... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Dejvid
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 25.2.2014
Auto: BMW X3 E83
Kraj: Košický

X3 E83 Business CD

Štvrtok, 6. Marca 2014, 20:22

Zdravím,

viem, že sa tu ohľadom tohto rádia popísali už pekné litánie, ale môj problém som tu nenašiel nikde, čiže preto by som sa chcel poradiť. Podľa toho čo som čítal by moje auto už malo mať rádio, ktoré prehrá mp3, keďže je z r. 2005 ale rádio je asi staršie, keďže mechanika cd s mp3 neberie. Skúsil som teda ten návod na výrobu AUX kábla, ktorý sa tu spomínal a ktorý stačí vzadu na rádiu napojiť na 3 piny a malo by to fungovať. Vyrobil som kábel, avšak po vybratí rádia som ostal prekvapený, že zadný konektor je trochu iný ako na obrázkoch z toho návodu. Hovorilo sa tam o rádiu do E46 ale myslel som si že business CD by malo byť rovnaké aj u mňa. Problém je ten, že vzadu, v pravom dolnom konektore je miesto 10 pinov, ako je na schéme, 12. neviem preto čo a kam napojiť a či sa to vôbec dá. Druhá vec bola, že do toho konektora bol zasunutý nejaký konektor s 2 vystupujúcimi káblikmi, ktoré som nezistil načo sú a pri fotkách z toho návodu bol ten konektor u chlapcov nepoužitý. Skúsim sa pozrieť do kufra, či to nieje príprava na CD menič.

Prikladám aj fotku štítku môjho rádia, al ak sa do toho rozumiete, rád by som Vás poprosil o radu ako a či by sa dalo poriešiť počúvanie mp3 v mojom aute bez nutnosti výmeny rádia a použitia transmittra. :)

Obrázok

skúšal som aj google ale ani po zadaní jedného z čísel definujúcich rádio som nič nenašiel, dúfam, že tu obchodím úspešnejšie :D
 
PetoK
Príspevky: 9691
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: X3 E83 Business CD

Štvrtok, 6. Marca 2014, 20:31

Nie je to ziadny problem, mas novsi ISO2 konektor, tuto mas original postup, mas tam aj schemy, kukni pre E83...

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=& ... 7051,d.ZGU
 
Dejvid
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 25.2.2014
Auto: BMW X3 E83
Kraj: Košický

Re: X3 E83 Business CD

Štvrtok, 6. Marca 2014, 20:47

no, takže holý AUX kábel mi nebude stačiť, budem musieť ešte dokúpiť ten odpor a kondenzátory a ako pozerám postup na obrázkoch, trochu iný konektor vyzerá byť ako ten môj. Ja mám jeden veľký 40pinový a pod ním 2 menšie (asi 12 pinové oba), ktoré dokopy dávajú šírku toho horného 40-pinového. Dnes som už poskladal auto ale skúsim sa na to pozrieť zajtra a dám vedieť.

Vďaka zatiaľ :)
 
PetoK
Príspevky: 9691
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: X3 E83 Business CD

Štvrtok, 6. Marca 2014, 22:20

JJ, pohraj sa... nic tazke to nie je... :thumbup:
 
Dejvid
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 25.2.2014
Auto: BMW X3 E83
Kraj: Košický

Re: X3 E83 Business CD

Piatok, 7. Marca 2014, 19:39

paráda, dnes som dokúpil odpor a kondenzátory, doletoval ich a práve som doskladal auto, všetko baví jak má, vďaka :P
 
Užívateľov profilový obrázok
tomas20
Príspevky: 730
Registrovaný: 18.6.2011
Auto: f31 320xd
Kraj: Bratislavský

Re: X3 E83 Business CD

Utorok, 11. Marca 2014, 16:02

ved ja mam to iste radio, teda teraz som ho vymenil za professional v e87 a isli na naom mp3s :-k
Prílohy
fotka 2.JPG
fotka 1.JPG

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných