... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
trunek
Príspevky: 1032
Registrovaný: 30.1.2008
Auto: E39 540i + E53 4,8
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Zlate Moravce

Re: Folie na prednych sklach

Štvrtok, 9. Októbra 2014, 14:27

banned - som podobného názoru. Napr u nás nie je potrebné mať hasiaci v aute, ale v rakúsku je. Ak pôjdete cez rakúsko a zastavia vás chcete mi povedať, že vám nedajú pokutu za to lebo máte SVK ŠPZtky? Veď to je hlúposť. Kamióny u nás musia mať reflexný pás a je jedno akú má ŠPZtku kamión. Proste pokuta. Ak máme u nás na diaľnici 130km/h a v nemecku je neobmedzená, tak auto s DE značkami sa tu môžeš špásovať ako nič? Ak je u nás min dezén 1,6mm a v nejakej krajine by bol dajme tomu 0,5mm (uvádzam iba ako príklad) tak u nás vám za to nemôžu dať pokutu? Ak auto nespĺňa technické podmienky tak tu nemá čo robiť a pokutované môže byť s akýmikoľvek ŠPZtkami
pri bmw sa zacinaju auta / E39 520i ´98 + E39540i 01 + E53 4,8is 05´
 
Užívateľov profilový obrázok
Le Gend
Príspevky: 893
Registrovaný: 31.1.2010
Auto: 250 ciernych ponikov
Kraj: Košický

Re: Folie na prednych sklach

Štvrtok, 9. Októbra 2014, 14:34

Trochu sa tu pletu hrusky s jablkami. Tatrovka dymi 100x viac nez ja, no pritom ona prejde cez EK a ja nie.
Pre kazdeho platia ine predpisy, je to normalne. To by sme mali napr. zakazovat anglickym autam navstevovat kontinent, lebo maju volant na nespravnej strane ?
 
auto111
Príspevky: 1689
Registrovaný: 30.1.2011
Kraj: Trnavský

Re: Folie na prednych sklach

Štvrtok, 9. Októbra 2014, 14:43

Ono existuje taka vec ako Viedensky dohovor (http://autobild.cas.sk/clanok/188791/povinna-vybava-co-v-skutocnosti-hovori-viedensky-dohovor)

Zial ale slusnu cast problematiky (typicky povinnej vybavy) vlastne nepokryva, kedze staty to osetrili tak ze Viedensky dohovor obidu.
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: Folie na prednych sklach

Štvrtok, 9. Októbra 2014, 15:52

myslim, ze odnimatelne veci ako uz spominany hasiaci ktory mozes nalozit alebo vylozit sa neda porovnavat s prvkami ktore su na aute nastalo.
to ked pride talian co ma vpredu folie ako polka z nas vzadu tak po prekroceni hranic ich strhne a ked sa vrati do talianska tak si zase zaplati firmu ktora mu ich nalepi? to je predsa blbost.

ano stale jazdenie v jednom meste je riskantne no uz zalezi od cloveka ako sa s tym vysporiada.
 
Pežot

Re: Folie na prednych sklach

Štvrtok, 9. Októbra 2014, 18:26

Rozdiel je technický stav vozidla a rozdiel je premávka po pozemných komunikáciách ... obe dve "veci" upravujú dva rozdielne zákony!! ;)

Netreba si to pliesť. To, že v UK má auto v TP, že volant vľavo ešte neznamená, že u nás dostane pokutu, lebo vodič sedí na opačnej strane. To je technická spôsobilosť, ktorej podlieha vozidlo v štáte, v ktorom je registrované.

To, že nemci majú autobahn ohne tempolimit však neznamená, že u nás budú lietať tiež 200. To je práve zákon o premávke na PK, ktorý upravuje aj rýchlosti.

Čo sa týka emisných noriem, za tie pokutovať môžu. Pretože ak raz auto má písanú Euro 3 a nespĺňa hodnoty tejto normy je možné v DE dostať pokutu, prípadne vám obmedzia vjazd do centier miest. :)

Ak sa mýlim, kľudne je priestor na diskusiu.

Napr. vo Francúzsku keď som bol, tam majú na predných sklách také fólie, že baba keď chcela mrknúť do späťáku, musela dať pomaly okno dolu ... je to samozrejme, životu nebezpečná kokotina ale vo Francúzsku dovolená :thumbup: a určite u nás by ju za to chceli pokutovať, avšak nemôžu. Keďže auto akosi nieje registrované u nás a tým pádom nemusí fólie dávať dolu.
 
Užívateľov profilový obrázok
banned
Príspevky: 765
Registrovaný: 21.10.2012
Kraj: Bratislavský

Re: Folie na prednych sklach

Piatok, 10. Októbra 2014, 13:32

Aj tak je to kokotina frajerska mat na bocnych prednych sklach folie. A zebraci co sa vyhovaraju, ze im treba kvoli tomu, ze im prazi slnko a v lete je to uplne ine auto - su aj uv folie, ktore su priehladne a zachytavaju len teplo... Nemusim takych ludi (ako ja na svojom aute mam trojky vpredu, pretoze si to mozem dovolit), ale taki co to maju z frajeriny a ked v noci cuvaju a prsi musia otvarat okno alebo trcat z dveri hlava a pozerat do zadu jak jebkovci tych mi je luto :)
banned... ...connecting people :)
 
auto111
Príspevky: 1689
Registrovaný: 30.1.2011
Kraj: Trnavský

Re: Folie na prednych sklach

Piatok, 10. Októbra 2014, 13:52

Banned: Kokotina je zakazovat folie ked uz u susedov HU, CZ su tie folie povolene a nie su realnym problemom.

A tie bezpecnostne cire folie (ktore spominas) zadrziavaju len zlomok (hoci meratelny) tepla (mam to osobne odskusane).
 
Užívateľov profilový obrázok
banned
Príspevky: 765
Registrovaný: 21.10.2012
Kraj: Bratislavský

Re: Folie na prednych sklach

Piatok, 10. Októbra 2014, 17:26

Pozri, v inych statoch je ina mentalita, mozno trosku vyssia nez u nas. Keby je to povolene u nas, kazdy, uplne kazdy 18 rocny kkt na favorite by mal najtmavsie folie vpredu a to by si potom videl tie nehody, ktore by to vsetko zapricinili... Dobre to je jak to je, skrz bezpecnost, dost co vraky jazdia u nas, este aby aj takuto vec povolili, tak isto ako napr. pravostranne auto legalne prihlasit v SK. Vies aki su slovaci zebraci a zvlakali by sem tie anglicke smeti a jazdilo by to legalne u nas? Co sa tyka prisnosti pokut/prehreskov na ceste, ci technicky stav, v kazdom smere, ktory robi veci prisnejsie som ZA, lebo ide o zivoty...
banned... ...connecting people :)
 
Peto24
Príspevky: 542
Registrovaný: 19.4.2009
Kraj: Prešovský

Re: Folie na prednych sklach

Piatok, 10. Októbra 2014, 17:33

banned napísal:
Pozri, v inych statoch je ina mentalita, mozno trosku vyssia nez u nas. Keby je to povolene u nas, kazdy, uplne kazdy 18 rocny kkt na favorite by mal najtmavsie folie vpredu a to by si potom videl tie nehody, ktore by to vsetko zapricinili... Dobre to je jak to je, skrz bezpecnost, dost co vraky jazdia u nas, este aby aj takuto vec povolili, tak isto ako napr. pravostranne auto legalne prihlasit v SK. Vies aki su slovaci zebraci a zvlakali by sem tie anglicke smeti a jazdilo by to legalne u nas? Co sa tyka prisnosti pokut/prehreskov na ceste, ci technicky stav, v kazdom smere, ktory robi veci prisnejsie som ZA, lebo ide o zivoty...


banned , :thumbup:
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: Folie na prednych sklach

Piatok, 10. Októbra 2014, 18:25

banned napísal:
Aj tak je to kokotina frajerska mat na bocnych prednych sklach folie. A zebraci co sa vyhovaraju, ze im treba kvoli tomu, ze im prazi slnko a v lete je to uplne ine auto - su aj uv folie, ktore su priehladne a zachytavaju len teplo... Nemusim takych ludi (ako ja na svojom aute mam trojky vpredu, pretoze si to mozem dovolit), ale taki co to maju z frajeriny a ked v noci cuvaju a prsi musia otvarat okno alebo trcat z dveri hlava a pozerat do zadu jak jebkovci tych mi je luto :)


Banned, len tak zo zvedavosti by ma zaujímalo, prečo si to ty môžeš dovoliť. :?:
 
Užívateľov profilový obrázok
banned
Príspevky: 765
Registrovaný: 21.10.2012
Kraj: Bratislavský

Re: Folie na prednych sklach

Piatok, 10. Októbra 2014, 19:03

upir156 napísal:

Banned, len tak zo zvedavosti by ma zaujímalo, prečo si to ty môžeš dovoliť. :?:

Zhrniem to do jednej vety. Ak mas peniaze, na slovensku mozes vsetko.
banned... ...connecting people :)
 
nrtm
Príspevky: 555
Registrovaný: 30.11.2008
Auto: firemne
Kraj: Nitriansky

Re: Folie na prednych sklach

Piatok, 10. Októbra 2014, 19:31

Nechapem pointu tejto temy. Folie vpredu su zakazane, a hotovo.
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: Folie na prednych sklach

Piatok, 10. Októbra 2014, 19:54

banned napísal:
Zhrniem to do jednej vety. Ak mas peniaze, na slovensku mozes vsetko.


Tiež to zhrniem do jednej vety, nič nového si nepovedal. [-o<
Čakal som od tvojej osoby hodnotnejšie vysvetlenie.
 
Užívateľov profilový obrázok
banned
Príspevky: 765
Registrovaný: 21.10.2012
Kraj: Bratislavský

Re: Folie na prednych sklach

Piatok, 10. Októbra 2014, 20:17

upir156 napísal:

Tiež to zhrniem do jednej vety, nič nového si nepovedal. [-o<
Čakal som od tvojej osoby hodnotnejšie vysvetlenie.

Ako si to chcel vysvetlit? Tak, ze ma zastavia, dobry den, mate vpredu folie, a ja poviem, mam, som ochotny zaplatit, a o povie, ale to je na technicky, a ja poviem, ak mate cas sa tu so mnou hadat o pokutu 30 minut, pripadne vam odmietnem dychovu skusku a chcem ist do nemocnice na testy, zabijete 2 hodiny, ak na to mate cas, kludne podme, ak nie, som ochotny zaplatit 20eur na mieste. Ak su moc mudri, tak im odovzdam technicak od auta, no a potom na mojom DI mam vplyvneho znameho, ktory mi bez kontroly za 20e ten technicky preukaz donesie. Staci ti to tak? Takze co kontrola, to 20e ak su tam nejaki aktivisti, ale mam docela nove auto, rovnake ake pouziva vlada SR, takze vela hliadok ma nezastavuje, iba taki co si chcu nieco dokazovat, takym rovno odovzdam TP, zatial na SPZtky mi nikto nesiahol chvalabohu - mozu totiz aj to...
banned... ...connecting people :)
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: Folie na prednych sklach

Piatok, 10. Októbra 2014, 20:24

banned napísal:
Ako si to chcel vysvetlit? Tak, ze ma zastavia, dobry den, mate vpredu folie, a ja poviem, mam, som ochotny zaplatit, a o povie, ale to je na technicky, a ja poviem, ak mate cas sa tu so mnou hadat o pokutu 30 minut, pripadne vam odmietnem dychovu skusku a chcem ist do nemocnice na testy, zabijete 2 hodiny, ak na to mate cas, kludne podme, ak nie, som ochotny zaplatit 20eur na mieste. Ak su moc mudri, tak im odovzdam technicak od auta, no a potom na mojom DI mam vplyvneho znameho, ktory mi bez kontroly za 20e ten technicky preukaz donesie. Staci ti to tak? Takze co kontrola, to 20e ak su tam nejaki aktivisti, ale mam docela nove auto, rovnake ake pouziva vlada SR, takze vela hliadok ma nezastavuje, iba taki co si chcu nieco dokazovat, takym rovno odovzdam TP, zatial na SPZtky mi nikto nesiahol chvalabohu - mozu totiz aj to...


Noo, vidíš, že to šlo. Ďakujem za slušnú odpoveď.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných