... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
Lewelboss
Príspevky: 325
Registrovaný: 17.7.2012
Auto: M550d
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Dudince

Re: Snimac plniaceho tlaku bmw e46 320d 100kw

Nedeľa, 16. Marca 2014, 17:57

no ty zrejme nebudes mat problem v snimaci tlaku, ale prave v tej vahe.. ak nie je citit rozdiel, je mozne ze je naprd..
F10 M5
E46 330CD
E82 120D
F10 M550D
ex E60 535d Manual

Ride or DIE !

DDCpowerUP CHIPTUNING, Meranie vykonu...
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7507
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Snimac plniaceho tlaku bmw e46 320d 100kw

Pondelok, 17. Marca 2014, 19:45

jefrey napísal:
Mam sice E90 320d pred FL, ale chcem sa spytat, co by sa malo stat, ak ten snimac tlaku v sacom potrubi odpojim. Mam ho totiz pripojeny, ale auto je lenive. Tiez ked som odpojil vahu vzduchu, nic sa nestalo, auto islo ako pred odpojenim - lenivo.
Dik za rady

pojde ti lenivo...ale ak ho odmontujes, tak budes aj stracat tlak
najlepsie ak to napichnes a odpozorujes
 
jefrey
Príspevky: 68
Registrovaný: 4.7.2012
Auto: F34 320d xDrive
Kraj: Bratislavský

Re: Snimac plniaceho tlaku bmw e46 320d 100kw

Pondelok, 17. Marca 2014, 19:58

Myslel som, ze ked odpojis vahu vzduchu a motoru sa nic nezmeni, je vaha ok. Nerad by som kupoval bud vahu alebo snimac tlaku v sacom potrubi, ak niektora z tychto veci nie je vadna.
Snazim sa len zistit ako by sa auto malo spravat, ked odpojim ci uz snimac alebo vahu.ked som odpojil vahu, na budikoch sice bola chyba, ale auto islo ako predtym, ziadne zlepsenie.
 
Užívateľov profilový obrázok
TomiT
Príspevky: 155
Registrovaný: 4.8.2013
Auto: Bmw 530d E60
Kraj: Nitriansky

Re: Snimac plniaceho tlaku bmw e46 320d 100kw

Pondelok, 17. Marca 2014, 23:42

treba napojit na diag,odsledovat ako nastupuje tlak,ako reguluje turbo,ake hodnoty dava vaha.Mnohokrat je chybna vaha,ale nemusi tomu byt tak.
Ak sa dobre pamatam volnobeh vaha okolo 300mg
max 1000-1100 mg
a treba sledovat teoreticku a realnu hodnotu
Bmw 530D A/T E60 Orientalblau metalic M-Packet
Audi A3 8P 2.0TDI PD S-Line Lamborghini gelb
Seat Alhambra 1.9 TDI PD Tiptronic
Alfa Romeo 156 SW 2.4 m-jtd 210PS,470Nm-EX
Alfa Romeo 156 2.4 JTD-EX
Peugeot 206 Roland Garros-EX
Škoda Favorit Silver Line Ex
 
jefrey
Príspevky: 68
Registrovaný: 4.7.2012
Auto: F34 320d xDrive
Kraj: Bratislavský

Re: Snimac plniaceho tlaku bmw e46 320d 100kw

Nedeľa, 23. Marca 2014, 10:55

Tak som vycistil snimac tlaku v sacom potrubi a myslim, ze auto ide lepsie. Moja otazka teraz, je ten snimac na odchode do vacsnych lovist? Treba novy? Ako je vycisteny, mam pocit, ze do cca 2tisic otacok auto sice zrychluje, potom doslova vystreli... moze byt este niekde inde chyba?
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7507
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Snimac plniaceho tlaku bmw e46 320d 100kw

Pondelok, 24. Marca 2014, 13:07

jefrey napísal:
Tak som vycistil snimac tlaku v sacom potrubi a myslim, ze auto ide lepsie. Moja otazka teraz, je ten snimac na odchode do vacsnych lovist? Treba novy? Ako je vycisteny, mam pocit, ze do cca 2tisic otacok auto sice zrychluje, potom doslova vystreli... moze byt este niekde inde chyba?

preco nekupis novy?
 
jefrey
Príspevky: 68
Registrovaný: 4.7.2012
Auto: F34 320d xDrive
Kraj: Bratislavský

Re: Snimac plniaceho tlaku bmw e46 320d 100kw

Pondelok, 24. Marca 2014, 13:15

PeqpeK napísal:
preco nekupis novy?


nie som sice drzgros, ale ked nemam istotu, ze diel je vadny, nemam zaujem vyhadzovat peniaze... moja otazka bola, ci ten snimac odchadza a vycistenim som mu dal este "sancu"...
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7507
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Snimac plniaceho tlaku bmw e46 320d 100kw

Pondelok, 24. Marca 2014, 13:18

jefrey napísal:

nie som sice drzgros, ale ked nemam istotu, ze diel je vadny, nemam zaujem vyhadzovat peniaze... moja otazka bola, ci ten snimac odchadza a vycistenim som mu dal este "sancu"...

tak ho skus s niekym switchnut a budes si isty, inak to budu stale len dohady

a co ta vaha? po jej odpojeni by malo auto ostat lenive...ak ho mas teraz lenive, odpojis ju a nevidis rozdiel, tak bude zla vaha a nie tento snimac
 
jefrey
Príspevky: 68
Registrovaný: 4.7.2012
Auto: F34 320d xDrive
Kraj: Bratislavský

Re: Snimac plniaceho tlaku bmw e46 320d 100kw

Pondelok, 24. Marca 2014, 13:46

[quote="PeqpeK]tak ho skus s niekym switchnut a budes si isty, inak to budu stale len dohady

a co ta vaha? po jej odpojeni by malo auto ostat lenive...ak ho mas teraz lenive, odpojis ju a nevidis rozdiel, tak bude zla vaha a nie tento snimac[/quote]

bohuzial, nemam s kym to switchnut... ak by sa nasiel dobrovolnik, zaroven by som urobil switch aj s vahou vzduchu :)
co sa tyka vahy vzduchu, v lete min. rok som ju mal vonku a vycistil sprejom na MAF senzory, cely som ho vystriekal, ale podla mna, sa nic nezmenilo... este pred tym, som za chodu motora skusil odpojit od MAF konektor a chod ani zvuk sa vobec nezmenil... asi 2-3 tyzdne spat som ju odpojil a bol sa povozit, na tahu nebolo nic citit, ze by sa zmenilo, dokonca ani kontrolka nezasvietila... ta sa rozsvietila az ked som motor vypol a znovu zapol, teda az druhy start po odpojeni MAF

da sa otestovat nejak, ci je regulacia na turbe vadna? napr. odpojit konektor od actuatora... ako by sa auto malo spravat a v akych otackach?

idem sa objednat na diag, so zameranim na vahu a regulaciu turba, tak dufam, ze zmudriem... ak na diag nic nebude, asi si budem musiet kupit 330d lebo sa zrejme iba mne zda 120kW v otackach 1000 - 2000 pomerne "nepruzne"

btw, zrychlenie z 80 na 120 kmph na 4st trvalo 7,4s... to je v poho udaj? 4st zatlacila pekne, ale 5st a 6st to uz nie je ono
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7507
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Snimac plniaceho tlaku bmw e46 320d 100kw

Pondelok, 24. Marca 2014, 15:21

jefrey napísal:
[quote="PeqpeK]tak ho skus s niekym switchnut a budes si isty, inak to budu stale len dohady

a co ta vaha? po jej odpojeni by malo auto ostat lenive...ak ho mas teraz lenive, odpojis ju a nevidis rozdiel, tak bude zla vaha a nie tento snimac[/quote]

bohuzial, nemam s kym to switchnut... ak by sa nasiel dobrovolnik, zaroven by som urobil switch aj s vahou vzduchu :)
co sa tyka vahy vzduchu, v lete min. rok som ju mal vonku a vycistil sprejom na MAF senzory, cely som ho vystriekal, ale podla mna, sa nic nezmenilo... este pred tym, som za chodu motora skusil odpojit od MAF konektor a chod ani zvuk sa vobec nezmenil... asi 2-3 tyzdne spat som ju odpojil a bol sa povozit, na tahu nebolo nic citit, ze by sa zmenilo, dokonca ani kontrolka nezasvietila... ta sa rozsvietila az ked som motor vypol a znovu zapol, teda az druhy start po odpojeni MAF

da sa otestovat nejak, ci je regulacia na turbe vadna? napr. odpojit konektor od actuatora... ako by sa auto malo spravat a v akych otackach?

idem sa objednat na diag, so zameranim na vahu a regulaciu turba, tak dufam, ze zmudriem... ak na diag nic nebude, asi si budem musiet kupit 330d lebo sa zrejme iba mne zda 120kW v otackach 1000 - 2000 pomerne "nepruzne"

btw, zrychlenie z 80 na 120 kmph na 4st trvalo 7,4s... to je v poho udaj? 4st zatlacila pekne, ale 5st a 6st to uz nie je ono[/quote]

skus porovnat https://www.youtube.com/watch?v=YaveVpRPU4k

podla mna do 1800 otacok od BMW 4valca vykon fakt necakaj, ale potom uz tlaci...
ale bez diag sa aj tak nepohnes, ak si v ba tak to mozeme pozret
 
jefrey
Príspevky: 68
Registrovaný: 4.7.2012
Auto: F34 320d xDrive
Kraj: Bratislavský

Re: Snimac plniaceho tlaku bmw e46 320d 100kw

Pondelok, 24. Marca 2014, 15:45

[quote="PeqpeK]
skus porovnat https://www.youtube.com/watch?v=YaveVpRPU4k

podla mna do 1800 otacok od BMW 4valca vykon fakt necakaj, ale potom uz tlaci...
ale bez diag sa aj tak nepohnes, ak si v ba tak to mozeme pozret[/quote]

no podla toho videa, ked si to stopnem, na 4st mi to vychadza 4,6s a na 5st 6,2s... vcera som na D1 TN-BA na rovinke skusal 80-120 kmph na 4st a mal som to za 7,4... mam automat, zaradil som M4, ale nezoslapol som uplne na podlahu, aby nespravil kick-down, ale aj tak je to viacej, ako na videu na 5st.

vyskusam to este raz, aj na 4st aj na 5st, pripadne aj 6st a dam vediet... po diagnostike Ti napisem PM, mozme sa na to pozriet spolocne... dik
 
jefrey
Príspevky: 68
Registrovaný: 4.7.2012
Auto: F34 320d xDrive
Kraj: Bratislavský

Re: Snimac plniaceho tlaku bmw e46 320d 100kw

Pondelok, 31. Marca 2014, 10:15

Tak som absolvoval diagnostiku....
Vaha vzduchu OK, regulacia turba OK, vstreky OK... vyzera to tak, ze zrejme potrebujem 3.0d :)

Setpoint:
Boost pressure = ambient pressure
Permissible difference: +/-50 mbar
Actual values:
Boost pressure: 1003 mbar
Ambient pressure: 994 mbar
Difference: -9 mbar

Function test:
The charge-air pressure actuator is activated at approx. 2 second intervals in the this test step. Adjustment must take place
quickly within about 1 second - regulacia sa pekne hybala, rychlo, bez zavahania

Correction injection quantities from smooth running regulator in [mg/stroke]:
Cylinder 1: -0.2
Cylinder 3: -0.5
Cylinder 4: 0.2
Cylinder 2: 0.5
OK: -5 to 4
Critical: Rate < -5 or > 4
Meldung_07_s
The correction fuel injection rate for all injectors is OK.

Minimum / maximum correction fuel injection rates from the operational smoothness regulator in
[mg/Hub]:
Cylinder 1: -0.3 | 0.1
Cylinder 3: -0.7 | 0.0
Cylinder 4: 0.0 | 0.5
Cylinder 2: 0.0 | 0.5

Jedna chyba tam je, pomocna vodna pumpa (Auxiliary-water pump), ta vsak s pruznostou auta v nizkych otackach nesuvisi..
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7507
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Snimac plniaceho tlaku bmw e46 320d 100kw

Pondelok, 31. Marca 2014, 10:29

jefrey napísal:
Tak som absolvoval diagnostiku....
Vaha vzduchu OK, regulacia turba OK, vstreky OK... vyzera to tak, ze zrejme potrebujem 3.0d :)

Setpoint:
Boost pressure = ambient pressure
Permissible difference: +/-50 mbar
Actual values:
Boost pressure: 1003 mbar
Ambient pressure: 994 mbar
Difference: -9 mbar

Function test:
The charge-air pressure actuator is activated at approx. 2 second intervals in the this test step. Adjustment must take place
quickly within about 1 second - regulacia sa pekne hybala, rychlo, bez zavahania

Correction injection quantities from smooth running regulator in [mg/stroke]:
Cylinder 1: -0.2
Cylinder 3: -0.5
Cylinder 4: 0.2
Cylinder 2: 0.5
OK: -5 to 4
Critical: Rate < -5 or > 4
Meldung_07_s
The correction fuel injection rate for all injectors is OK.

Minimum / maximum correction fuel injection rates from the operational smoothness regulator in
[mg/Hub]:
Cylinder 1: -0.3 | 0.1
Cylinder 3: -0.7 | 0.0
Cylinder 4: 0.0 | 0.5
Cylinder 2: 0.0 | 0.5

Jedna chyba tam je, pomocna vodna pumpa (Auxiliary-water pump), ta vsak s pruznostou auta v nizkych otackach nesuvisi..

toto vyzera na hodnoty pri volnobehu, ze? skusali ste to aj za jazdy?
 
jefrey
Príspevky: 68
Registrovaný: 4.7.2012
Auto: F34 320d xDrive
Kraj: Bratislavský

Re: Snimac plniaceho tlaku bmw e46 320d 100kw

Pondelok, 31. Marca 2014, 10:35

PeqpeK napísal:
toto vyzera na hodnoty pri volnobehu, ze? skusali ste to aj za jazdy?


ano, testy sa robili pri stojacom aute... pocas jazdy neboli ziadne chyby a ani neobvykle hodnoty
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7507
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Snimac plniaceho tlaku bmw e46 320d 100kw

Pondelok, 31. Marca 2014, 10:37

jefrey napísal:

ano, testy sa robili pri stojacom aute... pocas jazdy neboli ziadne chyby a ani neobvykle hodnoty

takze ste sledovali aj hodnoty pocas jazdy hej? ci desired a acutal nemaju velke odchylky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných