... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

obchodna sekcia
 
caytan
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 7.9.2014
Auto: bmw x3
Kraj: Banskobystrický

bmw x3 vykon + led svetlá

Nedeľa, 7. Septembra 2014, 19:07

Dobrý deň,
mám bmw x3 2.0 xdrive 2007 ročník 170 tis. km. Mám taký problém, že pri 4 5 a 6 stupni sa mi ako keby stratil vykon nad 2000 otáčkami. Proste ma to nepustí nad 2000 otáčky a ani to nejde nad 100km/h. Dostal som typ, že by to mohla byť váha vzduchu a zajtra idem na diagnostiku, ale predtým by som chcel počuť váš názor. A čo sa týka tých led svetiel plánujem kupit nejaké angel eyes ale moc som toho na tento typ nenašiel. Viete mi nejaké odporučiť, poradiť ? Za odpovede ďakujem. Som tu nový a ak nejak porušil pravidlá príspevku tak sa ospravedlňujem.
 
caytan
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 7.9.2014
Auto: bmw x3
Kraj: Banskobystrický

Re: bmw x3 vykon + led svetlá

Pondelok, 8. Septembra 2014, 10:15

No tak na diagnostike som dostal pálku, že treba vymeniť DPF filter, což znamená okolo 900 eur :/. Chcem sa opýtať, je nutné ho meniť alebo sa dá vyčistiť ? Ďakujem za odpoveď.
 
Mizo
Príspevky: 21
Registrovaný: 10.3.2014
Auto: BMW X3 E83
Kraj: Košický

Re: bmw x3 vykon + led svetlá

Pondelok, 8. Septembra 2014, 16:52

Ahoj.

Presne ten istý problem som mal aj ja. Niekto hovorí že musíš si to dať vyčistiť niekde v nejakej firme ja ti možem poradiť na začiatok skúsiť ho vybrať odpojiť snímače v DPF a vypáliť ho asi 2 - 5 minút kyslík plynom. Pretože to čo si opísal že ti nejde nad 2000 otáčok je to jedná vec pretože pri väčšej záťaži ti dá do núdzového režimu ale druhá vec je tá že sa upchal kvoli tomu že ti nespúšťa regeneráciu automatický, čiže musíš pozrieť na diagnostiku a pozrieť či nemáš nejaké chyby v riadiacej jednotke pretože ti inak regeneráciu nespustí, napríklad mne ju nespustilo lebo mi vypisovalo jeden žhavič. Ak ešte niečo tak sa opýtaj.
 
caytan
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 7.9.2014
Auto: bmw x3
Kraj: Banskobystrický

Re: bmw x3 vykon + led svetlá

Pondelok, 8. Septembra 2014, 17:23

Aha vďaka určite skúsim :). Ešte dneska mi volal kamoš a vraj sa to dá upraviť softvérovo a potom riadne prebehnúť nech sa to vypáli. No a ešte mi radil tankovať kvalitnejšiu naftu že aj to je dôvod upchavania dpf filtra..
 
DPFcentrum.sk
Príspevky: 4
Registrovaný: 30.7.2013
Kraj: Žilinský

Re: bmw x3 vykon + led svetlá

Sobota, 11. Októbra 2014, 18:49

Filter sa mohol upchať pre svoju životnosť. Jeho upchatie mohla spôsobiť aj častá jazda iba po meste.Pri tom čistení netreba zabúdať že je tam vždy nutné zaplatiť aj prácu chlapa. Tým pádom ďalšie náklady a neistý výsledok.
Čo sa týka čistenia pro tecom ten rozpúšťa sadze problém je však v tom že nie šanca ho vyčistiť úplne na 100%. Takto totiž vyzerá sitko DPF filtra: http://dpfcentrum.sk/blog/7-z-coho-je-v ... dpf-filter Nejdú totiž vždy všetky kanáliky cez celé teleso sitka.

Pokiaľ sa DPF čistí alebo prepaluje je nutné postupovať ako pri výmene DPF filtra za nový. To znamená znulovať starý DPF RJ tak aby vozidlo si myslelo že je tam nový diel. Plus určite odskúšať všetky snímače na tej trase. Lebo aj chybný snímač môže spôsobiť opätovné upchatie.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných