... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

mmracing.sk
 
Mito31
Autor témy
Príspevky: 26
Registrovaný: 3.10.2012
Auto: BMW 530D
Kraj: Bratislavský

Nefunkcne rucne nastavenie svetla

Nedeľa, 20. Júla 2014, 14:59

Zdravim.Mam problem s lavym natacacim svetlom.Stale svieti do lavej strany cize fajnovo oslepujem protiiduce auta.Nejde mi nastavit rucne tym inbusakom.Nastavovanie hore dole ide ale do stran tocim dokola a nic.Zelena kontrolka neblika svieti tak ako ma.Diagnotika nepise ziadnu zavadu.Po zapnuti kluca obe svetla urobia tie pohyby hore dole a do lava do prava.Mne to pripada tak ako keby to svetlo nevedelo kde je stred.Nemohlo tam len nieco vyskocit?Nemal uz niekto takyto problem?Je to e 60ka 2003 r.v.Za kazdy postreh dakujem.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12256
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Nefunkcne rucne nastavenie svetla

Nedeľa, 20. Júla 2014, 23:03

Ak svieti do lava,obcas byva problem v smc module co je pod svetlom....vtedy zvykne svietit tam kam nema,ked tocis volantom tak sa hybu?
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Mito31
Autor témy
Príspevky: 26
Registrovaný: 3.10.2012
Auto: BMW 530D
Kraj: Bratislavský

Re: Nefunkcne rucne nastavenie svetla

Pondelok, 21. Júla 2014, 02:27

Praveze sa normalne hybu tak ako maju.
 
Laco19
Príspevky: 679
Registrovaný: 30.4.2012
Auto: E61 LCI 530xd + E60
Kraj: Košický

Re: Nefunkcne rucne nastavenie svetla

Pondelok, 21. Júla 2014, 13:25

Mito31 napísal:
Zdravim.Mam problem s lavym natacacim svetlom.Stale svieti do lavej strany cize fajnovo oslepujem protiiduce auta.Nejde mi nastavit rucne tym inbusakom.Nastavovanie hore dole ide ale do stran tocim dokola a nic.Zelena kontrolka neblika svieti tak ako ma.Diagnotika nepise ziadnu zavadu.Po zapnuti kluca obe svetla urobia tie pohyby hore dole a do lava do prava.Mne to pripada tak ako keby to svetlo nevedelo kde je stred.Nemohlo tam len nieco vyskocit?Nemal uz niekto takyto problem?Je to e 60ka 2003 r.v.Za kazdy postreh dakujem.

Vyskocit by tam nic nemalo ale ked sa pri toceni nastavovacou skrutkou obomi smermi nic nedeje tak urcite bude problem niekde v nej.
Na rame, na ktorom je vo vnutri svetlometu priskrutkovany projektor su priskrutkovane 2 "matice" pre nastavovacie skrutky. Svetla mas aj tak rozstelovane, tak by som vybral von problematicky svetlomet a pozrel cez viecko ako to nastavovanie vyzera, moze byt napriklad zlomena plastova "matica".
 
Mito31
Autor témy
Príspevky: 26
Registrovaný: 3.10.2012
Auto: BMW 530D
Kraj: Bratislavský

Re: Nefunkcne rucne nastavenie svetla

Pondelok, 21. Júla 2014, 14:27

Tak svetlo som vybral,ale zlomene tam nie je nic.Akurat ta nastavovacia tycka so zavitom sa toci dookola v tej plastovej polomatici.V nej s najvacsou pravdepodobnostou je zavit v ... Nevies nahodou ci sa tam matica da kupit zvlast?A ci sa da vobec vybrat?
 
Laco19
Príspevky: 679
Registrovaný: 30.4.2012
Auto: E61 LCI 530xd + E60
Kraj: Košický

Re: Nefunkcne rucne nastavenie svetla

Pondelok, 21. Júla 2014, 15:22

Mito31 napísal:
Tak svetlo som vybral,ale zlomene tam nie je nic.Akurat ta nastavovacia tycka so zavitom sa toci dookola v tej plastovej polomatici.V nej s najvacsou pravdepodobnostou je zavit v ... Nevies nahodou ci sa tam matica da kupit zvlast?A ci sa da vobec vybrat?

Netocis stale rovnakym smerom a mas nastavovanie v doraze? Co si pamatam tak aj ked je vsetko OK tak doraz na imbuse ani velmi nezacitis iba sa bude matica pretacat na mieste. Skus tocit opacnym smerom pripadne pri tom pomoz matici v pohybe.
Matica sa nedodava ako nahradny diel.
 
Mito31
Autor témy
Príspevky: 26
Registrovaný: 3.10.2012
Auto: BMW 530D
Kraj: Bratislavský

Re: Nefunkcne rucne nastavenie svetla

Pondelok, 21. Júla 2014, 17:01

Tocim aj dolava aj doprava a nic stoji to na mieste.Tak to ma teda moc netesi.
 
Mito31
Autor témy
Príspevky: 26
Registrovaný: 3.10.2012
Auto: BMW 530D
Kraj: Bratislavský

Re: Nefunkcne rucne nastavenie svetla

Pondelok, 21. Júla 2014, 19:09

No nic musim kupit druhe.Ak by niekto vedel o niakom nech da avizo.Cim skor tym lepsie.
 
Laco19
Príspevky: 679
Registrovaný: 30.4.2012
Auto: E61 LCI 530xd + E60
Kraj: Košický

Re: Nefunkcne rucne nastavenie svetla

Pondelok, 21. Júla 2014, 19:24

Mito31 napísal:
No nic musim kupit druhe.Ak by niekto vedel o niakom nech da avizo.Cim skor tym lepsie.

Jedine keby si vedel tlakom prstov pohnut mechanizmom nastavovania z jednoho dorazu do druheho - aby sa matica smykala po zavite. Ak to takto nefunguje tak porozmyslaj ako to opravit (adhezny mostik, separator + 2 kvapky lepidla).
Keby nieco, mam pozostatky zo 6ks svetlometov, mozem pohladat tu maticu :wink: .
 
Mito31
Autor témy
Príspevky: 26
Registrovaný: 3.10.2012
Auto: BMW 530D
Kraj: Bratislavský

Re: Nefunkcne rucne nastavenie svetla

Pondelok, 21. Júla 2014, 19:36

Dakujem za ochotu,ale potrebujem to mat do stredy funkcne.A je tam strasne malo miesta na niake manevre.A asi jedina moznost ako tu povodnu vybrat je hruba sila.A dostat tam tu novu to by bol porod.No samozrejme ak by sa tam nieco pri tom paceni neodsralo ako bonus.Tak radsej zhanam druhe.Nemas nahodou niake funkcne?
 
Laco19
Príspevky: 679
Registrovaný: 30.4.2012
Auto: E61 LCI 530xd + E60
Kraj: Košický

Re: Nefunkcne rucne nastavenie svetla

Pondelok, 21. Júla 2014, 19:58

Mito31 napísal:
Dakujem za ochotu,ale potrebujem to mat do stredy funkcne.A je tam strasne malo miesta na niake manevre.A asi jedina moznost ako tu povodnu vybrat je hruba sila.A dostat tam tu novu to by bol porod.No samozrejme ak by sa tam nieco pri tom paceni neodsralo ako bonus.Tak radsej zhanam druhe.Nemas nahodou niake funkcne?

Jasneeee, dovolenka (zavidim, pochval sa kde ides :wink: ).
Cely funkcny svetlomet nemam.
Nepis ze to nevies dotlacit do spravnej polohy, urcite tam nejake zvysky zavitu zostali - ved to aj trenie vo vazeline podrzi v spravnej polohe.
 
Mito31
Autor témy
Príspevky: 26
Registrovaný: 3.10.2012
Auto: BMW 530D
Kraj: Bratislavský

Re: Nefunkcne rucne nastavenie svetla

Pondelok, 21. Júla 2014, 20:06

Laco19 napísal:
Jasneeee, dovolenka (zavidim, pochval sa kde ides :wink: ).
Cely funkcny svetlomet nemam.
Nepis ze to nevies dotlacit do spravnej polohy, urcite tam nejake zvysky zavitu zostali - ved to aj trenie vo vazeline podrzi v spravnej polohe.

Ale do Chorvatska ideme.Zavit tam je to hej,ale staci raz zapnut kluc a uplne sa to rozsteluje.Nevie kde je stred.
 
PetoK
Príspevky: 9693
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Nefunkcne rucne nastavenie svetla

Pondelok, 21. Júla 2014, 20:20

Vadny snimac polohy na spodu xenon projektoru. Zhanaj nove svetlo, je to neopravitelne bez rozobrania svetla. Alebo ak to treba narychlo aspon ten projektor nudzovo nastav rucne do stredu a odpoj 3pin kabel k SMC kontroleru. Svetlo sa nebude sice naklapat, ale nebude aspon svietit do boku. Samozrejme bude hlasit problem s AHL.
 
Mito31
Autor témy
Príspevky: 26
Registrovaný: 3.10.2012
Auto: BMW 530D
Kraj: Bratislavský

Re: Nefunkcne rucne nastavenie svetla

Pondelok, 21. Júla 2014, 20:33

PetoK napísal:
Vadny snimac polohy na spodu xenon projektoru. Zhanaj nove svetlo, je to neopravitelne bez rozobrania svetla. Alebo ak to treba narychlo aspon ten projektor nudzovo nastav rucne do stredu a odpoj 3pin kabel k SMC kontroleru. Svetlo sa nebude sice naklapat, ale nebude aspon svietit do boku. Samozrejme bude hlasit problem s AHL.

Myslel som si.No uz zhanam svetlo lebo nechcem to nechavat odpojene kvoli modulu ahl.Uz sa mi raz porucal kvoli povodnemu svetlu lebo nechal som to tak sak nech nenataca a tym som odpalil aj ten modul.Takze musim zohnat svetlo.V poradi uz tretie lave #-o Nemas nahodou?
 
Laco19
Príspevky: 679
Registrovaný: 30.4.2012
Auto: E61 LCI 530xd + E60
Kraj: Košický

Re: Nefunkcne rucne nastavenie svetla

Pondelok, 21. Júla 2014, 20:58

š
PetoK napísal:
Vadny snimac polohy na spodu xenon projektoru. Zhanaj nove svetlo, je to neopravitelne bez rozobrania svetla. Alebo ak to treba narychlo aspon ten projektor nudzovo nastav rucne do stredu a odpoj 3pin kabel k SMC kontroleru. Svetlo sa nebude sice naklapat, ale nebude aspon svietit do boku. Samozrejme bude hlasit problem s AHL.

Ja som ten modul opravil a rozhodne to nie je o rozoberani svetiel. Inac, svetlomet = 1/2 ceny a AHL = 2/2 ceny.

Oprava: myslel som SMC modul, nie AHL :wink:
Naposledy upravil/-a Laco19 v Utorok, 22. Júla 2014, 11:43, upravené celkom 1 krát.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných