... všetko o BMW ...

Moderátor: jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
marosk71
Autor témy
Príspevky: 12
Registrovaný: 29.10.2013
Auto: BMW 120d...
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Výmena halogénov za xenóny

Štvrtok, 5. Júna 2014, 18:56

Zdravím :) Hľadal som tu o tom niečo ale našiel som len ľudí čo to prerábali na e39tkách, chcem sa ale opýtať či už niekto vymieňal svoje klasické halogénové svetlá za xenóny na svojej e87 ?? Mam ostrekovač svetlometov aj ovládanie svetiel ale v technickom o xenonoch nieje ani slovo...Bol by to veľký problém vymeniť?? A v septembri ma čaká STK, nebol by tam problém ak ich budem mať, ale nebudem to mať v techničaku?? Je to ročník 2005 e87 :) Ďakujem za každú radu :wink:
 
sineDko
Príspevky: 1802
Registrovaný: 9.6.2013
Kraj: Zahraničie

Re: Výmena halogénov za xenóny

Štvrtok, 5. Júna 2014, 19:12

xenony su neni v technickom nijako specialne dopisane.

okrem ostrekovania maju mat xenony aj automaticke nastavenie sklonu.

ak sa nenastavuju automaticky tak by tam nemali byt.

prakticku skusenost ti nikto nepovie, je to na samotnom fizlovi a stkacke ci ti za to budu robit problemy. osobne si myslim ze pri takomto modernom aute je to kazdemu sumafuk lebo je uplne bezne ze to auto ma xenony. pokial nebudu smaozrejme svietit kade tade.

ja na svojom mam sice origo xenony aj s automatickym sklonom ale nemam ostrekovace. kedze tam je uz asi tak 15sty naraznik a niekto si povedal ze sa s tym nebude srat a zahodil cele ostrekovace kedze kupil naraznik bez vyrezov.
 
Užívateľov profilový obrázok
marosk71
Autor témy
Príspevky: 12
Registrovaný: 29.10.2013
Auto: BMW 120d...
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Výmena halogénov za xenóny

Štvrtok, 5. Júna 2014, 19:21

Tak to automaticke nastavenie sklonu asi na klasických halogénoch nemám :/ rozmýšlam či isť do toho alebo nie
 
sineDko
Príspevky: 1802
Registrovaný: 9.6.2013
Kraj: Zahraničie

Re: Výmena halogénov za xenóny

Štvrtok, 5. Júna 2014, 19:28

no ked pises ze mas nastavovanie svetiel teda predpokladam kolecko na pristrojovke tak nemas automaticke
 
Užívateľov profilový obrázok
bmw 118d Robo
Príspevky: 121
Registrovaný: 27.10.2013
Auto: BMW 118 D
Kraj: Prešovský

Re: Výmena halogénov za xenóny

Štvrtok, 5. Júna 2014, 20:02

Ja na svojom mam dorabané svetla a zatial všetko poriadku a mam aj stretavačký a aj dialkove mam xenony a zatial som nemal problem čo som bol par dni na sk inak jazdím v Norsku a tu to nikomu neprekaža
 
Užívateľov profilový obrázok
marosk71
Autor témy
Príspevky: 12
Registrovaný: 29.10.2013
Auto: BMW 120d...
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Výmena halogénov za xenóny

Štvrtok, 5. Júna 2014, 21:42

A ako je to s tym automatickym nastavením sklonu?? Daval si niečo také dorábať ?? Chcel by som vymeniť za bixenóny a dufal som že to nebude problém...ale ked sa mam naťahovať s policajtmi a potom ešte aj s ludmi na STK tak radšej necham klasicke.
 
petulikt
Príspevky: 51
Registrovaný: 18.8.2013
Auto: BMW 118D
Kraj: Prešovský

Re: Výmena halogénov za xenóny

Štvrtok, 5. Júna 2014, 21:48

Ja som bol na stk a typek mi dal do spravy jedinu chybu a to nastavovanie vysky svetiel a to mam bixenony, darmo som mu tvrdil ze nemam v interieri ziadne ovladanie na nastavovanie vysky atd...Slovakistan:D
 
sineDko
Príspevky: 1802
Registrovaný: 9.6.2013
Kraj: Zahraničie

Re: Výmena halogénov za xenóny

Štvrtok, 5. Júna 2014, 22:03

chyby v protokole su o niecom inom ako o skutocnom stave auta. ked ma moznost nieco napsiat tak napise. musi udrzovat nejaky priemer na celu stanicu. lebo ked tam pride niekto s viac eee ako ty a povie ze nechce mat ziadne chyby tak to musi niekde dobehnut
 
Užívateľov profilový obrázok
bmw 118d Robo
Príspevky: 121
Registrovaný: 27.10.2013
Auto: BMW 118 D
Kraj: Prešovský

Re: Výmena halogénov za xenóny

Štvrtok, 5. Júna 2014, 22:06

Nie ja mam len normalne nastavenie nič som nedorabal tu v Norsku je im to jedno hlavne že auto je poriadku a že dobre svietim a ked nahodou oslepujem auto dam ich nižšie a je to
 
Majkyy
Príspevky: 166
Registrovaný: 24.11.2013
Auto: BMW E91 330XD
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice

Re: Výmena halogénov za xenóny

Piatok, 6. Júna 2014, 08:19

Tak ako ti písali kolegovia :)
U týchto áut už nikto nebude riešiť či sú origo xenóny alebo nie. Kámoš má xenony a nemá odstrekovače svetiel auto má 4 roky a ešte ho nikto za to nespucoval ... Čiže určite ich vymeň za klasické, nebudeš ľutovať ! :) Ja mám klasické xenńy nie bi-xenóny a keď zapnem v noci diaľkové pripadám si ako cez deň :)
 
Užívateľov profilový obrázok
Matej92
Príspevky: 169
Registrovaný: 16.3.2014
Auto: BMW 116D
Kraj: Prešovský

Re: Výmena halogénov za xenóny

Piatok, 6. Júna 2014, 10:18

Majky potrebujem vidieť ako svieti xenon lebo rozmýšľam seliako a z dna na den menim nazor a potom znova naopak tak dojdi niekedy :-)
 
Užívateľov profilový obrázok
marosk71
Autor témy
Príspevky: 12
Registrovaný: 29.10.2013
Auto: BMW 120d...
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Výmena halogénov za xenóny

Piatok, 6. Júna 2014, 22:56

Tiež by som to rád videl na vlastne oči :) stačil by aj xenon ... už to musí byť poriadny rozdiel :) ešte uvidim ale ked bude čas tak sa do toho pustím :)
 
Senor89
Príspevky: 61
Registrovaný: 5.7.2013
Kraj: Košický

Re: Výmena halogénov za xenóny

Sobota, 7. Júna 2014, 11:04

No chce to asi stretko :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
marosk71
Autor témy
Príspevky: 12
Registrovaný: 29.10.2013
Auto: BMW 120d...
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Výmena halogénov za xenóny

Sobota, 7. Júna 2014, 15:23

To teda hej :) ide o to že som v zahraničí a domov prídem najskôr niekedy v júly :-k
 
Užívateľov profilový obrázok
Branik116i
Príspevky: 103
Registrovaný: 20.8.2011
Auto: BMW 116i
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: Výmena halogénov za xenóny

Štvrtok, 17. Júla 2014, 12:58

chalani, má tu niekto z vás prestavané originál halogény na tieto DEPA? sú s tými svetlami potom problémy typu check control message? je to síce pekné, ale aby to aj fungovalo bez zádrheľov je tiež pre mňa dôležité... http://autotechnik.sk/diely/4169/predne ... 8833&t=370
Keď sa budete snažiť porozumieť celému vesmíru, nepochopíte nič.
Keď sa pokúsite porozumieť sebe, pochopíte celý vesmír.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný