... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
JessyJezz
Príspevky: 80
Registrovaný: 9.3.2012
Auto: BMW 320 D e46 pred f
Kraj: Banskobystrický

Re: zvuk turba ?

Sobota, 14. Apríla 2012, 21:54

mal si niekedy už menené turbo a kolko máš nabehané? Tieš sa priklánam k teoríi ostatních len ma zaujíma výdrž . Ja som turbo menil už dvakrát. Raz prosto odišlo a druhý krát my k tomu pomohlo DPF.
BMW E46 320d 2000
 
Luke-xXx
Príspevky: 9
Registrovaný: 6.2.2012
Auto: BMW 320D
Kraj: Bratislavský

Re: zvuk turba ?

Štvrtok, 31. Júla 2014, 11:02

Ahojte, mohol by som sa Vas opytat, kde ste si dali robit ten repas. Ja mam rovnaky problem, olej mi uz zerie. Bol by som vdacny, keby ste mi vedeli dat tip na dobry a lacny servis v Ba pripadne okoli, co vedia aj BMW opravovat a kde ste si dali to turbo repasovat. Dakujem Vam.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7485
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: zvuk turba ?

Štvrtok, 31. Júla 2014, 11:24

Luke-xXx napísal:
Ahojte, mohol by som sa Vas opytat, kde ste si dali robit ten repas. Ja mam rovnaky problem, olej mi uz zerie. Bol by som vdacny, keby ste mi vedeli dat tip na dobry a lacny servis v Ba pripadne okoli, co vedia aj BMW opravovat a kde ste si dali to turbo repasovat. Dakujem Vam.

v druhej teme si nepisal, ze ti piska turbo, to je potom jasne ze je na odchode

tak ci tak odporucam vymenit aj ten separator(ktory sa ma menit pravidelne) a ak na turbe dobre nesedi ta hadica(z ktorej to zrejme aj tecie), tak aj na nej to gumove tesnenie
zistoval si odkial presne to tecie?
 
Luke-xXx
Príspevky: 9
Registrovaný: 6.2.2012
Auto: BMW 320D
Kraj: Bratislavský

Re: zvuk turba ?

Štvrtok, 31. Júla 2014, 11:36

PeqpeK mas uplnu pravdu! V tom servise mi vraveli, ze tam mi vyteka olej, lebo, ze to tesnenie je zle a treba ho vymenit. ale ze to neriesi situaciu, lebo ten olej sa bude tak ci onak spalovat a ze to je turbo. Ale oni nerobia BMW a mi vravel, ze nech skusim zohnat to tesnenie, ze oni to nevedia objednat cez svojich dodavatelov, kedze robia VW koncern. Preto som hned isiel sem na forum, aby ste mi poradili. Vidno, ze mate skusenosti a tak sa Vas teda rovno spytam, co mam podla Vas robit, pripadne kam s tym ist?
Okrem ineho vyskocili aj ine zavady ako zhavice, problem s airbagom a bezpecnostnym pasom. Takze ma tam este caka robota, ale asi postupne. Preto som sa pytal, ci mi vie dat niekto dobry kontakt na dobreho servisaka, lebo mi s tym pomoct, lebo tam bude asi viac veci. Prepacte za vycerpavajuci zdlhavy text.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7485
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: zvuk turba ?

Štvrtok, 31. Júla 2014, 11:50

a piska ti to turbo za studena?

lebo ak mas zly separator oleja, tak ti pred turbo bude pluvat olej z klukovej skrine a turbo ho pekne nasaje a fuka dalej, ak turbo nepiska ani nema nadmernu volu, tak nemusi byt hned na vymenu

preto ako som uz pisal, ak nepiska turbo, zacal by som vymenou olejoveho separatora a spomenuteho tesnenia, robota je to relativne lahka a lacna

EDIT: co sa tyka toho zbytku, vidim, ze si cerstvo kupil to auto...v prvom rade zisti ci mas v aute DPF, ak ano, tak skontroluj, ci auto nadobuda prevadzkovu teplotu, inak sa ti moze DPF velmi rychlo upchat a budes mat problem...
viac natocenych kilometrov nie je problem, problem je ak auto nebolo riadne servisovane...
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12245
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: zvuk turba ?

Štvrtok, 31. Júla 2014, 12:07

určite by som nedaval robit bmw mechanikom čo robia vw...kedže ani tesnenie nevedia zohnat......len ta upozorním že E90 a mitsubishi turbo nevie len tak hocikto urobit poriadne....tak na to pozor....aby ta to nestalo nakoniec viac € jak nové turbo...
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Luke-xXx
Príspevky: 9
Registrovaný: 6.2.2012
Auto: BMW 320D
Kraj: Bratislavský

Re: zvuk turba ?

Štvrtok, 31. Júla 2014, 12:16

Suhlasim s tebou TT-SIMIK, prave preto som zavital hned sem a prosim Vas o rady a kontakty. Vie mi teda niekto poslat do spravy kontakt na serviska dobreho, lacneho? V Ba a okoli idealne. Dakujem.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7485
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: zvuk turba ?

Štvrtok, 31. Júla 2014, 12:52

Luke-xXx napísal:
Suhlasim s tebou TT-SIMIK, prave preto som zavital hned sem a prosim Vas o rady a kontakty. Vie mi teda niekto poslat do spravy kontakt na serviska dobreho, lacneho? V Ba a okoli idealne. Dakujem.

kombinacia dobreho, lacneho a BMW moc nejde dokopy, ak chces kvalitnu pracu, nazval by som cenu skor primeranou alebo nepredrazenou :)
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12245
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: zvuk turba ?

Štvrtok, 31. Júla 2014, 13:01

Ak to bude turbo,tak rataj z cenou okolo 700€(turbo,tesnenia,robota,oleje,filtre)...tolko to slalo naposledy môjho zákazníka...velmi záleží v akom stave je to turbo pred repasom...vela ich je už v stave, že sa musí meniť cely stred,nakolko to vylagruje komplet obal......v TT ti to vieme urobit....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
jefrey
Príspevky: 68
Registrovaný: 4.7.2012
Auto: F34 320d xDrive
Kraj: Bratislavský

Re: zvuk turba ?

Piatok, 1. Augusta 2014, 08:26

PeqpeK napísal:
a piska ti to turbo za studena?

lebo ak mas zly separator oleja, tak ti pred turbo bude pluvat olej z klukovej skrine a turbo ho pekne nasaje a fuka dalej, ak turbo nepiska ani nema nadmernu volu, tak nemusi byt hned na vymenu

preto ako som uz pisal, ak nepiska turbo, zacal by som vymenou olejoveho separatora a spomenuteho tesnenia, robota je to relativne lahka a lacna

EDIT: co sa tyka toho zbytku, vidim, ze si cerstvo kupil to auto...v prvom rade zisti ci mas v aute DPF, ak ano, tak skontroluj, ci auto nadobuda prevadzkovu teplotu, inak sa ti moze DPF velmi rychlo upchat a budes mat problem...
viac natocenych kilometrov nie je problem, problem je ak auto nebolo riadne servisovane...


PeqpeK, mne turbo nepiska a niekde sa mi straca olej. Posledna vymena bola 10/2013 (to je asi 10tisic km spat), kde mi ho dali po vrchnu rysku. Minuly tyzden auto blaci, ze nizka hladina oleja, tak som dolial 3 dcl, co som mal v kufri.
Niekde tu na fore som cital, ze vacsina ludi olej do e90 nedolieva. Mne to tiez pred poslednou vymenou nezralo ani deci. Ale niekto spominal, ze ked sa ho da az po vrchnu rysku, zacalo ho zrat, je to aj moj pripad?
Inac v tubuse od MAF do turba mam kvapku oleja, vrtulka nema volu a krasne sa toci. Od turba do intercoolera je v hadici len tenky film oleja, tak isto z IC do EGR a v egr par kvapiek. Inac vsetko suche, aj spodok, aj motor, tak ja kua neviem, kde ten olej zmizol...
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7485
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: zvuk turba ?

Piatok, 1. Augusta 2014, 14:41

jefrey napísal:

PeqpeK, mne turbo nepiska a niekde sa mi straca olej. Posledna vymena bola 10/2013 (to je asi 10tisic km spat), kde mi ho dali po vrchnu rysku. Minuly tyzden auto blaci, ze nizka hladina oleja, tak som dolial 3 dcl, co som mal v kufri.
Niekde tu na fore som cital, ze vacsina ludi olej do e90 nedolieva. Mne to tiez pred poslednou vymenou nezralo ani deci. Ale niekto spominal, ze ked sa ho da az po vrchnu rysku, zacalo ho zrat, je to aj moj pripad?
Inac v tubuse od MAF do turba mam kvapku oleja, vrtulka nema volu a krasne sa toci. Od turba do intercoolera je v hadici len tenky film oleja, tak isto z IC do EGR a v egr par kvapiek. Inac vsetko suche, aj spodok, aj motor, tak ja kua neviem, kde ten olej zmizol...

a menil si separator?
 
jefrey
Príspevky: 68
Registrovaný: 4.7.2012
Auto: F34 320d xDrive
Kraj: Bratislavský

Re: zvuk turba ?

Piatok, 1. Augusta 2014, 14:45

PeqpeK napísal:
a menil si separator?

nie, nemenil... mam 94tisic nalietane, snad sa neporuca... kde sa moze stratit take kvantum oleja, snad nie do vyfuku... auto pri prudkom plyne podymuje, ale to sme uz riesili, ze bude nieco s MAF, MAP alebo regulaciou... no este som nebol na live diag...
 
Užívateľov profilový obrázok
g1de0n
Príspevky: 207
Registrovaný: 23.9.2011
Auto: E91 320D M47N2
Kraj: Bratislavský

Re: zvuk turba ?

Piatok, 1. Augusta 2014, 16:07

Dnes mi auto piplo nizku hladinu oleja, riska ukazala MIN. Vymena bola v 11/2013 po MAX a odvtedy najazdene 13tis. km. Dolial som 0.7L ale tiez nechapem kde sa olej stratil. Turbo nepiska, nema volu, auto nedymi, spodny kryt motora cistucky. Separator oleja nebol meneny.

Ako to je so separatorom oleja? Ozaj ho treba menit? Nasielom som vlakno o separatore tu:
bmw3-e90-e91-e92-e93/pozor-na-olejove-cerpadlo-a-tlak-oleja-t89317.html

resp. tu:
bmw3-e90-e91-e92-e93/e91-320d-vymena-odlucovaca-oleja-t47677.html

EDIT:
vyzera to tak, ze separator oleja pre motor M47 a M47N maju roznu konstrukciu.
Je mozne ze M47 je nutne menit pravidelne separator a pre M47N sa meni iba pri viditelnom poskodeni separatora a inac je bezudrzbovy?
Nevyznam sa, tak si o tom nieco studujem...
M47 http://prebmw.sk/product/olejovy-separator-bmw-m47-/471305
M47N http://prebmw.sk/product/olej-separator-m47n-m47n2-febi/760507
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
bramborak
Príspevky: 1271
Registrovaný: 28.5.2010
Auto: e91 "07
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: NM,TN

Re: zvuk turba ?

Piatok, 1. Augusta 2014, 17:22

ako aj v inych temach som pisal, mam 320d , turbo po repase nieco nad 30 000km, a dolievam na vymenu liter az 1,3Litra... mam auto chipnuté, dpf-kat off,takze vyfuk priechodny, separator vymeneny po repase turba, tiez nechapem ze musim dolievat. ked tomu vypalim tak dymim, (normalne pri chipe... ? :-k )
inak separator sa ma menit, neviem ci mi nehovoril pánko coc mi opravoval turbo ze po kazdej ci po kazdej druhej vymene oleja urcite.
nahradne diely: E34 tour+sedan, E32
kúpim akýkoľvek kat/y,zanesený DPF filter=> sukr.sprava :)
 
Užívateľov profilový obrázok
g1de0n
Príspevky: 207
Registrovaný: 23.9.2011
Auto: E91 320D M47N2
Kraj: Bratislavský

Re: zvuk turba ?

Piatok, 1. Augusta 2014, 17:43

bramborak napísal:
(normalne pri chipe... ? :-k )

Cau, robil si mi downpipe a tvoj kamos mi zaroven aj chipol auto. Pri plnom plyne to riadne dymilo ale auto vyrazne ozilo tak som mal usmev na perach. :D
Po 5000km mi nedalo a dal som to skontrolovat v Profituning. Prepisali mi mapy, dvihli este 10 konikov navyse a po dyme ani stopa!!!
bramborak napísal:
inak separator sa ma menit, neviem ci mi nehovoril pánko coc mi opravoval turbo ze po kazdej ci po kazdej druhej vymene oleja urcite.

Mam znameho mechanika v autorizovanom BMW servise, prax 2 roky, citujem: "olejovy separator sme nikdy nikomu nemenili." :-k
Obrázok

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných