M3kou mysli, ze bude rychlejsi ako s 911kou. Len pod ciaru pisem casy (M4 7:50, 911S 7:38).

Jasne, ze M4 by nemala take predaje, keby nemala komfort a vybavu atd atd, len som chcel pripomenut, ze kedysi mozno o nieco rychlejsia ako napr 911ka. Dneska uz ich nikto ako priamu konkurenciu nepovazuje.
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: Stare verzus nove BMW

Pondelok, 24. Novembra 2014, 18:41

Nejake priepaste rozdieli logicky ani cakat nemozes.. Na trati skracovat cas aj o 1s je hodne narocne, aj ked mas 100koni viac.. Dostavame sa uplne na hranu.. Staci si zobrat ako priklad supersporty ako P1 ci 918 Spyder alebo LaFerrari, disponuju tou najlepsou technikou na tejto planete, maju tie najlepsie materialy a na ich vyvoj sli miliony,miliony eur a aj tak maju problem sa dostat na nordschleife pod 7 min pritom disponuju vykonom takmer 1000koni pane boze , a pojebany Seat Leon z 4 hrncom ktori ma IBA 300k a stoji 0,0000001 EURA (voci cene P1,918,LF) tam hravo jazdi pod 8min , ako je mozne ze auto ktore stoji 1 500 000eur a makali na nom ty najlepsi z najlepsich a ma 3x taky vykon ma len o cca 60s lepsi cas ako nejaka spanielska "popolnica"?

A ked uz zme pri tom Seate, alebo dokonca Renault Megan RS ten ma tusim len 280koni a zajazdil cas pod 8min , ako je kurva mozne ze E92 M3 z 4.0 V8 420PS nevie zajazdit pod 8min? a prekonat trapny renault ktory ma este ktomu o 140koni mensi vykon? ako moze prekonat M3? Stoho vypliva ze M3 nikdy konkurovat porsche nemohlo ani nebude, ked ho trufne dnes aj renault...

BMW nikdy M3kou voci 911 oficialne nekonkurovalo ani konkurovat nechcelo.. ked ze 911 je o level inde, to len mentalita ludi spravila z M3 akoze porsche killera, ale 911 je mali supersport a M3 nikdy supersport nebola, BMW stavalo auto na zabavu , na radost z jazdy , a to robia aj dnes a ocividne sa im to dari.
 
Užívateľov profilový obrázok
Rottwa
Autor témy
Príspevky: 1458
Registrovaný: 19.8.2010
Kraj: Zahraničie

Re: Stare verzus nove BMW

Piatok, 28. Novembra 2014, 23:41

 
Užívateľov profilový obrázok
Rottwa
Autor témy
Príspevky: 1458
Registrovaný: 19.8.2010
Kraj: Zahraničie

Re: Stare verzus nove BMW

Sobota, 29. Novembra 2014, 20:54

Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Maco
Príspevky: 4541
Registrovaný: 5.11.2008
Auto: visavytena pajta
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Stare verzus nove BMW

Sobota, 29. Novembra 2014, 21:19

ja by som ten clanok zhrnul jednoducho
1. Ano je to cool ale len dovtedy do kedy to funguje
2. Tiez si niekedy zanadavam ze to je siroke jak mater ale taky VMCK by mohol rozpravat aky je rad ze dnesne auta maju tak silne stlipky a bocnice.
3. Manual nasrac! Bud to musi byt dajaky extra speci veteran kusok jak lusk alebo Alebo auto za 5korun.
4. Targa je top ale v dnesnej dobe uz je malo ludi kto by to kupoval a myslim ze to stale niekto robi...
5. Sorry ale henten intros je strasny... Tak isto ako 90% starych interierov.
6. Kluc? To fakt sa ideme bavit o klucoch ked uz doma mame chipy a co ja viem daku elektroniku? Ja som nadmieru spokojny s CA a s elektrickym startovanim.
7. Diskutabilne, aj F10 si clovek vie spravit sam ked vie ako... Feliciu tiez nezacne repasovat clovek co ani nevie co to je kluc alebo racna alebo auto...
8. Sice pekne ze boli lahsie ale boli to len plechovicky. Ziadne bezpecie, ziadna vybava nic. Teraz mas o milionkrat lepsie auto ktore dnesnymi technologiami nevazi vela a urcite prekvapi..
9. Zas diskutabilne. Pekny volant malo mozno 10% aut...
10. Jediny pravdivy a zavazny bod je tento posledny. Ostatny je snuzka kecu...
bmwcoding.sk

BMWHJTRKLB
 
Užívateľov profilový obrázok
slevin
Príspevky: 1857
Registrovaný: 29.4.2010
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Senec

Re: Stare verzus nove BMW

Sobota, 29. Novembra 2014, 21:41

Ja si myslim ze treba mat doma aj stare aj nove aj zavodne.
Debata je si myslim o nicom lebo vsetko je o pocitoch.
V Fku nikdy nebudem mat take pocity, aj keby bola silnejsia ako v Mku a naopak, take pohodlie v 36ke nikdy nebude ako v Fku. Mam rad obe auta a kazde za nieco ine...
M36R
F11 525xd
next car: radical sr3
skr 2:33.847 onboard
 
Užívateľov profilový obrázok
Maco
Príspevky: 4541
Registrovaný: 5.11.2008
Auto: visavytena pajta
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Stare verzus nove BMW

Sobota, 29. Novembra 2014, 21:50

Vsak prave, preto vravim ze clanok o hovne aj cela tato tema...
bmwcoding.sk

BMWHJTRKLB

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných