... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, b0ris, barabas, alfi666

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
stanleyy
Príspevky: 630
Registrovaný: 29.8.2008
Auto: G30 530xD, F20 116i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Rady ohľadne výbavy v F30

Nedeľa, 18. Mája 2014, 00:06

ja som svojho casu (pred rokom) nevedel moju ex F10 zaparkovat doma pred barakom, pretoze ta blbost nevedela vdaka RWD zatocit cez kolaje. Hucal som tam asi 10 minut a usmieval sa trapne na susedov, ktori tam bez problemov otocili Fabie. (potreboval som zacuvat cez kolaje - so zadnym nahonom totalne bez sance. S prednym ked clovek moze natacat hnanu napravu, tak to je uplna pohoda).

Nehovoriac o rozbiehani na krizovatke s par cm snehu, kde pri blbom stasti a miernom kopci ma dieslovy tank typu F10 fakt problemy sa rozbehnut.
Ja by som pri teme xDrive vobec nerozmyslal - jednoznacne ano. Ta trakcia navyse je na nezaplatenie, nehovoriac o tom pocite, ze clovek netrpne pri kazdych napadnutych 5cm snehu alebo pri naznaku inovate na ceste.
G30 530d xDrive, F20 116i, ex F31 328i xDrive, ex BMW 525d F10, ex BMW 320d e90
 
Užívateľov profilový obrázok
tomas20
Príspevky: 730
Registrovaný: 18.6.2011
Auto: f31 320xd
Kraj: Bratislavský

Re: Rady ohľadne výbavy v F30

Nedeľa, 18. Mája 2014, 16:04

asi to bude tou vahou, lebo my byvame v kopci a zatial som vzdy vysiel aj cez kolaje sa pootacal :-k
 
oci
Príspevky: 31
Registrovaný: 25.12.2013
Auto: E91 325d
Kraj: Žilinský

Re: Rady ohľadne výbavy v F30

Utorok, 25. Novembra 2014, 19:13

Ahoj,

Celkom by ma zaujímalo či si už kúpil a co si kúpil? Mam e91 a tiež uvažujem o zmene za F30. Zaoberam sa aj XDrive vs RWD. Mat XDrive je isto super a nemusis riesit ranny sneh a daku drobnu poladovicku. Na druhej strane to co tu bolo napisane o tom, že to vyuzijes tak 5% najazdených km sa mi zda hrubo prehnane :roll: Podla mna to bude tak 1% ak zrovna nerobíš chatára na Martinkách :-) Ked si zoberiem moje dochádzanie do BA zo ZA vidim len male využitie XDrive. Rano sadnem do auta a na 50% je suchá cesta. Ak je mokro tak sa aj tak pohnem normalne lebo mam studený motor a tie dve zakruty idem na pohodový plyn a bohuzial by som to mohol rovnako prejst na prednohrabe. Ked sa mi to zohreje tak som uz na dialnici, dam tempomat a mohol by som mat pohon aj laveho predneho kolesa a slo by to vlastne rovnako :-) Ak je na dialnici nahodou vela vody tak si uberiem tých 5km/h co by mi mozno dal XDrive naviac a pridem o 2min neskor. Ked pridem do rannej Bratislavskej zapchy ani nema zmysel sa bavit o stvorkolke. Aj tých 250 koní mi tam pod kapotou len podriemava a lenivie. Týždeň v BA je o posuvani sa od semaforu k semaforu a cesta spat je to isté s tým, že dve zákruty pred domom by som so stvorkolkou presiel o čosi rýchlejsie. Víkendový výlet sa koná hlavne za pekného počasia nakolko turistika alebo kupko v daždi mi nevonia a po suchej ceste je RWD paradny. Cyba len samosvor aby sa zadok krajsie odtrhaval. Dovolenka pri mori s napisom XDrive alebo bez neho je stale rovnaka a potom pride zima. Ta posledna bola vlastne bez snehu a nebyt umeleho zasnezovania tak si ani nezalyzujem. Ked ale prichadzam do Vratnej a moje oblubene parkovacie miesta pri mostiku su obsadene musim sa bud vratit, alebo ist kus dalej kde sa parkuje trochu dole kopcom a otocit sa aby som nemusel so zadnohrabom cuvať do briežku po snehu. Vtedy si sedem krat do roka poviem, že by som si ten XDrive mal zohnat. Len neviem ci tie peniaze naviac za to stoja a ci ich nedat do 19-nastok diskov, silnejšieho motora alebo najnovsieho modelu Atomic GS Redster lyží :-)
 
cptObvious

Re: Rady ohľadne výbavy v F30

Utorok, 25. Novembra 2014, 19:51

nas sukr. spravu aby sa tu opat nevyrojila banda znalcov a neriesili off topic =;

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných