... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
stgyro
Autor témy
Príspevky: 71
Registrovaný: 9.1.2013
Auto: BMW E90 320D
Kraj: Bratislavský

M47N2 BMW E90 320D 2005 piskot turba

Piatok, 7. Februára 2014, 21:03

Čaute,
nemal náhodou niekto podobný problém na E90tke s motorom M47N2 a pískajúcim repas turbom?
Po tom ako mi odišla elektronika turba (turbo actuator) som sa rozhodol o komplet repas kedže aj samotné turbo už bolo skoro na konci životnosti. Najazdil som s ním asi 25 tis. km a potom prišiel problém s jedným vstrekom ktorý som dal vymeniť trošku neskôr. Počas toho mi však turbo začalo pískať a rozsah záberu turba sa posunul až na hranicu 2500 otáčok. Odtiaľ ťahalo normálne, ale sprevádzal ho piskot.
Po tom ako som dal opraviť vstrek, nastavili sme aj turbo, avšak nezaberalo od 2000 otáčok ako predtým, ale až od 2100-2200 otáčok. Fyzicky je turbo v poriadku, jazdím na tom už dlhšie ale píska to stále.
Včera sme vyskúšali napraviť elektroniku turba znova, pískanie už nebolo, avšak po 40km na dialnici zas to isté. Tlačí to od 2100 otáčok a píska.
Nestretol sa s tým niekto?
 
lusky320d
Príspevky: 75
Registrovaný: 18.7.2010
Auto: BMW E91 320d
Kraj: Banskobystrický

Re: M47N2 BMW E90 320D 2005 piskot turba

Sobota, 8. Februára 2014, 22:32

Nazdar
mne tiez piskalo po repase, aj problem s tahanim az po 2500 otackach som mal, problem sa vyriesil tak ze na turbe bolo zaseknute ovladanie lopatiek, a piskanie mi sposoboval a teraz pocuvaj dobre odlucovac oleja,kupoval som novu nahradu a ta vobec nepasovala tak ako mala
bortili sme sa s tym dlho az kym sme nevymenili odlucovac za originalny diel a odvtedy turbo nepiska.
takze skus ten odlucovac vymenit a kupuj len original bmw diel nie ziadnu nahradu.
 
michalko.s
Príspevky: 18
Registrovaný: 7.2.2011
Auto: BMW e90 320D
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: M47N2 BMW E90 320D 2005 piskot turba

Sobota, 29. Marca 2014, 18:52

Zdravim,,
tiez mam zaujimavy problem, vzdy ked nastartujem tak mo na par sekund zacne turbo piskat, vzdy to ma taku rozbiehavu tendenciu ako ked sa rozbieha sirena ale po par sekundach ticho ,, akonahle sa zacne rozbiehat turbo zacne piskat tiez v urcitom rozmedzi otacok ktore nikdy niesu v rovnakom intervale co je dost divne, a pocas jazdy ho tiez niekedy zapocujem ako si popiskuje. Zacalo mi to robit znicoho nic pocas jazdy do prahy a to som nesiel ani dialnicou este, cize ziadne vytacanie ale klasika jazda 50-90 ako v obci a mimo. postupom casu ako vsak na aute jazdim tak ten zvuk znizoval intenzitu. Pred 2 tyzdnami som vymenil separator oleja, filtre , olej, vycistil egr ventil a nepomnohlo auto stale pri nastartovani zapiska a potom prestane a pocas jazdy ten isty cyklus. Zhodil som plasty z motora aby som sa dostal k turbu ze skontrolujem volu a stav lopatiek, lopatky cistucke ,, vola ziadna ,, ziadne poskodenie okolo lopatie proste nic, tak ja som stoho debil.. fakt nevem co je sakra tomu turbu,, znamy co ma servis mi povedal neries asi ti nasalo daky bordel zo sania do vnutra a niekde sa to prilepilo vnutri truba a postupom casu sa to strati, je to sice mozne ale zeby sa to po najazdeni 2-3 tisicoch km este nestratilo?? auto dostava vsetko co potrebuje a nie ziadne najlacnejsie veci, nesetrim nanom zeby sa mi to teraz vratilo. Tolkko iba moj postreh, inak mam presne toto iste M47N2 BMW E90 320D 2005
 
Užívateľov profilový obrázok
stgyro
Autor témy
Príspevky: 71
Registrovaný: 9.1.2013
Auto: BMW E90 320D
Kraj: Bratislavský

Re: M47N2 BMW E90 320D 2005 piskot turba

Utorok, 18. Novembra 2014, 17:11

Vyzera ze problem bol v upchatom DPF ktory ten vstrek zacmudil.
 
Užívateľov profilový obrázok
richard123456
Príspevky: 22
Registrovaný: 22.10.2013
Auto: BMW E90 320D 120KW
Kraj: Banskobystrický

M47N2 BMW E90 320D 2005 piskot turba

Utorok, 25. Novembra 2014, 17:28

caute..vsak aj mne piska turbo.repas to robi,aspon robil mne vzdy na kazdom aute.Oni to bud na prt robia alebo ja neviem.A ten separator skusim vymenit za novy original..

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných