... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12262
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Programovanie, kodovanie, update, upgrade

Pondelok, 4. Augusta 2014, 20:59

http://www.bmwtt.sk/kodovanie.html + nejaké veci navyše......
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
fabcinjakub
Príspevky: 101
Registrovaný: 9.1.2014
Auto: e60
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nitra

Re: Programovanie, kodovanie, update, upgrade

Pondelok, 6. Októbra 2014, 09:13

cavte. cez vikend som bol milo prekvapeny ked som videl aplikaciu ivini for bmwhat mozno ju uz niektory poznate.. na android store je za 50 eur samozrejme na android sa to dá ošalit a nainstalovat full verziu zadarmo. Potrebujete k tomu obd kabel ktory pripojite k tabletu v mojom pripade alebo k mobilu a mozte si aktivovat niektore funkcie ktore treba kodovat.. ziadne nemecke nazvy ziadne zasahy do kodu. Su tam predvolene funkcie ktore kliknete len aktivovat alebo vypnut..

Ja som si cez to napriklad dal do mojej e60 2005 digitalnu rychlost na obrazovku, zapol pipanie pri odomikani zamykani, vypol pipanie pasu, spustil emergenci flash brake light /to su tie hmlovky zadne pri prudkom brzdeni napr na dialnici/ alebo predne hmlovky pri pusteni dialkovych svetiel.. je tam toho kopec vypise vam to vsetky riadiacie jednotky ktore su kompatibilne a programovatelne a moznosti v nich.

V apke je aj diagnostika a dost podrobna nieco podobne inpe ale teda ovela prehladnejsie pre lajka ako som ja.. tak isto si viete pozret vsetky cidla teploty rychlosti jednotlivych valcov a podobne.. skvela vec.. funguje aj cez bluethot obd no cez to nieje mozne programovat.na to potrebujete kabel.

Odporucam :)
e60 530d A

15932
 
Martin666
Príspevky: 45
Registrovaný: 19.10.2013
Auto: BMW E61 520d
Kraj: Žilinský

Re: Programovanie, kodovanie, update, upgrade

Štvrtok, 9. Októbra 2014, 07:11

Ahoj, moc sa v tych kabloch nevyznam. Vies nejaky odporucit? Dakujem.
 
fabcinjakub
Príspevky: 101
Registrovaný: 9.1.2014
Auto: e60
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nitra

Re: Programovanie, kodovanie, update, upgrade

Štvrtok, 9. Októbra 2014, 08:32

cavko na android potrebujes taketo dva.. jeden obd s koncovkou usb do pocitaca a potom ten adapter na male usb do telefonu

http://www.swsd.sk/delock-adapter-micro ... 00246.html

http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v1/7610 ... t-font.jpg


Martin666 napísal:
Ahoj, moc sa v tych kabloch nevyznam. Vies nejaky odporucit? Dakujem.
e60 530d A

15932
 
Martin666
Príspevky: 45
Registrovaný: 19.10.2013
Auto: BMW E61 520d
Kraj: Žilinský

Re: Programovanie, kodovanie, update, upgrade

Sobota, 11. Októbra 2014, 13:41

Ma niekto cracknutu aplikaciu? Pol dna som hladal a nasiel som iba lite verzie s vynimkou jedneho fora, kde sa neda registrovat. Aj by som ju kupil, ale mam firemny mobil, ktory za par mesiacov vymenim a netusim ako je to s licenciou.
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Programovanie, kodovanie, update, upgrade

Sobota, 11. Októbra 2014, 13:52

licencia je na google ucet, ak mas na firemnom mobile prihlaseny svoj google profil a kupis si ju tak ju mozes nainstalovat na hociaky iny tel. kde mas nahodeny profil
 
Martin666
Príspevky: 45
Registrovaný: 19.10.2013
Auto: BMW E61 520d
Kraj: Žilinský

Re: Programovanie, kodovanie, update, upgrade

Sobota, 11. Októbra 2014, 14:55

to som si aj myslel, no ten si nemozem menit
s novym telefonom dostanem novy ucet a stary zostane na starom telefone, ktory sa da niekomu inemu
daco sa cez to synchronizuje a je to viazane na hardware
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Programovanie, kodovanie, update, upgrade

Sobota, 11. Októbra 2014, 15:06

divne ze uz dostanes po predu nastaveny phone :D nenutia ta nahodou aby si nevypinal gps a funkciu v gooli zaznamenavanie polohy? :D
 
Martin666
Príspevky: 45
Registrovaný: 19.10.2013
Auto: BMW E61 520d
Kraj: Žilinský

Re: Programovanie, kodovanie, update, upgrade

Sobota, 11. Októbra 2014, 18:10

Nie, nenutia. Je to len koli synchrizacii pristupov na systemy zakaznikov ak som mimo firmy. Ono to nie je tazke technicky zrealizovat ale zdlhave dojednat zo zakzaznikom nehovoriac, ak ich je viac. A je to firemny telefon urceny vyhradne na firemne ucely. To ze mna toto obmedzuje v pouziti na sukromne ucely firmu iste netrapi.

To je ale odbocenie od temy. Ak sa najde niekto, kto ma tuto aplikaciu cracknutu, budem velmi vdacny, ak sa so mnou o to podeli.
 
fabcinjakub
Príspevky: 101
Registrovaný: 9.1.2014
Auto: e60
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nitra

Re: Programovanie, kodovanie, update, upgrade

Pondelok, 13. Októbra 2014, 07:53

chalani na zippyshare stiahnete full verziu zadarmo :) mam to na tablete aj telefone zvlast :) nemusis ziadne licencie len si povol v nastaveniach telefonu instalovanie aplikacii z inych zdrojov..stiahni cez telefon z toho vebu alebo na pc a prehod instalacku do telefonu ptoom ju len cez nejaky foldrovy zobrazovac najdes v subore download a spustis :) neposielal by som vam sem nieco co nefunguje a nieje zadarmo :)
e60 530d A

15932
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: Programovanie, kodovanie, update, upgrade

Pondelok, 13. Októbra 2014, 09:55

Este spat k tym kablom, nbnebolo by lepsie zohnat si OBD komunikujuce cez BT? Ak som spravne pochopil ten popis k appke, tak aj tak na LCI autach to lepsie funguje s BT.
http://www.ivini-apps.com/apps_detail_b ... droid.html

A neporadi mi niekto, ci by som vedel prinutit toto (myslim ten kabel) komunikovat napr. s popisanou appkou alebo ci musim kupit dalsi OBD2 BT adapter (napr. takyto)?
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Programovanie, kodovanie, update, upgrade

Pondelok, 13. Októbra 2014, 10:16

cez bluetooth ELM327 nebudes vediet kodovat... staci to len na nejake diagnosticke ukony ale nic ine nepojde (ajked par aut sa da kodovat)... ak sa s tym chces hrat ako sa patri treba DCAN kablik s redukciou
 
Martin666
Príspevky: 45
Registrovaný: 19.10.2013
Auto: BMW E61 520d
Kraj: Žilinský

Re: Programovanie, kodovanie, update, upgrade

Pondelok, 13. Októbra 2014, 10:18

Ja mam non LCI a tam je pisane, ze cez BT nejde kodovanie. Chcem sa ale spytat, ci to pojde s hocijakym ODB kablom (na non LCI vraj k-line) alebo je potrebny ten ich co maju na webe? Rozpraval som sa s jednym eletrikarom a vraj ku diagnostike je dodavany presny kabel, cez ktory funguje a s inym je nepouzitelna. Ja som nasiel kabel za cca 30 eur co sa my zda byt malo na nieco, co funguje.
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Programovanie, kodovanie, update, upgrade

Pondelok, 13. Októbra 2014, 10:31

mozem ti ponuknut KLINE aj DCAN kabel... bez problemov to pojde, nieje treba ziadny specialny kabel
Naposledy upravil/-a ice.blade v Pondelok, 13. Októbra 2014, 10:33, upravené celkom 1 krát.
 
Bzdochliak
Príspevky: 12
Registrovaný: 4.9.2014
Auto: BMW 520i E60 2004
Kraj: Bratislavský

Re: Programovanie, kodovanie, update, upgrade

Pondelok, 13. Októbra 2014, 10:33

Mozno trochu odveci, hlavne ked tu mate rozbehnutu debatu, ale chcel som sa spytat ci tu je niekto z BA a okolia co vie urobit firmware upgrade na e60 2005. Vobec s tim nemam skusenosti a nechcem sa do toho hrabat vobec. Financne sa odmenim samozrejme. Vdaka

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných