... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
kobrakai

Zástavba m42 do kasne s m40

Štvrtok, 23. Januára 2014, 00:02

čauko, pichol som to sem nakoľko v e34 sekcii asi nieje nikto kto by vedel niečo o štvorvalcoch a ich kompatibilite, tak snáď budete vedieť.

čo všetko mi esenciálne treba na zástavbu motora m42b18 do e34 v ktorej je m40b18. V podstate 100% rátam so zvodmi, elektrikou, RJ, saním a snáď aj hotovo.

Čo si nie som istý sú úchyty na držiaky motorov, úchyty na držiaky klimakompresora, remeníc, kompatibilnosť prevodoviek, zotrvákov, olejových vaní e36/e34, chladič (kapacita) + teda bižu okolo motora - posilovač, servopumpa.

Chcem prestaviť M40B18 v e34 na M42B18, len kôli jazdnému komfortu v daily káre, na naháňačky mám m30,m50 a m60 smetiaky. Je markantný rozdiel medzi autami poháňanými tými agregátmi, aby to stálo za to vôbec sa s tým za*ebavať v garaži zas X dní?
 
Užívateľov profilový obrázok
Dendo
Príspevky: 1300
Registrovaný: 18.5.2011
Auto: E30 325i
Kraj: Bratislavský

Re: Zástavba m42 do kasne s m40

Štvrtok, 23. Januára 2014, 08:49

Pane kolego :mrgreen: . Podla mna dat tam ten motor by nebol najmensi problem lebo je to z velkej casti m40. Cize drziaky motora sadnu z m40, sadne to na povodnu prevodovku, klimasomariny budu podla mna pasovat tiez. Vanu asi ideal z E30 by som videl. Ale nechces sa na to vykaslat a nechat tu E34 tak ako je? Nech sa nemusite kaslat s dalsim autom, radsej sa voz v tom, uzivaj e34, a ked sa odfakci vacka na druhy svet, alebo sa stane daco ine tak potom by sa dalo to prerobit ale ked to jazdi tak naco? :) . V podstate myslim ze cela prestavba by obnasala len vymenu samotneho motora a elektriky. vsetko ostatne by malo sedet si myslim - chladic, prevodovka, drziaky, a teda aj kardan a zbytok auta. Jedine comu bude treba venovat trocha pozornosti bude vyfuk. Napad na 518iS je sice zaujimavy ale podla mna dost zbytocny pretoze to auto bude lenive podla mna stale tak isto. Som toho nazoru ze e34 potrebuje na sviznejsi pohyb tych 6 valcov, a myslim ze tebe o tom vraviet nemusim :wink:
Dorifto, repairo, dorifto. The way of the sideways samurai!
E30 M52B25DET
Obrázok
 
kobrakai

Re: Zástavba m42 do kasne s m40

Štvrtok, 23. Januára 2014, 10:16

Asi máš pravdu kámo, chcel som len vozítko/presúvadlo ktoré mi v meste scucne tak 10l béňa, čo mi asi M50ka nevie poskytnúť. Tak som myslel, že by bol fasa projekt :D uvidíme no, podľa toho čo bude na predaj, dlho bez dailykáry nevydržím :D
 
panter318IS
Príspevky: 25
Registrovaný: 28.1.2009
Auto: 318is
Kraj: Košický

Re: Zástavba m42 do kasne s m40

Štvrtok, 23. Januára 2014, 19:36

Podľa mňa zbytočná robota lebo m42 pracuje pri vyžších otáčkach zatiaľ čo m40 má lepší priebeh krúťaku od spodku a tým pádom je vhodnejší na ťahanie ťažkých kasní ako je e34 no hlavne našiel využitie v trojkových kombíkoch. Veľa ľudí na tie motory nadáva áno sú to mrdky ale sú najvhodnejšie na bežné jazdenie aj vďaka spotrebe určite ti m42 bude žrať viac lebo ju musíš vytáčať.
 
Užívateľov profilový obrázok
Kraken
Príspevky: 2678
Registrovaný: 4.3.2007
Auto: E36 E30 E30
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Zástavba m42 do kasne s m40  Topic is solved

Štvrtok, 23. Januára 2014, 19:48

panter318IS napísal:
Podľa mňa zbytočná robota lebo m42 pracuje pri vyžších otáčkach zatiaľ čo m40 má lepší priebeh krúťaku od spodku a tým pádom je vhodnejší na ťahanie ťažkých kasní ako je e34 no hlavne našiel využitie v trojkových kombíkoch. Veľa ľudí na tie motory nadáva áno sú to mrdky ale sú najvhodnejšie na bežné jazdenie aj vďaka spotrebe určite ti m42 bude žrať viac lebo ju musíš vytáčať.


:mrgreen: čo? to kde si počul? m40 a m42 idu odspodu rovnako, vo vyšších otáčkach je M42 lepšia, ale v žiadnych otáčkach nieje horšia, a pokiaľ viem tak to nebude dávať do e34 ale pravdepodobne do e30. Jediná výhoda M40 oproti M42 je že zoženieš komplet motor za 50€.
 
Užívateľov profilový obrázok
Kraken
Príspevky: 2678
Registrovaný: 4.3.2007
Auto: E36 E30 E30
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Zástavba m42 do kasne s m40

Štvrtok, 23. Januára 2014, 20:06

aha, pardon, zle som čítal, tak to ide dať do e34

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných