... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: DPF Filter

Piatok, 11. Júla 2014, 10:09

ako tu bolo spomenute treba sa odstahovat z velkomesta minimalne 50km niekam do lesa... 10km od najblyzsej civilizacie, pracovat z domu, nechat si vozit potraviny na elektromobile ktory polieva cestu nech sa zbytocne neprasi alebo este lepsie na konoch kococh atd :)
Naposledy upravil/-a ice.blade v Piatok, 11. Júla 2014, 10:10, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
jkk
Príspevky: 2867
Registrovaný: 4.8.2012
Auto: E91 330xd
Kraj: Bratislavský

Re: DPF Filter

Piatok, 11. Júla 2014, 10:10

ja by som zrusil dizel uplne :mrgreen: v hesle zabi bobra zachranis strom :lol:
EX: E91 330xd `08
EX: E46 330i `00
EX: E46 323i `99

Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: DPF Filter

Piatok, 11. Júla 2014, 12:22

Mna by zaujimalo ked CR diesele potrebuju DPF kvoli malim casticam , preco aj CR benzin nepotrebuje DPF? Ved aj niektore benziny maju strekovanie pod vysokym tlakom.
 
Užívateľov profilový obrázok
TomasE36
Príspevky: 339
Registrovaný: 31.1.2010
Kraj: Bratislavský

Re: DPF Filter

Piatok, 11. Júla 2014, 12:25

//MPower napísal:
Mna by zaujimalo ked CR diesele potrebuju DPF kvoli malim casticam , preco aj CR benzin nepotrebuje DPF? Ved aj niektore benziny maju strekovanie pod vysokym tlakom.


Vidno, ze sa rozumies do spalovacich motorov :mrgreen:
Vies aspon zakladne rozdiely medzi benzinom a dieslom chalan? :lol:
 
Užívateľov profilový obrázok
ROKI49
Príspevky: 2999
Registrovaný: 10.8.2012
Auto: G20 330i
Kraj: Bratislavský

Re: DPF Filter

Piatok, 11. Júla 2014, 12:56

TomasE36 napísal:

Vidno, ze sa rozumies do spalovacich motorov :mrgreen:
Vies aspon zakladne rozdiely medzi benzinom a dieslom chalan? :lol:


Urcite ale vie, aky je rozdiel medzi pdf a dpf :wink: :wink:
PRÍBEH: ex E39 525d, 2003, Individual Obrázok
ex F30 330d, 2013 Obrázok
G20 330i, 2022 Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
slevin
Príspevky: 1857
Registrovaný: 29.4.2010
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Senec

Re: DPF Filter

Piatok, 11. Júla 2014, 13:04

ROKI49 napísal:

Urcite ale vie, aky je rozdiel medzi pdf a dpf :wink: :wink:

Bol som pouceny a uz to viem aj ja:)
M36R
F11 525xd
next car: radical sr3
skr 2:33.847 onboard
 
Užívateľov profilový obrázok
jkk
Príspevky: 2867
Registrovaný: 4.8.2012
Auto: E91 330xd
Kraj: Bratislavský

Re: DPF Filter

Piatok, 11. Júla 2014, 13:07

rozdiel je v spotrebe!! :mrgreen:
EX: E91 330xd `08
EX: E46 330i `00
EX: E46 323i `99

Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: DPF Filter

Piatok, 11. Júla 2014, 13:15

TomasE36 napísal:

Vidno, ze sa rozumies do spalovacich motorov :mrgreen:
Vies aspon zakladne rozdiely medzi benzinom a dieslom chalan? :lol:

Ked nevies odpoved tak radsej nepis kktiny... ](*,)
 
Užívateľov profilový obrázok
gusto
Príspevky: 604
Registrovaný: 28.7.2007
Auto: 325ti
Kraj: Trnavský

Re: DPF Filter

Piatok, 11. Júla 2014, 14:56

//MPower napísal:
Ked nevies odpoved tak radsej nepis kktiny... ](*,)




Sorry, ale pokial som si za posledne roky vsimol,ty sa tu vo vsetkom vyznas a vsetko vies/mas najlepsie (ako si onehda napriklad tvrdil, ze odprogramovat DPF je par klikov v diagnostike, a podobnych dristov od teba by sme nasli v archive podstatne viac :mrgreen: )... ale tuto otazku si ozaj zabil :-D na to sa bez vysmechu neda ani reagovat :mrgreen:
Nabuduce najprv popremyslaj, nez polozis otazku...
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: DPF Filter

Piatok, 11. Júla 2014, 15:31

Ja som ju polozil cisto teoreticky ked ze sa tu pise vsade ze do dieselu sa vstrekuje nafta pod vysokim tlakom preto vlastne vznikaju tie miniaturne castice tak ma napadlo ci nevznikaju aj pri benzine s vysokotlakovym cerpadlom? Ja nie som boh aby som vsetko vedel..Mudrovat vie kazdy ale zaujimave ze to na co pisat mozte teda nejaku rozumnu odpoved nenapise nik ale da si tu namahu napisat to co tu nikoho nezaujima v tejto teme :mrgreen:
Stym kodovanim dpf ani nezacinaj.. Nenut ma aby som sa vyjadroval akoze k vasmu cipovaniu ci odprogramovaniu dpf.. Kazdemu sudnemu cloveku je to jasne... Akurat dobra zarobkova cinost :lol: Este by ma zaujimalo ako ste mohli ladit auto bez brzdy a povedat ze nabuduce nech sa ozve ked pojde okolo.. Este ste ho aj vyhnali aby ako ze nevidel co mu robite z autom.. Tiez som pocul od isteho cloveka z nemenovanej spolocnosti ako sa pekne daju ojebavat vysledky z brzdy.. Mimochodom poznam cloveka co mi odkoduje dpf keby ze chcem za 50 eur tak by som bol zvedavy co mi za tych 400/500 ci kolko berete pribalite :mrgreen: a stale si stojim za tym ze odkodovat dpf na bmw je otazka par klikov..
Nikde som nenapisal ze som najmudrejsi a vsetko viem tak mi nevkladaj nieco co som netvrdil o sebe, ked nieco neviem nemam hanbu sa to opytat a co? Stale sme sa nedopracovali k odpovedi :thumbup: ako ja sa tu nepytam jednoduchu otazku ze preco ma benzin sviecku a diesel nie..
 
Užívateľov profilový obrázok
gusto
Príspevky: 604
Registrovaný: 28.7.2007
Auto: 325ti
Kraj: Trnavský

Re: DPF Filter

Piatok, 11. Júla 2014, 15:44

//MPower napísal:
Ja som ju polozil cisto teoreticky ked ze sa tu pise vsade ze do dieselu sa vstrekuje nafta pod vysokim tlakom preto vlastne vznikaju tie miniaturne castice tak ma napadlo ci nevznikaju aj pri benzine s vysokotlakovym cerpadlom? Ja nie som boh aby som vsetko vedel..Mudrovat vie kazdy ale zaujimave ze to na co pisat mozte teda nejaku rozumnu odpoved nenapise nik ale da si tu namahu napisat to co tu nikoho nezaujima v tejto teme :mrgreen:
Stym kodovanim dpf ani nezacinaj.. Nenut ma aby som sa vyjadroval akoze k vasmu cipovaniu ci odprogramovaniu dpf.. Kazdemu sudnemu cloveku je to jasne... Akurat dobra zarobkova cinost :lol: Este by ma zaujimalo ako ste mohli ladit auto bez brzdy a povedat ze nabuduce nech sa ozve ked pojde okolo.. Este ste ho aj vyhnali aby ako ze nevidel co mu robite z autom.. Tiez som pocul od isteho cloveka z nemenovanej spolocnosti ako sa pekne daju ojebavat vysledky z brzdy.. Mimochodom poznam cloveka co mi odkoduje dpf keby ze chcem za 50 eur tak by som bol zvedavy co mi za tych 400/500 ci kolko berete pribalite :mrgreen: a stale si stojim za tym ze odkodovat dpf na bmw je otazka par klikov..
Nikde som nenapisal ze som najmudrejsi a vsetko viem tak mi nevkladaj nieco co som netvrdil o sebe, ked nieco neviem nemam hanbu sa to opytat a co? Stale sme sa nedopracovali k odpovedi :thumbup: ako ja sa tu nepytam jednoduchu otazku ze preco ma benzin sviecku a diesel nie..



1. od januara 2014 nepracujem pre MM Racing
2. ak dokazes za par minut a par klikmi odprogramovat DPF, mas jeden z najlepsich biznis planov o ktorych viem a do roka a do dna si velmi bohaty chalan, kedze aj tym najlepsim koderom to bezne trva minimalne 3 hodiny az par dni :mrgreen:
3. ano, vysledok merania sa da zmanipulovat a je len na serioznosti dotycneho, ako a ci s touto moznostou naraba
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: DPF Filter

Piatok, 11. Júla 2014, 15:54

1. Tak aspon sa mi mozes vyjadrit ktym cenam ked uz tam nepracujes

2. Ja to odkodovat neviem, vecsinou niekolko hodin trva ak sa prehrava komplet software v RJ , kazdopadne isto mi potvrdis ze to nie je tak uzivatelky narocne ze by si to obhajilo svoju cenu.

3. Som rad ze si seriozny a priznas ze sa tie vysledky brzd manipuluju podla potreby resp. podla serioznosti toho cloveka / spolocnosti co to chipuje.

4. Napises mi uz odpoved na moju hlavnu otazku? Napada ma ze by to mohlo byt inou teplotou u benzinu alebo zlozenim benzinu oproti nafte?
 
Užívateľov profilový obrázok
gusto
Príspevky: 604
Registrovaný: 28.7.2007
Auto: 325ti
Kraj: Trnavský

Re: DPF Filter

Piatok, 11. Júla 2014, 16:02

//MPower napísal:
1. Tak aspon sa mi mozes vyjadrit ktym cenam ked uz tam nepracujes

2. Ja to odkodovat neviem, vecsinou niekolko hodin trva ak sa prehrava komplet software v RJ , kazdopadne isto mi potvrdis ze to nie je tak uzivatelky narocne ze by si to obhajilo svoju cenu.

3. Som rad ze si seriozny a priznas ze sa tie vysledky brzd manipuluju podla potreby resp. podla serioznosti toho cloveka / spolocnosti co to chipuje.

4. Napises mi uz odpoved na moju hlavnu otazku? Napada ma ze by to mohlo byt inou teplotou u benzinu alebo zlozenim benzinu oproti nafte?



v principe som proti odstranovaniu DPF, ale ta cena ma svoje opodstatnenie, zazil som ze Marek odprogramovaval DPF cely den, pri skusobnej jazde vsetko OK a po 50 km znova v nudzaku a pyta si regeneraciu DPF... cize dalsich X hodin prace, castokrat aj do noci..
Benzin je ovela kvalitnejsie palivo ako nafta, nafta je v podstate odpad, ktory zostane po vytazeni benzinu z ropy. Benzinove spaliny neobsahuju pevne castice pokial viem...
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: DPF Filter

Piatok, 11. Júla 2014, 16:11

Dakujem za odpoved.
No napadla ma dalsia otazka pri tej odpovedi. Ked naftove spaliny obsahuju pevne castice a DPF sa zacalo pouzivat az od comonn rail dieselov (pokial ma pamät nekalme) tak PD diesele neobsahuju z vyfuku male pevne castice ktore skoda ked ze im sa dpf nedaval? Napr golf 5 1.9 TDI 77kw nema dpf

Skusim si sam odpovedat : obsahuju ale nie tak male ako u CR vdaka vysokotlakemu vstrekovaniu
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: DPF Filter

Piatok, 11. Júla 2014, 17:34

//MPower, precitaj si to este raz ](*,) , u PD sa DPF nepouzivalo, pretoze sa to vtedy nevyzadovalo - ak by pamazana EU neneriadila, ze na trh uz nesmie ist ziadny novy diesel bez DPF, myslis si, ze automobilky by z vlastneho ekologickeho citenia pchali do aut nezmysel, ktory zvysuje spotrebu, znizuje vykon a predrazuje vyrobu?! :roll: #-o
PD diesle produkuju rovnake svinstvo (ak nie este horsie), len v dobe ich vyroby sa na to co produkuju proste kaslalo... POCHOPIL?!

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných