... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

mmracing.sk
 
yeager
Autor témy
Príspevky: 108
Registrovaný: 6.8.2012
Auto: X3 2.0D
Kraj: Banskobystrický

X3 sa trasie

Utorok, 28. Januára 2014, 09:42

Ahojte

Mam celkom nezvycajny problem. Moja X3 (rv 11/2007) sa trasie a nevieme prist na to s opravarom, kde moze byt problem. Rezonuje cele auto, hlavne pri nizsich otackach, ked slapnem na plyn tak od 2500ot to nie je az take vyrazne,ale zbadatelne. Trasu sa mi dvere (ked ich otvorim), zrkadlo v aute atd ... zhorsene jazdne vlastnosti som nezaznamenal, ale dost ma to trapi ... Nemate s tym nahodou nejake skusenosti?
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: X3 sa trasie

Utorok, 28. Januára 2014, 10:45

sa cudujes v tej zime?

trasie sa ti to na volnobehu? alebo ako?

trasie sa to ked to stoji, ked to ide? po rovine, do kopca, v zatazi alebo ako?
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
yeager
Autor témy
Príspevky: 108
Registrovaný: 6.8.2012
Auto: X3 2.0D
Kraj: Banskobystrický

Re: X3 sa trasie

Utorok, 28. Januára 2014, 11:24

ano trasie sa mi to na volnobech, vtedy to citit najviac, za jazdy to citim iba ked jazdim po dialnici konstantnou rychlostou ...
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: X3 sa trasie

Utorok, 28. Januára 2014, 11:44

skusil by som si pozriet korekcie vstrekov, samozrejme co to mozu mat za sebou aj ulozenia motora

ak to nieje manual (tam by to mohla byt dvojhmota) ale automat tak by som sa vyrazne zameral na motor
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
dream7000
Príspevky: 147
Registrovaný: 8.4.2012
Auto: bmw x3 3,0d 160kW, 6
Kraj: Žilinský

Re: X3 sa trasie

Utorok, 28. Januára 2014, 12:08

motor ide pravidelne na 4 valce? skus pozriet ulozenie kardanu
 
yeager
Autor témy
Príspevky: 108
Registrovaný: 6.8.2012
Auto: X3 2.0D
Kraj: Banskobystrický

Re: X3 sa trasie

Utorok, 28. Januára 2014, 12:21

je to manual
motor ide pravidelne, ani ziadne chyby nepise ohladne toho (iba egr), a trasie sa aj v tedy ked stojim na mieste v N...
 
yeager
Autor témy
Príspevky: 108
Registrovaný: 6.8.2012
Auto: X3 2.0D
Kraj: Banskobystrický

Re: X3 sa trasie

Sobota, 22. Februára 2014, 13:57

s opravarom sme dospeli k tomu, ze trasenie na volnobeh, je sposobene silentblokom, tak sme aj objednali silentblok podla typu auta, dneska mi to chceli vymenit, lenze po rozobrati zistili, ze je tam iny silentblok, a to co sme objednali nepasuje, teraz je tam silentblok z x3 3.0d ... oba vyzeraju velmi podobne, len na jednom je otoceny srob cca o 15 stupnov takze to nemozeme vymenit
Mam viacero otazok, je mozne, ze mi to trasie kvoli tomu, ze je to pre iny typ motora a vyvazenie nie je dostatocne? Ako mam dalej postupovat? Objednat silenblok taky aky je tam teraz alebo to vymenit za original? Ked by som to chcel vymenit na original, co k tomu budem potrebovat, treba vymenit ocko na motore,alebo ako tam napasujem silentblok co tam ma byt?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných