... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1922
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: dovoz bmw 320d z nemecka

Nedeľa, 22. Júna 2014, 07:54

Krasne auto, ale kurva draheeeee #-o .... Pri takej cene bude s tým asi vsetko v poriadku nemusis sa nicoho obavat....Za tie prachy mas krasnu 5torku s nemecka s nabuchanou výbavou...
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
richisan
Autor témy
Príspevky: 15
Registrovaný: 19.6.2014
Auto: bmw 320d touring
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Pezinok

Re: dovoz bmw 320d z nemecka

Nedeľa, 22. Júna 2014, 11:51

Dik za reakciu.
Tu cenu sa pokusim stlacit trocha nadol, ale mam budget, kt. sa tomu priblizuje.
Mna znepokojuje, ze podla nemeckeho OR je konatelom nejaky turek, ci aky achmed, takze skor skusim nieco, kde je nejaky nemec konatelom...Co vy na to? Zo skusenosti nechcem robit biznis s turkami ani rusmi, su to casto ojebavaci :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1922
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: dovoz bmw 320d z nemecka

Nedeľa, 22. Júna 2014, 17:03

S turkami som robil 5 rokov su horsi ako cigani a fakt ani ja by som turkovi moc neveril ale poznam aj jedneho ktorý ma autoservis v de a je spolahlivý, seriozny chlap autam rozumie a neojebava. Myslim, ze s tým autom je vsetko o.k. Ked to nebolo burane tak neverím, ze je nieco nie košer s týmto autom...
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
richisan
Autor témy
Príspevky: 15
Registrovaný: 19.6.2014
Auto: bmw 320d touring
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Pezinok

Re: dovoz bmw 320d z nemecka

Pondelok, 30. Júna 2014, 18:08

Tak volal som s manikom, ktory to predava, auto vyzera byt fajn, no nechce spustit ani cent.

nasiel som ale inu ponuku, ktora je cenovo este ako-tak ok...

Co vy na to?

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-320d-xdrive-aut-keyless-go-navi-prof-panora-voll-hanau-n%C3%A4he-frank/194952186.html?lang=de&pageNumber=1&nctttnc=CAASAUMaBAgAGAEiCAisGxIBCiAAKgIgADICIAA4zAhAzAhKAQNSFUVMRUNUUklDX0hFQVRFRF9TRUFUU1IQRk9VUl9XSEVFTF9EUklWRVIRQVVYSUxJQVJZX0hFQVRJTkdaBkVYUE9SVIoBAkRFoAGA66L10yXSAQdHRVJNQU5Z2AECiAJukAKSAagCAdACANgCPJADAsIDAiAAwgMCIADCAwIgAMIDAiAAwgMCIADCAwIgAMIDAiAAwgMCIADCAwIgAMIDAiAAmATMCKIEAQOiBgA%3D&nctttpr=CAASAUMaBAgAGAEiCAisGxIBCiAAKgIgADICIAA4zAhAzAhKAQNSFUVMRUNUUklDX0hFQVRFRF9TRUFUU1IQRk9VUl9XSEVFTF9EUklWRVIRQVVYSUxJQVJZX0hFQVRJTkdaBkVYUE9SVIoBAkRFoAGA66L10yXSAQdHRVJNQU5Z2AECiAJukAKSAagCAdACANgCPJADAsIDAiAAwgMCIADCAwIgAMIDAiAAwgMCIADCAwIgAMIDAiAAwgMCIADCAwIgAMIDAiAAmATMCKIEAQOiBgA%3D&nctttys=CAASAUMaBAgAGAEiCAisGxIBCiAAKgIgADICIAA4zAhAzAhKAQNSFUVMRUNUUklDX0hFQVRFRF9TRUFUU1IQRk9VUl9XSEVFTF9EUklWRVIRQVVYSUxJQVJZX0hFQVRJTkdaBkVYUE9SVIoBAkRFoAGA66L10yXSAQdHRVJNQU5Z2AECiAJukAKSAagCAdACANgCPJADAsIDAiAAwgMCIADCAwIgAMIDAiAAwgMCIADCAwIgAMIDAiAAwgMCIADCAwIgAMIDAiAAmATMCKIEAQOiBgA%3D&anctt=nctttys&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=110&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=146&maxPowerAsArray=KW&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2011-01-01&ambitCountry=DE&features=ELECTRIC_HEATED_SEATS&features=FOUR_WHEEL_DRIVE&features=AUXILIARY_HEATING&negativeFeatures=EXPORT&categories=EstateCar

Pozeral som to cez VIN dekoder a vybava zodpoveda inzeratu, rok sedi.

Su nejake stranky, kde sa da overit napr. stk s najazdom ako u nas?

Poslal som link svojmu agentovi, musim sa ale este poradit.

Za kazdu radu, tip budem vdacny!

Richi
 
richisan
Autor témy
Príspevky: 15
Registrovaný: 19.6.2014
Auto: bmw 320d touring
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Pezinok

Re: dovoz bmw 320d z nemecka

Utorok, 1. Júla 2014, 12:00

nikto nist? :-k :lol:
 
Užívateľov profilový obrázok
tvaroh
Príspevky: 1912
Registrovaný: 9.8.2012
Auto: Audi R8 quattro perf
Kraj: Bratislavský

Re: dovoz bmw 320d z nemecka

Štvrtok, 3. Júla 2014, 08:58

tak ja ti prispejem

auto vyzera pekne, a atraktivna vybava, cena sa mi zda trosku vyssia, ale je tam odpocet dph cize ak si vies uplatnit tak je cena dobra je to predsa len 2011

stav vyzera super, v nemecku treba tlacit na to nech ti daju aspon zimne gumy k tomu nakolko 90% aut ich ma len to bazaristi chcu predat sami bokom... zlavu moc velku asi nevytlcies aspon pri lepsich autach v nemecku viem ze je to problem lebo ti povedia ze auto je super, alebo ked povies ze hej je skrknute tak ti povie ano ale vsak je jazdene tak nemozes chciet nove za tu cenu

pri 320d a 160 000km treba dat pozor aby nehrkotali rozvody, aj ked nie som si isty odkedy 320d to mali vyriesenena n47motoroch
mne sa zda ze e90lci tym trpeli len tie 177konove a ze toto je uz novsi motor co ide aj do Fka

inak cojaviem asi vymen olej v automate ak to kupis a na e90 take klasiky ze ci dobre ide zamok volantu, ci nezatekaju dvere, pozret panty na kufrovych dverach a tom okne, potom na bmw radi tecu tlmice po 150 000km ked kamos kupoval tak 5ky 3ky mala kazda zajebane od oleja, inak e 90fajn volba a teda pozriet len klasiku na zdvihaku predne ramena, a brzdy opotrebenie aby si vedel co do toho budes tlacit, najlepsie nech ma bmw servisku co pri tych rokoch asi ma a aby posledny servis nebol pred 3rokmi ale daky aktualny a ten preverit v tom servise telefonicky aby si overil tie km
KÓDOVANIE F a G modelov v BA
Diagnostika a reset servisnych intervalov BMW Motorrad 2017+

U11 plugin
G02 BMW X4 EX
G31 BMW 5 tourig EX
BMW S1000r dynamic+sport paket EX
F48 BMW X1 xdrive EX
F15 BMW X5 xdrive EX
F22 BMW M235i M-performance EX PRÍBEH review str.45
F10 BMW 520d Mpaket EX PRÍBEH
E92 BMW M3 LCI akrapovic evolution exhaust PRÍBEH
E92 BMW 335i Xdrive LCI Mperformance EX PRÍBEH
E91 330xd EX
 
Užívateľov profilový obrázok
tvaroh
Príspevky: 1912
Registrovaný: 9.8.2012
Auto: Audi R8 quattro perf
Kraj: Bratislavský

Re: dovoz bmw 320d z nemecka

Štvrtok, 3. Júla 2014, 09:01

este k tej cene oni neznasaju was ist letzte preis, je rozdiel ked mu volas 800km od neho a ked mu das na stol napr 17 500 miesto 18 a povies bud to berem behom 5min alebo mam v inom bazare za menej iny kus
KÓDOVANIE F a G modelov v BA
Diagnostika a reset servisnych intervalov BMW Motorrad 2017+

U11 plugin
G02 BMW X4 EX
G31 BMW 5 tourig EX
BMW S1000r dynamic+sport paket EX
F48 BMW X1 xdrive EX
F15 BMW X5 xdrive EX
F22 BMW M235i M-performance EX PRÍBEH review str.45
F10 BMW 520d Mpaket EX PRÍBEH
E92 BMW M3 LCI akrapovic evolution exhaust PRÍBEH
E92 BMW 335i Xdrive LCI Mperformance EX PRÍBEH
E91 330xd EX
 
richisan
Autor témy
Príspevky: 15
Registrovaný: 19.6.2014
Auto: bmw 320d touring
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Pezinok

Re: dovoz bmw 320d z nemecka

Štvrtok, 3. Júla 2014, 10:18

Vdaka za echo 8)

Auto vyzera byt naozaj v bezchybnom stave. Chcem este ziskat u BMW SK servisnu historiu - predpokladam, ze tam treba ist s VINkom osobne, vedia to spravit na pockanie, resp. co si za to uctuju?

Ohladom ceny - zodpoveda vybave a podla vsetkeho zatial aj stavu. Nechcem to zakriknut a preto si ho poriadne chceme v DE preklepnut. Na tie gumy sa opytam, ak ich nebude mat, skusime stlacit cenu este aspon o 500€ nizsie. :thumbup:

Dnes som dostal do ruk odhlasku + TP + CoC.

Kluce ma 2 plus ovladac webasto.

Tie rozvody popocuvame tiez. Ta N70 ma vlastne retaz, kt. sa nemeni a ma neobm. zivotnost, ci? Na aky zvuk si pri rozvodoch dat pozor? Cvrlikanie, kovovy zvuk, zvonivy??

Tlmice vyskusame prepruzenim + pocas jazdy a aj vizualne.

Zatial vyzera byt vsetko koser, jedinu obavu mam z toho, ze tam manik nema zvihak :roll:
 
Užívateľov profilový obrázok
tvaroh
Príspevky: 1912
Registrovaný: 9.8.2012
Auto: Audi R8 quattro perf
Kraj: Bratislavský

Re: dovoz bmw 320d z nemecka

Štvrtok, 3. Júla 2014, 12:30

no v servise ak mas TP tak ti to pozru viac menej hned, ale len ak nebudu kokoti, on to vie v PC vidiet behom sekundy ale ked tam nemas pristavene auto tazko povedat ci sa mu bude chciet, inak BMWgroup ti to urobi do niekolkych dni ak im naskenujes svoj OP a TPauta. Ak mas servisku z auta tak zavolaj v nemecku do servisu tam su ovela ustretovejsi a mne dokonca povedali co sa kedy robilo, akurat to nepotvrdili pisomne. V SK servise mi ukazali historiu auta ked som bol na servis ale tam vidis len datum a KM nevedeli napr co robili ani oni sami v servise na tom aute.

na n47 bol problem s retazou prave ze ked sa natiahla tak to suchotalo rachotalo atd, potom sa ohla klukovka a bud si rozjebal motor alebo to vymenil za 800-1000E tusim vid: bmw3-e90-e91-e92-e93/hlasny-chod-motora-t60203.html?hilit=320d hlucny chod motora ale asi sa to netyka uz tej 184konovej verzie to by mohol povedat niekto kto meni tie retaze

tlmice pozri normalne baterkou vyzualne uvidis ci su spinave od oleja, na zdvihak by to bolo fajn dat, bud v bazare ak je vacsi, alebo skusit zbehnut to blizkeho servisu, ktory si najdes vopred to je fajn aj kvoli diagnostike lebo tie tlmice napr mozu pruzit dobre aj za jazdy ale uz z nich ide olej

este si tu najdi jak sa dostanes do skryteho menu (youtube hidden menu) a skontrolujes tam teplotu kvapaliny lebo skoro kazdy tu mal podchladenu e90 kvoli absencii teplomera cize musi ti ist apon na 88Stupnov podla toho hidden menu v BC, ak nie tak zlava 120e :)
KÓDOVANIE F a G modelov v BA
Diagnostika a reset servisnych intervalov BMW Motorrad 2017+

U11 plugin
G02 BMW X4 EX
G31 BMW 5 tourig EX
BMW S1000r dynamic+sport paket EX
F48 BMW X1 xdrive EX
F15 BMW X5 xdrive EX
F22 BMW M235i M-performance EX PRÍBEH review str.45
F10 BMW 520d Mpaket EX PRÍBEH
E92 BMW M3 LCI akrapovic evolution exhaust PRÍBEH
E92 BMW 335i Xdrive LCI Mperformance EX PRÍBEH
E91 330xd EX
 
richisan
Autor témy
Príspevky: 15
Registrovaný: 19.6.2014
Auto: bmw 320d touring
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Pezinok

Re: dovoz bmw 320d z nemecka

Štvrtok, 3. Júla 2014, 12:50

Diky moc - super rady z praxe, presne toto potrebujem, aby som sa neojekabatil :roll: :mrgreen:

So zahriatim na prev.teplotu nesmie byt problem, u mna na fordovskom diesli sa to dvihne pekne na 90st. sice pomerne pomaly ale vzdy. Take auto neviem, ci by som vobec bral.. :?:

Mam uz TP naskenovany, ktory mi poslal predajca, tak skusim zajtra ist do BMW SK, aby mi tie historicke servisne zaznamy vytlacili.

Je realne, aby som poslal mailom naskenovany TP do nemeckeho BMW (centrala?) aby mi vedeli poslat aj co sa kedy na tom aute robilo? Servisku z auta zatial nemam, predajca tvrdi, ze to bolo donedavna servisovane v bmw a top zustand... :-k

S tym zdvihakom som aj ja uvazoval, ze si pozriem nejaky servis v okoli, kde by to dokazali zdvihnut.

To tajne menu checknem na YT dnes vecer doma, v robote mame YT bloknute.
 
Užívateľov profilový obrázok
tvaroh
Príspevky: 1912
Registrovaný: 9.8.2012
Auto: Audi R8 quattro perf
Kraj: Bratislavský

Re: dovoz bmw 320d z nemecka

Štvrtok, 3. Júla 2014, 13:22

ked nemas tu prevadzkovu teplotu tak to sa menia termostaty dva je to klasicka chyba aj na inych znackach sme menili termostat 2-3x za zivot len tam si to hned videl ale na e90 nemas rucicku teploty takze to je ten problem ze potom to nema kto vymenit ked to nevie

a v nemecku tiez asi nevedia co sa robilo lebo dako sa im minuly rok menila databaza a napr BMWGroup slovensko ti vie zistit len kedy boli udaje citane z kluca, a kedy bola napojena diagnostika k autu, mas tam datum, km, a servis v ktorom to bolo...

potom si kazdy servis vedie asi databazu kde ma zakazky co robili na tom konkretnom aute, s tym prechodom napr v dunaute mi povedali ze nemaju uz ani svoje vlastne zaznamy z pred 2 rokov
KÓDOVANIE F a G modelov v BA
Diagnostika a reset servisnych intervalov BMW Motorrad 2017+

U11 plugin
G02 BMW X4 EX
G31 BMW 5 tourig EX
BMW S1000r dynamic+sport paket EX
F48 BMW X1 xdrive EX
F15 BMW X5 xdrive EX
F22 BMW M235i M-performance EX PRÍBEH review str.45
F10 BMW 520d Mpaket EX PRÍBEH
E92 BMW M3 LCI akrapovic evolution exhaust PRÍBEH
E92 BMW 335i Xdrive LCI Mperformance EX PRÍBEH
E91 330xd EX
 
Užívateľov profilový obrázok
Martin46
Príspevky: 2177
Registrovaný: 28.6.2007
Auto: BMW 130i +Quaife
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: dovoz bmw 320d z nemecka

Piatok, 4. Júla 2014, 09:41

Pri Tvojom budgete by som sa snažil popozerať auto s menším nájazdom. "Pokrízové" BMW (teda po 2008) majú veľmi často problém aj s banalitami ako napr. diferenciál (teda diely, ktoré predtým prežili v pohode auto)


- keď kúpiš auto so 70 000km a najazdíš 100t km tak bude mať stále "iba" 170t. a pravdepodobne do servisu budeš dávať iba za brzdy atď...

- keď kúpiš auto so 170 000km tak už ho ako 270 000km veľmi dobre nepredáš a zažiješ si aj zopár opráv....




To je iba môj názor, ale vždy som sa riadil podľa toho a oplatilo sa mi :D

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných