... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
miki232
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 27.7.2014
Auto: BMW 520d xDrive
Kraj: Košický

Dokodovanie asistenta dialkovych svetiel

Nedeľa, 27. Júla 2014, 06:54

Ahojte,
mam 520d xD po facelifte r.v. 09/2013. Mam aj kameru na rozpoznavanie dopravnych znaciek. Je mozne dokodovat asistenta dialkovych svetiel, pripadne line asist? Alebo co k tomu treba?

dakujem
Miki
 
Užívateľov profilový obrázok
DARKEN26
Príspevky: 724
Registrovaný: 3.11.2009
Auto: F07 35d 400ps
Kraj: Prešovský

Re: Dokodovanie asistenta dialkovych svetiel

Nedeľa, 27. Júla 2014, 07:27

To by zaujimalo aj mna
 
oseldusan
Príspevky: 332
Registrovaný: 4.4.2009
Auto: Ex E39, E61, F10,G05
Kraj: Žilinský

Re: Dokodovanie asistenta dialkovych svetiel

Piatok, 29. Augusta 2014, 15:12

miki232 napísal:
Ahojte,
mam 520d xD po facelifte r.v. 09/2013. Mam aj kameru na rozpoznavanie dopravnych znaciek. Je mozne dokodovat asistenta dialkovych svetiel, pripadne line asist? Alebo co k tomu treba?

dakujem
Miki


Ak mas kameru na rozonavanie znaciek , a mas "vibrator" O:) vo volante ( napriklad ak mas detekciu auta v mrtvom uhle ) tak sa da dokodovat line asist. Plus potrebujes nove tie tlacitka , ktorymi a zapina ten line asist. Pripadne sa to da nakodovat, ze je to stale zapnute ( origo tlacitka stoja cca 100 Evri ) . Bohuzial original servis ti to nespravi. Jedine ze by si tam mal znamych. Mne to chceli urobit v Ziline, ale dostali upozornenie z nemeckeho BMW, ze je to bezpecnostne riziko , a ze to maju zakazane "dorabat" na autach, ak to tam nie je z vyroby. Takze smola, kedze mam auto este tri roky v zaruke :(
ex E39 525D facelift
E61 530XD facelift
F10 530XD
G05 45e
 
gabikh
Príspevky: 807
Registrovaný: 30.9.2012
Auto: 535d e60, F07 530xd
Kraj: Prešovský
Bydlisko: SABINOV

Re: Dokodovanie asistenta dialkovych svetiel

Štvrtok, 6. Novembra 2014, 10:56

vsetko co pozadujes je nielen vec SW ale aj hardware... rovnako ako na asistenta svetiel takisto aj na asistenta jazdy v pruhu potrebujes ovladcie tlacidla, co znamena tahanie kabelaze + kodovacky. zrejme to neni take jednoduche ako sa zda. chcel som to riesit na f07 kedze mam aj speed limit info kameru ktora je mi u nas ha hovno a taktiez mam sledovanie mrtveho uhla. ale neriesil som to, lebo jednak to velmi nema kto spravit apo HW stranke nemam sajnu co tam vsetko treba
 
oseldusan
Príspevky: 332
Registrovaný: 4.4.2009
Auto: Ex E39, E61, F10,G05
Kraj: Žilinský

Re: Dokodovanie asistenta dialkovych svetiel

Piatok, 7. Novembra 2014, 11:27

gabikh . Co sa tyka toho asistenta udrziavania v pruhu je to velmi jednoduche. Ak mame sledovanie znaciek ( teda kameru ) a sledovanie mrtveho uhla ( teda vibrator ) , tak jedina vec ktoru potrebujeme su tlacitka. Ziadna kabelaz sa netaha. Iba sa vymenia tlacitka a ta funkcia sa dokoduje ( pokial si dobre pamatam , ako som o tomto cital po zahranicnych forach , tak tam vsetok softver je, iba ho treba "zapnut" ). Tie tlcitka stoja do 100 Eur, nepamatam presne kedze to uz je viac ako rok. Dokonca tie tlacitka ani nie je potreba. Mam taky pocit zesom cital, ze ta funkcia sa da zapnut "nastalo" pri tom kodovani. To je ale asi dost nestastne, lebo ak t zacne blbnut, alebo to iny sofer v aute nebude zvladat ( ako moje zena mi vzdy vypne HUD, lebo jej proste vadi, a sice je udaj o zapnuti HUD "zapisany" v kluci , bohuzial v BMW nemozte mat tretiu sadu klucov, takze zdielam s manzelkou nielen jednu postel, ale aj jeden kluc :D ).
Tymto nechcem napisat , ze si toto moze spravit hocikto. Ono vetko co sa v aute zmeni moze mat svoje následky, a ja osobne by som si to sam nerobil. Ale ked autu skonci zaruka, urcite to tam dam dokodovat, takisto ako funkciu pamatania si AutoStop ( co ma nesmierne serie, sorry za vyraz ).
ex E39 525D facelift
E61 530XD facelift
F10 530XD
G05 45e
 
gabikh
Príspevky: 807
Registrovaný: 30.9.2012
Auto: 535d e60, F07 530xd
Kraj: Prešovský
Bydlisko: SABINOV

Re: Dokodovanie asistenta dialkovych svetiel

Sobota, 8. Novembra 2014, 08:01

oseldusan napísal:
gabikh . Co sa tyka toho asistenta udrziavania v pruhu je to velmi jednoduche. Ak mame sledovanie znaciek ( teda kameru ) a sledovanie mrtveho uhla ( teda vibrator ) , tak jedina vec ktoru potrebujeme su tlacitka. Ziadna kabelaz sa netaha. Iba sa vymenia tlacitka a ta funkcia sa dokoduje ( pokial si dobre pamatam , ako som o tomto cital po zahranicnych forach , tak tam vsetok softver je, iba ho treba "zapnut" ). Tie tlcitka stoja do 100 Eur, nepamatam presne kedze to uz je viac ako rok. Dokonca tie tlacitka ani nie je potreba. Mam taky pocit zesom cital, ze ta funkcia sa da zapnut "nastalo" pri tom kodovani. To je ale asi dost nestastne, lebo ak t zacne blbnut, alebo to iny sofer v aute nebude zvladat ( ako moje zena mi vzdy vypne HUD, lebo jej proste vadi, a sice je udaj o zapnuti HUD "zapisany" v kluci , bohuzial v BMW nemozte mat tretiu sadu klucov, takze zdielam s manzelkou nielen jednu postel, ale aj jeden kluc :D ).
Tymto nechcem napisat , ze si toto moze spravit hocikto. Ono vetko co sa v aute zmeni moze mat svoje následky, a ja osobne by som si to sam nerobil. Ale ked autu skonci zaruka, urcite to tam dam dokodovat, takisto ako funkciu pamatania si AutoStop ( co ma nesmierne serie, sorry za vyraz ).


tak ja ak niekoho njadem, rad sa do toho pustim ak to je take jednoduche, mne zaruka skoncila pred 2000km, takze uz mozem :D
 
oseldusan
Príspevky: 332
Registrovaný: 4.4.2009
Auto: Ex E39, E61, F10,G05
Kraj: Žilinský

Re: Dokodovanie asistenta dialkovych svetiel

Sobota, 8. Novembra 2014, 11:18

gabikh> Pozeram, ze v popise mas auto e60. Kedze toto je vo fore pre F10 , pisal som ako to mam na F10, neviem ako to je na e60 , kedze na nasej e60 nemam taketo ficuriny, tak som to neriesil. Mne konci zaruka o 3 roky, pripadne o 100tisic km :( . Na jednu stranu fajn, ale kvoli podobnym veciam nafigu.
ex E39 525D facelift
E61 530XD facelift
F10 530XD
G05 45e
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Dokodovanie asistenta dialkovych svetiel

Nedeľa, 9. Novembra 2014, 19:39

Gabikh ma aj f07
Na toto sa ma pytal uz jeden pan, po teoretickej stranke to viem nakodovat, bohuzial neviem zohnat nikoho s Fkom na potvrdenie, ci mi ide spravne e-sys :(
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
DARKEN26
Príspevky: 724
Registrovaný: 3.11.2009
Auto: F07 35d 400ps
Kraj: Prešovský

Re: Dokodovanie asistenta dialkovych svetiel

Štvrtok, 20. Novembra 2014, 19:23

Jararak..Ja som si uz kupil aj tlacidla do f07..mohol by si mi to dokodovat?ozvi sa.dik

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných