... všetko o BMW ...

bmwtt.sk
 
525tds r.v.95
Autor témy
Príspevky: 37
Registrovaný: 7.2.2012
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: považská bystrica

trasenie motora 2.5 tds

Nedeľa, 13. Júla 2014, 20:08

zdravim páni ,tak moje tds mi zas pomaly pije krv ,asi pred mesiacom som ho trošku poprehanal ,no ked som prišiel domov zostal taky nepravidelnejši chod motora ,auto som odstavil a na dalši den sa auto chovalo normalne aj za studena aj za tepla ,no postupom času sa zase to trasenie vratilo tak že začalo triast aj s kasnou ,chod motora zostal ostrejši a dost začal klepat ,začal som prepadovymy hadičkami lebo niektore tiekly ,skušal som trysky na obyčajnej skušačke kolko davaju davali všetky rovnako okrem dvoch tie sa mi moc nezdali ,vymenil som ich no nepomohlo , skusil som obist palivovu sustavu znova žiadne zlepšenie ,jedno ráno začal zle chytat pozrel som žhaviče tri boli zlé , vymenil som teda všetkych šest za nove bosch, chytalo na šup , ale trasenie zostalo nakoniec mi to nedalo tak som sa rozhodol že skusim trošku potočit čerpadlom potočil som zhruba o 2-3mm smerom od motora klepanie sa pomaly stratilo takisto trasenie sa zmenšilo motor zostal ist kludnejšie ,no nastala ďašia zmena za studena síce chytí hned ide na všetkych šest rovnako a po chvili začne s nim trhat ,ked trhne tak z vyfuku zadymi na bielo , ked som mu pridal tak na 1000 otačok prestalo trhat ,a ešte som skusil jednu vec že ked mu až trikrat nažhavim tak takisto netrha ,neviem si to vysvetlit čo tomu može byt ,a vykon je samozrejme slabší
poprosil by som o nejake rady už neviem čo s tym ďakujem
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: trasenie motora 2.5 tds

Nedeľa, 13. Júla 2014, 21:01

No co, ubral si predvstrek tak to za studena vynechava-missfire, vykon siel dole lebo vstrekujes prilis neskoro, spotreba hore. Zla sprava je, ze to uz netrafis nazad. To trasenie moze mat suvis skor so zakladnou davkou, alebo vadne cerpadlo.
 
525tds r.v.95
Autor témy
Príspevky: 37
Registrovaný: 7.2.2012
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: považská bystrica

Re: trasenie motora 2.5 tds

Nedeľa, 13. Júla 2014, 21:18

čerpadlo je mechanicke, čim sa tam dá štelovat tá davka paliva ? keby bolo vadne čerpadlo to by hadam robilo aj za tepla to trhanie či nie ? ešte ma napadlo či nie je pridrete to čerpadlo
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: trasenie motora 2.5 tds

Pondelok, 14. Júla 2014, 10:20

Tak to ale treba napisat ze je tam mechanika.. Povedal som ze vynechavanie za studena robi to ze si zmensil predvstrek. Na tie ostatne problemy nemam vestecku gulu, treba zdiagnostikovat to cerpadlo.
 
525tds r.v.95
Autor témy
Príspevky: 37
Registrovaný: 7.2.2012
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: považská bystrica

Re: trasenie motora 2.5 tds

Pondelok, 14. Júla 2014, 21:38

tak ja som myslel že si ma už pametaš z minulych prispevkov ked som riešil automat cez mechan. čerpadlo ... s tym vynechavanim som nepočital že to može robit to nastavenie ,a mysliš že s diagnostikujem to čerpadlo ked tam mam ešte pripojenu elektricku hlavu s origo čerpadla ?
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: trasenie motora 2.5 tds

Pondelok, 14. Júla 2014, 23:23

Ja si nepamatam co som mal na obed. Slovo diagnostikovat znamena stanovit diagnozu, nie pripojit pocitac na cerpadlo s jednym drotikom. :o

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní