... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

mmracing.sk
 
Mizo
Autor témy
Príspevky: 21
Registrovaný: 10.3.2014
Auto: BMW X3 E83
Kraj: Košický

Problem s DPF filtrom

Nedeľa, 5. Októbra 2014, 20:11

Ahojte chcem sa spýtať či niekto nemal stale problem s DPF filtrom,
Asi zhruba pred dvoma mesiacmi som siel s autom islo normalne, po chvilke ked som odchádzal auto prestalo mat tha pri otáčkach nad 3000. Tak sme ho napichli na diagnostiku a a ukazalo ze je silno upchaty DPF filter ale bola aj chyba v riadiacej jednotke (chyba žhaviča) čo viedlo k tomu že mi nespúšťalo automatickú regeneráciu. Tak som vymenil žhaviče a išiel som na jazdu ako je v navode aby sa spravila regenerácia ale nefungovalo, tak som vybral dpf vycistil a dal naspať ale zase nič, ukazalo na diagnostike že čidlo tlaku vyfukových plynov za dpf je chybný tak sme prepípali káble či to nieje v tom ale nič, ale potom som odpojil čidlo a naštartoval a ked som išiel bez zapojeného čidla tak mi spustilo regeneráciu a po zapojení auto išlo normálne. Po prejazdení asi 500 km to urobilo znova tak sme vymenili čidlo za nové ale nespustilo to regeneráciu ani tak vypisuje zrazu aj vahu vzduchu a asi ešte tri chyby ale ak odpojím to cidlo tak mi zase spustí regeneráciu ale musím dať najprv príkaz cez diagnostiku a až potom sa to rozbehne a po zapojení ide zase ok. Neviete mi poradiť čo mi tam robí šarapatu, alebo mi nevie niekto povedať ako sa resetnuť riadiaca aby si znova samo načítalo hodnoty od výrobcu? Pretože chyby ktoré tam mam tak nejdu vymazať a fakt neviem čo s tým nechce sa mi stále dávať auto ne diagnostiku dať príkaz na regeneráciu a potom odpojiť čidlo prejsť s ním asi 1km nech to spustí regeneráciu a potom ďalej aspon 30 km?
Ďakujem.
Auto mam E83, rok výroby 11/2005, 2.0D (M47N2)
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Problem s DPF filtrom

Pondelok, 6. Októbra 2014, 08:09

no chyby nejdu vymazat mozno preto, lebo su persistant?

cidla teplot su v pohode? lambda v pohode?
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní