... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

mmracing.sk
 
gafo
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 24.1.2014
Auto: BMW X3
Kraj: Nitriansky

X3 2,0D 110 kW, r.v. 2007 - svieti kontrolka motora

Piatok, 24. Januára 2014, 14:53

Ahojte, vyskytol sa mi takýto "problémik". V decembri som kúpil BMW X3 2,0D 110 kW, manuál, r.v. 2007, kúp. v SR. Asi po týždni sa mi rozsvietila kontrolka motora. Na diagnostike vypísalo "chybná váha vzduchu". Auto malo aj normálny ťah. Po jej výmene sa kontrolka rozsvietila opäť. Od známeho som sa dozvedel, že na dvojlitroch sa zvykne zakarbónovať sacie potrubie spolu aj s klapkami. Medzitým kontrolka zhasla. Auto má najazdených cca 145 000 km. Takže bolo vyčistené komplet celé sacie potrubie s klapkami, dokonca aj EGR ventilom. Po tomto zákroku nič nesvietilo, auto ťahalo ako predtým. Po najazdení zhruba 300 km sa kontrolka znovu "ozvala", diagnostika vypísala "chybná váha vzduchu" a ešte nejaké tri závady súvisiace s teplotou a množstvom vzduchu. Preto sa chcem opýtať, mal niekto z Vás takéto problémy, alebo o nich počul a vedel by mi prosím pomôcť. ](*,)
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: X3 2,0D 110 kW, r.v. 2007 - svieti kontrolka motora

Piatok, 24. Januára 2014, 17:06

Ak si nekupil kvalitnu vahu vzduchu tak asi je odijdena, inac na tomto motore sa vaha koduje. Taktiez je mozne, ze sa sanie a spol nezalozilo spravne alebo sa nieco vynechalo
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12241
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: X3 2,0D 110 kW, r.v. 2007 - svieti kontrolka motora

Sobota, 25. Januára 2014, 00:22

Moze sa aj egr zadrzat a rozsvieti sa kontrolka,ale aj ta vaha moze mat problem,vykonovo ok?Tieto auta strasne trpia na dpf filter,uz som ho videl v prdeli pri 100 000km......kludne sa po viku ozvi a pozrieme na to.....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
lukinooo3
Príspevky: 286
Registrovaný: 7.8.2011
Auto: BMW 530xd touring
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Čadca

Re: X3 2,0D 110 kW, r.v. 2007 - svieti kontrolka motora

Sobota, 1. Februára 2014, 18:05

TT-SIMIK napísal:
Moze sa aj egr zadrzat a rozsvieti sa kontrolka,ale aj ta vaha moze mat problem,vykonovo ok?Tieto auta strasne trpia na dpf filter,uz som ho videl v prdeli pri 100 000km......kludne sa po viku ozvi a pozrieme na to.....

to si mal na mysli asi to nase:D

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní