... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
asfethan
Príspevky: 487
Registrovaný: 20.9.2014
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Raccoon City

Re: Cestní piráti a parkovanie.

Pondelok, 13. Októbra 2014, 10:53

V sobotu ked som sa spaciroval domov som videl na D1 stret dvoch panov sveta a citim teraz potrebu vam tento zazitok opisat :mrgreen:

Idem si v najsampravsom pruhu (tzn. predpisovo). Vedla mna nic, predomnou par vozidiel, na dohlad bordova dodavka v strednom pruhu a za nou bavor. Relativne novy model.
Ako sa tak priblizoval k dodavke uz bolo jasne znat ze za chvilu zapocne manever obiehania. No v tom sa z poza hory vynoril ozraty kamionista a ... pockat toto je iny pribeh... :mrgreen:

V tom sa z poza obzoru v uplne lavom pruhu vynoril dalsi modrucky bavor, podla vyzoru zase starsi model. Isiel ale tak rychlo ze som nestihol rozpoznat ci to bol model e39/e46 (pripadne sedma?!).
Skoro tak rychlo ako letel on sa mna zacinalo zmocnovat podozrenie ze toto nemusi dobre dopadnut kedze poniektori majitelia tychto krasnych a vykonnych masiniek si nepriznavaju ze nie su stredom vesmiru. Len dodam ze podla predpisov vodic nemoze ohrozit svojim pocinanim rychlejsie iduce vozidlo v lavom pruhu.

No a hadajte co sa stalo? Ano, on sa mu tam jebol. Vsak ma chalan brzdy ta ne?! Poznate ten pocit ked sa nieco zle deje a vy zo stresu zacinate citit na jazyku silnu horkastu kovovu aromu? No verte tomu ze ja som myslel ze mam v papuli pol kila zeleza minimalne a to som bol v uplnom bezpeci (dostatocna vzdialenost, nizka rychlost s nohou pripravenou na brzde). Chybalo asi 20-30 cisel aby mohol jeden pan sveta pozdravit druheho z bezprostrednej blizkosti.

Napriek tomu ze som mal vyplestene oci jak taky puk, nestihol som rozoznat o aky model slo z tolkeho uzasu :D
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: Cestní piráti a parkovanie.

Pondelok, 13. Októbra 2014, 11:07

bezna prax na dialniciach. idem si na tempomate 140, v dialke vydim 2 kamiony a za nimi auto (jeuplne jedno ake, ale malokedy to spravi felicia) priblizujem sa a mam na kakaovom venceku taky divny pocit. poznate to... vzdialenost sa zmensuje a ja dobieham "kolonu" ktora tam v 100-110 km parkuje :-D v dostatocne kratkej vzdialenosti sa ten autista rozhodne, ze uz nemieni cakat a tak zrychli na zavratnych 120 a oba kamiony predbieha.... jasne, ze ja musim ist na brzdy.... uz sa nad tym ani nerozculujem, teda pokial sa autista nerozhodne predbehnut aj dodavku ktora ide o 5km pomalsie a je tak 500m pred nami ](*,)
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Cestní piráti a parkovanie.

Pondelok, 13. Októbra 2014, 11:36

takto som minule isiel za nejakym panom v ceede, prve 3 kamiony som ignoroval, potom zacali kamiony s 500m odstupom, zase 3 a on v lavom 120, smerovky po 2 kamionoch nepochopil, tak som mu blikol, samozrejme sa hned uhol, lenze fotosyntezov prijal tolko energie, ze ked som ho obiehal tak s nim hadzalo v tom aute akoby dostal epilepticky zachvat.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
Le Gend
Príspevky: 893
Registrovaný: 31.1.2010
Auto: 250 ciernych ponikov
Kraj: Košický

Re: Cestní piráti a parkovanie.

Pondelok, 13. Októbra 2014, 13:37

Mne sa pacia taki, vecsinou starsi pani, co ked vidia, ze sa blizia k pomalsiemu autu a o pol minuty budu predbiehat, skontroluju v zrkadle, ci neplanuje niekto este rychlejsi predbiehat aj ich. A ked zistia, ze predsalen sa niekto blizi, fuknu sa do laveho pruhu pre istotu ihned, aby ich ten rychlejsi nahodou nezablokoval v ich planovanom predbiehani (takze zaplokuju preventivne oni jeho).
 
Užívateľov profilový obrázok
asfethan
Príspevky: 487
Registrovaný: 20.9.2014
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Raccoon City

Re: Cestní piráti a parkovanie.

Pondelok, 13. Októbra 2014, 13:53

Le Gend napísal:
Mne sa pacia taki, vecsinou starsi pani, co ked vidia, ze sa blizia k pomalsiemu autu a o pol minuty budu predbiehat, skontroluju v zrkadle, ci neplanuje niekto este rychlejsi predbiehat aj ich. A ked zistia, ze predsalen sa niekto blizi, fuknu sa do laveho pruhu pre istotu ihned, aby ich ten rychlejsi nahodou nezablokoval v ich planovanom predbiehani (takze zaplokuju preventivne oni jeho).


Jezis jak ja toto neznasam. A uber super je ked idu predbiehat dva kamiony a autobus.. On obieha 105kmph, kamiony idu 90kmph, autobus 100kmph.. Ani nahodou ze by sa zaradil medzi ne ked vidi rychlejsie iduce vozidlo. Nie, ja obieham a vy budete cakat. Toto vsetko sa bezne deje na dialnici a ja sa musim utesovat tym ze budem mat aspon dobru spotrebu lebo inak by mi zovrela zlc, prisiel by som do najblizsieho klampiarstva a dal si navarit nejaky kovany odhrnac :evil:
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: Cestní piráti a parkovanie.

Pondelok, 13. Októbra 2014, 14:02

najviac to vsak serie ked clovek ide v lavom cca 100km vsetci sa pekne uhybaju a clovek je az rozcarovany ako dobre sa tu jazdi a zrazu stretne na ceste takyto retarder. a ten sa zrazu rozhodne, ze ta vycvici, zacne sa lepit pricom nehladi na to, ze ma zrazu 2x taku spotrebu jak ja. som slusny, necham ho teda predbehnut a ten pako si dokazal, ze je najrychlejsi na svete a znova sa zaradi o 2 auta dalej. to koli takemu dementovy musim vypinat tempomat? zvysomat si spotrebu brzdenim a zrychlovanim? to ich v autoskolach neucia, ze najlepsiu spotrebu dosiahnu konstantnou rychlostou? :evil:
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Cestní piráti a parkovanie.

Pondelok, 13. Októbra 2014, 14:09

v piatok si idem pekne v pravom 130km/h na tachaci, 124 na gpsku, dobieham kamion, vedla mna oktavia, ktoru som uz daval, tak vypnem tempomat, musim aj pribrzdit, ten dement ma obehne, dam sa do lava, dement je uz daleko, pridal medzitym, obehnem kamion, zapnem tempomat na poslednu poziciu, dobieham debila, dobieham debila na oktavii, nejak velmi silno, tak som mu zablikol co sa deje, tak mi este prsty ukazoval, som mal chut ho tuknut do pola. bola to nejaka picovina s modrymi znackami. hodne som sa mu potom zdialil a pred vyjazdom na Ma ma zase dobehol. za cely cas od Ba po Ma som zmenil rychlost asi na 5sekund co ma obiehal, tychto ja mam najneradsej zo vsetkych. Som zvazoval, ze zavolam na neho flojdov lebo okrem mna toto urobil este jednej tojote ktora ho az tak neprecitala a skoro to malo skaredy koniec v ramci jedneho kamionu.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
asfethan
Príspevky: 487
Registrovaný: 20.9.2014
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Raccoon City

Re: Cestní piráti a parkovanie.

Pondelok, 13. Októbra 2014, 14:31

No neviem ci by to bolo nieco platne. Modre znacky s kombinaciou "CD" su vacsinou diplomati a ti maju diplomaticku imunitu.
 
Užívateľov profilový obrázok
Martin540
Príspevky: 153
Registrovaný: 1.8.2014
Auto: V8
Kraj: Nitriansky

Re: Cestní piráti a parkovanie.

Pondelok, 13. Októbra 2014, 17:48

EBOLA napísal:
bezna prax na dialniciach. idem si na tempomate 140, v dialke vydim 2 kamiony a za nimi auto (jeuplne jedno ake, ale malokedy to spravi felicia) priblizujem sa a mam na kakaovom venceku taky divny pocit. poznate to... vzdialenost sa zmensuje a ja dobieham "kolonu" ktora tam v 100-110 km parkuje :-D v dostatocne kratkej vzdialenosti sa ten autista rozhodne, ze uz nemieni cakat a tak zrychli na zavratnych 120 a oba kamiony predbieha.... jasne, ze ja musim ist na brzdy.... uz sa nad tym ani nerozculujem, teda pokial sa autista nerozhodne predbehnut aj dodavku ktora ide o 5km pomalsie a je tak 500m pred nami ](*,)


Presne... ja chodim po dialnici 135-140. cize bez toho aby som sa zbytocne zatazoval strednym alebo uplne pravym pruhom ma netankuje kedze si to valim v uplne lavom ale oci stale na stopkach a neustale si sledujem priestor za mnou, predomnou aj vedla mna... pripadne strednom ak je volny a mam to na haku kedze vsetci idu 130 akoze ale pri tom 120 mozno o nieco viac...
Tempomatik zapaty nohy v pokojovej polohe a padim si dialnicou.... naraz v strednom pruhu dodavka typek na nejakom obycajnom aute si pali asi 110 a urcite vidi ze sa nejak moc rychlo priblizujem a zrazu paaac vbehne mi do pruhu a ja uz len stupam na brzdy a pouzivam vsetky nadavky ktore poznam a typek upoteny zrychli na 120 a ledva tu dodavku obehne... a xy takych pripadov.. minule sa mi dokonca stalo ze jedna zenska si ma nevsimla ( niektori ludia nevedia na co sluzia tie zrkadla na aute ale na mejkap asi nie :D ) a hodila smerovku a baaac sa do pruhu a ja som ledva ledva stihol ubrzdit... no hroza...vzdy mam zly pocit ked idem v tom najrychlejsom pruhu...
Ludia jednoducho nevedia jazdit a zvlast tie nase slovenske ovce... :thumbup: :thumbup:
Asi zacnem ozaj chodit v tom uplne pravom s kamionmi 90 :D 8)
BMW e39 540i 6q 99´
 
Užívateľov profilový obrázok
jkk
Príspevky: 2867
Registrovaný: 4.8.2012
Auto: E91 330xd
Kraj: Bratislavský

Re: Cestní piráti a parkovanie.

Pondelok, 13. Októbra 2014, 17:56

ze kazde predbiehanie na dialnic trpnem ci sa mi tam niekto v poslednej chvili hodi alebo nie som si uz zvykol, vzdy mam nohu pripravenu na brzde...

ale co ma zoziera je ze ked si to prdkam na tej nasej neskolaudovanej D1 uplne v pravom pruhu a dobieham auto ktore si to prdka v strednom a pred nami nikde nikoho to ma vytaca...ak je situacia naozaj prehladna tak uz ani neobieham cez vsetky pruhy a idem v pravom, kedze tam nemam prekazku ani nemusim menit smer jazdy...
EX: E91 330xd `08
EX: E46 330i `00
EX: E46 323i `99

Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: Cestní piráti a parkovanie.

Pondelok, 13. Októbra 2014, 19:20

vo zvolene na obchvate bezna prax, ze rlci idu v lavom pruhu hlavne smer ZH... chcel by som aj obehnut z prava ale dalej odbacam do lava do centra. chalanovi takto dali pokutu, vraj obiehal zprava. keby v pravom pokracujem rovno mozem oponovat cajtom, ze ja som ho nepredbehol kedze debil ide mimomesto stale v lavom a ja sa predsa pred neho nezaradim?
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Cestní piráti a parkovanie.

Pondelok, 13. Októbra 2014, 20:40

Astephan, diplomaticke cize modre so zltym pismom poznam, tam sa srat nebudem, toto bolo pismo biele, rumun alebo podobna icovina
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Pežot

Re: Cestní piráti a parkovanie.

Pondelok, 13. Októbra 2014, 20:59

Ja som bol dnes vytrubeny pomaly iducou pleckou. Nez on nasiel klakson a zatrubil uz som mal o 5kmh viac ako on. Ale priznavam sa, som pirat :(
 
Užívateľov profilový obrázok
Majo
Príspevky: 653
Registrovaný: 14.6.2009
Auto: e36 328iA LPG
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen

Re: Cestní piráti a parkovanie.

Pondelok, 13. Októbra 2014, 21:30

EBOLA napísal:
vo zvolene na obchvate bezna prax, ze rlci idu v lavom pruhu hlavne smer ZH... chcel by som aj obehnut z prava ale dalej odbacam do lava do centra. chalanovi takto dali pokutu, vraj obiehal zprava. keby v pravom pokracujem rovno mozem oponovat cajtom, ze ja som ho nepredbehol kedze debil ide mimomesto stale v lavom a ja sa predsa pred neho nezaradim?

ani som to povodne nechcel pisat, ale aj vcera som tam vyšiloval. Ponahlal som sa na Kovacovu, kde ma pri zjazde z dialnice cakal obchodne jeden chlapek a vsetci sa rozhodli ist vsade 70, takze cestu co normalne robim za 20minut som robil 35. Od prveho semaforu v smere od ZH az po druhy pri Metre predvadzali asi 4ja dementi subeznu jazdu 70kou a ani za svet uhnut. Tak som bol zase za pirata lebo na tom semafore pri Metre som to fakt uz nevydrzal a najprv som par aut zobral normalne zlava, potom sa preradil doprava a tadial tych zvysnych co maju v povahe proste neuhnut ani keby horelo a ked som sa vracal z Kovacky, tak oi mi snad este furt sli subezne oproti... [-(
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: Cestní piráti a parkovanie.

Pondelok, 13. Októbra 2014, 21:37

za pirata som bol aj ja minule. bol som vo ZV na krizovatke pod zamkom a odbacal som do prava k centrumu cez pripajaci pruh (tie pruhy co idu popri krizovatke. tam sa pripaja na 2 pruhy. pravy pokracuje dalej do ZV a lavy je po 200m odbacaci priamo do centra. zelenu mali auta z opacnej strany krizovatky teda aj tie co odbacali dolava na ten isty smer ako ja. si vravim zaradi sa do laveho a potom sa prekrizujeme podla potreby (kedze som chcel ist do centra ale zaroven som sa pripajal z vedlajsej tak sa prisposobim ostatnym ako chcu ist)
zrazu jeeeeeb klakson. cierne SUV v momente ako som sa zaradil. tak teda chalan asi potrebuje ist do mojho (praveho) pruhu ked tak trubi. tak hodim blinker do lava nech mu uvolnim miesto... zrazu jeeeeeeeeeb znova klakson. to chudatko potrebovalo ist do laveho a na to potrebuje oba pruhy nech sa zaradi ](*,)

keby pako nebol hned trubil tak ho pustim a zaradim sa na volne miesto ale nieeeee on musi pouzivat trubu lebo ja som cestny pirat.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 63 neregistrovaných